Profile cover photo
Profile photo
Szymon Nitka
212 followers -
www.znajkraj.pl
www.znajkraj.pl

212 followers
About
Posts

Post has attachment
Cześć. Kilka akapitów i kilka zdjęć o kilku dniach na rowerze w Beskidzie Śląskim. Trasy rowerowe, ciekawe miejsca, pozytywni ludzie. Świetny przedłużony weekend.

#Góry , #Beskidy , #BeskidŚląski , #Śląskie , #Rowery

Post has attachment
W zeszłym roku były jesienne Bory Tucholskie, w tym Beskid Śląski i pętla po najbardziej znanych miejscach - Bielsku-Białej, Ustroniu, Wiśle, Koniakowie i trójwsi beskidzkiej. Piękne widoki, pyszne smaki, ciekawe miejsca.

Zapraszam do obserwowania: +Znajkraj. Turystyka rowerowa i narciarska :-) 

#Travel , #Podróże , #Rowery , #Turystykarowerowa , #BeskidŚląski , #Beskidy#Góry  

+Piotr Domański, zdradzisz, jaki jest sens zarzucania społeczności dziesiątkami linków z Trójmiasto.pl? 

Post has attachment
To była przepiękna rowerowa podróż. Życzliwi ludzie, piękna przyroda, naturalne krajobrazy i pyszne jedzenie. I choć jeszcze pierwszego dnia mieliśmy w sobie odrobinę obawy, kolejne dni przyniosły uśmiech i satysfakcję. 

Rumunia - na pewno jeden z ostatnich takich krajów w Europie, a Karpaty - na pewno jedne z ostatnich takich gór na kontynencie. Zobaczcie koniecznie :-)

#Travel   #Podróże   #Turystyka   #Rumunia   #Romania   #EastEurope   #Cycling   #Rowery  

Post has attachment
Takimi drogami rowerowymi po Polsce jeszcze nie jeździliście. Ponad 160 kilometrów szlaków rowerowych, wiodących przez piękne Bory Tucholskie po specjalnie wybudowanych traktach. Oryginalne przystanki rowerowe. Kładki i mosty, w tym efektowny pieszo-rowerowy most na Brdzie w Męcikale. Tablice z informacjami o odwiedzanych miejscach. Mapa turystyczna projektu. To wszystko to Kaszubska Marszruta - bez wątpienia najlepsze miejsce na rowerowy weekend w Polsce.

#Turystyka   #Podróże   #Rowery   #BoryTucholskie   #Kaszuby   #Blogtroterzy   #Chojnice  

Post has attachment
Celem naszej wycieczki był obóz Grenzdorf - hitlerowski obóz dla jeńców cywilnych zlokalizowany w lesie koło Granicznej Wsi. Wybudowany decyzją gdańskiego senatu jako obóz karny, po rozpoczęciu wojny zmienił się w filię obozu koncentracyjnego Stutthof o wyjątkowo ciężkim rygorze.

Post has shared content
A tu dlaczego nie pojedziemy do Obwodu Kaliningradzkiego. A przynajmniej nie na tę majówkę...
A musieliśmy wyrobić paszporty, które niedawno straciły ważność, następnie wystąpić o wizę w ramach małego ruchu granicznego, do tego pozwolenie na wjazd do Bałtyjska wydawane przez FSB, wykupić specjalną zieloną kartę do Rosji dla samochodu, a także ubezpieczenie turystyczne dla nas samych. Mało? A jednak majówka w Kaliningradzie była pewną sprawą. Do czasu.

#Turystyka   #Rowery   #Rosja   #Kaliningrad   #Królewiec  

Post has shared content
... i część druga. Zapraszam! :]
Szybko wyciągnąłem aparat, zrobiłem kilka zdjęć i powoli ruszyłem dalej w ich stronę. Spłoszone odbiegły na kilkanaście metrów, by po chwili opanować się, wrócić w miejsce gdzie stały i stojąc w szeregu wpatrywać się we mnie w ciszy. Wtedy, mając przyłożony wizjer aparatu do oka, zdałem sobie sprawę, że słyszę wycie wilka! 

#Turystyka   #Nartybiegowe   #Biegówki   #PuszczaBiałowieska   #Żubry   #Wilki   #Jelenie  

Post has shared content
Naszej narciarskiej zimy część 1...
Na trasach stoją tablice informacyjne ze schematem szlaków narciarskich, na drzewach widnieją symbole poszczególnych tras - nie ma żadnych problemów z lokalizacją i nawigowaniem. W Hotelu Jabłoń istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego, a obsługa chętnie i wyczerpująco informuje o warunkach na szlakach. 

#Turystyka   #Nartybiegowe   #Biegówki   #Mazury   #Wiartel  

Post has attachment
Dlaczego nie pojedziemy na majówkę do Obwodu Kaliningradzkiego...

#Rowery   #Rosja   #Kaliningrad   #Turystyka  
Wait while more posts are being loaded