Profile cover photo
Profile photo
‫بازاریابی شبکه ای / نتورک مارکتینگ‬‎
32 followers -
بازاریابی شبکه ای
بازاریابی شبکه ای

32 followers
About
Posts

Post has attachment
تفاوت شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای


 این روزها سوالات زیادی در مورد تفاوت شرکت های هرمی و بازاریابی شبکه ای شنیده ام،در این پست تصمیم دارم به صورت اجمالی تفاوت ها را خلاصه ولی موثر بیان کنم .

قبل از هر چیز باید بدانید هرمی بودن یا نبودن یک سبک کار کردن است و نه صرفا شرکت بدین معنا که میتوان در یک شرکت مجاز بازاریابی شبکه ای به سبک هرمی کار کرد،اصطلاح هرمی به مواردی گفته میشود که به طور خلاصه فرد معرف سعی بر این داشته باشد تا با اغوا کردن و نشان دادن یک آینده ثروتمند شما را تشویق به خرید حجمی از کالاها فراتر از نیازتان بنماید و در واقع دید سرمایه گذاری در شما ایجاد کند که اگر میخواهی ثروتمند شوی باید بهایش را بپردازی و بهای آن همین خریدی است که باید انجام دهی

ذر این موارد سعی بر ایجاد یک شبکه فروش که هدف نهایی یک شرکت بازاریابی شبکه ای است نمیشود،بلکه سعی بر ایجاد یک شبکه خرید است تا با این استراتژی که با اجبار افراد به خرید حجم مشخصی از اجناس در طول ماه و یا با در نظر گرفتن حجم مشخصی از خرید برای ورودی های جدید و تخمین تعداد ورودی های جدید در هر ماه برای خود درآمد ثابتی ایجاد نمایند حال آنکه نتورک مارکتینگ یک تجارت ربع سومی است و جایی برای ربع اول و درآمد ثابت نیست،این افراد بهتر بود قبل از ورود به بازاریابی شبکه ای ابتدا روی بینش و نگرش خود کار میکردند سپس بازاریابی شبکه ای

البته مواردی وجود دارد که چاره ای جز هرمی کار کردن نیست! ساده ترین راه تشخیص این شرکت ها آنهایی هستند که راهی برای باز پس گیری کالا نگذاشته اند که در این ویدیو بهخوبی به آن اشاره شده است

پس برای اینکه در دام هرمی کارها قرار نگیرید همواره در نظر داشته باشید که اولا بیشتر از نیازتان خرید ننمایید و ثانیا هدف شما فروش کالا باشد و نه خرید و پیش انباشته سازی آن در منزل،به عبارتی ابتدا مشتری کالا را پیدا نمایید و سپس سفارش و خرید انجام دهید

در حال حاضر وزارت صنعت معدن و تجارت از طرح هرمی به عنوان پلن اجباری یاد میکند و با شرکت ها و بازاریابان متخلف به شدت برخورد می نماید، از جمله این شرکت ها میتوان به ابرتجارت کهکشان ،بادران گستر و بازاریابان ایرانیان زمین (بیز) اشاره نمود که چندی پیش مجوز ابرتجارت کهکشان لغو شد و از گردونه شرکت های بازاریابی شبکه ای خارج شد،همچنین شرکت بادران دچار یک تعلیق چند ماهه شد و تعداد زیادی از بازاریابان خود را از دست داد،شرکت بیز یا بازاریابان ایرانیان زمین نیز اخطار دریافت نموده و حجم خرید اولیه آن تا 300 هزار تومان کاهش پیدا کرد،ناگفته نماند همه تیم ها در این شرکتها این گونه نبوده اند و شاید برخی از تیمها از چنین استراتژی یا روشی استفاده مینمودند ولی با توجه به اینکه نظارت بر درستی فعالیت بازاریاب بر عهده شرکت است لذا اخطار و جریمه  معطوف شرکت شد

امیدوارم معنا و مفهوم این صنعت زیبا برای مردم به درستی روشن شود و شاهد یک رشد سالم در کشور عزیزمان ایران باشیم
Add a comment...

Post has attachment
چاش جدید برنامه پایش در مورد بازاریابی شبکه ای

باز هم برنامه سازان رسانه ملی بدون هیچ اطلاعاتی در مورد موضوع برنامه چالش جدیدی را در جامعه برپا کردند.

برنامه پایش که ساعات پایانی یکشنبه ۱۵ آذر شروع شده و تا پاسی از نیمه شب ادامه داشت چالش جدیدی را در کسب و کاری حلال و مطابق با قوانین دولت جمهوری اسلامی بوجود آورد.

پرنامه پایش را باید میدیدید؛ برنامه ای که سعی داشت فقط اندیشه تولید کننده و مجری خود را به بینندگان القا کند!

مجری اصرار داشت مردم به گزینه ۲ رای بدهند و دائم عنوان میکرد که گزینه دو در اول برنامه بیشتر بود و مردم، خبرنگاران، تولید کنندها، اساتید دانشگاه و …. این کار را کلاهبرداری میدانند.

در قسمتی از برنامه با فردی مصاحبه میشود که کمتر از یکسال در این صنعت فعال بوده و هیچ موفقیتی نداشته! ….

در کوئست پرزنت شده، در تکسو شروع بکار کرده چون کد کاربری ایشان با tak آغاز میشده و در انتها هم وب سایت بادران را نشان میدهند.

باید به اطلاع این مجری محترم برسونیم که سن سال این فوتبالیست جوان به کوئست نمیخوره و ثانیاً با ده ماه فعالیت در هیچ حرفه ای حتی معدن طلا هم نمیشود موفق بود.

سوتی باور نکردنی

در ابتدا برنامه و در طول برنامه فیلمی پخش میشود که مجری اصرار دارد این فیلم را ۵ روز پیش از یکی از جلسات شرکتهای دارای مجوز گرفته اند ! لیدری که با مشت به تخته ضربه میزند و ادعای دریافت ۴۶ میلیون تومان را دارد.

نکته اول: در هیچ یک از شرکتهای بازاریابی شبکه ای در اینچنین جلسات تخته وجود ندارد.

نکته دوم: این کلیپ که مجری بسیار تاکید داشت تازه فیلم برداری شده فیلمی است از مرحوم امین فومنی که سالها پیش در حادثه سقوط هواپیمای تهران به ایروان از دنیا رفتند.

نکته سوم: ملاک در بازارایابی شبکه ای قانونی و حلال ورودی گرفتن نیست بلکه فروش بیشتر محصولات است.

مانده ایم چرا همه قصد دارند ادای عادل فردوسی پور را در به چالش کشیدن مهمان های برنامه های سیما در بیاورند.

برادر عزیز عادل فردوسی پور یکی از با سواد ترین افراد در زمینه فوتبال در کشور ما هستند، اما شما حتی نمیدانید در این شرکتها جوراب بفروش میرسد.

خوب بود قبل از آغاز برنامه نگاهی به وب سایت این ۱۴ شرکت میکردید که لااقل بدانید چه محصولاتی در این شرکتها بفروش میرسد.

جا دارد از حجت الاسلام دکتر محمد حسین بحرینی نماینده و عضو کمیسیون اقتصادی خانه ملت و جناب آقای یدالله صادقی ریاست محترم مرکز اصناف وزارت صنعت، معدن و تجارت تشکر کنیم که اینچنین با صبر و حوصله مجری محترم را که هیچ آگاهی در زمینه بحث امشب نداشت تحمل کرده و از به بیراهه رفتن برنامه جلوگیری کردند.
Add a comment...

Post has attachment
شرعی بودن بازاریابی شبکه ای

بعد از  اینکه بازاریابی شبکه ای در تاریخ ۸۸/۰۹/۱۸ دستورالعملش صادر گردید و در نشریات نا آگاه اعلام شد که هرمی ها مجوز گرفتند . خیل بی شماری از علاقمندان به این حرفه منتظر اعلام جزییات شدن که این انتظار تا صدور اولین مجوز در تاریخ ۶ شهریور ۹۰ طول کشید . از آن تاریخ فعالان بازاریابی شبکه ای شروع به گسترش کار خود نمودن و تا کنون ۱۲ تا شرکت نیز موفق به اخذ مجوز بازاریابی شبکه یا شدند .

یکی از مسائلی که همواره بازاریابان شبکه ای با آن رو به رو بودن شرعی بودن بازاریابی شبکه ای است که وقتی کسانیکه تازه پرزنت می شدن به علما مراجعه می کردند و به خاطر عدم داشتن اطلاعات کافی سوالات نا مناسب می پرسیدن که مجتهد مربوطه به اشکال افتاده و رای بر حرام بودن آن اعلام می کرد ، این رویه ادامه دار شد تا اینکه برخی از کسانیکه که نسبت به این حرفه اطلاعات مکفی داشتند با طرح سوالات مناسب توانستند از مجتهدین رای بر حلال بودن درامد ناشی از بازاریابی شبکه ای را گرفته که همان حکم بر شرعی بودن بازاریابی شبکه ای یا همان شرعی بودن نتورک مارکتینگ است .

قبل از اینکه ادامه دهم اول با خودتان صادق باشید که وقتی تو یک دولت اسلامی مجوز و پروانه کسبی صادر می شود یقین بدانید اول از لحاظ شرعی بودن مورد بررسی قرار می گیرد . شما هیچ وقت فعالیتی مشاهده نکردید که انجام شود و بعدا حرام اعلام شود بلکه در این مورد هم هر کسی با زاویه نگاهی پیش علما دین رفته و با سوالات غلط آنها را دچار اشتباه کردند ، سوالاتی نظیر :

جدیدا شرکت های هرمی مجوز گرفتند به نظر شما درامد از این شرکتها حلال است یا حرام ؟

خود سوال مشکل دارد ، کجا شرکت هرمی مجوز گزفته ؟ مگه تا حالا کلاهبرداری مجوز گرفته ؟

یا سوال :  می خواستم نظر مراجع رو درباره بازاریابی شبکه ای هرمی قانونی بدونم .

لطفا به این نکته توجه کنید که بازاریابی شبکه ای هرمی قانونی با فعالیت شرکت های بازاریابی شبکه ای هرمی کاملا متفات است .
با تشکر

خودتان این سوالات رو و یا نظیر این مورد را بخوانید لفظ هرمی یعنی کار کلاهبرداری که یکی از مواردی است که مجتعهد را به اشتباه می اندازد .

در ابتدا بدانیم کسب مال حلال چیست :

بنا به فرموده مولا امیرالمومنین حضرت علی (علیه السلام)، در مورد تجارت و کسب حلال که ابتدا راه شرعی کسب را باید یاد گرفت سپس شروع به کسب و کار کرد: { الفِقه ثُمَّ المَتجَر }؛

بخش اول:

در احکام معاملات حلال، به معامله ای برمیخوریم بنام معامله سَلَف که در این نوع معامله، مشتری ابتدا پول جنس را می پردازد تا بعد از مدتی جنس را تحویل بگیرد و فروشنده هم متعهد می شود طبق قرارداد، جنس را در موقع مقرر تحویل دهد. همانطور که در رساله توضیح المسائل مراجع تقلید هم آمده است:

معامله سلف آن است که مشترى پول را بدهد که بعد از مدتى جنس را تحویل بگیرد و اگر بگوید این پول را مى دهم که مثلا بعد از شش ماه فلان جنس را بگیرم و فرشنده بگوید قبول کردم، و یا فروشنده پول را بگیرد و بگوید فلان جنس را فروختم که بعد از شش ماه تحویل بدهم معامله صحیح است.

مثل خرید محصولات از سایت شرکت بازاریابی شبکه ای  که بعد از ثبت نام، انجام می پذیرد و شرکت نیز ظرف ۳ الی ۱۳ روز (بستگی به سواد و شعور مدیریت در انجام کار دارد) محصول خریداری شده را به ادرسی که درج کردید می رساند  یا شما به صورت رایگاه از شعبات این شرکت ها دریافت می کنید

بنابراین طبق این معامله (معامله سَلَف)، خریداری از شرکت بازاریابی شبکه ای صحیح بوده و هیچ اشکالی در این نوع خریداری وجود ندارد.

بخش دوم:

بار دیگر اگر به احکام معاملات حلال نگاهی کنیم می بینیم یکی دیگر از معاملات، معامله جُعاله نام دارد. چنانچه در رساله توضیح المسائل مراجع تقلید آمده است:

جُعاله آن است که انسان قرار بگذارد در مقابل کارى که براى او انجام مى دهند مال معینى بدهد، مثلا بگوید هر کس گمشده مرا پیدا کند، ده تومان به او مى دهم، و به کسى که این قرار را مى گذارد جاعل، و به کسى که کار را انجام مى دهد عامل مى گویند، و فرق بین جعاله و اینکه کسى را براى کارى اجیر کنند، این است که در اجاره بعد از خواندن صیغه، اجیر باید عمل را انجام دهد و کسى هم که او را اجیر کرده اجرت را به او بدهکار مى شود. ولى در جعاله عامل مى تواند مشغول عمل نشود و تا عمل را انجام ندهد، جاعل بدهکار نمى شود.

مثل شرکت های بازاریابی شبکه ای  که حین عقد قرارداد آمده است که هر کس نماینده شرکت شود (بازاریاب) به مقدار بازاریابی اش پورسانت می گیرد و همچنین در قبال مجموعه و سازمانی که پرورش می دهد پورسانت و پاداشهای شرکت، شامل حالش خواهد شد.

در همین رابطه برای تسهیل در کار شما خواننده گرامی تصمیم گرفتم چند رای بر حلال و شرعی بودن بازاریابی شبکه ای را بیاورم تا بتوانید به کسانی که از شما در مورد شرعی بودن نتورک مارکتینگ سوال می کنند نشان دهید :
Add a comment...

Post has attachment
گمشده بازاریابی شبکه ای؛ اخلاق اسلامی
برخی از افرادی که در حال حاضر یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای را برای فعالیت خود انتخاب کرده اند، همواره دغدغه کسب رزق و روزی حلال و قانونی را دارند. این موضوع را می توان از نوع عملکرد آنها در زمینه بازاریابی و همچنین سؤالاتی که ذهن آنها را مشغول کرده است به روشنی تشخیص داد. اما متاسفانه عملکرد ضعیف و غیر اصولی بعضی از بازاریابان و شرکت ها که البته تعداد آنها کم هم نیست، باعث به وجود آمدن جو بی اعتمادی نسبت به این سیستم فروش در سطح جامعه و رسانه ها شده است. کار تا جایی پیشرفته است که دیگر کسی در بین افراد جامعه نمی تواند نوع فعالیت و کسب و کار خود را برای دیگران معرفی کنند. از طرف دیگر در رسانه های مختلف شاهد معرفی فعالیت بازاریابی شبکه ای در قالب همان دسیسه ها و شرکت های هرمی هستیم. شاید سال ها زمان نیاز باشد تا بتوان این ذهنیت جامعه را نسبت به بازاریابی شبکه ای تغییر داد.در این میان نوع عملکرد بازاریابان و شرکت ها برای تغییر این ذهنیت بسیار موثر است. به نظر نگارنده التزام به اصول اخلاق اسلامی در بازاریابی شبکه ای می تواند بسیاری از مشکلات موجود را حل کرده و باعث رشد و پویایی این نوع از کسب و کار گردد. در هر فعالیت اقتصادی و پدیده اجتماعی اگر خطوط قرمز و موازین اخلاقی رعایت شود و افراد به هنجار های جامعه احترام بگذارند بسیاری از و معضلات آن پدیده یا فعالیت مرتفع خواهد شد. در ادامه مطلب ابتدا تعریفی از علم اخلاق اسلامی بیان می کنیم سپس با ذکر مصادیق و تطبیق آن با بازاریابی شبکه ای بحث را پیگیری خواهیم نمود.

اخلاق در لغت جمع خَلق یا خُلق است که در قرآن هم آمده است. واژه خُلق در لغت نامه بر معنای عادت، رویه و سجیه آورده شده است. واژه اخلاق دو کاربرد متمایز دارد: گاهی به معنای خلق و خو و رفتار عادت شده به کار می رود و معنای دیگر آن از حسن و قبح و خوبی و بدی رفتار صحبت می کند. در تعریف عام بر اساس تعریف دانشمندان علوم اجتماعی می توانیم بگوییم اخلاق یعنی شناخت صحیح از نا صحیح و در علوم اسلامی هم اخلاق نیرو و سرشت باطنی انسان ها معرفی شده است. در این علوم هدف نهایی علم اخلاق را رساندن انسان به کمال و سعادت حقیقی که همان قرب الهی که هدف اصلی خلقت جهان و انسان است، بیان نموده است. اخلاق در تمام ابعاد زندگی کاربرد دارد و از مؤلفه های اصلی موفقیت انسان در هر یک از ابعاد زندگی می باشد. یکی از آن ابعادی که انسان ها هر روز با آن سروکار دارند محیط کاری آنان است. تحقیقات متعدد نشان داده اند که رعایت اخلاق در کار نه تنها در فرد احساس رضایتمندی و خود شکوفایی ایجاد می کند؛ بلکه باعث رضایت شغلی او و پیشرفتش در کار و از سوی دیگر موجب رضایت مردم خواهد شد. امروزه همه سازمان ها،بویژه سازمان های بازرگانی و تجاری جدای از مباحث قانونی که چارچوب اصلی کار آنان است، مباحث اخلاقی که به عنوان نظام ارزشی و باید و نباید های کار آنان است را رعایت می نمایند. مباحث قانونی که ریشه در مجموعه ای از اصول و مقرراتی دارد که نوع عمل فرد را مشخص می نماید و مورد قبول جامعه و محاکم قضایی است و لازم الاجراست، اما اخلاقیات و مباحث اخلاقی از ساختارها، مناسبات، فرهنگ، دین، ایمان، نظام خانواده و تجارب و نگرش های مردم نشأت می گیرد. یک سازمان بازرگانی نظام بازی است که به طور وسیعی به اجتماع وابسته است و نیازمند ارتباط با محیط پیرامونش می باشد؛ پس نه تنها می بایست فعالیت هایش را در جهت قانونی هدایت کند، بلکه می بایست به انتظاراتی که جامعه و مردم از آن ها دارند پاسخ دهد و در واقع باید به همان مباحث اخلاقی که به آن ها اشاره شده پایبند باشند.

در جامعه ما که یک جامعه اسلامی است، معنویت و رعایت اخلاق اسلامی یکی از انتظاراتی است که مردم و جامعه از این سازمان ها دارند. تعهد، مسوولیت پذیری، صداقت، احترام به افراد، رعایت و احترام نسبت به ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و مذهبی از جمله انتظاراتی است که می توان از آن ها نام برد. شرکت های بازاریابی شبکه ای به عنوان یکی از انواع سازمان های تجاری برای اینکه بتوانند جایگاه خود را در جامعه تثبیت کنند و مورد پذیرش عامه مردم به عنوان کسب و کار مشروع و قانونی قرار بگیرند، می بایست علاوه برچارچوب های قانونی که نهادهای نظارتی برای آنان تدوین نموده اند، بر چارچوب های اخلاقی و اسلامی که انتظار اقشار وسیع جامعه است، خود را متعهد نمایند.

متأسفانه با مشاهداتی که از روند فعالیت برخی از شعب شرکت ها صورت گرفته است، بی اخلاقی هایی را مشاهده می نمائیم که نه تنها بر خلاف هنجارهای اجتماعی ماست؛ بلکه بر خلاف هنجار ها و ارزش های مذهبی مورد پذیرش مردم نیز می باشد. مسائلی از قبیل اختلاط های جنسیتی که در داخل شعب اتفاق می افتد و بعضاً منجر به ایجاد روابط نامناسب بین بازاریابان گردیده است، عدم صداقتی که در معرفی این کسب و کار و درآمد کسب شده از آن توسط لیدرها در پرزنت ها مطرح می شود و موارد دیگر از مواردی است که به اعتبار این حرفه نوپا در کشور صدمه خواهد زد و مانع از حرکت آن به سمت شکوفایی و قرارگرفتن آن در جایگاه حرفه ای خودش خواهد شد. در همین راستا یکی از مواردی که بسیار مورد تأکید اخلاق اسلامی قرار دارد، بحث قناعت و پرهیز از اشراف زدگی در مباحث مالی است. متأسفانه در حال حاضر شاهد هستیم که برخی از شرکت ها یا بازاریابان بر خلاف این اخلاق حسنه عمل کرده و برای جذب بیشتر بازاریابان و گسترش سازمان فروش خود اقدام به عرضه ی اموال و دارایی های خود می کنند و با این عمل باعث تحریک حس حرص و طمع بازاریابان به جای تشویق آن ها به کسب رزق و روزی حلال می شوند.

این مطلب باید برای همگان در بازاریابی شبکه ای نهادینه شود که اگر قرار است شخصی در این سیستم موفق شود، راهی جز تلاش و کوشش ندارد. باید تمامی شرکت ها و بازاریابان آن ها نسبت به خرید و مصرف کالای ایران تعصب داشته باشند و به جای تبلیغ برخی کالاهای قاچاق و بی کیفیت خارجی، تولیدات داخلی در اولویت قرار دهند.

احترام متقابل یکی دیگر از موارد فراموش شده ی اخلاق اسلامی در سیستم بازاریابی شبکه ای است. شرکت های مختلف در عین رقابت سالمی که برای بدست آوردن سهم بازار با هم دارند، باید در نهایت تواضع برای رقبای خود احترام قائل شده و پیشرفت آنها را به نفع بازاریابی شبکه ای بدانند. رقابت سالم و احترام متقابل بدین معنا است که شرکت یا بازاریابان نباید به خود اجازه بدهند که لیدر یا سازمان فروش دیگر شرکت ها را که زحمات زیادی برای آن کشیده شده است با تطمیع، جذب شرکت یا سیستم فروش خود نمایند. شایعه سازی و دروغ پراکنی برای تضعیف رقیب از دیگر موارد نقض این موضوع است.
Add a comment...

Post has attachment
شرکت تلاش کاران سرمایه وزین که به اختصار تکسو نام دارد، در زمینه فروش تولیدات و محصولات و برندهای مختلفی از جمله : مواد غذایی – لوازم آرایشی و بهداشتی – فرش و تابلو فرش – محصولات چرمی و محصولات لوکس و هنری فعالیت
می کند .

شرکت تکسو با هدف کارآفرینی برای استعدادهای جوان در امر بازاریابی و فروش در سال 1390 موفق به دریافت مجوز بازاریابی شبکه ای از وزارت صنعت ، معدن وتجارت گردید و سیستم بازاریابی شبکه ای صحیح و اصولی را راه اندازی نمود.
Add a comment...

Post has attachment
"ما با هم این‌جا هستیم، و نیاز داریم با بردباری و احترام با هم زندگی کنیم. ما باید شهروندان جهانی شویم. تنها حد و مرزهای نوع نگاه‌مان به خودمان است. تنها مرزها، نوع نگاه‌مان به یک‌دیگر است...
 

بیایید برای هر زن و هر مرد مبارزه کنیم تا فرصت یک زندگی سالم و باامنیت، سرشار از فرصت و عشق داشته‌باشیم. همه‌ی ما مسافران زمان هستیم، با هم به آینده سفر می‌کنیم. اما بیایید تلاش کنیم آینده را همان‌طور بسازیم که می‌خواهیم ببینیم. شجاع باشیم، ‌مصمم باشیم، به شگفتی‌ها غلبه کنیم. این شدنی است."در آستانه‌ همایش اوج توسعه‌ی پایدار، پیامی را از فیزیک‌دان نظری و کیهان‌شناس، ‌استیون هاوکینگ، ‌با شما به اشتراک می‌گذاریم که در جلسه‌ی سالانه‌ی مجمع جهانی اقتصاد ایراد کرد. 
Add a comment...

Post has attachment
پتانسیل درآمدی بازاریابی شبکه ای یا نتورک مارکتینگ

در جلسه هفتگی دیروز مطلب مهمی از کتاب مارک یارنر مطرح شد،این روزها زیاد باهاش
مواجه میشیم
پسری که مدت زیادی در خونه میمونه به این نتیجه مبرسه که خیلی باهوشه،خیلی میفهمه و کلا خیلی همه چیز تمومه یا دختری که خیلی تو خونست شاید احساس کنه خیلی زیباست یا از همه بهتره اگر هر کدوم از این دو گروه وارد جامعه بشن یا در یک مقیاس وسیع تر به یک شهر بزرگتر وارد بشن یا حتی یک کشور پیشرفته دیدگاه هاشون کاملا دگرگون میشه،هر دو ریشه در یک دلیل دارن و اون بسته بودن دریچه های ورودی اطلاعات برای یک مدت مشخص هست،خیلی از افرادی که در شهرهای کوچیک زندگی میکردن یا کشورهای عقب افتاده بعد از مهاجرت به هر دلیل به شهر یا کشور بزرگتر تا مدتی دچار از خود بیگانگی میشن که یکی از توابع همین نبود اطلاعات هست،فرد در مدت کوتاهی اطلاعات عظیمی در مورد اینکه خیلی ها از تو خیلی بهتر هستن دریافت میکنه و چون نمیتونه با این عارضه مقابله کنه روز به روز اعتماد به نفسشو از دست میده تا زمانی که دچار از خود بیگانگی میشه
همین مطلب در مورد تجارت ما هم وجود داره،من زیاد دیدم ،چند مثال رو به همراه تجربیات خودم براتون میارم
خیلی از پزشکان،وکلا و افرادی که مشاغل تخصصی مثل برنامه نویسی دارن ممکنه کار ما رو تخصصی ندونن یا احساس کنن افرادی که هنر کار دیگه ای رو ندارن وارد این تجارت میشن،خیلی از افراد دیگه از پتانسیل درآمدی منحصر به فرد این تجارت و سایر آپشن ها اطلاعات ندارن که شما زمانی که با چنین افرادی مواجه شدین باید این اطلاعاتو در اختیارش بذارین که به دنبال اون 3 واکنش پیش میاد که براتون توضیح میدم

اول توضیحاتی که شما باید بدین
1)تجارت ما اولین تجارت خانگیست که بر خلاف بسیاری از تجارت های خانگی دیگر و یا سایر مشاغل عاری از هرگونه ریسک است،ضمن اینکه من در این تجارت این فرصت رو دارم که مدت زمان زیادی رو خونه خودم و با خانواده خودم باشم در حالی که یک پزشک یا وکیل شاید مجبور باشه تا 16روزی ساعت در دفترش باشه وبرای دیدن خانوادش لحظه شماری کنه ضمن اینکه مشاغلشون سرشار از ریسک مثل مشکلات پزشکی قانونی برای پزشکان و یا تهدیدات طرف مقابل موکل برای وکیل و خانواده اوست.
2)تجارت ما هیچ سقفی برای درآمد ندارد،به دلیل استفاده از اهرم زمان و توانمندی یک فرد با مجموعه 1000 نفری روزی 24000 ساعت برای پیشرفت اقتصادی زمان داره در حالی که یک پزشک یا وکیل تنها روزی 24 ساعت،درآمد یک پزشک یا وکیل یا… همواره با محدودیت مواجه است در حالی که درآمد ما در ربع سوم درآمدی قرار دارد که قابل قیاس با ربع دوم نیست (درآمدهایی نظیر بیل گیتس در ربع سومند-تحقیق بفرمایید)
3)ما آزادی زمانی داریم،هر وقت بخوایم از خواب پا میشیم،هر وقت بخوایم میخوابیم،هر وقت دلمون بخواد میریم مسافرت یا بیرون و… هیچ آقا بالاسری نداریم،در حالی که افراد ربع دوم مثل پزشکان و وکلا اگر یک روز کار نکنن،مریض باشن یا برن مسافرت درآمدی هم نخواهند داشت،افراد ربع اول یکسره از سمت صاحب کار خود بازخواست میشوند،بابت 5 دقیقه تاخیر تنبیه میشوند و بعد از مدتی عزت نفس خود را از دست خواهند داد
4)بیزنس ما به سه دلیل عنوان شده بالا فاقد استرس است،بیشترین مرگ و میر ناشی از ایست قلبی طی 30 سال اخیر به دلیل استرس هایی است که فرد در طی زندگی متحمل شده،تجارت ما تجارتیست فارغ از استرس و با فراغ بال کامل
5)در تجارت ما هر فردی به احتمال 95 درصد طی 2 تا 4 سال به موفقیت مالی میرسد در حالی که در مشاغل ربع اول و دوم فرد بعد از 40 سال تنها 5 درصد شانس موفقیت دارد (رجوع کنید به تحقیقات دانشگاه UIC)

اما واکنش افراد
1)افرادی که بعد از این اطلاعات آگاه شده و به شما میپیوندند از تجربیات شخصی خودم میتونم عارض بشم جناب آقای XXX که وارد کننده تمام دستگاه های POS وATM ، کارتخوان پمپ بنزین ها،ماهواره های بانکی و … بعد از یک جلسه سه ساعته تجارت ما رو پذیرفتن و به تیم من ملحق شدن (6 سال پیش) ایشون اولین فردی بود که بنز اف 700 سوار میشدن تو ایران در حالی که این ماشین تو آلمان تازه وارد بازار شده بود،آقای XXX رئیس ایران خودرو دیزل بعد از یک جلسه این تجارتو پذیرفتن و به تیم من ملحق شدن،اکثر افرادی که به شما ایراد وارد میکنن از لحاظ بینش اقتصادی در سطوح غیر قابل قیاسی نسبت به این افرادی که خدمتتون عنوان کردم قرار دارند،پس نذارید صحبت هاشون شما رو تحت تاثیر قرار بده و بدونید که صحبت هاشون مثل همون دختر یا پسری که مدتها تو خونه مونده ناشی از ناآگاهیست،سعی کنید آگاهشون کنید بلکه دریچه های جدیدی به سمت زندگی هاشون باز بشه
2)دسته دوم افرادی که این ماجرا رو درک میکنن و دچار شوک میشن،حس غير قابل توصیفی در اونها به وجود میاد،بهشون اجازه بدین فکر کنن چون بعد از مدتی به شما ملحق میشن
3)این دسته از افراد به توانایی های خودشن ایمان ندارن،هیچ وقت نمیتونن خودشونو دردهک بالای جامعه تصور کنن و با غیرممکن های زندگی آمیخته اند،لذا سعی در متوقف کردن شما خواهند داشت،هر گام از پیشرفت شما رو یک ضربه مهیب برای خودشون میدونن که ناتوانایی هاشونو بهشون یادآوری میکنه،حسادت در این افراد نسبت به شما موج میزنه لذا برای اینکه راحت تر باشن یکسره سعی میکنن به شما بگن این تجارت خوب نیست و برای شکست شما لحظه شماری میکنن،رابطتون رو با این افراد به کلی قطع کنید و فراموششون کنید تا به زندگی توام با یکنواختی و سطح پایین یا متوسط این افراد دچار نشین
Add a comment...

Post has attachment
تا حالا به این فکر کردین که 40 تومن پول تو بانک معادل حقوق یک ماه یک کارمنده،روزی بیشتر از 10 ساعت شاید وقت بذاره برای این پول چون اهرمو نمیشناسه،چون فکر میکنه باید برای پول کار کنه،این بینش در اون وجود نداره که پول میتونه برای اون کار کنه،به این فکر کردین لیدرمون که ماشین 700 تومنی سوار میشه بیخیال 14 تومن سود ماهانه شده،یا اون فردی که بنز 5 میلیاردی سوار میشه بیخیال 100 میلیون سود ماهانه!
چیزی که در طی این سالها بیشتر تجربه کردم این بود که مخالفتو از کسانی بیشتر از همه شنیدم که برای ماهی زیر دو تومن روزی بیشتر از 10 ساعت کار میکردن در حالی که افرادی که به ربع سوم نزدیک تر بودن میرفتن برای تحقیق و اکثرا اوکی میشدن،درحالی که اون کارمند زندگیش به تحول بیشتری نیاز داشت تا اون ربع سومی
من زمانی که میدیدم لوکس سواران بیخیال این سودهای پول بانکی میشن که شاید زندگی چند تا کارمند باشه بیشتر به اهرم ایمان میوردم،مخالفت افراد ربع اول و دوم نقدینگی و عدم پیشرفتشون همیشه نیرو محرکه ای بود برای حرکت من به سمت جلو،چون احساس میکردم خیلی تلاش کردم تا معنای اهرمو بفهمم،جهش به ربع سوم نقدینگی یعنی اینکه بتونی ماشین 700 تومنی سوار بشی بدون اینکه فکر کنی اگر تو بانک بود ماهی 14 تومن میگرفتم،چه برسه به اینکه بخوای فکر کنی برای ماهی زیر 2 تومن قراره ده ساعت کار کنی
دوستان خوبم،خواستم بدونین ضمیر ناخودآگاه انسان در اختیار شما نیست وگرنه اسمش ناخودآگاه نمیشد،ولی تربیت پذیره،ضمیر ناخودآگاه شما در هر صورت ارضا میشه،چه ماهی یک تومن،چه ماهی 500 میلیون درآمد داشته باشید اون حس میکنه که درآمد داره،ولی این کجا و اون کجا
اوقا بیکاریتونو با فکر کردن به اقشار مختلف مالی جامعه سپری کنید تا ضمیرتون رشد کنه،بدونید که اینها بی عدالتی اجتماعی نیست،اختلاف طبقاتی ناشی از اختلاف نگرش هاست

بازاریابی شبکه ای یعنی زندگی…
Add a comment...

Post has attachment
استارت ام ال ام اولین مرجع رسمی و حرفه ای بازاریابی شبکه ای در ایران است. سعی ما همواره بر این بوده که کلیه اطلاعات آموزشی و انگیزشی را در یک نشریه آنلاین در اختیار بازاریابان کشور عزیزمان قرار دهیم بلکه کمکی به رشد این صنعت کرده باشیم. نتورک رو استارت بزن!
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded