Profile cover photo
Profile photo
Groszko Jarosław, dr nauk med. Spec. neonatolog pediatra. Gabinet USG
About
Posts

Post has attachment
Kiedy noworodek przechodzi zwykłe przeziębienie, nie jest potrzebny antybiotyk. Nie działa on, jak wiadomo, na wirusy. Zatem jak leczyć przeziębienie? Polecamy Państwu domowe sposoby walki z infekcjami, czyli podawanie maluszkowi wit. C w kroplach, robienie inhalacji za pomocą nebulizatora, podawanie środków przeciwgorączkowych… Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, z przyjemnością je rozwiejemy! Na stronie internetowej: http://groszko.pl/kontakt/ zamieściliśmy dane kontaktowe.
Photo

Post has attachment
Wymioty, które występują kilkukrotnie w ciągu doby, mogą świadczyć o chorobie maluszka. Zwiększają one ryzyko odwodnienia organizmu! Przyczyną tego typu dolegliwości może być refluks żołądkowo-przełykowy, początkowa faza infekcji czy wada wrodzona u dziecka. Nie należy zatem ignorować tego typu objawów! Na stronie internetowej: http://groszko.pl/oferta/ znajdą Państwo więcej informacji.
Photo

Post has attachment
Noworodki często kichają, jednak jest to zazwyczaj odruch i sposób na oczyszczenie noska. Kiedy nos jest zatkany, dziecko oddycha zdecydowanie gorzej i ma sapkę. Ponadto, pojawiają się problemy podczas karmienia. Wskutek obrzęku błony śluzowej i nadmiernej produkcji wydzieliny dziecko zaczyna marudzić przy ssaniu piersi. Jeśli zauważyli Państwo u swojego malucha uciążliwy katar, należy zgłosić się do lekarza! Warto też pamiętać o tym, aby nawilżać błonę śluzową nosa za pomocą nebulizatora z solą fizjologiczną. Na stronie internetowej: http://groszko.pl/oferta/ zamieściliśmy więcej informacji o naszej ofercie.
Photo

Post has attachment
Co to żółtaczka? To objaw polegający na żółtawym zabarwieniu skóry, błon śluzowych i białkówki oka. Rozwija się ona w wyniku nagromadzenia dużej ilości żółtego barwnika. Powstaje on z rozpadu hemoglobiny. Wiedzą Państwo, że u większości zdrowych noworodków stężenie żółtego barwnika we krwi zwiększa się od 2. dnia po urodzeniu. W naszym gabinecie leczymy maluszki z żółtaczką. Na stronie internetowej: http://groszko.pl/oferta/ zamieściliśmy więcej informacji o naszej ofercie.

Photo

Post has attachment
Przeziębienie u noworodka powinno być zawsze skonsultowane z lekarzem. Warto o tym pamiętać! Układ odpornościowy u maluszka jest jeszcze niedojrzały, jednak dziecko nie pozostaje bezbronne wobec wirusów i bakterii. Do głównych objawów przeziębienia u noworodka należą: katar, kaszel i stan podgorączkowy (lub też biegunka i wymioty). Nawet zwykły katar u takiego malucha może błyskawicznie przemienić się w… zapalenie płuc! Na stronie internetowej: http://groszko.pl/oferta/ zamieściliśmy więcej informacji
o nas.
Photo

Post has attachment
W naszym gabinecie zajmujemy się, między innymi, diagnostyką i kontrolą rozwoju nowonarodzonego dziecka. Mogą być Państwo pewni, iż do każdego z naszych małych pacjentów podchodzimy indywidualnie i z dużą dozą czułości. Jesteśmy profesjonalistami w każdym calu. Na stronie internetowej: http://www.groszko.pl/ znajdą Państwo więcej informacji o naszym gabinecie.
Photo

Post has attachment
Wielu rodziców pyta się, na czym polega konflikt serologiczny. Otóż, ma on miejsce, kiedy krwinki płodu przedostaną się podczas ciąży do krwiobiegu matki. Wówczas organizm kobiety zaczyna wytwarzać przeciwciała przeciw antygenowi D, który znajduje się w krwinkach czerwonych dziecka. Na stronie internetowej: http://www.groszko.pl/ znajdą Państwo więcej informacji o naszym gabinecie.
Photo

Post has attachment
Konflikt serologiczny jest poważnym problemem w ciąży, zatem przed zapłodnieniem warto sprawdzić swoją i partnera grupę krwi. Generalnie niezgodność serologiczna dotyczy 2-3 kobiet na 1000 ciąż. Pojawia się, kiedy przyszła mama ma grupę krwi o czynniku Rh- a tata Rh+. W naszym gabinecie pomagamy noworodkom z konfliktem serologicznym. Na stronie internetowej: http://www.groszko.pl/ znajdą Państwo więcej informacji.
Photo

Post has attachment
Cukrzyca ciążowa dla kobiety, która oczekuje dziecka jest niczym grom z jasnego nieba. W naszym gabinecie oferujemy specjalistyczne leczenie noworodków, których mamy zmagały się właśnie z tą chorobą. O tym, że ciężarny organizm nie radzi sobie z metabolizmem węglowodanów, dowiadujemy się zwykle między 24-28 tygodniem ciąży – po teście obciążenia glukozą. Jednak niech się Panie niczym nie martwią! Odpowiednio prowadzona cukrzyca nie powinna dawać żadnych powodów do stresu. Na stronie internetowej: http://www.groszko.pl/ znajdą Państwo więcej informacji o profilu naszej działalności.
Photo

Post has attachment
Możemy poszczycić się piętnastoletnim doświadczeniem, a to niewątpliwie dużo. Ponadto, wciąż się doszkalamy, pogłębiamy naszą wiedzę. Chcemy być najlepsi i chcemy, aby Państwo czuli, iż Państwa dziecko jest w dobrych rękach. Na stornie internetowej: http://www.groszko.pl/ zamieściliśmy więcej informacji o profilu naszego gabinetu.
Photo
Wait while more posts are being loaded