Profile cover photo
Profile photo
Pani Podróżnik
5 followers -
Polish blog about my travels and adventures http://www.panipodroznik.pl/
Polish blog about my travels and adventures http://www.panipodroznik.pl/

5 followers
About
Posts

Post has attachment
#Arequipa #Colca #Peru #NowyWpis Aga Jez
... długi na 120 km, co chyba nie tylko mi jest sobie ciężko wyobrazić. Warto też wspomnieć, że pierwsze przepłyniecie kanionu kajakiem, które miało miejsce 1981 roku, zawdzięczamy nie komu innemu, jak tylko Polakom. Pięknie prawda? Niestety, jak usłyszałam od pewnego przewodnika, dzisiaj Polacy w kanionie słyną już tylko z tego, że zawsze mają przy sobie jakiś alkohol.
... zrzeszał siostry, które miały żyć w zamknięciu i nigdy nie powrócić do swoich rodzinnych domów. Historia klasztoru nie jest jednak taka święta, a jego burzliwe dzieje możemy zobaczyć m.in. w filmie fabularnym opowiadającym o tutejszych siostrach. Co jednak najważniejsze to to, że obiekt ten jest najwybitniejszym przykładem ...

Dzisiaj o peruwiańskim mieście Arequipa i okolicznych jego atrakcjach. Zapraszam do lektury :)
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/arequipa-najpiekniejsze-miasto-ameryki-poludniowej/
Add a comment...

Post has attachment
#Peru #Puno #BlogPodróżniczy
Osobiście przygodę z Peru powoli kończę, dlatego właśnie na blogu zaczynam serię wpisów dotyczących tego wspaniałego kraju. Kraj przecudowny i mega zróżnicowany. Przejechanie go wzdłuż i wszerz było dla mnie niezwykłą przyjemnością, jednak jak wszędzie, tu także nie udało się zobaczyć wszystkiego, czyli jest po co wracać!

Dzisiaj chciałabym zaprosić Was na pływające wyspy!

Totalny turystyczny kicz, jednak warty zobaczenia. Dopływamy na wyspę, na której od razu witają nas kobiety ubrane w tradycyjne stroje. Na tej wyspie, podobno nic się nie zmieniło od lat. Wszyscy żyją w takich samych lepiankach jak dawniej i oprócz zabawiania turystów zajmują się wyrobem rękodzieła i połowem ryb, które w mieście wymieniają za inne produkty. Wyspy mają także swojego burmistrza, który dokładnie opowiedział nam o ich budowie i zasadach tam panujących. Potem mogliśmy porozmawiać z mieszkankami wysp i oczywiście coś od nich zakupić. Na koniec cztery panie ładnie dla nas zaśpiewały, a przewodnik zaproponował ...

http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/plywajace-wyspy-w-puno-tego-nie-mozna-przegapic/
Add a comment...

Post has attachment
#Copacabana #blogpodróżniczy #nowywpis
I tak kochani, dobrnęliśmy do końca Boliwii. Dzisiaj ostatnie odwiedzone tam przeze mnie miejsce. Przepiękna Copacabana, od której swoją nazwę przyjęła sławna plaża w Rio de Janeiro. W tle święte jezioro Titicaca i jego wyspy. Jak dla mnie raj na ziemi!
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/najwyzej-na-swiecie-polozone-jezioro-titicaca-i-jego-tajemnice/
Add a comment...

Post has attachment
#nowywpis #LaPaz #Boliwia Aga Jez

... podobno zginęło tu aż 90 tyś osób (rocznie 200-300 osób). Jeden z najgłośniejszych wypadków miał miejsce w 1995 roku, gdzie do przepaści spadły dwa autobusy pełne ludzi. Od czasu wybudowania nowej drogi i zamknięcia tej dla ruchu kołowego, miejsce to stało się niezwykłą atrakcją turystyczną. Z wycieczką i załadowanymi na dach rowerami udajemy się do La Cumbre znajdującego się na wysokości około 4,5 tyś m n.p.m. Następnie zjeżdżamy do Coroico znajdującego się na wysokości 1,3 tys. m n.p.m. Wąską ścieżką, ruchem lewostronnym, czyli bliżej przepaści ...

La Paz, El Alto, Dead Road, Tiwanaku, Wrestling Cholitas i wiele innych ciekawych miejsc i przeżyć. O tym wszystkim możecie już przeczytać na blogu. No, może z drobnym opóźnieniem, gdyż Boliwię opuściłam prawie dwa miesiące temu, lecz jej wspomnienie ciągle jest we mnie żywe.
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/gotowy-plan-zwiedzania-la-paz/
Add a comment...

Post has attachment
#SantaCruz #Boliwia #MsTraveler
Ostatnio było o najpiękniejszym boliwijskim mieście, więc dzisiaj czas na to najbrzydsze :) Ostrzegam, że moja opinia jest totalnie nieobiektywna. Przedstawiam Państwu Santa Cruz. A może ktoś z was tam był i ma zupełnie inne zdanie od mojego?
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/boliwijskie-santa-cruz-de-la-sierra/
Add a comment...

Post has attachment
#Boliwia #Sucre #MsTraveler
Dziś przedstawiam wam najpiękniejsze miasto Boliwii. Białe miasto Ameryki, czyli Sucre. Tego miejsca przegapić nie wolno. Przeczytajcie, dlaczego tak mi się tam podobało.
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/sucre-najpiekniejsze-miasto-boliwii/
Add a comment...

Post has attachment
#Boliwia #Potosi #kopalnia #traveler
Kolejny wpis odsłaniający cuda Boliwijskich miejscowości. Przed Państwem Potosi i niezwykle archaiczna, a przy tym wciąż działająca kopalnia. Spacer jej korytarzami, to gwarantowany dreszczyk emocji. Musicie to zobaczyć!
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/kopalnia-srebra-w-potosi-czyli-uroki-boliwijskiego-miasteczka/
Add a comment...

Post has attachment
#Argentyna #Chile #PaniPodróżnik
Po licznych trekkingach i odwiedzinach wspaniałych inkaskich ruin, czas zabrać się do pracy i po nadrabiać zaległości na blogu. Już dziś przygotowałam dla was podsumowanie moich wojaży w Argentynie i Chile. Te dwa kraje tak mi się wzajemnie przeplatały, że postanowiłam potraktować je razem. Nie znaczy to jednak, że są one takie same, a wręcz przeciwnie. Zapraszam do lektury, podpartej dużą ilością zdjęć.
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/moja-podroz-po-argentynie-i-chile/
Add a comment...

Post has attachment
#Chile #kopalnia #Calama
Tak na szybko, przed moi następnym trekingiem, przygotowałam dla was relację z mojego przymusowego pobytu w chilijskiej miejscowości Calama. Niby nic turystycznego, a jednak warto się tam wybrać, zobaczcie dlaczego!
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/przemyslowe-miasto-calama-z-najwieksza-kopalnia-miedzi/
Add a comment...

Post has attachment
#Chile #Atacama #pustynia
Wielka atrakcja turystyczna, czyli chilijska pustynia Atacama. Przeczytajcie co ja tam takiego robiłam i jakie cuda widziałam. Wszystkie te cuda zobaczycie także na zdjęciach.
http://www.panipodroznik.pl/zwiedzanie/chilijska-pustynia-atacama-czyli-najsuchsza-pustynia-swiata/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded