Profile cover photo
Profile photo
Dračí Hlídka
www.DraciHlidka.cz
www.DraciHlidka.cz
About
Posts

Post has attachment
Ahoj všichni,

Poslední týdny na Hlídce zavládlo hluboké ticho. Není to proto, že by se nic nedělalo. Právě naopak. Je toho tolik, že nebyl čas věnovat se sociálním sítím.

Hrálo se na velké akci v Hodoňovicích a dělaly se další úpravy pravidel na základě testingu. Tímto bych chtěl velmi poděkovat fanouškům z FB komunity, kteří se do této iniciativy zapojili. Snad zatím potěším aspoň ty, kteří Hlídku podpořili. V dohledné době se u vás objeví testovací verze. Budeme rádi, pokud tuto "betu" odzkoušíte masivněji (100+ družin) a dáte nám vědět postřehy. Na základě tohoto závěrečného testu se pak udělají poslední úpravy. Finální verze (dostupná v obchodech) pak půjde do tisku cca 4 měsíce po této aktivitě.

PS : Podporovatelé Hlídky dostanou samozřejmě zdarma jak testovací tak finální verzi.

A když už jsme u toho ohlašování, rádi bychom vám dnes představili nové dobrodružství. Jmenuje se "Výstřel do tmy". Najdete ho volně ke stažení na našem webu - http://www.DraciHlidka.cz - Ke Stažení - Archiv dobrodružství.

Autorem příběhu je Jan Staš a obálku k němu namaloval náš "dvorní kreslíř" Ondřej Hrdina Illustration
Ilustraci mapy města Sirdell pak připravil Vypravěč Bunny. Díky Petr Pret Vařeka za komentáře a korektury.

Snad se vám bude příběh líbit a užijete si rozplétání celé záhady :-)

Tým Dračí Hlídky
Photo

Post has attachment
Ahoj Hlídkaři,

Týden utekl jako voda. Dnes proto přišel čas vyhlásit vítěze naší malé soutěže. Měli jste v ní hádat, jak daleko od Havířova žije nejvzdálenější kreslíř questů Dračí Hlídky.

Výsledek je 13.133 km, což je vzdálenost mezi Havířovem a Perthem v Austrálii.

Právě odsud pochází Fiona Quinn, autorka obálky k dalšímu questu jménem IVORIL. Její úžasné portfolio si můžete prohlédnout na jejím profilu https://www.facebook.com/Ivoriiart/ nebo na Instagramu - https://www.instagram.com/ivorii._/

Moc jí tímto děkujeme za to, že si našla na Hlídku čas. Přidala se tak k dalším špičkovým umělcům z celého světa.

A o čem že toto dobrodružství bude? Nechceme toho prozradit příliš, ale malé intro snad neuškodí :-)

"Na východní hranici, poblíž města Drinad, došlo k sérii podivných událostí. Několik místních dívek vážně onemocnělo. Jsou bledé, k smrti vyčerpané a chtějí stále spát. Nikomu se však nedaří najít lék. Jednou z nich je i dcera bohatého obchodníka Gornela. Ten už utratil celé jmění za nalezení léku. Nakonec proto najme družinu, která má přijít celé věci na kloub. Brzy se však ukáže, že je všechno jinak. Dívky totiž o žádný lék nestojí. Ze spánku křičí podivné jméno "Ivoril."

Původně jsme chtěli vyhlásit pouze jednoho vítěze. Nakonec se však ukázalo, že dva fanoušci byli velmi blízko. Rozhodli jsme se proto odměnit oba. Gratulace a Dračí Kalendář si zaslouží @Kuba Jimmy Londin a Jaromír Till ;-)
Photo

Post has attachment
Ahoj všichni,

V mezičase, kdy testujeme pravidla Dračí Hlídky, bychom vám rádi představili další úžasnou obálku k dobrodružství. Tentokrát jde o motiv k příběhu "Nejvyšší sázka". Tento quest vypráví o podivné sázce, která se nikdy neměla odehrát. Bude se v ní hrát o život a jak asi tušíte, čas bude tvrdě proti vám.

Autorkou nádherné ilustrace k příběhu je špičková kreslířka Dagmar Renée Ritter Její portfólio můžete najít na stránkách http://www.darkness.bplaced.net

Díky Dagmar je v soutěži kreslířů zastoupena další země. Tentokrát Rakousko. Děkujeme moc Dagmar!! :-)

A když už se bavíme o dalekých zemích, máme pro vás zajímavou soutěž. V tuto chvíli už pro Hlídku kreslí ilustrátoři po celém světě. Uhádněte, kolik kilometrů od Havířova bydlí ten, který z nich žije nejdále. Jeho obrázek zatím nebyl zveřejněn. Nevažte se proto na už publikované země. Soutěžící, který bude v odhadu nejblíž, vyhraje sběratelský Dračí kalendář s podpisy autorů.

Zlomte vaz
Tým Dračí Hlídky

Photo

Post has attachment
Ahoj všichni,

Včera jsme měli možnost vyzkoušet Hlídku v Třinecké Dračí Pevnosti. Byla to paráda a díky moc všem, kteří si přišli zahrát!! :-)

Zároveň děkujeme všem, kteří se po večerech účastní testovaní a debat. Díky vám se blížíme finálnímu znění pravidel. Takže dnes a zítra večer zase na slyšenou ;-)
PhotoPhotoPhoto
24.08.18
3 Photos - View album

Post has attachment
Ahoj všichni,

Dnes bychom vám rádi představili obálku k příběhu "Tamara". Jejím autorem je špičkový izraelský kreslíř Shai Daniel. Určitě koukněte na jeho další tvorbu na FB Shai daniel's digital Art. a nebo na jeho oficiálním portfoliu - https://www.artstation.com/shaidaniel
Tímto mu velmi děkujeme za to, že našel čas a přidal se do soutěže kreslířů. Je to pro nás obrovská čest!!

A co je Tamara vlastně zač? Především je to válečnice, náležící k prastarému dračímu řádu. Je jedna z mála, kteří vědí o místech, která už nezná nikdo jiný, Právě jí budou muset postavy najít a přesvědčit, aby se dostali na Dračí ostrovy a zpět.

Toto dobrodružství bude ke stažení v lednu 2019.
Photo

Post has attachment
Ahoj všichni,

Dnes večer vám přinášíme další dobrodružství ke stažení. Jmenuje se "Krvavá sklizeň" a tentokrát jde o hodně temný příběh plný nadpřirozených sil :-) Autorem obálky k příběhu je jeden z výherců prvního kola soutěže kreslířů - Ondřej Pech. Pokud vás jeho práce zajímá, určitě neváhejte a koukněte na jeho portfolio - http://pecho8.wixsite.com/ondrej/about-me

Quest najdete ke stažení v Archivu dobrodružství na našem webu - https://www.dracihlidka.cz/download/#kestazeni-1-1

Poprvé jsme také použili formát ZIP, místo tradičního PDF. Umožňuje vám stáhnout si mapy od Vypravěč Bunny ve vysokém rozlišení, klidně na formát A3 ;-) Díky moc Lukáš Bunny Králík 😍
Stejné díky patří i Petr Pret Vařeka za provedení korektur.

Snad se vám bude příběh líbit ;)
Photo

Post has attachment
Ahoj všichni,

Dnes začínáme kompletovat družiny pro online beta test Dračí Hlídky. Všichni, kdo se nám v posledních dnech ozvali, tedy očekávejte brzy zprávu s prosbou o pomoc, návrhy termínl atd ;-)

Zároveň bychom vám rádi představili další špičkovou obálku k chystanému dobrodružství s názvem "Oko za oko". Jejím autorem je tentokrát vynikající Thajský umělec Machillux. Určitě stojí za to vidět celé jeho portfolio - https://www.instagram.com/Machillux/ Pokud se vám jeho práce líbí, neváhejte a dejte mu to najevo :-) Určitě ho to potěší :-) Obrázek pro quest Dračí Hlídky je totiž jen zlomek toho, co dokáže. Je pro nás neuvěřitelnou ctí, že našel čas a chuť podpořit Hlídku a naše příběhy!!! Děkujeme moc!!!! 😍

A o čem že toto dobrodružství vlastně bude? Družina dostane hned na začátku hodně temnou a zoufalou "zakázku". Starý muž musel prodal vše co měl, aby si vás vůbec mohl dovolit. Z královského vězení totiž byl před několika dny propuštěn vrah jeho jediné dcery! Asi je jasné, že přišel čas na pomstu! Ne všechno je však tak, jak to na první pohled vypadá. Už samotné propuštění chlapa je totiž obestřené záhadami. Jisté je, že za tím stojí kdosi mocný. Družina se tak záhy zaplete do velmi vysoké hry.. Bude jen na ní, jak si poradí s vlastními zásadami a morálkou..

Snad se vám bude příběh líbit stejně, jako tento úžasný obrázek.. :-)
Photo

Post has attachment
Pěkný večer všem,

Jak už asi víte, finální práce na revizích Hlídky pokračují. Dny jsou sice tropické, ale to nás nezastavíte. Holt to musíme konečně "dobouchat" :-) Celý srpen totiž bude, jak už jsme vám ohlásili, ve znamení masivních online testů. Tímto děkujeme všem, kteří se zatím přihlásili. Koncem týdne budeme všechny zájemce kontaktovat a domluvíme nejlepší čas, který by vám vyhovoval.

Kromě tvůrců pravidel však skvěle "drtí" i kreslíři obálek questů! Ten dnešní pochází opět od vynikajícího španělského umělce @kohonomoko Art. Věříme, že vás jeho práce uchvátí a pokud chcete, určitě sledujte jeho další tvorbu na https://www.facebook.com/kohonomoko.art, případně na https://www.instagram.com/kohonomoko/

Dnešní ilustrace je k dobrodružství "Zaříkávač deště". A o čem že v něm půjde? - "Kraj na jihu Othionu trápí už nějaký čas hrozivá vlna veder. Země je proto vyschlá na prach a rostliny se proměnily v troud. Když už se někdy přiženou bouřková mračna, přinesou pouze hromů, ale nikdy déšť. Co je za tím vším? Může za to snad tajemný cizinec, který tudy před časem projížděl? Obchodník s deštěm? Nebo snad mladá holčička, která se před bouří zjevuje na polích? Kdo ví..."

Ještě jednou moc děkujeme Kohonomōko Art za neuvěřitelnou obětavost, ochotu a nadšení, které projevil. Najdete jí i na jeho profilu a věříme, že ho potěší i nějaký CZ feedback ;-) Předem děkujeme :-)

Užijte večer
Tým Dračí Hlídky
Photo

Post has attachment
Ahoj všichni,

Prázdniny jsou v plném proudu a horko posledních dní nám dává pořádně zabrat. Pokud jste na tom podobně, snad vás teď aspoň trochu potěšíme. Je tu totiž nový, mrazivě ledový wallpaper legendárního kreslíře Ondřej Hrdina Illustration Na něm najdete další lokaci ze světa Domoviny. Místa, do kterého umisťujeme většinu dobrodružství, která pro Hlídku píšeme.

Tentokrát vám představujeme bájnou trpasličí svatyni Tor-Amin. Jedno z nejvyšších míst na světe, které navíc ukrývá samotné Srdce hory! A proč o tom píšeme? V těchto dnech totiž Ondra začal pracovat na oficiální verzi mapy Domoviny. Bude v ní mnoho odkazů na zajímavé lokace, včetně Tor-Aminu samotného. Mapa bude volně ke stažení a bude jen na vás, zda se jí necháte inspirovat, a nebo se budete pouze kochat jejím provedením :-)

Wallpaper samotný si můžete stáhnout právě teď na webu Dračí Hlídky - http://www.DraciHlidka.cz - v sekci "Ke stažení" - "Wallpapery a bannery" - "Wallpaper Dračí Hlídky #8"

Děkujeme Ondro!!! :-)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Hello everyone,

The holidays are in full swing, and the heat of the last few days was really hard. if you're feeling the same, maybe we have something what will make you happy ;-) Here is a new, icy cold wallpaper from legendary artist Ondřej Hrdina Illustration . It shows you another location from the world of Homeland. The place, which we're using as a "mother world" for most of adventures we wrote for Dragon Watch.

This time, we present you the mythical dwarf shrine Tor-Amin. One of the highest places in the world that also hides the Heart of the mountain!. And why are we writing about this? In these days, Ondrej started working on the official version of the Homeland Map. There will be many references to interesting locations, including Tor-Amin itself. The map will be free to download and it will be only up to you if you will let yourself inspired, or if you will only enjoy this cool art :-)

You can download wallpaper itself right now from Dragon Watch website - http://www.DraciHlidka.cz (section " Download " - " Wallpapers and banners " - " Wallpaper Draci Hlidka #8 "

Thank you Ondrej!!! :-)
Photo

Post has attachment
Ahoj všichni,

Právě teď a v TUTO chvíli dáváme ke stažení další quest. Jmenuje se "Píseň zvonu". Jeho autorkou je Petra "Ascella" Vřesová a ilustraci nakreslil Petr Přichystal.

Quest není vázán na předchozí dobrodružství. Proto ho mohou snadno použít PJové jako výplň či nový začátek třeba na letních skautských táborech.

Kromě toho je je tu ještě trochu tajemna :-) Následujících 14 dnů mohou družiny odehrávat mysteriózní epizody v přímých souvislostech s realitou.

Pro motivaci PídžeJů k pozornému pročtení příběhu PÍSEŇ ZVONU je též připravena paralelní soutěž PUZZLE obálky s veršovanou hádankou vloženou do rytiny zvonu a trámu zvonice v grafice Zvon-Dvoru.

Vše je možné najít na portálu Dračí Hlídky - http://www.DraciHlidka.cz. Příběh je v sekci "Ke stažení" - "Archiv dobrodružství".
Soutěžní puzzle v sekci "Ke stažení" - "Ostatní" (PUZZLE - Píseň zvonu).

Odměnu pro PídžeJe za NEJLÉPE VYJÁDŘENOU ODPOVĚĎ na hádanku
(text? verše? kresba?) v komentářích samostatného úvodního příspěvku na FB Hlídky bude PŘEKVAPENÍ ! ;-)
Photo
Wait while more posts are being loaded