Profile cover photo
Profile photo
E n a j S p o r t
#enajsport
#enajsport
About
Posts

Post has attachment
Dla uzależnionych sportem.

Czapka z daszkiem, daszek chroniący przed słońcem, całość z przewiewnego materiału, z tyłu regulator dopasowujący do głowy.

#enajsport
#enaj
#sportowegadżety
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bertrand Piccard  pomysłodawca Solar Impulse i André Borschberg współzałożyciel; piloci Szwajcarscy; odbędą pierwsza w historii podróż dookoła świata samolotem zasilanym energią słoneczną. 

Przygotowują się na ok. 500 godzin rzeczywistego lotu. Całe przedsięwzięcie okrążenia ziemi zajmie około 5 miesięcy. Przez cały ten czas nad żywieniem pilotów czuwać będą naukowcy z Nestlé, którzy już od ponad 4 lat ściśle współpracują z Solar Impulse.

Samolot, którym polecą, wykonany jest z włókna węglowego. Rozpiętość skrzydeł wynosi 72 m i jest większa niż w Boeingu 747. Solar Impulse waży zaledwie 2300 kg, czyli mniej więcej tyle, co samochód, a w jego skrzydłach znajduje się 17 248 ogniw słonecznych, zasilające silniki elektryczne energią odnawialną. Ogniwa słoneczne w ciągu dnia pozwalają też naładować cztery baterie litowe, które umożliwiają lot także w nocy.

Lot Solar Impulse dookoła świata rozpocznie się w przyszłym tygodniu, a zakończy w lipcu 2015 roku w Abu Dhabi.

#enajsport #enaj #sportowegadżety
Photo
Photo
2015-03-04
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Projekty, które stają się prototypami, wyrastają ze ścisłej współpracy z miłośnikami sportów.
Filozofia kocham Sport odpowiada sloganowi FITTING EMOTIONS, zawsze będzie dążyć do absolutnego zadowolenia fascynatów sportów.

Czapka, jako część odzieży sportowej, stała się koniecznym składnikiem codziennego ubioru miejskiego – połączeniem funkcjonalności i stylu.

#enajsport
#enaj
#sportowegadżety
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Po trzech latach nieobecności w 2013 roku zawody Polish Open wróciły na golfową mapę Polski w randze europejskiej ligi Pro Golf Tour. Ten olimpijski sport należy do najpopularniejszych, zarówno pod względem liczby widzów, jak i zawodników. Szacuje się, że po kij golfowy regularnie sięga 60 milionów ludzi. Golfiści są w czołówce najlepiej zarabiających sportowców, a w krajach takich jak Portugalia, Hiszpania czy Turcja, golf stanowi jedną z głównych gałęzi turystyki. W liczbie zawodowych graczy nie mają sobie równych Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy i USA. W Stanach Zjednoczonych blisko 50 milinów ludzi deklaruje, że wybiera taki sposób rekreacji. W Europie szacuje się, że liczba amatorów to przeszło 4 miliony. Jedni znajdują wyciszenie, doceniają kontakt z naturą na wielohektarowych obiektach, inni szukają emocji sportowych. Niezależnie od motywów jedną z jego największych atrakcji jest fakt, że wśród blisko 18 tysięcy światowych pól nie ma dwóch jednakowych. Pasjonaci teren do gry znajdują prawie w każdym zakątku globu, od pustynnych terenów dalekiej Austrii, przez zielone części Europy, aż po koła podbiegunowe.
W golfie doceniają potencjał, Jerzy Dudek i Mateusz Kusznierewicz
http://www.jerzydudek.eu/golf.html
http://www.kusznierewicz.pl/golf/
#enajsport #enaj #sportowegadżety
Photo
Photo
2015-02-26
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded