Profile

Cover photo
‫طیّب ــ‬‎
10,296 followers|8,108,681 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
50
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
۳۰۰ = ۷۰۰ - ۱۰۰۰
۱۸۰۰۰ = ۶۰ * ۳۰۰
طبق آمار سال ۱۳۹۱، ۴ دهک پردرآمد ۷۱.۶٪ از یارانه‌ی بنزین را می‌گرفته‌اند و ۴ دهک کم‌درآمد ۱۳.۲٪ از این یارانه را. دو دهک وسط هم که ۱۵.۲٪ را.
یعنی دهک‌های پردرآمد حدود ۰.۸ برابر بیش از سهم مساوی می‌گرفته‌اند، دهک‌های متوسط ۰.۲۴ برابر زیر سهم مساوی و دهک‌های کم‌درآمد ۰.۶۷ درصد زیر سهم مساوی.
حالا این یارانه حذف شده. یعنی دولت می‌تواند این پول‌ها را به ردیف بودجه آورده و به طور متمرکز هزینه کند.
این هزینه‌ها معمولا هزینه‌های عمومی‌ای است که متاسفانه اغلب یا مستقیم صرف شهرهای بزرگ می‌شود، یا صرف تاسیسات زیربنایی‌ای می‌شود که بیش‌ترین سودشان به شهرهای بزرگ می‌رسد.
سفر را به عنوان یکی از اقلام هزینه‌ی مردم در نظر بگیرید. من سه لایه در سفر تشخیص می‌دهم:
۱. آن‌ها که سهم اصلی سفرشان در طول سال، سفر خارج از کشور است.
۲. آن‌ها که بیش‌تر داخل کشور سفر می‌کنند.
۳. آن‌ها که تا ضروری نباشد نمی‌توانند هزینه‌ای بابت سفر بپردازندو سفر برایشان نوعا پرهزینه است.
حالا وقتی دولت یارانه‌ی بنزین را صرف ساخت جاده یا بهبود ناوگان هوایی کند بیش‌ترین سهم را که می‌برد؟ پردرآمدها که سفر خارج می‌روند، کم‌درآمدها هم که سفر نمی‌روند، همین طبقه‌ی متوسط که بین پراید و پژو و ماهان و ایران ایر تاب می‌خورد بیش‌ترین سود را می‌برد.
یعنی این حذف یارانه نوعی بازتوزیع ناعادلانه‌ی ثروت به نفع طبقه‌ی متوسط است. این روزها بیش‌ترین اعتراض را به این حذف از که می‌شنوید؟ از طبقه‌ی متوسط.
از مردمی که نمی‌توانند منافع خودشان را تشخیص بدهند و به هر تغییری بدبین اند و نمی‌توانند به خودشان بقبولانند که ۱۸۰۰۰ تومان ماهانه در درآمد و هزینه‌شان اثر واقعی‌ای نداشته است می‌ترسم.
 ·  Translate
عدد بده [من از اقتصاد سردرنمی‌آورم. از عدد چرا، کمی سردرمی‌آورم. بخش اقتصادی این تحلیل کاملا شخصی است و ممکن است معتبر نباشد.] ۳۰۰ = ۷۰۰ - ۱۰۰۰ ۱۸۰۰۰ =...
32
2
mehdi fallah's profile photo‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photoHu Sky's profile photo
 
:))))))
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
" منتقدان خواجگان حرم هستند . می دانند چگونه باید کاری را انجام داد ، دیده اند که چگونه هر روز آن کار انجام می شود ، اما خود ناتوان از انجامش هستند.

" برندن بیئن / از در حیاط خلوت نویسندگان / راینر اشمیتس"
 ·  Translate
100
5
Zoorabad Neshin's profile photoArdalan Hf's profile photoDavoud Qorashi's profile photoSaeed k's profile photo
2 comments
 
از طرفی منتقد هم می‌تونه بگه: عزیزم! داری می‌رینی! سکس یه چیز دیگه است!
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
 
رقابت با خود یا با دیگران؟
مجيد زُهَری

در مدرسه به دانش‌آموزان می‌آموزند که بایستی شاگرد اول کلاس را سرمشق خود قرار دهند و برای "بهترشدن" با هم شدیداً رقابت کنند! قبل از آن اما حس رقابت از خانواده شروع می‌شود، موقعی که والدین یکی از بچه‌ها را به رخ خواهر-برادرها می‌کشند یا "موفقیت" بچه‌ی همسایه را چون پتکی بر سر کودک خود فرود می‌آورند. "چشم‌ و هم چشمی" به‌واقع ترجمه‌ی رقابتی است که از کودکی روان انسان را تسخیر می‌کند و تا کار او به آخر بکشد، همراه اوست.

فرآورده‌ی سیستم تربیتی سرکوب و سرکوفت، برانگیختن حس حسادت و علم‌کردن الگویی بس حقیر برای افراد و کشتن روحیه‌ی اوج‌گیری و تعالی در انسان است‌. بدتر از آن، چنان احساس حقارتی به روان انسان تزریق می‌کند که همه‌گاه فکر کند "او کم‌تر از دیگری‌ست" و "به‌ اندازه‌ی کافی خوب نیست". فردی که مدام در رقابت با دیگران است، گرفتار چنین روحیه‌ای است.

ما در زندگی تنها بایستی با توانایی‌های خود رقابت کنیم نه چیز دیگر. این تنها راه رشد همراه با رضایت است. وقتی یک قهرمان ورزشی رکورد جهان را می‌شکند، با دیگران رقابت کرده است اما وقتی رکورد خودش را می‌شکند، او با قابلیت‌های خود رقابت کرده است. رشد بی‌مرز یعنی همین. 

در دنیای اقتصاد، وقتی تمام مدت در فکر بیرون‌کردن "حریف" از صحنه‌ی رقابت باشیم، با محبوس‌کردن افکار خود در چارچوبی تنگ، روان خود را از طعم شیرین آزادی محروم کرده‌ایم. حریف پشت حریف می‌آید و ما همچنان اسیر فرسایش جنگ‌ایم! ما بایستی از آن‌چه داریم خشنود باشیم، ولی بکوشیم که آن‌را بهتر کنیم. ما بایستی از پیشرفت دیگران شاد بشویم تا خود پیشرفت کنیم. ساعت ذهن را از ویرانگری، بایستی روی ساخت دنیایی بهتر کوک کرد. به‌جای سنگ‌اندازی جلوی پای دیگران، جاده را باید صاف کرد؛ میراث ما همان مسیر همواری است که دیگران نیز بتوانند از آن گذر کنند؛ بایستی از خود چنین میراثی به‌جا گذاشت. به‌جای مسموم‌کردن فضا،‌ بایستی زمین را حاصلخیز کرد و شکوفا شد و بار داد. به‌جای تحقیر، تشویق باید کرد. این یعنی پیشرفت در عرصه‌ی اقتصاد و دیگر عرصه‌ها.
 ·  Translate
View original post
38
3
Salar Yazdani's profile photoHossein Ft M's profile photo
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
هر کشتن یا قتلی «جنایت» نیست و هر آدم‌کشی را «آدمکش» نمی‌توان گفت! سربازان و نیروهای داوطلب جنگجو و غیرنظامی (غیرحرفه‌ای) در جنگ به آدم‌کشی دست می‌زنند و به خاطر آن مبارز و مجاهد نامیده می‌شوند، و اگر کشته شوند «شهید» گفته می‌شوند. به همین سان است کار مبارزان نهضت‌های آزادیبخش، اگر واقعا چنین باشند! بنابراین، می‌باید میان مبارزات آزادیبخش و جنگ‌های چریکی و جنگ‌های مسلحانه برضد دولت‌های خودکامه و گروه‌های صرفاً تروریستی با اهداف سیاسی صرفاً قدرت‌طلبانه یا فرقه‌ای و مذهبی تفاوت گذاشت. دولت و دولتمردان جنایتکار و ستمگری را که شهروندان هیچ راه مسالمت‌آمیزی برای تغییر و برکنار کردن‌شان ندارند و افراد با کوچکترین نافرمانی در خطر از دست دادن مال و آزادی و جان خودشان هستند چگونه باید از سر راه برداشت؟ آیا مبارزات سیاسی همواره می‌تواند بدون خشونت باشد یا بماند؟ و اگر خشونت لازم شد چه قواعدی باید داشته باشد؟ آیا «جنگ» و «ترور» و «خشونت» هم اخلاق خاص خود را دارد؟ بخشی از فلسفۀ سیاسی معاصر پاسخ به همین پرسش‌ها را بر عهده‌ دارد و مایکل والزر، فیلسوف امریکایی، یکی از مشهورترین نظریه پردازان آن است. در میانۀ جنگ جهانی دوم، سازمان‌های اطلاعاتی انگلستان دو شهروند چک را برای اجرای «قتل» یا «ترور» ژنرال آلمانی راینهارت هایدریش به انگلستان بردند و آموزش دادند و سپس آنها را با چتر در خاک چک فرود آوردند. آنان نیز مأموریت‌شان را با موفقیت در پراگ انجام دادند. آیا آنها «تروریست» بودند؟ فیلم «مأموریت سپیده‌دم» (۱۹۷۵)، ساختۀ لوئیس گیلبرت، همین ماجرا را روایت می‌کند.
 ·  Translate
33
2
‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photoAlireza Mim's profile photom borhani's profile photoMehdi Riyazi's profile photo
6 comments
 
کشتن و نکشتن پینوشه موضوع این بحث نیست. حالا که کسی نکشته، من می‌گم اگه می‌کشتن‌اش حکومت نظامی هم عمیق‌تر و خشن‌تر می‌شد. حدسه دیگه!
ولی اون یه مثالِ نزدیک بود در جواب این که «با حکومت مسلح دیکتاتور چه باید کرد؟»
از دید عملگرایانه هم این طور کارا جواب نداده‌، چون اقبال عمومی نداره و به سرعت هم به انحراف کشیده می‌شه. حتی در موارد خیلی مقبول مثل نیروهای مقاومت فرانسه در زمان جنگ دوم هم، عملا تا رسیدن نیروهای آمریکایی کار خاصی از مقاومت مسلحانه بر نیومد.
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
مثلا می گن why linux sucks یعنی چرا لینوکس گند زده و مثلا می گن چون ممکنه بعد از آپدیت دیگه بالا نیاد. یا ما می گیم why windows sucks و می گیم چون ابزارهای گنو مثل grep و غیره رو نداره. حالا شرکتی به اسم vox populi در یک ایده جنجالی و طبق قانون جدید ICANN که می تونیم به جای دات کام و دات نت و .. پول زیادی بدیم و دات فلان رو بخریم و بعد زیرش دامین تعریف کنیم (مثلا یک شرکت دات نینجا رو خریده و من می تونم برم ازش جادی دات نتینجا رو بخرم) رفته دامین اصلی sucks. رو خریده
و روش دامین می فروشه. حالا دعوا چیه؟ قیمت گذاری! این شرکت گفته دامین های دات ساکس رو از قیمتی به ارزونی ۲۰۲۴ دلار تا گرونی نزدیک چهار میلیون دلار خواهد فروخت. معلومه که مثلا مایکروسافت باید بره چهار میلیون دلار بده دامین رو بخره که یکی دیگه نخره یا اپل یا بقیه شرکت ها و عملا این ایده داره از هر شرکت بزرگ باج گیری می کنه که چهار میلیون دلار بدن که فلان دات ساکس در اینترنت دست مخالفان نباشه. یک نامه از طرف ICANN اعلام کرده اینکار درست نیست و خلاف قوانین است و از اونطرف CEO این شرکت نوشته که هیچ قانونی رو نقض نکردن و اتفاقا خیلی هم دوست دارن اینترنت جای خوبی باشه. گفتم خبر دار باشین اگر لازمه و چند میلیونی اضافه دارین، دامین دات ساکس خودتون رو بخرین که دست دشمناتون نیافته. 
 ·  Translate
متاسفانه براوزر شما از اچ تی ام ال ۵ پشتیبانی نمی کند. یا خیلی باحال است یا خیلی عجیب! دانلود نسخه ام پی تری دانلود نسخه او جی جی دانلود نسخه فشرده ام پی تری برای کسایی که پشت فیلتری حتی احمقانه تر...
53
3
Soodeh na's profile photo‫بهرام روحانی‬‎'s profile photojavad sh's profile photom Sabz's profile photo
5 comments
 
+Omid Farhang​ 
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
برخلاف اون چیزی که در نگاه اول به نظر می‌رسه، اینکه پسره و دختره پسورد ایمیل همدیگه رو داشته باشن، نشونه‌ی نهایت نزدیکی و اعتماد نیست. برعکس، نشونه‌ی بی‌اعتمادی و ویران شدن فضای خصوصی طرفینه. به همین ترتیب «وای نه، من بدون عسلم هیچ‌جا نمی‌رم چون بهم خوش نمی‌گذره» و «اتفاقن منم خیلی فورمولا-وان دوست دارم. بگو بیان اینجا، منم یه غذایی می‌پزم» و اینا.
 .
از اینا بدتر مثلن، گذاشتن عکس دونفره، توی پروفایل‌های یه نفره مثل فیس‌بوکه. این دیگه اوج انحطاط «فرد» هست. یعنی طرف هویت مستقل خودش رو بالکل از دست داده. دو روح در یک کادر. البته قبول دارم که خیلی وقتا این کار دلیل ساده‌تری داره و اونم «ازدواج/نامزدی/زیدگی به مثابه‌ی فتح‌الفتوحه». طرف نگرانه که نکنه یه وقت کسی این رخداد شدیداللحن بین‌المللی پیدا کردن پارتنر رو میس کنه.
.
یه روز یه جزیره می‌خرم، یه کشور تاسیس می‌کنم، خودم هم می‌شم دیکتاتورش. تو کشور من  رابطه‌ها/ازدواج‌ها «بیست و یکساعته» خواهد بود یعنی ۲۱/۷ نه ۲۴/۷. یعنی سه ساعت از هر روز قانونن و قهرن، خارج از محدوده‌ی اون رابطه ست و طرفین حق دارن تنهایی هر غلطی که دلشون خواست بکنن. ممکنه بخواد بره تو اون اتاق دراز بکشه یا گیم کنه. ممکنه یه برنامه‌ای بذاره و بره یه جایی. ممکن هم هست وقتش رو با پارتنرش بگذرونه. می‌تونه سه‌ساعت‌هاش رو هم پس‌انداز کنه که زیاد بشه واسه روز مبادا. دیگه لازم نیست التماس کنی بذارن پن دقه واسه خودت باشی. روزی سه ساعت واسه خودتی.
 ·  Translate
170
30
‫حسـام میم‬‎'s profile photoAli R's profile photoMosafer M's profile photoMehdi S's profile photo
13 comments
 
سئوالی که مطرحه اینه که می‌شه تو اون سه ساعت با زید جدیدمون خوش بگذرونیم؟
 ·  Translate
Add a comment...
Have them in circles
10,296 people
afshin arman's profile photo
naviid alizade's profile photo
Sepide Sahar's profile photo
Mohammad Javad Tadauoni's profile photo
Ermia Moamer's profile photo
fateme ahmadi's profile photo
‫اکبر اشتیاقی‬‎'s profile photo
mehdi soltani's profile photo
Ali Reza's profile photo

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
29
3
Fateme Gh's profile photoMehdi Nateghi's profile photo
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
هیچ می دانستید در این دنیای عجیب، جایزه ایی عجیب تر به نام  جایزه ی داروین وجود دارد که بر اساس آنچه «احمقانه ترین رفتاری که به مرگ منجر می شود» به آدم هایی که با دست زدن به رفتارهای ابلهانه  جان باخته اند تعلق می گیرد؟ کسانی که نشتی گاز را با فندک تست کرده‌اند یا آنهایی که هوس کرده‌اند روی تاسیسات برق فشار قوی ادرار کنند، همان هایی بوده اند که میان برترین های این وبسایت  قرار گرفته و برگزیده شده اند. بر اساس آنچه در وب سایت داروین نوشته شده، در فهرست برندگان سالهای پیش این جایزه، یک پنجره ساز هست که می خواسته اثبات کند شیشه هایش نشکن است. خودش را کوبیده به شیشه و 26 طبقه را سقوط کرده است! فرض را بر این می گیرم که تمامی اطلاعات مندرج در این وب سایت ساخته و پرداخته ی یک ذهن خلاق و ماجراجو باشد اما در مورد تصاویر ویدیویی عجیبی که مدل های مختلفش را در یوتیوپ می توانید مشاهده کنید و به خوبی از خلاقیت احمقانه آدم ها برای مردن پرده برمی دارد، چه می گویید؟ در بعضی از تصاویر به جا مانده از این اتفاقات، عنصر  شجاعت و نترسی با چاشنی جنون موج می زند ولی در برخی دیگر عنصر موثر، بلاهت است گرچه ممکن است در نظر افرادی که دست به اینکارها زده اند این بلاهت ها، جسارت تلقی شود. مثلا به  فردی که به یک شیشه سس سالسا با مایعی عجیب بر میخورد و به تصور اینکه نوشیدنی الکلی است آن را سر می کشد و وقتی می فهمد بنزین بوده بی محابا سیگاری آتش می زند! چه می شود گفت جز اینکه او از سر بلاهت و نادانی چنین کرده است؟( برنده سال 2012 جایزه داروین) یا کسی که شغلش جوشکاری است. می داند ابزار کارش جرقه تولید می کند، می داند که گاز در برابر جرقه های آتش مشتعل می شود و با علم به این تصمیم میگیرد یک تانکر گاز مایع را جوشکاری کند. بنیانگذار این جایزه از سال 1993 وب سایتی راه اندازی کرد و از سال 2000 به بعد  با انتشار کتابی نظیر کتاب مشهور «گینس» به ثبت رکوردهای متنوع  حماقت های منجر به فوت در جهان پرداخت و دوستداران طنز سیاه در سراسر جهان را طرفدار خود کرد در واقع بنیانگذاران این جایزه معتقدند کسانی که به احمقانه ترین شیوه ها خود را از بین می برند دارای ژن حماقت هستند و با حذف خودشان حماقت را مابین بشر از بین می برند و شانس حیات یک بشر عاقل و آگاه را بالاتر می برند به همین دلیل هم مستحق جایزه اند تمامی کسانی که از سوی این وبسایت برنده اعلام شده اند ، پیش ازآن مرده اند و تنها یک نفر در این دنیا هست که این جایزه را دریافت کرده و هنوز زنده است وآن هم لری واترز، اهل لس آنجلس است که از کودکی عاشق پرواز کردن بوده، او با خریدن 45 بادکنک  بزرگ و یک کپسول گاز هلیم آنها را با یک تسمه به یک صندلی راحتی بزرگ متصل کرده، یک ساندویچ، شش قوطی نوشیدنی و یک هفت تیر برداشته و سوار سفینه پروازش شده  اما بر خلاف انتظارش به سرعت به ارتفاع بالا صعود کرده و  12 ساعت همان جا متوقف شده، تا اینکه سرانجام با کمک هیلیکوپتر امداد و نجات پایین کشیده می شود وقتی هیلیکوپتر به زمین نشسته یک خبرنگار خطاب به واترز که الان باید راهی زندان می شده پرسیده است که چرا دست به این کار خطرناک زده و او گفته است یک مرد که نمی تواند دائما یک جا بنشیند!
فهرست نامزدهای جایزه ی مذکور در سال 2014 در نوع خود بی نظیرند و هر کدام در برگزیدن شیوه ی احمقانه ای که منجر به مرگشان شده خلاق بوده اند. اولی کسی است که آلت تناسلی خود را در یک رینگ تیتانیوم فرو کرد. او خجالت کشیده بوده برای مداوا به پزشک مراجعه کند و بعد از سه روز بدلیل جراحت های زیاد درگذشت. دومی مردی پاکستانی بوده که بی آنکه یک کابل برق فشار قوی را قطع کند تصمیم گرفت توسط اره آن را بریده و بدزدد. و سومی  مربوط به زوجی است که تصمیم به عشقبازی روی تراس می گیرند و خوب البته نرده به اندازه ی کاناپه برای اینکار ایمن نیست لذا هر دو از طبقه ی ششم سقوط کرده اند و در نهایت دو دوست که روی ریل قطار خوابشان برده است. 
 ·  Translate
حتما شما هم گاهی به طور اتفاقی ویدئوهای بی کیفیتی را دیده اید  که عموما با دوربین های خانگی و بدون توجه به اصول حرفه ای فیلمبرداری توسط یکی از اعضای خانواده گرفته شده و اغلب شامل صحنه هایی است که شروعش با بازی های کودکانه ی با نمک، اکروبات کاری های حیوانات خانگی یا شیرین کاری های بزرگترها بوده وعموما باعث خنده می شوند اما گاهی بعد از واکنش اولیه که خنده است به این فکر می افتم اتفاقی که رخ داده کم از فاجعه ندارد. مثلا در یکی از همین ویدئوها ...
95
12
siamak Derakhshandeh's profile photonc jam's profile photoSoodeh na's profile photom Sabz's profile photo
3 comments
 
مرگ موقع دزدیدن کابل برقم داریم تو ایران خودمون. تازه یه مورد خونواده دزده دیه هم گرفتن از اداره برق. 
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
شاکی‌ان چرا تو نمایشگاه این همه غرفه خوراکی وجود داره. بابا یارو میاد کتاب بخره، روزه هم باید بگیره؟ گشنه و تشنه باشه به فرهیختگی نزدیکتره؟
 ·  Translate
110
2
‫مهد یه‬‎'s profile photo‫سخت کوش‬‎'s profile photo‫کرگدن خسته‬‎'s profile photo
 
آخ گفتی 
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
بهمن محصص در ۶۰ قطعه از یک جسم گمشده
۱ خرداد – ۲۲ خرداد، ۱۳۹۴

نگارخانه آریا و آب/انبار نمایش آثار بهمن محصص یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان ایرانی، با عنوان بهمن محصص در ۶۰ قطعه از یک جسم گمشده را به اطلاع می‌رساند.
این پروژه با همکاری گالری‌های آریا و آب/انبار به منظور ارایه بازخوانی هنر مدرن ایران، و با تمرکز بر روی آثار دیده نشده از محصص شکل گرفته است.
این نمایشگاه و آنچه به همراه آن منتشر می‌شود، باستان‌شناسی ردپاهای بهمن محصص است، که در برهه‌ای مشخص (بهار ۱۳۹۴) و مکانی معین (شهر تهران) صورت گرفته است، و می‌تواند مرحله‌ای از پژوهشی ناتمام باشد در آثار پراکنده و به تعبیری “کشف نشده”ی این هنرمند. به لطف مجموعه‌داران خصوصی در تهران که این پروژه را حمایت کردند، چنین رویداد کم‌سابقه‌ای به واقعیت پیوست.
“۶۰ قطعه از یک جسم گمشده” به عنوان ماحصل یک پژوهش نشان می‌دهد که چطور میراث بهمن محصص هم‌زمان تاثیرپذیری‌اش از تاریخ و توجهش به زمان حال را آشکار می‌سازد. اشتیاق بهمن محصص به دوران باستان معروف است و می‌شود آن را در علاقه‌اش به قطعات تکه‌شده، تباهی، ویرانی، و نیز شهوت، کمال مطلوب و رنسانس یافت. همچون ۶۰ پاراگراف از یک داستان کوتاه، ۶۰ اسلاید از یک فیلم تازه‌زیرنویس‌شده، و ۶۰ قطعه از وسایل یک مسافر سرگردان، بهمن محصص در نهایت خود را در دوستی‌های پایدار، معادلات شاعرانه، و اشتیاق‌اش به وجود می‌نمایاند.
م.م
 ·  Translate
25
2
mahsa zn's profile photoAli Amin's profile photoVahid Kolyaee's profile photo
 
اون فیلم فی فی از خوشحالی زوزه می کشد رو از کجا می تونم گیر بیارم؟
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
200
4
Mehdi Riyazi's profile photoMehrdad Razi's profile photoMojdeh Asadollahi's profile photoNima Motamedi's profile photo
4 comments
Elham A
 
:/
Add a comment...
People
Have them in circles
10,296 people
afshin arman's profile photo
naviid alizade's profile photo
Sepide Sahar's profile photo
Mohammad Javad Tadauoni's profile photo
Ermia Moamer's profile photo
fateme ahmadi's profile photo
‫اکبر اشتیاقی‬‎'s profile photo
mehdi soltani's profile photo
Ali Reza's profile photo
Apps with Google+ Sign-in