Profile

Cover photo
‫طیّب ــ‬‎
10,582 followers|8,768,391 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube

Stream

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
 - لباست رو در بیار پاتریشیا
- حالا نه میشل
- چرا این جوری رفتار می‌کنی؟ 
- تو ویلیام فاکنر رو می‌شناسی؟ 
- نه، کیه؟ کسیه که تو باهاش خوابیدی؟ 
- نه
- پس مهم نیست که کیه؛ بره به جهنم. لباست رو در بیار
- اون یکی از نویسنده‌های محبوب منه؛ کتاب «نخل‌های وحشی» فاکنر رو خوندی؟ 
- گفتم لباست رو در بیار پاتریشیا
- گوش کن، جمله اخرش قشنگه؛ «بین غم و نیستی، من غم را انتخاب می‌کنم». تو کدوم یکی رو انتخاب می‌کنی؟ 
- بذار انگشتهای پات رو ببینم. انگشت‌های پای یه زن خیلی مهم هستند.
- تو بین غم و نیستی کدوم یکی رو انتخاب می‌کنی؟ 
- غم یه چیز احمقانه‌اس، من نیستی رو انتخاب می‌کنم. البته نیستی هم بهتر از غم نیست. ولی غم دیگه خیلی چیزه بیخودیه.

از نفس افتاده/ ژان لوک گدار
 ·  Translate
111
4
‫أبو حمزة الأرجنتيني‬‎'s profile photo‫محی الدين‬‎'s profile photoAli Amin's profile photoMaa hv's profile photo
8 comments
 
ويليامشونو نه
بقيه شون رو ميشناسم ولي :))
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 

۱. آقای دنیرو و آقای ال پاچینو قرار بود برای اولین بار در تاریخ سینما روبروی هم بازی کنن. سال ۱۹۹۵، فیلم Heat. نه توی پدرخوانده این دو نفر با هم در یک صحنه بازی کرده بودن نه جای دیگه. همه هیجان زده بودن و عصبی. کارگردان هم به همچنین. صحبت از اینه که چه جوری تمرین کنیم و چه جوری فیلم بگیریم که آقای دنیرو می گه تمرین و اینها نمی خواد. من و ال لاینهای خودمون رو حفظ می کنیم، بعد می ریم می شینیم جلوی همدیگه حرف می زنیم. شما هم فیلم بگیرید. یکی از بزرگترین صحنه های تاریخ سینما اینجوری به وجود اومد. یک بار فیلم گرفتن. والسلام.

۲. رفته بودیم فیلمبرداری شوی آقای جان استیوارت. اومد، با جمعیت صحبت کرد، یه خورده باهامون شوخی کرد، بعد نیم ساعت فیلم گرفتن و تموم شد. موقع رفتن از یکی از کسایی که اونجا کار می کرد پرسیدم تمرینی، کاتی، بالایی، پایینی؟  گفت نه. جان ساعت سه که نوشته ها حاضره یه بار می خونتشون، ساعت پنج هم فیلم می گیریم و تمام.

۳. از آقای پل مک کارتنی پرسیدن آهنگ My Valentine رو چه جوری ساختی؟ گفت بارون میومد، من هم تو حس و حال خودم بودم.  رفتم توی یه رستوران، دیدم یه پیانو هست، نشستم پشت پیانو و همون موقع آهنگ رو ساختم. گفتن عجب! آهنگ Yesterday رو چه جوری ساختی که اون موقع دنیا رو تکون داد.  گفت جان لنون داشت از زنش جدا می شد. حال زنش خیلی بد بود، گفتم برم پیشش. بعد توی ماشین فکر کردم حیف که دارن جدا می شن، دیروز پریروز ها همه دور هم چه خوش بودیم.  آهنگ رو توی ماشین موقع رانندگی ساختم. 

۴. دیروز به یکی از مصاحبه های قدیمی آقای استیوارت گوش می کردم. گفت وقتی تازه کمدین شده بودم آرزوم بود برم توی رستوران «سرداب کمدی» برنامه اجرا کنم. موافقت هم شد ولی برنامه من رو گذاشتن ساعت دو صبح. هر شب می رفتم و برای بشقابهای خالی و چهار تا توریست برنامه اجرا می کردم. سخت بود ولی اون روزها فهمیدم که فرق بین یه کمدین با کسی که سعی می کنه ادای بقیه کمدین ها رو دربیاره چیه. آقای مک کارتنی هم که در پونزده سالگی با بقیه گروه بیتلز توی یه استریپ کلاب تمام مدت برنامه اجرا می کردن و از خستگی نمی تونستن رو پاشون وایسن داستان مشابهی داره. زندگینامه آقای دنیرو رو تازه شروع کردم به خوندن ولی شک ندارم که اون هم از این داستانها کم نداره. 

۵. گاهی می شنوم یکی می گه چقدر فلانی «بااستعداد»ه، بعد فکر می کنم چقدر از این دو صبح برنامه اجرا کردنها و پونزده ساله های خورد و خسته توی این عبارت گم می شن. آیا واقعا کسی که در سن پونزده سالگی از آقای مک کارتنی بهتر گیتار می زده اصلا وجود نداشته؟ یا هیچ کس بامزه تر از آقای استیوارت نبوده؟ ملت برای اونچه هستن زحمت می کشن، حیفه تبدیلش کنیم به استعداد. کیپ کالم اند کانتینیو پرکتیسینگ.
 ·  Translate
84
6
‫مسـ تی‬‎'s profile photoEli Mzn's profile photoft moosavi's profile photoElika Nik's profile photo
 
پووووف 
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
بعد از سال‌ها اعتراض، سازندگان عروسک مشهور "باربی" بالاخره اعلام کردند که باربی‌های تازه‌ای با تنوع شکل اندام، رنگ پوست و مو و چشم و تنوع نژادی خواهند ساخت. شرکت سازنده‌ عروسک‌های معروف "باربی" بالاخره بعد از سال‌ها اعتراض گروه‌های فمینیستی و برخی مسئولان فرهنگی و آموزشی حاضر شد عروسک‌هایی با تنوع رنگ پوست و موی بیشتر و "اندام واقعی‌" و "متنوع" تولید کند. شرکت تولیدی "مانتل" که این عروسک‌های مشهور را تولید می‌کند، اعلام کرد که در تغییرات گسترده‌ تازه ۳۳ مدل عروسک با ۳۰ رنگ مو، ۷ رنگ پوست، ۲۴ مدل مو،۲۲ رنگ چشم و ۴ فرم اندام تولید خواهد کرد. باربی‌‌های تازه دیگر همگی "قدبلند با پاهای کشیده" و "لاغراندام" نیستند. بعضی انواع باربی‌های تازه درشت‌اندام و کوتاه‌قدترند. شرکت سازنده‌ی باربی سعی کرده در انواع جدید به تنوع نژادی این عروسک‌ها هم بیافزاید. تولیدکنندگان باربی اعلام کردند که با این تغییرات گسترده باربی دیگر "نمادی از تنوع ظاهری همه‌ زنان آمریکا" خواهد بود. سال‌هاست که سازندگان عروسک‌های باربی با انتقادهای گروه‌های فمینیست، مسئولان آموزشی کودکان و نوجوانان و والدین مواجه‌اند که به "تصویر غیرواقعی" از اندام زن دامن می‌زنند و از الگوهای خاصی در تعریف "زیبایی زن" پیروی می‌کنند که کلیشه‌های جنسیتی را ترویج می‌کند. در سال ۲۰۱۳ میلادی گروه "فمن" در شهر برلین آلمان در مراسم رونمایی از یک خانه‌‌ باربی بزرگ، در اعتراض عروسک‌های باربی را به صلیب کشیده و آتش زدند. به‌نظر می‌رسد کاهش اقبال به باربی، از مهم‌ترین دلایلی است که سازندگان را به تغییر وادار کرده است. اقبال جهانی به باربی در سال‌های گذشته کمتر شده است. فروش باربی از سال ۲۰۱۲ هر سال با کاهش روبرو بود و باربی در سه ماه آخر سال گذشته با دست‌کم ۴ درصد فروش نسبت به سه ماه قبل‌تر مواجه شد. شمار بیشتری از والدین در کشورهای مختلف برای این‌که فرزندان‌شان تصویری کلیشه‌ای از زیبایی زن نداشته باشند، از خرید این عروسک‌ها برای بچه‌های خود خودداری می‌کنند. با این‌حال تصمیم سازندگان این عروسک معروف به تغییرات، با اقبال بسیاری از منتقدان باربی و والدین مواجه شده است. گروه‌های فمینیستی تغییرات تازه‌ را "عقب‌نشینی" سازندگان در برابر سال‌ها اعتراض توصیف می‌کنند. حتی کارشناسان تولید اسباب‌بازی از این حرکت استقبال کردند. جیل سیلور، سردبیر وب‌سایت "تی‌تی‌پی‌ام" که اسباب‌بازی‌ها را بررسی و نقد می‌کند، نوشت:« یک سایز و یک شکل، نماینده‌ همه نیست و همه را هم راضی نمی‌کند. حالا مردم گزینه‌های بیشتر و بهتری برای انتخاب عروسک مناسب برای کودک خود دارند.» 
 ·  Translate
بعد از سال‌ها اعتراض، سازندگان عروسک مشهور "باربی" بالاخره اعلام کردند که باربی‌های تازه‌ای با تنوع شکل اندام، رنگ پوست و مو و چشم و تنوع نژادی خواهند ساخت.
46
2
Mohammad siber's profile photo‫پرواز نسیم‬‎'s profile photo‫محی الدين‬‎'s profile photoHooman Rahbardadbakhsh's profile photo
3 comments
 
خدایی یه عکس هم از دارا و سارا بزارید! حالا ما بزرگترها مثلا قبول کنیم، چه طور بچه ها راضی میکردیم که باربی بده، اینا خوبه؟ 
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
کتاب جدیدم « مردان روی مبل من»، نتیجه روان درمانی مردانی بود که به من اعتماد کرده اند و روی مبل روان درمانی دراز کشیده بودند و از امیال و افکار خود بی مهابا حرف زده بودند. یکی از سئوالات اصلی اغلب شان این بود که آیا پورنوگرافی خوب است یا بد؟ که جواب همیشگی ام برای شروع این بود که تحریک جنسی شدن با دیدن تصاویر بدن لخت، امر عادی و سالمی است و تحقیقات نشان داده است که هم مردان و هم زنان از دیدن بدن لخت و جذاب لذت می برند.

اما در ادامه توضیح می دادم که از دید روانشناسی اصل قضیه این است که انسانها اعمالی از خود بروز می دهند که ایجاد توجه کنند. برون افکنی های بشر به خاطر کمبودی است که در درون خود احساس می کند. بنابراین هر نوع رفتاری بخصوص در مثال پورنوگرافی، رابطه تنگاتنگ با امیدها و ناکامی های افراد دارد.

به نظر من مردانی که به مطب من می آمدند دو نوع برداشت متفاوت از پورنوگرافی را به نمایش می گذاشتند. یا مردان با دیدن پورنوگرافی یک نوع حس توهین به زنان در آنها ایجاد می‌شود یا به تجسمی ایده‌ال و زیبا از زن می‌اندیشیدند.

سئوالی که پیش می آید این است که با وجود انواع سلیقه ها و تنوع برای تحریک جنسی، چرا بیشتر از همه، تصاویر و اعمالی که خشن و توهین آمیز است خریدار دارد؟ به نظر من این نوع پورنوگرافی و استقبال بسیار زیادی که از آن می شود نشان دهنده نگرانی ها و تشویشی است که زنان در مردان ایجاد می کنند.

چرا؟ چون تقریبا همه مردان، مزه تلخ « نه» شنیدن را از طرف زنان شنیدند. احساسِ دلشوره برای نزدیک شدن و تمایل برای آشنایی با زنان را حس و تجربه کرده اند. با این همه سد ها که مردان در برابر رسیدن به زنان تجربه می کنند چه کسی مایل نیست به لحظات کوتاه و لذت های لحظه ایی که پورنوگرافی ایجاد می کند پناه نبرد؟

وقتی که پورنوگرافی بدون هیچ دردسری، بدنِ لخت و بی دفاع  زنان را در برابر مردان قرار می دهد، پورنوگرافی که توام با توهین و خشونت و بی احترامی به زنهاست در حقیقت پاسخ به حس انتقامِ مردانی است که به زن دلخواه شان نمی توانستند دست بیابند.

اما در کنار این نوع پورنوگرافی، یک مدل دیگر هم وجود دارد که از نوع مثبت است. پورنوگرافی که بدن لخت زن را زیبا و کامل جلوه می دهد.

چرا مردان به تصاویر زیبا و بی نقص زنانی که با لبخند و با تمنا به آنها چشم دوخته اند زل می زنند؟ چون به دنبال یک زن ایده ال و کامل در زندگی هستند که با زنی که کنار دست شان نشسته است فرق دارد. به دنبال زن خدایگونه‌ایی هستند که آرزوهای خود را در آن تجسم کنند. سینه مردان ستبر می شود وقتی می توانند تخیل کنند که زن لطیف، زیبا و با شکوه در خیال شان، آنها را می پسندد.

زنان درون پورنوگرافی ایده آلیستی، با انتخاب و تایید مردان، احساسات سرکوب شده مردان را ترمیم می کنند. با این وجود، پورنوگرافی نوع مثبت هم، زن را یک وسیله و شی جنسی تصور می کنند.

این نگاه دوگانه بی احترامی و توهین در برخورد همه انسانها با افراد دیگر وجود دارد. رفتاری که در علم روانشناسی با عنوان «جداسازی» یاد می کنیم . وقتی که ما نتوانیم ظرفیت های روحی و عاطفی یک فرد دیگر را تحمل کنیم به کلی گویی و دادن نظری عمومی بسنده می کنیم. آدمها در این شرائط یا بد خواهند بود یا خوب… تحت این نوع شرائط، ما شاید به این نتیجه خطرناک برسیم که مثلا « مردها پست فطرت و نامرد هستند» یا « زنها همه شان خراب هستند».

روانشناسی برای ترمیم این نوع دوگانه دیدن و شکاف در برداشت از زنان، راه حلی ارائه می دهد که از آن با عنوان « پذیرش و درهم آمیزی» یاد می کند. تلاش روانشناس در این نهفته است تا تصویر واقعی و همه جانبه از پدیده ها ارائه دهد و اجازه ندهد مدام در جبههِ بت سازی یا توهین زنان در جا بزنیم. تعریف و تصویر واقعی بدن زن، آمیزه ایی از اندازه ها و پیچ و تاب معمولی است. زنان صورت شان چین و چروک دارد. زنان گاهی بداخلاق می شوند. گاهی دست رد به سینه تمایلات مردان می زنند. بهترین و سالم ترین برداشت از زنان، پذیرفتن زیبایی ها و ناکامل بودن شان به صورت همزمان است.
 ·  Translate
36
4
Hooman Rahbardadbakhsh's profile photoSaye T's profile photoIRANIAN Magazin's profile photo‫یاسر آئین‬‎'s profile photo
5 comments
 
توهین به زن ها در پورنوگرافی؟
یه جاهایی هم این حالت برعکس میشه.. این رو چجوری توجیه میکنه؟
این نوشته از توجیه علاقه زنها به پورنوگرافی هم عاجزه.
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
چهار باور اشتباه درباره خطرات اجاق‌های مایکروویو

۱- باور عامیانه: اجاق‌های مایکروویو‌ عامل سرطان‌اند.

واقعیت: این یکی از آن اعتقادها است که از بس دهان‌به‌دهان شده احتمالا مراجع علمی هم باورشان شده. اجاق‌های مایکروویو بافرکانس رادیویی کار می‌کنند. ما شبانه‌روز در معرض این امواج هستیم، چه از اجاق مایکروویو استفاده بکنیم چه نکنیم. البته امواج تولیدی این اجاق‌ها بسیار متمرکزتر از امواج دیگرند ولی بر اساس تحقیقات انجمن سرطان آمریکا، مادامی که از این دستگاه به‌طور اصولی و طبق دستورالعمل استفاده شود هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند.

۲- باور عامیانه: غذاهایی که با اجاق مایکروویو پخته می‌شوند مضرند.

واقعیت: با یک جست‌وجوی ساده در وب می‌توانید به حد نفوذ این ادعا در اذهان پی ببرید. بعضی می‌گویند غذاهای این نوع اجاق‌ها رادیواکتیوی هستند و عده‌ی دیگر معتقدند مواد شیمیایی ظرف حین پخت به غذا منتقل می‌شود و آن را مسموم می‌کند.

اول خیلی روشن باید گفت پخت غذا با اجاق مایکروویو غذا را رادیواکتیوی نمی‌کند. مایکروویو، رادیواکتیو نیست؛ موج مغناطیسی ساده‌ای است و هیچ ربطی هم به رادیواکتیو ندارد. فرآیند طبخ در این اجاق‌ها بدین‌صورت است که ریزموج‌ها به غذا نفوذ می‌کنند و مولکول‌های آب و دیگر مولکول‌های نامتقارن الکتریکی را به نوسان درمی‌آورند که درنهایت منجر به گرم شدن خوراک می‌شود.

این احتمال وجود دارد که پخت غذا به این شیوه به رسوخ مواد شیمیایی به آن بینجامد، ولی اگر از ظروف مختص اجاق مایکروویو که فاقد سرب، فتالات یا BPA است استفاده شود مشکلی پیش نمی‌آید. هرچند برخی رای به بدی انواع ظروف پلاستیکی می‌دهند ولی پژوهش‌های مستندچنین نظری را تایید نمی‌کند.

۳- باور عامیانه: پخت خوراک با اجاق مایکروویو مواد مغذی و ویتامین‌های آن را از بین می‌برد.

واقعیت: از قضا این یکی چندان هم نادرست نیست، ولی موضوع را شفاف بیان نکرده. در واقع وقتی مواد مغذی در معرض حرارت قرار می‌گیرند شکسته می‌شوند و این ربطی به منشا حرارت ندارد. طبخ غذا در آب (آب‌پز)، روی آتش (کباب) یا هر روش دیگر منجر به از دست رفتن بسیاری از مغذی‌های می‌شود.

به‌علاوه بر اساس دستاورد محققان دانشگاه هاروارد از آن‌جا که در اجاق مایکروویو عملیات پخت سریع‌تر و با مایع کم‌تری انجام می‌گیرد نسبت به روش‌های دیگر مانند آب‌پز کردن، سرخ کردن و کباب کردن مواد مغذی کم‌تری از بین می‌رود.

۴- باور عامیانه: دی‌ان‌ای (DNA) آبی که در اجاق مایکروویو قرار گرفته تغییر می‌کند و موجب نابودی گیاهان می‌شود.

واقعیت: احتمالا در یکی از این نرم‌افزارهای پیام‌رسان برای‌تان آزمایش علمی‌ای را فرستاده‌اند که در آن عده‌ای نتایج کاشفانه‌ی خود را با عوام‌الناس به اشتراک می‌گذارند. در این آزمایش‌ها مشخص می‌شود آبی که از اجاق مایکروویو خارج شده و پای گیاه ریخته می‌شود آن را می‌خشکاند. در نهایت هم می‌گوید مردم به‌غلط از خطر امواج این اجاق‌ها می‌ترسند، خطر اصلی تغییراتی است که این دستگاه بر سر غذا می‌آورد و با دگرگونی ساختار آن گوارش را برای بدن دشوار می‌کند.

اما آیا واقعا پخت غذا با این امواج، DNA آن را تغییر می‌دهد؟ خیلی ساده، خیر. اصولا آب چیزی به‌عنوان DNA ندارد. همان‌طور که پیش‌تر هم گفتیم ریزموج‌های تابیده شده، به غذا نفوذ می‌کنند و مولکول‌های آن را می‌لرزانند تا حرارت ایجاد شود؛ درست مثل وقتی در سرما دستان خود را به هم می‌مالید تا گرم شوند. این فرآیند ساختار مولکولی غذا را تغییر نمی‌دهد.

 ·  Translate
72
1
Alireza Mim's profile photo‫رستم زال نریمان‬‎'s profile photomania a's profile photoLili R.'s profile photo
10 comments
mania a
 
خیلی کارایی خوبی داره، نبودنش خیلی سخته
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
سوال: در یک مسابقه سه در بسته در جلوی شما هست. پشت یکی از این درها یک ماشین هست و پشت دو تای دیگه بز هست! شما ترجیح می‌دین که ماشین رو به دست بیارین و یکی از درها رو انتخاب می‌کنین (مثلاً اولی). اون دری که انتخاب کردین هنوز باز نشده. مجری از محتویات درها خبر داره و یکی دیگه از درها رو باز می‌کنه که توش بز هست (مثلاً دومی) و به شما  این فرصت رو می‌ده که نظرتون رو عوض کنین و اون یکی در (در این‌جا سومی) رو انتخاب کنین. در این شرایط چه کاری بکنین بهتره؟ انتخاب‌تون رو عوض کنین؟ یا سر انتخاب قبلی بمونین؟ یا فرقی نمی‌کنه؟ قبلاً با احتمال یک سوم یکی از درها رو انتخاب کردین، اما الان خودش تبدیل شده به احتمال یک دوم. آیا احتمال تغییری کرده؟


جالبه که عاقلانه‌تر هست که بعد از پیشنهاد مجری، شما هم انتخاب‌تون رو عوض کنین!

این‌طوری بگیم: سه حالت وجود داره. اگر از اول ماشین رو انتخاب کرده باشین، پس با تغییر انتخاب ضرر می‌کنین. اگر بز اول رو انتخاب کرده باشین، تغییر انتخاب به نفع‌تونه. اگر هم بز دوم رو انتخاب کرده باشین هم به همین ترتیب. یعنی از سه حالت، در دو حالت به نفع‌تون می‌شه و در یک حالت به ضررتون می‌شه. یعنی در کل تغییر تصمیم منفعت‌اش بیش‌تره.

این مساله در یک ستون به نام «از مریلین بپرس» مطرح شده. «مریلین» کسیه که در کتاب رکوردهای گینس عنوان بیش‌ترین ضریب هوشی رو داره. زمانی که این مساله رو جواب داد، جواب‌های تندی از بعضی ریاضی‌دان‌ها دریافت کرد و متهم‌اش کردن که چیزی نمی‌فهمه و این‌طوری داره اجتماع ناآشنا با دانش رو بدتر گمراه می‌کنه، در حالی که جواب‌اش درست بوده. «استیون استروگاتز» مساله رو این‌طوری توضیح می‌ده: بذارین مساله رو تشدید کنیم و فرض کنیم که به جای سه تا در هزار تا در داریم و پشت یکی‌شون ماشین هست و پشت بقیه بز. شما یک در رو انتخاب می‌کنین، مجری نهصد و نود و هشت تا در رو باز می‌کنه و نشون می‌ده که پشت‌شون بز هست. حالا به شما پیشنهاد می‌ده که انتخاب‌تون رو عوض کنین. در این شرایط عاقلانه‌تر نیست که عوض کنین؟! (مگر این که همچنان معتقد باشین که همون یک انتخاب از هزار انتخاب‌تون درست بوده)

در‌واقع مساله از این جا شروع می‌شه که مجری اطلاعات قبلی داشته و با باز کردن یکی از درها داره اطلاعات جدیدی برای تصمیم‌گیری اضافه می‌کنه. همون هم باعث می‌شه که سود تغییر تصمیم رو بیش‌تر کنه.


 ·  Translate
49
1
Ehsan Gh's profile photo‫ژان گولر‬‎'s profile photo‫میس بانو‬‎'s profile photoTayebeh Mo's profile photo
11 comments
 
بهرحال سیستم همینه ;)
مگه تو بخوای هرچی دلبر انتخاب میکنه رو برعکس کنی :)) +ژان گولر​
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
فردا طرح زوج یا فرد از درب منازل اجرا می‌شود.
 ·  Translate
47
1
‫پرنیــان ن ن (اتفاقن اسم هم دارد)‬‎'s profile photoAli R. M.'s profile photo‫محی الدين‬‎'s profile photo
2 comments
 
قبلن هم همین بوده.
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
 
همه چیز از یک بعد از ظهر مرداد گرم تابستونی شروع شد وقتی که من و 4 تا از همکارام بعد از ناهار جلوی رستوران کارگاه وایساده بودیم و حرف میزدیم که آقا دلمون پکید تو این کویر برهوت!
یک کاری کنیم حالا! چی کار کنیم؟ بریم مسافرت! کجا؟ برزیل...برزیل...برزیل...
یهو تو چند ثانیه همه اتفاقات تو ذهنم مرور شد و من پرت شدم وقتی که 6 سالم بود و یک شب از خواب بلند شدم و دیدم بابام داره فوتبال نگاه میکنه...
بابا بازی کجاست؟ برزیل اروگوئه، بیا نگاه کن پسرم، برزیل یک بازیکن داره به اسم روماریو، عاشقش میشی...
و من عاشق شدم، عاشق فوتبال، روماریو و برزیل
یک نگاه کردم به همکارام دیدم همه تو رویا و فکر بودن، یک نگاه به هم کردیم و پروژه شروع شد:
مسافرت بک پک به برزیل در زمان فستیوال رقص ریو و بعد هیچ هایکینگ تا ساوپاؤلو وبعد آبشار ایگوازا
ظرف ده روز بعد ما بلیط گرفته بودیم و توسط پیتر (همکار آلمانی) یک هاستل تو ریو گرفتیم (با هزینه مجموعا 25 درصد هزینه آژانس های مسافرتی)
آذر 94، مدارک رو تحویل سفارت دادیم و در 26 دی ماه 94 در یک از بهترین روزهای زندگیمون، در مصاحبه سفارت شرکت کردیم و مهر ویزای برزیل خورد تو پاسپورتمون...
این برنامه درست که از یک ایده ناگهانی شکل گرفت ولی طی این 7 ماه برای لحظه به لحظه اش برنامه ریزی شده. در مجموع با بیش از 80 نفر در برزیل و آرژانتین (از طریق وبسایت couchsurfing) مکاتبه شده و کلیه هزینه ها جهت مدیریت بهتر شرایط در نظر گرفته شده است.
از قدیم گفتن وصف العیش نصف العیش، برای اینکه این مسافرت و تمام اتفاقاتش رو با شما شریک بشم، یک کانال درست کردم تا عکس ها، اتفاقات و تمام تجربیاتم رو در اختیارتون بذارم، با ما باشید:
سفرنامه برزیل
عکسها و گزارشات لحظه به لحظه از سفر به برزیل
کارناوال رقص ریو 2016 را از دریچه دوربین من ببینید
https://telegram.me/brazilsafar
 ·  Translate
28 comments on original post
26
1
Ba Zoft's profile photo‫طیّب ــ‬‎'s profile photonooshin ka's profile photo
2 comments
 
به شرط اینکه یه طرفش خودت باشی:)
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
قدیما میگفتن کشور ملاها الان باید بگن کشور دکترها.
 ·  Translate
55
‫محی الدين‬‎'s profile photoFreshteh Sadeghi's profile photoReza Rohi's profile photomehdi fallah مهدی فلاح‎'s profile photo
4 comments
 
کشور عملکرد‌ها با کشور مدرک‌ها
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
سایت اشپیگل‌آنلاین روز جمعه ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) گزارش داد که یک استخر سرپوشیده در شهر "بورن‌هایم" که بین کلن و بن قرار دارد اعلام کرده که از این پس اجازه ورود مردان پناهجو را به این استخر نمی‌دهد. بر اساس این گزارش، دلیل این تصمیم شکایاتی عنوان شده که زنان شناگر و نیز زنان کارمند این استخر مبنی بر آزار جنسی از سوی مردان پناهجو اعلام کرده‌اند.
به گفته مشاور اجتماعی شهرداری بورن‌هایم در نزدیکی این استخر یک کمپ پناهندگان قرار دارد و ظاهرا مردان آزارگر از این کمپ به استخر می‌آمدند. این تصمیم از سوی شهرداری گرفته شده است. مارکوس شناپکا، مشاور اجتماعی شهرداری بورن‌هایم گفته رفتار این مردان قابل مجازات نیست و این ممنوعیت برای ساکنان کمپ پناهجویی در حقیقت به منظور رساندن پیامی به این افراد است و به محض اینکه بخش امور اجتماعی به ما اعلام کند که ساکنان این کمپ پیام ما را دریافت کرده‌اند، این ممنوعیت برداشته خواهد شد. 
 ·  Translate
یک استخر سرپوشیده در شهر "بورن‌هایم" در نزدیکی کلن اعلام کرده که از این پس مردان پناهجو اجازه ورود به این استخر را ندارند. دلیل این امر شکایاتی مبنی بر آزار جنسی زنان از سوی مردان پناهجو عنوان شده است.
57
Wickie Gattuso's profile photoParia f's profile photoKveta Veeck's profile photo
3 comments
 
BoA noite
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
اینفوگرافی نرخ تورم سالیانه ایران از ۵۷ تا ۹۳
 ·  Translate
54
5
Sahra AD's profile photoft moosavi's profile photoAmir Aavani's profile photoMehrshid .Motevalli's profile photo
5 comments
 
یه ایراد: آیا سال مرجع همگی اونها یکی بوده؟
اگر سال مرجع تصحیح بشه دسته گل مموتی جون بهتر نمایان میشه.
قشنگتر اینه که قیمت سبد نفتی اوپک رو توی این سالها با این نمودار همزمان بکشی.
 ·  Translate
Add a comment...

‫طیّب ــ‬‎

Shared publicly  - 
 
در حالت طبیعی در روزهای پایانی سال میلادی دمای قطب شمال باید به کمترین دمای زمستانی برسد. به طور معمول دمای قطب شمال در چنین روزهایی باید بین منفی ۳۰ تا منفی ۴۰ درجه سانتی‌گراد باشد. اما در حال حاضر دما در قطب شمال ۲ تا ۴ درجه بالاتر از صفر است. کارشناسان اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) می‌گویند، در چند روز آینده دمای قطب شمال می‌تواند ۵۰ درجه بیش از حد طبیعی خود شود. مدل پیش‌یابی جهانی این اداره از حرکت توفانی یک جبهه هوای چندصد کیلومتری در ایسلند خبر داده است. این تندباد زمستانی که دو منطقه کم‌فشار آن را همراهی می‌کند و از شمال اقیانوس اطلس آغاز می‌شود با خود توده‌ای بزرگ از هوای گرم مناطق گرمسیری را به قطب شمال می‌رساند. تندبادهای زمستانی در مناطق شمالی طبیعی‌اند، اما نه با این ابعاد.
در روز چهارشنبه (۳۰ دسامبر/ ۹ دی) ممکن است فشار هوا در تندباد یادشده به مرز بی‌سابقه ۹۲۰ میلی‌بار برسد. برای قیاس بد نیست یادآوری شود که فشار هوا در توفان سندی آمریکا به ۹۴۰ میلی‌بار رسیده بود. سازمان‌های هواشناسی به افزایش احتمالی سرعت تندباد یادشده اشاره کرده و به دریانوردان هشدار داده‌اند که بهتر است این منطقه را دور بزنند. ارتفاع امواج در شمال اقیانوس اطلس ممکن است به ۱۵ متر برسد. علت این ناهنجاری آب و هوایی هنوز روشن نیست. برخی زمین‌گرمایی را عامل دانسته و برخی به پدیده ال نینو اشاره می‌کنند. ال نینو که از چرخه‌های شناخته‌شده آب و هوایی در جهان است هر چند سال یک بار و زمانی رخ می‌دهد که آب‌های قطبی در اقیانوس آرام در بخش آمریکای جنوبی گرم‌تر از حد معمول شود. هوای گرم برخاسته از این ‌آب‌ها می‌تواند مسیر بادها را تغییر داده و اوضاع جوی غیر عادی به‌وجود بیاورد.
 ·  Translate
در این فصل از سال طبیعی است که دمای قطب شمال حول و حوش منفی ۴۰ درجه سانتی‌گراد باشد. اما در حال حاضر دما در قطب شمال به حدود صفر درجه رسیده است. حتی در چند روز آینده ممکن است دمای قطب شمال بیشتر از جنوب کالیفرنیا شود.
72
2
S Bikhatereh's profile photoAli Amin's profile photoMohi Goli's profile photo
 
!!!! :-( 
Add a comment...
طیّب's Collections
People
Have them in circles
10,582 people
‫بادبادک سفید‬‎'s profile photo
Naser Mahmoodyan's profile photo
Alireza Asvadi's profile photo
Mahdi Yazdani's profile photo
Milad Karami's profile photo
javad Javadi's profile photo
Vedicsoft Hareesh's profile photo
amir hossein zahedi's profile photo
Ahmed Nasser's profile photo
Collections طیّب is following
Apps with Google+ Sign-in
  • Just 11
  • 24 (Twenty Four)