Profile cover photo
Profile photo
PARIsa Rubera
About
PARIsa's posts

Post is pinned.Post has attachment
Photo

Post has shared content
ایشالا بیاد روزی که در مواجهه با اخبار، اولین عضوی که به کار میفته مغزمون باشه نه قلبمون و هیجاناتمون 
یه روز فیلمی پخش میشه از اینکه یکی ادعا می‌کنه تو هلیم پشم یا پنبه میریزن و از فردا دیگه هیچکس هلیم بیرون نمیخوره و همه به هم پیشنهاد میدن هلیم بیرون نخور
اینجا دو تا مسأله پیش میاد
اول اینکه آقا جان یا شما فرق بین پنبه و گوشت رو میفهمی یا نه، اگه نمی‌فهمی خب چرا از اول هلیم بیرون میخریدی؟! پنبه که خوبه، من انقدر جایگزینهای غیرقابل تشخیص‌تر بهت میگم ممکنه تو هلیم قلابی باشه که دعا کنی کاش پشم گوسفند باشه! اگر واقعن فرق گوشت با پنبه رو کسی نمی‌فهمه فقط باید به این اطمینان کنه که با چشم خودش دیده گوشت ریختن تو غذا.
دوم هم واکنشهای احساسی مردم به این اخباره از نظر اینکه پس بازرسها چکار میکنن یا فقط ایران اینجوریه و دزدبازاره. اول از همه اینکه این آدمها و این کلاه‌برداری‌ها خاص ایران نیستند و همه جای دنیا وجود دارند و مطمئنم شما انتظار نداری سر هر دیگ هلیم یک بازرس باشه و این درصد تخلفات در برابر کل فروش روزانه هلیم عدد بسیار پایینی است در شاخص‌های جهانی غذای تقلبی. فقط فرقش اینه اونور چون میدونن این تقلبهای جزیی چه لطمه‌ای به اعتماد بازار و صنعت غذا میزنه آنقدر سروصدا نمیشه سرش و فقط مجازات‌های سنگین اعمال میشه برعکس ایران که صدا زیاده و مجازات کم، کافیه کشفیات سالانه این عملیات معروف اپسون اینترپل و یوروپل رو ببینید تا از حجم کشف غذای جعلی و قاچاق کف و خون بالا بیارید ! فقط مقادیر کشف شده در اسپانیا، ایتالیا، آلمان رو با اون مقیاس خود اینترپل در مورد قاچاق که میگه «۹ تا ۱۲ درصد کالای قاچاق کشف میشود» مقایسه کنید تا ببینید هزاران تن غذا و مشروب قلابی در سال در اروپا فروخته میشه در معروفترین شهرهای توریستی دنیا.
قضیه قاچاق چندین ساله عسل قلابی به آمریکا و آلمان هم که گاو پیشونی‌سفید این ماجرای تقلب در غذاست.
آخر هم بهتون بگم اگر فکر می‌کنید این قضیه هلیم و پشم تصادفی سروصدا می‌کنه باید بهتون بگم که متاسفانه اغلب اینطوری نیست و این کارها اکثرن کار رقیبه تا بازار رو نسبت به اون زیرصنعت بدبین کنند.
پس بهتره به جای اینکه بازیچه دست این و اون باشیم و آنقدر اطلاعاتمون در شناخت غذا کم باشه که یکی بتونه مدادرنگی نارنجی رو جای هویج به خوردمون بده یکم راجع به چیزی که میخوریم حساس باشیم و تخلف رو گزارش کنیم تا کم‌کم امنیت غذایی برای همه بیشتر بشه و عرصه برای این تقلبها کمتر. در کنار اینکه جاهای مطمئن و منصف و سالم رو به هم معرفی کنیم تا اون متقلبین خودبه‌خود از چرخه تولید غذا خارج بشن


Post has attachment
چون که از دیروز قفل کردم روش 

Post has shared content
دنیا، وقتی که من نبودم :{
ماست فروش دوره‌گرد در خیابان لاله‌زار سال ۱۳۱۰
عکس از آرشیو آقای منیعی 
Photo

Post has attachment

Post has attachment
کوچندگان شهر سوخته از تنهایی در بیابان‌های بی‌انتها می‌هراسیدند، پی چاره‌ای شدند تا از یک‌دیگر جدا نیافتند. آن سیه‌روزان هیچ گمان نمی‌کردند که آن‌چه خود سبب نجاتشان بود، بندی شود بر گردنشان.


Post has shared content
Roter Wald ( Vörös Erdő )
by Max Ernst - 1970.
Photo

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
ENRICO ROBUSTI
Photo
Wait while more posts are being loaded