Profile

Cover photo
RayaNiko Company
2 followers|8,576 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
یادگیری، مهارت، درآمد

همین هفته پیش بیشتر از ۸۷۰ هزار نفر سر جلسه کنکور نشستند که تقریبا به همین تعداد هم در ایران ظرفیت دانشگاهی داریم و تا دو ماه دیگر شاید بیشتر از نصف این تعداد دانشجوی پر از امید وارد رشته‌های مختلف دانشگاه شوند و شروع به تحصیل کنند. اما واقعیت این است که ۴۲ درصد فارغ‌التحصیل‌های فعلی دانشگاه‌ها بیکار هستند. این شکاف بین تحصیلات دانشگاه و بازار از کجا می‌آید؟ و ما چه کار می‌توانیم بکنیم؟
بیایید ماهیت واقعی «شغل» را ببینیم و بپذیریم. شغل یعنی زمان و مهارت (کار) را با پول یا دستمزد معاوضه کنید. وقتی این مبادله ساده را بپذیریم، می‌فهمیم که دستمزد ما و شغلی که پیدا می‌کنیم از همان قواعد شناخته‌شده تجارت و عرضه و تقاضا پیروی می‌کند. ما یک سری ارزش و مزیت رقابتی (نسبت به باقی نیروی کار) داریم و هر چه مهارت و ارزش بیشتری پیدا کنیم، در بازار کار بیشتر طالب پیدا می‌کنیم.

اما اسم دانشگاه خودش گویا است، یعنی جای یادگیری دانش. و این دانش لزوما مهارت کار عملی نیست، بیشتر وقت‌ها چیزی که در دانشگاه یاد داده می‌شود دانش تخصصی و تئوری کارها است و لزوما با نیاز کارفرما تطبیق ندارد. در بیشتر کشورهای پیشرفته صنعت و دانشگاه به هم نزدیک شده‌اند و به کمک هم دروس دانشگاهی را به شکلی تنظیم می‌کنند که دانشجو پس از فارغ‌التحصیلی بلافاصله بتواند شغل را به دست بگیرد. اما «وظیفه» دانشگاه، تربیت نیروی کار نیست، دانشگاه جای دانش است و این دانش می‌تواند دانش آکادمیکی باشد که متخصصان و دانشمندان با آن مرزهای علم را گسترش بدهند. پس همیشه کمی شکاف بین دانشگاه و بازار باقی خواهد ماند. در ایران، این هماهنگی بین بازار و دانشگاه اساسا وجود ندارد و خیلی از کسانی که به امید آینده کاری بهتر و پیدا کردن «مزیت رقابتی» شروع به تحصیل در دانشگاه می‌کنند، پس از اتمام دانشگاه در بازار کار دچار سرخوردگی می‌شوند.

دانش و مهارت سه شاخه اصلی دارد. دانش تئوری، مهارت‌های کاری بنیانی و مهارت‌های کاربردی. دانش تئوری چیزی است که انتقال‌پذیر است و دانشگاه به عهده دارد. مهارت‌های بنیانی هم مهارت‌هایی است که به شیوه کار و عملکرد آدم در کارش بر می‌گردد. مهارت‌های پایه مثل مهارت خواندن و نوشتن و حساب کردن؛ مهارت‌های فکری مثل حل مسئله و خلاقیت؛ مهارت‌های انسانی مثل روابط اجتماعی، مذاکره، و کار تیمی؛ و مهارت‌های فردی مثل انضباط و مسئولیت‌پذیری. بیشتر این مهارت‌ها پرورش‌دادنی است و می‌شود در دانشگاه هم آنها را پرورش داد، مثل خلاقیت، روابط اجتماعی، و کار تیمی. ولی در نهایت با کار کردن و تجربه محیط کار و فضای بازار است که بیشتر این مهارت‌های بنیانی ساخته می‌شود و بخش مهمی از «تجربه» کار را تشکیل می‌دهد.

اما مهارت کاربردی مسئله متفاوتی است. مهارت کاربردی دانشی است که به شدت قابل انتقال است و می‌توان آن را به راحتی از دیگران یاد گرفت، ولی کاربرد عملی دارد و دقیقا همان چیزی است که به عنوان «تخصص» و مهارت فنی و عملی شما در کار محسوب می‌شود. شاخه‌های فنی و مهندسی معمولا به این نوع مهارت احتیاج دارد. این، مهارت کار با یک زبان خاص برای یک برنامه‌نویس است؛ مهارت کار کردن حرفه‌ای با فتوشاپ برای طراح گرافیست است؛ مهارت کار سه‌بعدی برای یک معمار است؛ و مهارت برنامه‌ریزی مالی برای یک کارآفرین. راز به دست آوردن مزیت رقابتی در بازار کار امروز همین است که برای تقویت این مهارت‌ها برنامه‌ریزی کنی؛ در واقع روی خودت سرمایه‌گذاری کنی و به بیانی سهام خودت را بخری.

امروز روز ملی آموزش فنی و حرفه‌ای است، روزی برای توجه به اهمیت یادگیری از نوعی که چرخ‌های صنعت را به گردش در می‌آورد، مهارت‌هایی که شکاف دانشگاه و بازار کار را پل می‌زند. وبسایت آموزشی فرانش به مناسبت این روز، ۳۰ درصد تخفیف روی آموزش‌های مختلف خود ارائه می‌دهد. این فرصت را از دست ندهید و پروفایل خودتان را پرتر از قبل کنید.

 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/291/show/Learning,Skills,Income

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
درک احساسات انسانی توسط ماشین ها به کمک هوش مصنوعی روسی

از روسیه خبر می رسد که گروهی از دانشمندان این کشور در آستانه برداشتن قدمی بزرگ در قلمرو توسعه هوش مصنوعی هستند. این گروه مدعی شده اند که تکنولوژی آنها در آینده بسیار نزدیک منجر به تولید ماشین هایی خواهد شد که قابلیت درک احساسات انسانی را دارا هستند.

پروفسور الکسی سامسونویچ (Alexi Samsonovich) سرپرست تیم تحقیقاتی از «دانشگاه ملی مطالعات اتمی» روسیه می گوید که آنها در آستانه ایجاد جهشی بزرگ در علم هوش رایانه ای هستند. جهشی که او آن را معادل تمام پیشرفت های نیم قرن گذشته می داند.

این فرد باور دارد که هوش مصنوعی توسعه یافته به دست آنها، ربات ها را به ماشین هایی مستقل تبدیل می کند که می توانند به خوبی احساسات مختلف انسانی را درک نمایند. پروفسور سامسونویچ می گوید که چنین ماشین هایی قصه ها و داستان را می فهمند و می توانند درباره آنها بیاندیشند. چنین ماشین هایی همچنین می توانند به طور مستقل یاد بگیرند و آموزش ببینند.


اگر دولت روسیه بتواند هزینه های ادامه پروژه فوق را بپردازد، نتیجه تلاش های آنها تا چند سال دیگر به ثمر خواهد نشست.

پروفسور سامسونویچ می افزاید: «سه قابلیت یادگیری مستقل، درک احساسات انسانی و فهم داستان ها پیشرفت بزرگ مد نظر ما را محقق خواهد کرد. من باور دارم که ما به سرمایه گذاری بیشتر در این مسیر نیاز داریم، چرا که چنین پیشرفتی تمام جنبه های زندگی بشر را تحت تاثیر خود قرار می دهد. از دیدگاه من آینده قطعی ما، بستگی به نحوه توسعه هوش مصنوعی رایانه هایمان دارد، بنابراین پول هایی که امروز خرج آن می کنیم، به هیچ وجه هدر نخواهد رفت.»

لازم به ذکر است که با پیشرفت هر چه بیشتر تکنولوژی هوش مصنوعی، نگرانی ها نیز در خصوص آینده بشریت و احتمال تحت سلطه قرار گرفتن آن به دست ماشین ها نیز افزایش می یابد. تقریباً هیچ کس در دنیا وجود ندارد که بتواند احتمال وقوع آنچه در مجموعه فیلم های «نابودگر» (Terminator) بر سر انسان ها آمد را در حد محال بداند.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/289/show/UnderstandHumanEmotionsByArtificialIntelligenceToolsToHelpRussian

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
آموزش فریم ورک Symfony - قسمت دوم

خوب در جلسه قبل یاد گرفتیم چگونه فریم ورک symfony رو نصب کنیم و همچنین صفحه اصلی رو در browser بیاریم بالا

در این جلسه قصد داریم در مورد composer مقداری صحبت کنیم و بگیم اصلا چی هست و چه نیازی بهش داریم.
1. Comoser.json چیست ؟

composer.json یک فایل با فرمت json می باشد.

composer به اصطلاح یک package managment می باشد به فارسی مدیریت پکیج ها ، پکیج های ما در اصل همان باندل bundle های می باشد که می خواهیم در پروژمون ازش استفاده کنیم کi یک جلسه کامل در مورد bundle صحبت خواهم کرد.

 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/287/show/SymfonyFramworkTutrialPartII

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
4 روش پیشنهادی به استارتاپ ها برای رقابت با شرکت های بزرگ در جذب نیرو

اخیرا دو شرکت بزرگ از تغییراتی عظیم در سیاست های خود در قبال والدینی که به خاطر مراقبت از فرزند مرخصی طولانی مدت می گیرند، خبر دادند. ویرجین اعلام کرد که به این والدین یک سال مرخصی همراه با حقوق می دهد و نسله هم خبر داد که کارمندانش می توانند مدت 14 هفته همراه با حقوق مرخصی بگیرند.

اینها مزایای خوبی هستند که توسط شرکت های بزرگ در اختیار کارمندان قرار می گیرند. اما شما به عنوان یک کسب و کار کوچک چه مزایایی را می توانید به کارکنانتان ارائه کنید تا آنها را به کار کردن در شرکت خود ترغیب کرده و حتی استعدادهای درخشان را جذب نمایید.

 

1- سهم
البته در این بخش صرفا منظورمان تقسیم سود نیست هرچند که این کار نیز ایده ای بسیار خوب برای جذب افراد با استعداد محسوب می گردد. بهتر است که تمرکز کمتری روی مزایای مادی برای کارشناسان، تحلیلگران یا طراحان خود داشته باشید و در عوض آنها را به بخشی کلیدی از کسب و کارتان بدل نمایید.

فردی که سالانه درآمد بالایی دارد اما همواره این حس در او وجود دارد که ممکن است فرد دیگری جایش را بگیرد هیچگاه احساس رضایت شغلی نخواهد کرد.

اما شخصی که دو سوم این میزان درآمد دارد و مطمئن است که با رشد شرکت درآمدش هم بیشتر می شود به مراتب بیشتر از فرد قبلی رضایت خواهد داشت و برای پیشبرد اهداف شرکت تلاش می کند.
2- امکانات    
شرکت های بزرگی مانند گوگل برای خود یک کافه تریا دارند که کارکنانشان در آن گرد هم می آیند و از نوشیدنی و خوراکی های خوشمزه ای که برایشان فراهم شده به صورت رایگان استفاده می کنند.

همه این امکانات واقعا خوب هستند. اما شرکت شما برای جذب استعدادها نیازی به گردآوری این امکانات ندارد. در عوض می توانید یخچالی را در اتاق استراحت در نظر بگیرید و خوراکی ها و نوشیدنی های سالم را برای استفاده کارمندان خود در آن در نظر بگیرید یا حتی کارت عضویت باشگاه را برایشان تهیه نمایید.

می شود با اهدای کارت هدیه برای تقدیر از عملکرد خوب کارکنانتان انگیزه شان را بالا برده و احساس ارزشمند بودن را در آنها ایجاد نمایید. به جای وعده سهام هم بهتر است که هر سه ماه یک بار یا حتی در پایان سال مبلغی را به عنوان پاداش به آنها بپردازید و کاری کنید که احساس امنیت شغلی داشته باشند.
3-انعطاف پذیری در ساعات کاری
شاید شرکت شما نتواند به خاطر پدر شدن یا مادر شدن به کارمندانش معادل یک سال یا 14 هفته مرخصی همراه با حقوق بدهد اما می توانید برنامه کاری آنها را کمی منعطف تر نمایید. به کارکنان خود اجازه دهید که هر هفته مدت زمانی را از منزل کار کنند.

کسب و کارهای کوچک همچنین این امکان را دارند که زمان فعالیت کارکنان را منعطف تر نمایند چراکه ممکن است فعالیت شان به صورت فصلی باشد. لذا می توانید در طول دورانی که شرکت فعالیتی ندارد دو هفته مرخصی همراه با حقوق به آنها بدهید و در مورد مرخصی های روزانه کارکنانتان نیز سخاوت بیشتری داشته باشید.

اگر برایتان مقدور است به کارمندان خود اجازه دهید از شهر یا موقعیت جغرافیایی دیگری با شما همکاری داشته باشند چراکه خوشبختانه به لطف تکنولوژی از هر نقطه ای در دنیا می توان یک دفتر مجازی را برپا کرد. به این ترتیب اگر استعداد مورد نیاز شما در شهر یا منطقه دیگری باشد او را از دست نخواهید داد.
4- دستمزدهای رقابتی و بیمه سلامت
همانطور که پیشتر گفته شد ممکن است بتوانید در ازای پرداخت حقوقی اندک کمتر، کارکنان ارزشمند خود را بیشتر مورد احترام و تکریم قرار دهید. اما دقت داشته باشید که حقوقشان را بیش از اندازه هم کم نکنید و همچنان سعی کنید که با پرداخت یک حقوق خوب با شرکت های دیگر برای جذب کارکنان رقابت داشته باشید.

نکته دیگر اینکه باید بیمه تکمیلی سلامت را هم برای کارکنان خود فراهم نمایید و در این حوزه به هیچ وجه خساست به خرج ندهید. در نظر داشته باشید که بسیاری از افراد صرفا به خاطر نبود این نوع بیمه از همکاری با شرکت ها خودداری می کنند.

برای این کار می توانید با شرکت های بیمه ای کوچک و نوپا همکاری کنید تا هم از طرفی هزینه های خود را پایین بیاورید هم اینکه کارمندانتان را از بیمه بهره مند کنید. رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/285/show/4%20Proposed%20ApproachStartupsCompeteLargeCompaniesRecruitment

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
حالا دیگر کاربران کمتری از توییتر به عنوان ابزار دسترسی به اخبار استفاده می‌کنند؟

چه بخواهیم و چه نخواهیم، باید اعتراف کنیم دیگر دوره و زمانه‌ای که در آن کاربران برای دسترسی به اخبار، منابع اصلی را چک می‌کردند یا مشترک فید سایت‌ها بودند، به سر آمده است.

به ظاهر تفاوتی نمی‌کند که دریچه دسترسی ما به اخبار کدام باشد، اما موضوع وقتی بد می‌شود که به اخبار پوسته‌‌ای، سرگرم‌کننده و زرد عادت کنیم و پذیرش ما برای خواندن مطالب تحلیلی و ژرف، کاهش پیدا کند.

رسانه‌ای اجتماعی دو سوی خوب و بد دارند:

سوی خوب: امکان دسترسی همگانی به اخبار- سرعت بالای پخش مطالب و اخبار- تأثیرگذاری زیاد

سوی بد: انتشار اخبار و مطالب نادرست- مجال نیافتن رخ نمودن مطالب جدی در انبوه مطالب سرگرم‌کننده

در این میان توییتر بی‌شک، یکی از منابع خوب ما برای دسترسی به اخبار است. جو توییتر با جو فیس‌بوک تفاوت بسیار دارد، در حالی که در فیس‌بوک بیشتر مطالبی در مورد دوستانمان پیدا می‌شود و خبرها و مطالب بسیار بیات و از تاریخ گذشته هستند، توییتر مشهور به منبع دسترسی به اخبار زنده است و اصولا بسیاری از رسانه‌های رسمی، خبرگزاری‌ها و ژورنالیست‌ها و شخصیت‌ها، در توییتر خیلی سریع اطلاع‌رسانی می‌کنند.

اما مطابق پژوهشی که اخیر مرکز پژوهشی پیو Pew انجام داده است، میزان استفاده از توییتر به عنوان منبع دسترسی بی‌درنگ به اخبار به ۵۹ درصد کاهش یافته است. در سال گذشته میلادی، میزان استفاده از توییتر در این زمینه ۶۳ درصد بود.

با این حال توییتر هنوز هم از دو جهت بر شبکه‌های اجتماعی از نظر دسترسی به اخبار تمایز دارد:

۱- ۵۴ درصد کاربران «آمریکایی» از توییتر به صورت فعال برای دسترسی به اخبار استفاده می‌کنند، یعنی با جستجوی آگاهانه و کنجکاوی به اخبار مندرج در آن دست پیدا می‌کنند.

۲- کسانی که در توییتر سر می‌کنند، بیشتر از بقیه سایت‌های خبری را مستقلا باز می‌کنند.

اما باید بگوییم که هر کشور و ناحیه‌ای در دنیا، به سبک متفاوتی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کند. در ایران «باز بودن» یا «باز نبودن» یا «نیم‌سوز بودن!» دسترسی به شبکه‌های اجتماعی رفتار کاربران را تغییر داده است، همان طور که سرعت پایین دسترسی به اینترنت، این رفتار را تغییر داده است.

بر این اساس گوگل پلاس برای ما شده است، منبعی برای خواندن تحلیل‌ها و مطالب طولانی.

تلگرام برای ما یک محیط ناهمگن است و همه چیز در آن پیدا می‌شود: کانال‌های خوب، کانال‌های زرد پر سر و صدا، خبرهای آنی در کنار خبرها و مطالبی که بی‌سند و مدرک و بی‌تأمل منتشر می‌شوند.

توییتر، هم‌اینک بیشتر شبکه‌ای برای خواص است و کاربران محبوب در آن، هنوز که هنوز است، وبلاگ‌نویس‌های قدیمی و روزنامه‌نگارها و اکانت‌های روزنامه‌ها و خبرگزاری‌ها هستند و در ایران، از نظر دسترسی به اخبار، با فاصله زیادی در صدر ایستاده است.

فیس‌بوک؟ آخرین باری که در فیس‌بوک بودید کی بود؟!

اینستاگرام، تا حد زیادی شبیه تلگرام شده است. اکانت‌های تبلیغاتی با مشترک انبوه با مطالب زرد، اکانت‌هایی عکاسان، اکانت‌های آدم‌هایی که با خوش‌سلیقگی عکس و مطلب انتخاب می‌کنند و متأسفانه دنبال‌کننده چندان زیادی ندارند.

با همه اینها، نمی‌توان از به یک حقیقت اعتراف نکرد:

بدون شبکه‌‌های اجتماعی، بسیاری از خبرهایی که این روزها داغ می‌شوند و حتی چهره سیاست را تغییر می‌دادند، هیچ وقت مورد تأمل قرار نمی‌گرفتند.
 

 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/283/show/NowFewerUsersTwitterMeansAccessTheirNews

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
اینترنت حجمی حذف می شود

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تغییر ارائه اینترنت در ایران اعلام کرد که مدل جهانی ارا‌ئه اینترنت ثابت (ADSL، وایمکس و ...) حجمی نیست بلکه سرعتی است و در ایران نیز به زودی این تغییر اساسی در ارائه‌ی اینترنت ایجاد خواهد شد.

صادق عباسی شاهکوه، معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی رگولاتوری از تغییر روش ارا‌ئه‌ی اینترنت ثابت (ADSL، وایمکس و ...) خبر داد که پس از این تغییر اینترنت حجمی حذف خواهد شد.

معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه‌ی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: «در طرح‌های معمول جهانی ارائه‌ی اینترنت موبایل به صورت حجمی متداول است اما اینترنت ثبات حجمی مرسوم نیست و خدمات اینترنت به صورت سرعتی عرضه ‌می‌شود.»

عباسی شاهکوه اعلام کرد: «در تعرفه‌های اینترنتی که به تازگی تصویب شده است یک روش حجمی تعیین شد که این روش یک گام به سمت تغییر مدل اینترنت ثابت از سرویس حجمی به سمت سرویس سرعتی است.»

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توضیح داد: «محتوا با حجم بیشتر باید راحت‌تر به دست مردم برسد و محدودیت‌های حجم حذف شود. بر اساس نحوه‌ی مصرف کنونی مشترکان سرویس‌های حجیم بیشتر ویدیویی و داخلی است.»

به گفته‌ی عباسی شاهکوه، شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی اینترنت موظف شده‌انده ظرف ۶ ماه آینده محاسبه‌ی ترافیک داخلی و خارجی را برای کاربرانشان تفکیک کنند.

با توجه به گفته‌ی معاون رگولاتوری باید منتظر حذف سرویس‌های حجمی بود. حذف اینترنت حجمی در ایران می‌تواند یکی از مهم‌ترین اتفاقات چند سال اخیر فناوری اطلاعات کشور باشد و رضایت کاربران را فراهم کند.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/280/show/Internetvolumeisdeleted

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
رئیس پلیس فتا: از تلگرام استفاده نکنید

سردار کمال هادیانفر، رئیس پلیس فتا به کاربران ایرانی فضای مجازی توصیه کرده است از شبکه ی پیام رسان تلگرام استفاده نکنند.

هادیانفر با اشاره به قرار داشتن سرور های این پیام رسان در خارج از کشور افزوده است: «غالباً اطلاعات بارگذاری شده در این سرور توسط بیگانگان مورد سوء استفاده قرار می گیرد و در واقع ادمین اصلی تلگرام، در برخورد با پدیده ی جرم در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی اراده ی جدی ندارد».

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته و در راستای پاسخگویی به نظرات، انتقادات، دیدگاه ها و مشکلات مردمی، صبح امروز دوشنبه، چهارم مردادماه، سردار هادیانفر به همراه چند نفر از معاونان و مدیران خود از ساعت ۹ تا ۱۲ در دفتر نظارت همگانی (۱۹۷) حضور یافته است.

وی با رسیدگی به شکایات و مشکلات مطروحه ی تعدادی از شهروندان پیرامون فضای سایبری با موضوعات هتک حیثیت در تلگرام، توهین به مقدسات و ترویج بی بند و باری، دستورات لازم را در این خصوص صادر کرده است.

به گفته ی رئیس پلیس فضای سایبری کشور، بیشترین مشکلاتی که توسط مردم در این جلسه مطرح شده، به نحوه ی استفاده و فعال شدن پیام رسان تلگرام باز می گشته است.

 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/290/show/CybePoliceChief:DoNotUseTheTelegram

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
گوگل مکان شما را به اورژانس نشان میدهد

اخبار اپلیکیشن‌ها شرکت‌ها گوگل هنگام تماس با مراکز اورژانس، گوگل می تواند موقعیت جغرافیایی شما را هم به آن ها ارسال کند بروزرسانی های Google Play Services همیشه جزء بهترین آپدیت ها برای کاربران اندروید بوده اند. شاید قابلیت هایی که در هر بروزرسانی به این سرویس اضافه می شوند، لزوما بهترین قابلیت های ممکن نباشند، اما در عوض %99 جامعه کاربران اندروید به سرعت و در پس زمینه آن ها را دریافت می کنند. آخرین قابلیت اضافه شده به این سرویس به مراکز اورژانس کمک می کند که وقتی با آن ها تماس می گیرید، موقعیت شما در نقشه را راحت تر از همیشه پیدا کنند. به گفته گوگل، سیستم عامل اندروید با این بروزرسانی از قابلیتی برخوردار شده تا وقتی که با مراکز اورژانس تماس می گیرید، موقعیت جغرافیایی تان را از وای فای، جی پی اس یا آنتن های مخابراتی دریافت و به این مراکز ارسال نماید. البته گوگل به کاربران اطمینان خاطر داده که به هیچ عنوان این اطلاعات توسط خود کمپانی یا اشخاص دیگر رصد نخواهد شد. تنها نکته ای که استفاده از این قابلیت را محدود می کند، نیاز آن به پشتیبانی توسط اپراتورهای تلفن همراه است. در حال حاضر فقط تعداد کمی از اپراتورهای کشورهای اروپایی مثل انگلستان و استونی (که از EMS پشتیبانی می کنند) قادر به استفاده از این قابلیت سیستم عامل اندروید هستند. گوگل هنوز در مورد زمان ارائه این قابلیت برای ایالات متحده آمریکا صحبتی نکرده، کشوری که تکنولوژی مشابه EMS در آن Enhanced 911 (به اختصار E911) نام دارد. کلیه اپراتورهای بزرگ موبایل آمریکا از E911 پشتیبانی به عمل می آورند، اما هنوز مشخص نیست که چه موقع پشتیبانی از قابلیت جدید اندروید به آن ها اضافه خواهد شد.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/288/show/GoogleShowYourLocaitionToEmergency

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
آموزش طراحی فلت"جلسه اول"

طراحی فلت چیست؟

طراحی فلت به طراحی ای گفته میشود که دارای رنگ خاص،آیکون های خاص و همین طور محدودیت های طراحی مانند استفاده نکردن از گرادینت دارد.

اصول طراحی فلت:

    1. شما در طراحی فلت حق استفاده از سایه را ندارید( البته استفاده از سایه های کمرنگ برای جدا     سازی از زمینه اشکالی ندارد.)

    2. برجسته نکردن با استفاده از ترفند bevel

    3. استفاده از فونت های ساده

    4. استفاده از رنگ های مرتبط

    5. استفاده نکردن از گرادینت

    6. سعی در استفاده نکردن از پترن های شلوغ

    7. استفاده از فضای خالی

    8. استفاده از رنگ های نزدیک به هم

آیکون های فلت:

    1. آیکون های فلت از ساختار ساده ای استفاده می کند

    2. آیکون های فلت معمولا حالت دایره ای دارد

برای استفاده از این ایکون خا می توانید از سایت flaticon استفاده کنید.

رنگ های فلت:

رنگ های فلت معمولا رنگ های آرام و نرمی هستند.یعنی چشم را به دنبال خود نمی برند.شما می توانید برای دریافت رنگ های فلت از سایت flatuicolors استفاده کنید.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/286/show/FlatDesignEducation%22FirstSession%22

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
اهمیت و نقش چت‌بات‌ها در حال و آینده

از همان نخستین روزهای اینترنت، برندها متوجه شدند که باید محیط مجازی را جدی بگیرند. در این راه، آنها خود را به تدریج با تغییرات اینترنت وفق دادند، زمانی به سایت‌هایشان اهمیت می‌دادند، چند سال بعد وبلاگ‌ها را جدی گرفتند و بعد توییتر، فیس‌بوک و اینستاگرام، محور تمرکزشان شد.

شبکه‌های اجتماعی در حال حاضر محور و پلتفرمی برای روابط آسان انسان‌ها با هم شده‌اند، طوری که خیلی‌ها اصلا از محیط آنها بیرون نمی‌آیند. بنابراین برندها متوجه شدند که به جای اینکه شبکه‌های اجتماعی راهی برای کشاندن مشتری‌ها به سایت‌هایشان برای مشاهده و سفارش کالاها و خدماتشان باشد، آنها باید کاری کنند که همه چیز در همان محیط شبکه‌های اجتماعی تمام شود.

اینجا بود که آنها از هوش مصنوعی و روبات‌های مصنوعی گفتگوکننده یا چت‌بات‌ها استفاده کردند و در این راه در حال پیشرفت هستند.

برای نمونه حالا کاربران می‌توانند صرفا با فرستادن ایموجی پیتزا به اکانت توییتر@Dominos،پیتزا سفارش بدهند. البته بات برای اطمینان از این که شوخی‌ای در کار نیست، روند سفارش را پردازش می‌کند. به صورت مشابهی ربات TacoBot هم اجازه سفارش تاکو  را که یک نوع غذای مکزیکی است، می‌دهد.

در محیط پیام‌رسان فیس‌بوک هم می‌توان با استفاده از چت‌بات‌ها، خرید کرد یا حتی اخبار را به واسطه بات CNN خواند.

آیا در آینده از چت‌بات‌ها بیشتر خواهیم شنید؟
چت‌بات‌ها خدمتکارهای تمام‌عیاری در خدمت تجارت‌های متنوع

با چت‌بات‌ها، شبکه‌های اجتماعی حالتی شبیه سیستم‌عامل‌ها را پیدا می‌کنند، گویی که برای مثلا توییتر، ویندوز جدید ما شده است و همه چیز می‌تواند در قالب آن رخ بدهد.

مخاطبان چت‌بات‌ها می‌توانند با سه شیوه از خدمات چت‌بات‌ها استفاده کنند:

    آنها می‌توانند اخبار و اطلاعات را به کمک آنها بخوانند.
    از خدمات آنها استفاده گنند.
    معاملات را انجام بدهند.

به عبارتی همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، با چت‌بات‌ها، دیگر شبکه‌های اجتماعی پورتال نیستند،‌ بلکه محیطی هستند که همه اطلاعات را می‌توان از طریق آن خواند، محصولات را مقایسه کرد و خرید را هم نهایی کرد.

طبق نظرسنجی تازه‌ای که انجام داده شده، یک سوم مشتریان برندها، شبکه‌های اجتماعی را به خدمات پشتیبانی تلفنی، ترجیح می‌دهند، بیشتر آنها هم دوست دارند، در ظرف کمتر یک ساعت به سؤال‌ها و نیازهای آنها، پاسخ داده شود.
چت‌بات‌ها، همه مفاهیم دخیل در زندگی را می‌توانند برای شما شخصی‌سازی کنند

اصلا کافی نیست که نقش چت‌بات‌ها این باشد که ما درخواستی بدهیم، آنها درخواست محاوره‌ای را ما را به کمک هوش مصنوعی متوجه بشوند و نیازمان را برطرف کنند.

ما با یک گام، جلوتر برویم و کاری کنیم که چت‌‌بات‌ها متوجه علایق و دغدغه‌ها و سبک زندگی ما بشوند و بعد بر اساس این شناخت، اطلاعات توصیه‌های متناسبی به ما کنند و اطلاعات مورد علاقه ما را نمایش بدهند.

البته باید توجه داشت در حال حاضر فناوری‌های موجود در شبکه‌های اجتماعی، امکان شخصی‌سازی پیام‌ها را نمی‌دهند. اما در آینده‌ای که چت‌بات‌ها هوشمندتر می‌شوند، می‌شود تصور کرد که توییت‌های برندها برای مخاطبان فقیر و غنی، گیگ یا غیرگیک، آسیایی و اروپایی با هم متفاوت باشد.
آینده در همین حالا رخ داده است! البته تقریبا!

علیرغم مشکلات تکنیکی، همین حالا هم فناوری هوش مصنوعی به اندازه کافی پیشرفته شده است، طوری که می‌تواند به سرعت متوجه زبان محاوره‌ای موجود در شبکه‌های اجتماعی شود. بگذریم از این خطر که همین یادگیری می‌تواند باعث بدآموزی شود! به تازگی Microsoft Tay فقط بعد از یک روز سر کردن در توییتر، منحرف شد و با مطالعه توییت‌های کاربران، روز بعد مواردی از استفاده از الفاظ ناشایست و حتی نژادپرستانه را شروع کرد! (+)

می‌تواند حدس زد که ظرف ۳ تا ۵ سال آینده، بات‌ها تبدیل به یک جریان اصلی شوند. می‌توان تصور کرد که بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اصلی یا سایت‌های خبری، همه چیز را ار طریق بات‌های هوشمند، به صورت شخصی‌سازی شده، عرضه کنند!

چنین آینده‌ای هم نویدبخش است وهم بالقوه می‌تواند نگرانی‌هایی را برانگیزد.

 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/284/show/ImportanceRolepresentFutureChtbatha

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...

RayaNiko Company

Shared publicly  - 
 
اشتباهات رایج در بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی

فراگیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی در بین کاربران موضوعی نیست که بتوان آن را به سادگی نادیده گرفت و از کنار آن بی‌تفاوت عبور کرد. کمپانی‌های کوچک و بزرگ در سراسر دنیا نیز از اهمیت بسترهای جدید تبلیغاتی خبر دارند و سبک جدیدی از بازاریابی را مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی در این دنیای بی‌پایان به راه‌ انداخته‌اند. اما بسیاری از آنها هنوز دست به اشتباهات آزاردهنده‌ا‌ی می‌زنند.

جذابیت و امکانات ارائه شده توسط شبکه‌های اجتماعی مختلف نظیر اینستاگرام و فیسبوک یا اپلیکیشن‌های پیام‌رسان مانند وایبر، واتس‌اپ و تلگرام سبب شده با توجه به کم‌هزینه بودن و در عین حال جامعه‌ی آماری بالای کاربران این سرویس‌ها، بستر خوبی برای تبلیغات و بازاریابی کمپانی‌های کوچک و بزرگ فراهم شود تا بتوانند محصولات، خدمات و سرویس‌های خود را بیش از پیش به کاربران معرفی کنند.

در این سبک بازاریابی، طبیعتا گستره‌ی فعالیت شما وسیع‌تر بوده و دست شما برای اجرای برنامه‌ی نوین بازتر است. از انواع تبلیغات گرفته تا برگزاری مسابقات مختلف عکس‌های خودگرفت (سلفی) و عکس با محصولات مختلف شرکت‌ها، همه و همه سبب می‌شود کاربران بیشتری نسبت به گذشته درگیر بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌های پیام‌رسان شوند.

اما بسیاری از شرکت‌های تازه وارد یا حتی برخی شرکت‌های بزرگ تنها به کلیت موضوع اهمیت می‌دهند؛ غافل از اینکه بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی اصول و قواعد خاص خوش را دارد. گرچه قصد نداریم امروز به مرور این قوانین بپردازیم و بیشتر هدف ما این است که اشتباهات رایج در بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی را برای شما بازگو کنیم که گاهی در عین سادگی و مضحک بودن می‌تواند اثرات و تبعات منفی را برای شما در پی داشته باشند.

تمرکز بر تعداد دنبال‌کننده‌ها: بسیاری از شرکت‌ها تنها سعی می‌کنند برای خود دنبال‌کننده یا به اصطلاح فالوئرها بیشتری جمع‌آوری کنند و تصور می‌کنند اگر به هر قیمتی که شده دنبال‌کننده‌ی بیشتری داشته باشند موفق‌تر خواهند بود. قطعا این تفکر اشتباه است و تعداد دنبال‌کننده‌ها آنقدری که آنها تصور می‌کنند اهمیت ندارد. ولی وقتی شما بتوانید محصول یا خدمت خود را به خوبی معرفی کنید و کاربران نیز از کیفیت آنها راضی باشند، بدون شک برنامه‌ی بازاریابی شما نتیجه‌ی مثبت داده و به صورت خودکار تعداد دنبال‌کنندگان شما بیشتر می‌شود.

ارسال غیرمعمول محتوای بی‌ربط: سالانه 176 میلیون نفر در دنیا خریدهای خود را به صورت آنلاین انجام داده و محصولات و سرویس‌های مورد نظر خود را پیدا می‌کنند و بدون شک در این بین شما نمی‌توانید با ارائه‌ی مداوم و غیرمعمول محتوای بی‌ربط و آزاردهنده مخاطبان و کاربران را مجاب کنید تا از محصولات شما خریداری کنند.

هیچگاه دنبال‌کننده‌ها را به چشم یک خریدار دست به نقد نگاه نکنید: براساس تحقیقات انجام شده تنها 12 درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی بعد از دیدن تبلیغات تمایل به خرید محصول یا خدمات دارند و در نتیجه تعداد پست‌های زیاد زمانی موثر است که بتواند فروش خوبی را برای شما در پی داشته باشد.

روی کانال‌های ورودی زیاد متمرکز نشوید: خیلی از بازاریابان یا بسیاری از شرکت‌ها تصور می‌کنند اگر اینستاگرام، فیسبوک، تلگرام، واتس‌اپ، وایبر و کلی شبکه اجتماعی و اپلیکیشن پیام‌رسان دیگر حضور داشته باشند می‌توانند فروش خوبی را تجربه کنند که بدون شک به دلیل نداشتن تمرکز و کنترل کافی این نظریه با شکست روبرو خواهد شد. به عنوان مثال سرویس‌هایی چون اسنپ‌چت رشد بسیاری خوبی داشته‌اند و همیشه فعال هستند؛ ولی 1.23 میلیارد کاربر فیسبوک افرادی هستند که از این نوع تبلیغات در طول روز زیاد می‌بینند.

نداشتن شخصیت برند: شخصیت برند در بازاریابی و ارائه‌ی محصولات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بسیاری از شرکت‌ها هنوز برخلاف اینکه نتوانسته‌اند برندسازی خوبی داشته باشند و شخصیت برند خود را پیدا کنند، پا در عرصه‌ی بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی می‌گذارند. جالب است بدانید هنوز 22 درصد کمپانی‌ها ارزش ایجاد شخصیت را در بازاریابی برند خود درک کرده‌اند.

ارسال اسپم: همه‌ی کاربران حتی خود شرکت‌ها و بازاریابان آنها از پیام‌ها و پست‌های اسپم ناراحت و فراری هستند؛ ولی بدون هیچ دلیلی به صورت پیاپی و بی‌وقفه برای کاربران و دنبال‌کنندگان خود مطالب مختلف و آزاردهنده ارسال می‌کنند.

انجام تمامی کارها به صورت شخصی: در حالی که خیلی‌ها از برنامه‌ها ابزارهای زمان‌بندی استفاده می‌کنند، در مقابل هنوز خیلی‌ها تمایل دارند خودشان به صورت شخصی تمامی کارهای مربوط به بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی از جمله کمپین‌ها یا ارسال هزاران پیام را بر عهده بگیرند که با این روش هیچگاه به خوبی حق پیام تبلیغاتی شما ادا نمی‌شود.

ارسال پیام مشابه در چند کانال بازاریابی مختلف: بدون شک هر پلتفرمی نیازمند سبک خاصی از ارائه‌ی محتوا و بازاریابی است. حتما پیش می‌آید که کاربران و دنبال‌کنندگان شما در چند شبکه‌ی مختلف پیگیر اخبار و تبلیغات شما باشند که انتشار محتوای تکراری برای آنها آزاردهنده خواهد بود.

نداشتن استراتژی مشخص: 90 درصد مشاغل دارای استراتژی شبکه‌های اجتماعی هستند؛ بنابراین بدون هرگونه تحلیل کاربردی و مشخص کردن اهدافشان اقدام به برگزاری کمپین یا ارسال محتوای تبلیغاتی نمی‌کنند. ولی همچنان هستند شرکت‌هایی که بدون برنامه اقدام می‌کنند و انرژی، هزینه و وقت خود را بیهوده هدر می‌دهند.

اگر به نظر شما موارد دیگری از اشتباهات رایج در بازاریابی مبتنی بر شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، آنها را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران زومیت به اشتراک بگذارید.


 رایانیکو راهی نو اندیشه ای نیکو
مطلب در لینک زیر
http://rayaniko.com/article/281/show/Commonmistakesinmarketingonsocialnetworks

اموزش طراحی سایت , اموزش فریم ورک سیمفونی , اموزش فریم ورک symfony , طراحی سایت اختصاصی
http//:rayaniko.com
 ·  Translate
1
Add a comment...