Profile cover photo
Profile photo
اصفهان پلاس
8 followers
8 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
موتور جستجوی #پست_پین با داشتن همه مطالب شبکه های اجتماعی از قبیل تلگرام، اینستاگرام، توئیتر و پایش کردن مطالب آن ها و همچنین حذف محتواهای تبلیغاتی و غیر مفید در کمترین زمان هر مطلبی که در #شبکه_های_اجتماعی مثل کانال های #تلگرام یا پیج های #اینستاگرام و … به دنبال آن باشید را به شما نمایش می دهد.

#موتور_جستجوی_شبکه_های_اجتماعی #استارتاپ_اصفهان #کارآفرینی_اصفهان #معرفی_استارتاپهای_اصفهان
Add a comment...

Post has attachment
اگر #کسب_و_کار اینترنتی دارید که در آن از یک درگاه جهت پرداخت بهره می برید، جزو آن دسته از کسب و کارهایی هستید که می بایست از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی نشانه و #نماداعتمادالکترونیکی اخذ نمایید.
این امر از چند جهت برای مرکز اهمیت دارد:

۱- جهت ساماندهی کسب و کارهای اینترنتی

۲- احراز هویت صاحبان کسب و کارها

۳- مشخص شدن صلاحیت ایشان

۴- حفظ امنیت پرداخت های مشتریان

۵- ایجاد بستر پرداخت مطمئن

۶- امکان پیگیری حقوقی و قضایی از نهادهای ذیربط و قانونی در صورت بروز مشکل برای مشتریان و جلوگیری از متضرر شدن کاربران کسب و کار اینترنتی

#نماداعتماد #اخذ_نماد_اعتماد #دریافت_نماد_اعتماد
Add a comment...

Post has attachment
مطالعه شرکت های با رشد سریع (High Growth Firms: HGF) یکی از موضوعات اخیرا پرطرفدار در مطالعات کاربردی در زمینه کارآفرینی بوده است. طبق اصول سیاست گذاری، کارآفرینی باید منجر به رشد اقتصادی و ایجاد روزافزون شرکت های با رشد سریع (HGF) گردد. این شرکت ها با وجود اینکه تنها بخش کوچکی از تعداد کل شرکت ها را تشکیل می دهند (حدود ۵%) اما نزدیک به نیمی از شغل های جدید (>۵۰ %) را در جامعه خلق می کنند. با توجه به این نکته، بسیاری از محققین و سیاست گذاران در تلاش برای پاسخ گویی به این سوال هستند: چگونه شرکت های با رشد سریع بیشتری ایجاد کنیم؟

#کارآفرین #کارآفرینی #رشد_سریع_شرکتها #انواع_رشد_شرکتها
Add a comment...

Post has attachment
7 نکته #سرویس_دهی_به_مشتریان از زبان مدیرعامل #آمازون
۱- تنها به #مشتریان گوش ندهید بلکه آنها را درک کنید.

“همه باید توانایی کار کردن در مرکز تماس و پاسخگویی به تماس های مشتریان را داشته باشند”

#جف_بزوس، مدیرعامل و موسس آمازون سالانه از تمامی مدیران ارشد و میانی آمازون می خواهد در یک جلسه آموزشی به منظور یادگیری کار با مرکز تماس و پاسخگویی به تماس های مشتریان شرکت کنند.

به احتمال زیاد این یک اصل برگرفته از تفنگداران دریایی ایالات متحده است که تمامی تفنگداران بدون در نظر گرفتن رتبه شان برای تفنگدار اول خط بودن آموزش می دیدند. با این حال، قصد جف بزوس این است که مدیران با فلسفه اصلی آمازون که بر پایه “گوش فرا دادن و از همه مهمتر فهمیدن و درک مشتری” است آشنا شوند. گوش دادن به مشتری کار راحتی به نظر می رسد ولی به منظور موفقیت بهتر سازمان هر کارمند باید قادر به درک نیازهای مشتریان باشد.
Add a comment...

Post has attachment
#مذاکره (Negotiation#) فرایند تشخیص خواسته­ ها، اولویت ­بندی آن ­ها، بحث بر روی آن ­ها و توافق بر سر آن­ هاست. مذاکره همواره با تبادل امتیازات برای حل تعارضات همراه است. امتیازاتی که ممکن است بزرگ، کوچک، مادی، معنوی، مشهود یا نامشهود باشند. مذاکره تبادل آنچه داریم با آنچه می‌خواهیم است.

#چانه_زنی (#Bargaining) نوع خاصی از مذاکره است که در آن برد یک طرف به معنی باخت طرف مقابل است. در واقع یک مذاکره برد-باخت است. معمولا در مذاکراتی که فقط یک بعد دارد این استراتژی تاکتیک ­های خاص خود را می­ طلبد.

#تاکتیک_مذاکره #انواع_مذاکره #روش_مذاکره
Add a comment...

Post has attachment
در هنگام #راه_اندازی_استارتاپ ، تمام فکر #بنیانگذاران روی #مشتری و #بازار و محصولشان است و به #مسائل_حقوقی که ممکن است بر سر راه آن ها قرار بگیرند توجه چندانی ندارند. ولی بعد از مدتی، زمان استخدام نیروهای جدید فرا می رسد و نیاز به قراردادهای قانونی برای استخدام پیدا می شود. مراحل ثبت شرکت و اخذ مجوزهای لازم فرا می رسد؛ و در نهایت ممکن است استارتاپ موردنظر بخواهد با یک سرمایه گذار، قرارداد امضا کند.

در هر کدام از این مراحل، اعضای تیم استارتاپی اگر قبلا تجربه مسائل حقوقی سازمانی را نداشته باشند، دچار سرگردانی خواهند شد.

#قوانین_حقوقی_استارتاپ #مسائل_حقوقی_استارتاپ #تنظیم_قرارداد #تنظیم_قرارداد_استارتاپ
Add a comment...

Post has attachment
تقریبا همه بر سر این امر توافق دارند که #شاخصهای_کلیدی_عملکرد (KPI) ابزاری قدرتمند هستند که به رشد شرکت یا کسب وکار کمک می کنند. برای استفاده موثر از شاخص کلیدی عملکرد ابتدا باید درک کنیم KPI چیست و چه چیزهایی نیست.

به طور ساده می‌توان گفت که #KPI روشی برای سنجش میزان خوب بودن عملکرد افراد و یا در سطح کلان‌تر میزان خوب بودن عملکرد سازمان و یا یک واحد سازمانی است. KPI# مخفف کلمه Key Performance Indicator و به معنای شاخص کلیدی عملکرد می‌باشد. KPI به ما در درک میزان خوب بودن عملکرد سازمان، واحد سازمانی و افراد در مقایسه با اهداف کمی و کیفی راهبردی تعریف شده برای هر یک کمک خواهد کرد. به بیان دیگر یک شاخص کلیدی عملکرد متریکی است که نمایش می دهد یک کسب وکار یا تیم در دستیابی به اهدافش چگونه عمل می کند. شاخص های کلیدی عملکرد به عنوان مقصد (#Targets) یا محک (Benchmark#) به اهداف کلی (Goals#) و اهداف کسب وکار مربوط می شوند.
Add a comment...

Post has attachment
#هفته_جهانی_کارآفرینی هر سال در ماه نوامبر به طور همزمان در ۱۶۰ کشور برگزار می شود. در این رویداد جهانی، تمامی فعالان و مروجان کارآفرینی، کارآفرینان و ارگان های مرتبط با این حوزه مثل شتابدهنده و مراکز رشد، در هر شهری گرد هم جمع می شوند. رویدادهای کارآفرینی برگزار می کنند، شبکه های ارتباطی خود را گسترده تر می سازند، تیم های فعال جدیدی که به این حوزه وارد شده اند را شناسایی می کنند، منتورها به تیم های تازه وارد کمک می کنند، مردم از وجود چنین اکوسیستم هایی و فعالیت آن ها آگاه می شوند و با مشارکت تمام ارگان های مربوطه، بزرگداشت این هفته به بهترین شکل برگزار می شود. تاریخچه کامل برگزاری بزرگداشت هفته جهانی کارآفرینی را بخوانید.
#کارآفرینی #رویداد_کارآفرینی #هفته_کارآفرینی_اصفهان
Add a comment...

Post has attachment
علاوه بر نکاتی که به صورت کلی در قراردادها باید ذکر شود و در قسمت اول این مطلب، در مورد آن توضیحاتی ارائه شده است، باید بدانیم که هر قراردادی به تناسب موضوع آن و در حیطه توافق طرفین ممکن است مفاد، شروط و بندهایی اضافی را داشته باشد. در این نوشتار سعی بر آن است به نکات مهمی که می بایست در قرارداد محرمانگی حتما ذکر شود، اشاره کنیم:

۱- موضوع قرارداد: هرچند در همه قراردادها ذکر موضوع از اهمیت بسزایی برخوردار است اما در قرارداد محرمانگی این اهمیت دو چندان می شود. به همین خاطر در انتخاب واژه ها به نحوی که کاملا موضوع قرارداد را مشخص نماید دقت کافی داشته باشید.

#nda #nca #قوانین_حقوقی_استارتاپها #تنظیم_قرارداد #تنظیم_قرارداد_استارتاپ
Add a comment...

Post has attachment
تحقیقات مستمر در مورد رشد شرکت ها به ایجاد لیست بلندی از عواملی که عملکرد رشد را تحت تاثیر قرار می دهند انجامیده است. در عین حال، شرکت های دارای رشد سریع (High Growth Firms) به مفهوم شرکت هایی که رشد بالا را برای چندین سال متوالی تجربه می کنند مفهوم نسبتا تازه ای است. افزودن ضمنی شرط پایداری و سرعت به مفهوم رشد، قیود جدیدی بر تعریف شرکت های با رشد سریع اضافه کرده که تا کنون به صورت کامل و جامع در بحث نشانگرهای رشد اعمال نشده اند.

در ادامه سعی می کنیم با نگاهی به پرکاربردترین عوامل، استفاده از آن ها در مفهوم شرکت های با رشد سریع (HGFs) را بررسی کرده و یک الگوی ارتباط متقابل برای سطوح مختلف فعال (شرکت ها، #کارآفرینان، #اکوسیستم) استخراج نماییم.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded