Profile cover photo
Profile photo
ZŠ Oblačná
48 followers
48 followers
About
Posts

Post has attachment
V pondělí 5. března 2018 jsme se již tradičně přesunuli v počtu 17 žáků a 2 učitelky do Jizerských hor. Výhodou bylo ubytování přímo u stadionu, výchozího bodu upravených běžeckých stop, v Lesní chatě v Bedřichově. Všichni jsme s sebou měli pouze lyže běžecké a těšili se (báli se) do běžeckých stop. Počasí nám přálo, v úterý připadlo až 15cm nového prachového sněhu. Naučili jsme se si lyže namazat, zvládli jízdu do kopce, po rovině i z kopce. Všichni jsme udělali za týden větší či menší pokrok a myslím, že nás to všechny i bavilo. Večer jsme se dozvěděli něco nového o různých disciplínách lyžování, pravidlech chování na sjezdovce i v běžeckých stopách a především si užili legraci u společných her.

Ve středu jsme všichni zvládli celodenní výlet - 30km a 17km, tedy výborný výkon, který si zasloužil před cílem sladkou odměnu v podobě palačinky na Šámalově chatě. Velkou zkušeností byl pro nás i čtvrteční závod jednotlivců. Nejlepší běžkařkou se stala Sára Straková a běžkařem Ondra Šenk. V pátek ukončily výcvik divácky atraktivní závody štafet. Vítězná štafeta dojela do cíle ve složení: Lukáš Rajnoch, Kája Pleštilová, Luboš Mach a Jára Košátko. K potěšení učitelů proběhl výcvik bez úrazu a ve velice příjemné a přátelské atmosféře.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Dne 23. 6. se konala na sportovním hřišti ZŠ Broumovská školní olympiáda. Žáci soutěžili v soutěžích, jako je hod míčkem, sprint na 50 m, běh na 250 m, štafeta, skok do dálky atd. Z mladší kategorie si nejlépe vedla 6. A a ve starší kategorii vyhrála 7. A.
Všichni jsme si užili příjemné dopoledne.
Add a comment...

Post has attachment
V pátek se s dětmi z druhé třídy sešla spisovatelka paní Daniela Krolupperová, která píše knihy pro dětské čtenáře. Některé přinesla dětem ukázat a velmi zajímavě povídala o tom, jak takové knihy vznikají, kde bere náměty na knihy, jak dlouho jí trvá, než knihu napíše a spoustu dalších zajímavých informací. Děti byly zvídavé a dotazů měly opravdu hodně. Nakonec všem dětem, které si přinesly její knížku, vepsala věnování.

Ps.: Kdo neví, tak několik knížek od p. Krolupperové – Sedmilhář Josífek, Josífkův pekelný týden, Policejní křeček, Atlas strašidel, Zmizelá škola, Bubáček, … a spousta dalších knih.
Add a comment...

Post has attachment
Ve čtvrtek 25. 5. odstartoval již třetí ročník Dobicupu – sportovně vědomostní soutěže mezi libereckými školami. Tuto soutěž pořádá ZŠ Dobiášova a ve dvou dnech se žáci 1.-9. tříd i jejich učitelé utkají v různých disciplínách sportovních, ale i vědomostních. Letos se zúčastnilo 14 škol z různých částí Liberce. Nejmenší děti z 1. stupně závodily ve skoku z místa, člunkovém běhu a sudoku, čtvrťáci a páťáci si zahráli turnaj ve vybíjené. Žáci 2. stupně bojovali ve florbalu, luštili sudoku a hledali odpovědi ve vědomostním testu. Největším úspěchem byla obhajoba 1. místa ve vědomostním testu. Poslední disciplínou je tradičně divácky atraktivní štafeta, kterou zahajují prvňáčci a finišují deváťáci.
Naše škola letos obhájila loňské hezké 8. místo a přivezla do školy možnost zúčastnit se závodu dračích lodí „Zlaté rouno“, basketbalový a fotbalový míč.
2017-05-25 DobiCup
2017-05-25 DobiCup
photos.google.com
Add a comment...

Post has attachment
V pátek 2. června obě deváté třídy připravily překvapení pro prvňáčky ke Dni dětí. Akce se konala v Lidových sadech a jejím tématem byli piráti. Deváťáci si připravili 10 stanovišť s různými úkoly. Za každý splněný úkol dostala skupina dětí kousek mapy. Na konci cesty musely poskládat mapu, která je dovedla k pokladu. Poklad byl ukrytý na ostrůvku, který byl obklopen vodou. Všem prvňáčkům se ho nakonec podařilo najít.
Všechny děti si dopoledne skvěle užily a příjemně tak oslavily Den dětí.
(A. Francová a K. Baráthová, 9. A)
2017-06-02 Dětský den
2017-06-02 Dětský den
photos.google.com
Add a comment...

Post has attachment
V úterý 30. května se šestičlenné družstvo z  9. A zúčastnilo branného závodu „Battlefield“ k uctění památky hrdinů protinacistického odboje. Žáci si vyzkoušeli britský parašutistický výcvik, který absolvovali členové odboje před seskokem do protektorátu. Letošním tématem byl Jaroslav Klemeš a Jiří Potůček.
Závodníci si vyzkoušeli dovednosti jako je překonání strachu, spolupráce s ostatními, vytrvalost, síla a důvěra v kolegy, že mě nepustí, pokud bych začal padat.
Děkujeme organizátorům a Československé obci legionářské za úžasný zážitek!
2017-05-30 Battlefield
2017-05-30 Battlefield
photos.google.com
Add a comment...

Post has attachment
Stalo se již tradicí, že poslední týden v dubnu vyráží děti z 1.–3. třídy do školy v přírodě. Naše třída se letos vydala do Jizerských hor, poblíž Černé Studnice, na chatu Berany.
Přivítal nás milý personál, který o nás pečoval, vyvářel a podstrojoval tak, že jsme se tam cítili opravdu jako doma. Pokojíčky byly útulné, bazén teploučký, a berani i králíci tam s námi pobývali venku jen tak – na volno.
Letos jsme měli školu v přírodě motivovanou příběhem o chlapci jménem Mauglí. Chata Berany je obklopena lesy i skálami, a to se nám velmi hodilo. Děti si zahrály spoustu her v přírodě, hledaly stopy, hady, zprávy, trefovaly se do terčů, vylezly na skály, prolezly náročným terénem, zvládly i delší pochod do kopce na chatu. Po večerech jsme si napsali deníčky, vyrobili si různé hračky pro Mauglího. Nejvíce se dětem povedl had, jehož kůži si musely nejprve najít a pak teprve hada dotvořit. Velkou radost měly i z chřestidla, malovaného kamenu, korálů i čelenky. I letos si děti stihly nabarvit svoje tričko. Každý večer bylo co dělat. Po koupání v bazénu a napsání deníčků jsme se všichni sešli v jednom pokoji a tam jsme si na dobrou noc četli dětské vydání knihy Mauglí. Pak už jen šup do postýlky a všichni usnuli jako dudek.
Poslední večer nemohla chybět stezka odvahy. Zvládli ji všichni, a tak děti za odvahu dostaly výborné koláčky od paní Jahodové, které nám přivezl přítel naší milé Áji. Moc mu za to děkujeme. Stejně tak děkujeme studentce Áje, která se dětem věnovala a pomáhala jim i nám.
Letošní škola v přírodě se nám velmi vydařila. Děti byly opravdu hodné. Chválil je i personál penzionu. Jako odměnu za opravdu pěkné chování dostaly děti od pana vedoucího výborný dort. To jsme si pochutnali. Děkuji i všem rodičům, kteří nám odvezli a přivezli kufry, i všem, kteří nám přispěli dobrotami na odměny. To, že děti byly opravdu spokojené a hravé, si můžete prohlédnout na fotkách.
J. Vejvodová
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded