Profile cover photo
Profile photo
Інфо-центр УНСО
32 followers
32 followers
About
Posts

Post has attachment
3-4 грудня, до дня Збройних сил України, активісти крайової команди УНСО Буковини та громадської організації "Добротворець", запрошують всіх бажаючих завітати на виставку зброї у Чернівцях, присвячену українським воїнам, котрі брали участь в війнах та миротворчих місіях від початку проголошення незалежності України і до сьогоднішнього дня.

Деталі тут: http://unso.in.ua/uk/new/u-chernivcyah-pokazhut-unikalni-zrazki-zbroyi-z-viyskovih-konfliktiv-1991-2016-rokiv

#unso #una_unso #унсо #уна_унсо #новини #новости #Украина #Україна #Чернівці #Буковина #виставка #зброя #війна #АТО
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Саме таким був і лишається для нас Петро Андрійович Хмарук - справжнім ідейним націоналістом - вступивши в націоналістичне підпілля в 16 років, він довгий час очолював підпілля Київщини. І в той час, коли на початку 90-х демократи-рухівці сміялись щодо можливої війни з Росією, Петро Андрійович фінансував з власної кишені вишкольні табори УНСО. А коли була необхідність зібрати добровольців-УНСОвців на війну, то саме він першим знаходив для них форму, технічні засоби, та й сам не раз був в Абхазії та Чечні...
Add a comment...

Post has attachment
В 1991 році виникла загроза збройного придушення національно-визвольного руху в Україні шляхом введення в Київ регулярних військ "Совітської" армії. Враховуючи сумний досвід Вільнюсу та Тбілісі, неспроможність цивільного населення до ефективного опору регулярним військам веде до великих втрат останніх. Тож, політична партія «УНА» прийшла до висновку про необхідність створення бойового крила, яке невдовзі отримало назву «УКРАЇНСЬКА НАРОДНА САМООБОРОНА», з 2014 року – «УКРАЇНСЬКА НАЦІОНАЛІСТИЧНА САМООБОРОНА» - УНСО.

У 1991 році «УНА» виготовила 3 мільйона зразків паспортів громадянина УНР, які роздавались бажаючим разом з листівками, які закликали вступати до лав УНСО. За два дні тільки в київський штаб УНА надійшло понад три тисячі заяв. Було цілком зрозуміло, що у разі переростання конфлікту у збройний, не можна кинути цих людей, які, в більшості своїй, не мали бойового досвіду, під "совітські" танки. Виникла необхідність в організації цих людей, розподіл по військовим фахам. Так був створений Головний штаб УНСО.

Після того як безпосередня загроза минула, дякуючи Богові, до бойових зіткнень не дійшло, ми з превеликим жалем побачили, як мало на державному рівні змінилось в системі оборони та безпеки УКРАЇНИ. В армії залишилося багато офіцерів-росіян, які навіть не приховували свого зневажливого, та, подекуди, відкрито ворожого ставлення до України. НЕ була прийнята військова доктрина захисту держави. Навіть мови не було, що вірогідним противником номер один у нас може бути "братня" Росія. Було очевидно - необхідність в існуванні УНСО не відпала, а стала ще більш актуальна.

Майже всі, порівняно невеликі, фінансові можливості УНА йшли на вишколи УНСО. На цих вишколах стрільці УНСО проходили серйозну підготовку: вони навчались злагоджено та чітко діяти в умовах, де недоцільно використовувати важку бронетехніку (або її просто немає), першими захоплювати дефіле - вузькі проходи в горах, у лісі, в болотах. Молоді люди під керівництвом більш досвідчених інструкторів УНСО вчились захоплювати мости, загати, займати броди та дороги, діяти автономно в глибокому запіллі ворога, влаштовувати засідки, вести бої в населених пунктах, боронити окремі будівлі, використовувати в бою будь-які природні перешкоди, яри, вали, висоти; завдавати удари по тиловим комунікаціям противника.

Всі ці навички знадобились нам під час запеклих боїв з росіянами в Чечні та Абхазії. Додатково, в 1997 році велика кількість старшин та підстаршин УНСО пройшли двомісячну підготовку в вишкільному таборі зелених беретів США, заслуживши схвальні відгуки від останніх. Потім був півтора-місячний рейд хоругви УНСО по окупованій росіянами Абхазькій Сванетії, де хоробрі українські добровольці завдали ворогу втрат та здійняли хвилю паніки, повернувшись до Грузії, а згодом і на Батьківщину, без втрат.

Безцінний бойовий досвід, надбаний в боях з росіянами на Кавказі, став нам в пригоді при формуванні окремого розвідувального Куреню УНСО, який від перших днів війни на сході у 2014 році і по нині, в складі Збройних сил України, веде бої за територіальну цілісність нашої держави на східному фронті країни.

Валерій Бобрович, Головний командир УНСО
Add a comment...

Post has attachment
На завершальному етапі чергового вишколу вперше було проведено заняття з основ саперної справи. Через події на сході, такі практичні навички зараз стають все дедалі актуальнішими, адже Україна знаходиться на п'ятому місці серед країн, де за минулий рік зафіксовано найбільше жертв від вибухів мін.

Більше тут: http://unso.in.ua/uk/new/v-cherkasah-molod-vchylas-znahodyty-ta-rozpiznavaty-miny

#unso, #una_unso, #унсо, #уна_унсо, #вишкіл, #міна, #Черкаси, #Україна, #Украина, #новини, #новости
Add a comment...

Post has attachment
УВАГА! ВИСТАВКА ТРИВАТИМЕ ДО 5 ГРУДНЯ!
НЕ ПРОПУСТІТЬ НАГОДУ ПОБАЧИТИ РІДКІСНІ ЕКСПОНАТИ З ІСТОРІЇ УНСО НА ВЛАСНІ ОЧІ!
м.Київ, пров.Кріпосний 1 (Будинок офіцерів),
вхід вільний.
Add a comment...

Post has attachment
З 3 по 11 грудня у Києві представлять волонтерський фотопроект "Якби не війна", присвячений українським бійцям. Одна з історій, які будуть висвітлені на виставці, присвячена Андрію Миронюку "Сету", УНСОвцю,який загинув у січні 2015 року, захищаючи Донецький аеропорт.

"Історії сотень бійців мусить почути вся Україна і навіть весь світ. Нам є ким пишатись і кого ставити в приклад наступним поколінням. "Якби не війна" – це обличчя, пам’ять, мрії та плани 122-х Героїв сучасної України", - зазначається в описі проекту.

Проект складається із 8-ми блоків. Автори проекту протягом року знайомили громадськість із героями на сторінці у Facebook, а вже 3 грудня усі роботи покажуть на виставці у Києві. Згодом, виставку планують провести у кожній області України.

Виставка має вкотре нагадати про те, хто боронить Україну в цей складний час. На виставці покажуть фотографії жінок-військових, бійців з матерями, згодом фото вийдуть у книжках та календарях.

Триватиме експозиція з 3 по 11 грудня 2016 року в музеї "Київська фортеця" на вулиці Госпітальній 24-А.
Add a comment...

Post has attachment
19 листопада Львівською Крайовою командою УНСО було проведено черговий польовий збір. Поза результатами перевірки готовності команди діяти в складних умовах зими, УНСОвці були задоволені високою якістю та зносостійкістю спорядження українського виробництва: Prof1Group PigTac, M-TAC та інших. Горді носити українське та бути впевненим в своєму спорядженні!

#unso #una_unso #Україна #Львів #унсо #уна_унсо #вишкіл #форма #новини #новости
Add a comment...

Post has attachment
В Івано-Франківську відбулась виставка, присвячена Революції Гідності, та, зокрема участі активістів УНСО в тих подіях. Експонати представлені колекціонером УНСОвцем Юрієм Гудчаком.

Особливо цінними експонатами є «бойові» прапори, які досі мають на собі кіптяву від революційних вогнищ, дерев’яний щит одного з активістів, форма з шевронами та каски, що витримали удари мєнтівських кийків, бронежилет, металеві захисні пластини та багато інших речей, які залишились на згадку про ті дні.

Нагадуємо, що у столичному Національному військово-історичному музеї до 5 грудня триває виставка "Війни УНСО". Більше інформації можна знайти за посиланням: http://unso.in.ua/uk/new/u-nacionalnomu-viyskovomu-muzeyi-vidkrilas-ekspoziciya-viyni-unso

#unso, #una_unso, #унсо, #уна_унсо, #Україна, #Украина, #новини, #новости, #Революція, #Майдан
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded