Profile cover photo
Profile photo
Remigiusz Małecki (KonferansjerTrenerBloger)
4 followers -
Remigiusz Małecki - KonferansjerTrenerBloger
Remigiusz Małecki - KonferansjerTrenerBloger

4 followers
About
Posts

Post has attachment
To był udany event... ale mało brakowało do mega wtopy ❗
W najnowszym wpisie na malecki.pro/blog piszę o "11. Kongresie sieci sklepów ABC" w Rzeszowie. Temat przewodni to KONCENTRACJA.

Zalecam czytanie w skupieniu 😎😎😎

UWAGA ❗

Uruchomiłem komentarze pod wpisami na blogu. Jeżeli chcecie ze mną o czymś pogadać piszcie śmiało :)
Add a comment...

Post has attachment
Czeka cię ważna prezentacja, biznesowe spotkanie czy szkolna uroczystość i kompletnie nie wiesz jak się do tego zabrać? Zżera cię trema, masz pustkę w głowie, czujesz mrowienie w żołądku, źle sypiasz, miewasz koszmary związane ze swoim występem… STOP!
Zastosuj poniższą technikę, którą zalecam swoim klientom:

Po pierwsze, zapisz sobie to co chcesz powiedzieć w pierwszej minucie swojego wystąpienia i to co chcesz powiedzieć na zakończenie. A po drugie, naucz się tego na pamięć. Po trzecie, przećwicz to kilkukrotnie.

Dzięki temu opanujesz nerwy, zachowasz pewność siebie i wywrzesz dobre wrażenie na publiczności.

Do dzieła! 💪💪💪

Photo by Unsplash.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
„Ze wszystkich sił chciałam jak najszybciej powrócić myślami do celu mojego wystąpienia. Jedna z moich dwóch mantr brzmiała: TO MA ZNACZENIE (nabazgrałam to sobie nawet u góry pierwszej strony tekstu mojego wystąpienia, który miałam przy sobie na scenie). Zaś druga, która też mnie uspokajała, brzmiała: MAM TO.

Spędziłam godziny wmawiając sobie, jak bardzo bym chciała, żeby moje wystąpienie pomogło tym, którzy cierpią. Trzymałam się znaczenia i celu wystąpienia niczym tratwy ratunkowej…”

To fragment wspomnień Moniki Levinsky bohaterki obyczajowego skandalu z udziałem prezydenta USA Billa Clintona. Poddana publicznemu ostracyzmowi - 25. letnia wówczas Monika - przez lat walczyła z lękiem, niską samooceną i koszmarami przeszłości. Ale na szczęście nie poddała się o czym opowiedziała w niezwykle wzruszającym wystąpieniu podczas konferencji TED.

Pamiętaj:
Jeśli masz stanąć na scenie i przemówić do publiczności, to oznacza, że ktoś uznał, że MASZ COŚ WAŻNEGO DO PRZEKAZANIA. Wszystko co robisz w swoim życiu MA ZNACZENIE I JEST WAŹNE! Miej tę myśl zawsze z tyłu głowy!

Na zdjęciu Monika Lewinsky i Bill Clinton z czasów skandalu - 1998 rok.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dziś 11. września mam, więc dla ciebie pewną historię.

"Piątego listopada 1990 roku, mężczyzna nazywający się El-Sayyid Nosair wkroczył do hotelu na Manhattanie i zastrzelił rabina Meira Kahne, przywódcę Żydowskiej Ligii Obrony. Początkowo Nosair został uznany za niewinnego, ale kiedy odbywał karę więzienia z powodu drobniejszych wykroczeń, wspólnie z innymi osobami rozpoczął planowanie ataków na dziesiątki ważnych miejsc w Nowym Jorku, takich jak tunele, synagogi czy siedziba ONZ. Szczęśliwie plany te pokrzyżował informator FBI. Niestety, nie udało się powstrzymać ataku bombowego na World Trade Center w 1993 roku*. Noasir został ostatecznie skazany za współudział w zamachu. El-Sayyid Nosair jest moim ojcem…"

* Zamach terrorystyczny na WTC przeprowadzono 26 lutego 1993 roku. Pod północną wieżą WTC eksplodowała ciężarówka wypełniona materiałami wybuchowymi. W zamachu zginęło 6 osób, a ponad tysiąc zostało rannych.

Co wydarzyło się kilka lat później zna każdy…

A teraz wnioski:

Mocny, czasem wręcz szokujący początek wystąpienia to jedna z metod zalecanych przyszłym mówcom konferencji TED. Zaczynając w ten sposób masz pewność, że wbijesz w fotel swoich słuchaczy. I oto właśnie chodzi. Twój start powinien być wyrazisty, bo tylko wtedy głęboko zapadnie w pamięć widowni. Nie wiem jak na ciebie, ale na mnie taki początek działa.

Chcesz więcej porad?

Polecam książkę: C. Anderson. „Ted Talks. Oficjalny poradnik TED. Jak przygotować wystąpienie publiczne”

Photo by pixabay.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Chcesz poprawić swoją pewność siebie i pokonać tremę ❓Zrób następujące ćwiczenie.

Udaj się do ulubionego baru lub restauracji i… zacznij uderzać w stoliki lub krzesła zwiniętą gazetą śpiewając jednocześnie głośne „sto lat”. Jeżeli wykonasz to ćwiczenie z powodzeniem szybko odkryjesz, że stałeś/łaś się pewnym siebie prelegentem. Dlaczego ❓ Ponieważ w porównaniu z tym, co przed chwilą publicznie zrobiłeś/łaś, wygłoszenie przemówienia lub przeprowadzenie prezentacji przed widownią wydaje się błahostką 😀

Nie wierzysz ⁉️ Otóż powyższą technikę stosuje z powodzeniem pewien znany międzynarodowy trener wystąpień publicznych.

Jeżeli działa to na jego studentach to dlaczego miałoby nie zadziałać w Twoim przypadku ❗❗❗

Photo by Unsplash.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Remigiusz Małecki - konferansjer/wystąpienia publiczne
Opublikowane przez: Remigiusz Małecki · 11 min ·
To będzie dobra sobota :)

Zapraszam wszystkich do Dębowej Kłody (powiat parczewski) na wydarzenie pt. "Gmina trzech granic". Zdradzę Wam, że poprowadzę ten event w niecodziennym przebraniu 😎😎😎 Fotorelacja już w sobotę :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kilka lat temu prowadziłem event dla pewnego dużego klienta. Dwudniowe targi były bardzo udane. Rok później dostałem propozycję ponownego poprowadzenia imprezy. Niestety kiepsko odrobiłem pracę domową...

To fragment najnowszego wpisu na blogu: www.malecki.pro. Tematem przewodnim jest MOTYWACJA!💪💪💪

Miłej lektury 📖📖📖

Photo by Unsplash.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czy cierpi Pan/Pani na glossofobię? Spokojnie! To żadna groźna, zaraźliwa czy śmiertelna choroba 😎😎😎 Glossofobia to paniczny strach przed publicznym przemawianiem. Jeśli chcesz się z niej wyleczyć zapraszam na indywidualną kurację 💪💪💪

PROMOCJA (50 zł/h) trwa TYLKO do końca wakacji ❗

Pośpiesz się i zadzwoń ☎️ lub napisz 📧 do mnie już dziś!

UWAGA❗ GWARANCJA WYLECZENIA LUB ZWROT KOSZTÓW ❗
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Czy wiecie, że…

Słynny przedwojenny #konferansjer znany m.in. z kabaretu „Qui pro Quo” Fryderyk Jarosy pochodził z Węgier. Jego urok, inteligencja i błyskotliwy dowcip z miejsca zjednywały mu rzesze fanów. Kiedy w 1924 roku przyjechał do Warszawy na występy z teatrzykiem rosyjskich emigrantów, nie znał ani jednego słowa po polsku. Swój pierwszy tekst wykuł na pamięć w ciągu jednej nocy. Martwił się jednak co zrobi, gdy ktoś z sali zwróci się do niego z pytaniem. Poeta i jeden z tekściarzy w „Qui pro Quo” Antoni Słonimski zaproponował Jaroszemu niezwykle oryginalną odpowiedź: „Motorniczemu surowo zabrania się rozmawiać z pasażerami”. I przydało się! Podczas premiery ktoś faktycznie zadał konferansjerowi pytanie, a gdy Jarosy wygłosił swoją sentencję piękną polszczyzną otrzymał gromkie brawa. Fryderyk Jarosy był przez lata ulubieńcem kabaretowej publiczności.

Chcesz więcej? Polecam książkę Stefani Grodzieńskiej pt.: „Urodził go Niebieski Ptak”.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jeżeli kiedykolwiek będziesz zmuszony/a przekonać widownię do swoich racji lub porwać do działania i przyjdzie ci występować zza mównicy po prostu zastosuj trick Billa Clintona.

W 1996 roku jego rywalem w walce o reelekcję był republikanin Bob Dole. Obaj panowie spotkali się na telewizyjnej debacie, gdzie mieli odpowiadać na pytania z widowni. Jako pierwszy rozpoczął Dole. Było widać, że się przygotował - jego odpowiedź była pełna chwytliwych słów i brzmiała bardzo profesjonalnie, choć była też odrobine bezuczuciowa.

Kiedy to samo pytanie zadano Clintonowi, ten najpierw w ogóle się nie odezwał (siła pauzy!), tylko wyszedł zza mównicy i stanął na wprost widowni. Następnie spojrzał pytającemu w oczy i zaczął swoją wypowiedź zwracając się do niego po imieniu. Gem, set, mecz - prezydentura!

Pamiętaj! Nie traktuj mównicy jak okopu czy barykady, za którą możesz się schować i być bezpiecznym. To tylko zwykły mebel, element wyposażenia sali. Zawsze - jak Bill Clinton - starają się skracać dystans do swoich widzów. Uwierz mi, że w ten sposób nawiążesz z nimi dużo lepszą, trwalszą relację. A jeśli dodasz jeszcze do tego właściwy ton głosu, intonacje, humor, będziesz patrzeć im w oczy i użyjesz czasem pauzy… kupią cię całego!

A zatem bądź zawsze jak Bill Clinton… STOP! Wystrzegaj się jednak skandali obyczajowych 😎😎😎

www.malecki.pro

Foto by Unsplash.com

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded