Profile cover photo
Profile photo
Służebniczki Dębickie
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Bogarodzicy Dziewicy Niepokalanie Poczętej
About
Służebniczki's posts

Post has attachment

Zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do PRENUMERATY pisma Don Bosco.

Post has attachment
21 sierpnia 2016 s. Barbara i s. Magdalena złożyły I profesję zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek BDNP. Film przedstawia jak to się wszystko zaczęło ... :)

Post has attachment
Składaj Bogu pokorne dzięki za łaskę tego natchnienia …

Były tu u mnie z Golejewka Apolonia z matką i powiadały mi, że pragniesz wiadomości ode mnie, kiedy i Ty będziesz mogła do Służebniczek Najświętszej Panny się dostać – bo Ci podobno się dłuży i wielce tęsknisz za tym. Donoszę Ci więc, moje dziecię, że będę się starał, aby jak najprędzej przygotować miejsce dla Ciebie. Może to rychlej nastąpi niźli się spodziewasz. Proś tylko Boga i Najświętszej Pannie się polecaj, a Twoje szczere pragnienie wysłucha i ziści, za czym tak mocno tęsknisz. Zresztą nie troszcz się zbytecznie i zdaj to rozporządzeniu Bożemu. Módl się i pracuj spokojnie, wypełniaj wszystkie Twoje chociażby najmniejsze obowiązki domowe pilnie i ochotnie, a Bóg dać raczy, że niedługo będziesz mogła więcej czynić i całkowiciej się oddać służbie Jego świętej w powołaniu, do którego serce Twoje najmiłosierniej natchnął. Składaj Bogu pokorne dzięki za łaskę tego natchnienia, niech ten święty ogień miłości Bożej coraz goręcej i jaśniej w Twoim sercu płonie, aby żadne trudności, ani czekanie, ani nic na świecie nie ostudzało Twego serca w tym przedsięwzięciu pobożnym.
Na czterdziestogodzinne nabożeństwo w ostatnich trzech dniach przed Popielcem[34] – jeżeli P. Bóg doczekać pozwoli – przyjdziesz tu zapewne jakeś mi mówiła, to Ci wtenczas już coś pewniejszego będę mógł powiedzieć.
Tymczasem przeczytasz książki, które Ci dałem i znowu inne będziesz mogła wziąć ode mnie.
Teraz, jeśli masz czas do tego, byłoby dobrze, żebyś się trochę ćwiczyła w pisaniu.
Polecam Cię, moje dziecię, Przenajświętszej Opiece Najsłodszych Serc Pana Jezusa i Najświętszej Panny i proszę Cię serdecznie, abyś w codziennych modlitwach Twoich pobożnie westchnęła i za mnie.
E. B.

Post has attachment
Śpiewem kolędy ,,Tu scendi dalle stelle” (Przychodzisz spośród gwiazd) rozpoczęło się nasze kolędowanie po salach chorych Szpitala Fatebenefratelli w Neapolu. Wspólnota Sióstr Hindusek Małego Kwiatu św. Tereski od Dzieciątka Jezus, kapelan szpitala ks. Ciriaco oraz nasza wspólnota w dzień Bożego Narodzenia wyruszyły wraz ze Świętą Rodziną do chorych i personelu medycznego.

Przemierzając szpitalne zakątki spotkaliśmy się ze wzruszeniem i z ogromną radością oraz oczekiwaniem na Małego Jezusa przychodzącego w ramionach Maryi do każdego chorego człowieka.

Ze świątecznym kolędowaniem dotarłyśmy również do wspólnoty Sióstr di Carità dell’ Immacolata Concezione d’Ivrea. Jest to dom dla sióstr starszych i chorych, które urzekły nas swoim duchem radości i prostoty.

Siostry Służebniczki z Neapolu

Post has attachment

Post has attachment
http://bdnp.pl/i-ty-mozesz-zostac-przyjacielem-pana-w-ubogich/

„I Ty możesz zostać Przyjacielem Pana w ubogich”


Drogie i kochane Dziewczęta!
Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w rekolekcjach, które odbywać się będą od 9 do 12 lutego 2017 r. w Krościenku n. Dunajcem.
W tych dniach towarzyszyć nam będzie ks. Tomasz Chrupek.
Photo

Post has attachment
W niedzielę Chrztu Pańskiego 8 stycznia 2017 r. Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego, działająca przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie spotkała się na świąteczno-noworocznym świętowaniu.

Spotkanie rozpoczęło się w kościele od wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwa do Bł. Edmunda zakończonego ucałowaniem Jego relikwii.

Następnie na Auli parafialnej były życzenia Księdza Prałata Zbigniewa Kuzi – naszego Księdza Proboszcza, po których zostały zaprezentowane jasełka w wykonaniu członków naszej grupy. Nawiązywały one do początków Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, a cała akcja rozgrywała się w ochronce założonej przez Błogosławionego Edmunda.

Po obejrzeniu przygotowanej inscenizacji było wspólne kolędowanie oraz dzielenie się opłatkiem.


Post has attachment
Już od 7 lat Salezjański Wolontariat Misyjny wspiera dzieło prowadzone przez nasze siostry w boliwijskiej Tupizie.

Aleksandra Nowak i Magdalena Pykosz to kolejne wolontariuszki, które wkrótce po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży wyleciały do Boliwii, by tam podjąć pracę wychowawczo – opiekuńczą wśród dzieci.

Ola to młoda farmaceutka, która na rok czasu przerwała pracę w aptece. Magda – pełna pasji i emanująca ciepłem, zafascynowana kulturą krajów hiszpańskojęzycznych.

Obie dziewczyny towarzyszą dzieciom z Domu Dziecka w codziennych zmaganiach o dobre i piękne życie. Pomagają w odrabianiu zadań domowych, organizują dodatkowe zajęcia, po prostu są – na wyciągniecie ręki, żeby można się przytulić… żeby o wszystko zapytać…żeby dzieci mogły odczuć, że istnieją ludzie, którym na nich zależy…, żeby choć trochę wypełnić pustkę, której wypełnić się nie da.

Post has attachment
http://bdnp.pl/mlodzi-poslani-aby-byc-dobrymi-jak-chleb/

Zapraszamy na dni skupienia do naszego domu zakonnego w Dębicy. W dniach 24-25 lutego będziemy przed Jezusem i we wspólnocie zastanawiać się co znaczy być dziś posłanym i co znaczy być dobrym jak chleb. Czy warto być dobrym?


Pragniemy podczas naszych spotkań zastanowić się nad tym czy mam pasję w swoim życiu. Bo jeśli tak to wówczas mamy ochotę rano wstać z łóżka, wykorzystać każdą godzinę, aby wieczorem powiedzieć „to był dobry dzień”. Jeśli nie mamy motywacji, by tak przeżywać swoje życie, trzeba przychodzić do Jezusa i prosić o łaskę odnalezienie swojej pasji. Dlatego zapraszamy na dni skupienia.


Zaproszenie kierujemy do dziewcząt uczących się w gimnazjum, szkole średniej, studiujących, lub nie, które pragną spędzić trochę czasu u boku Jezusa przy Jego Sercu i w naszej zakonnej rodzinie, pogłębić swoją wiarę lub zastanowić się nad wyborem życiowej drogi….

Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded