Profile cover photo
Profile photo
Za horami
28 followers -
Cestovatelský magazín s cílem inspirovat. Zábavné cestopisy a zážitky, fotky, užitečné tipy a informace o navštívených místech.
Cestovatelský magazín s cílem inspirovat. Zábavné cestopisy a zážitky, fotky, užitečné tipy a informace o navštívených místech.

28 followers
About
Za horami's posts

Post has attachment
Tahle svérázná parta se letos ve dvou červených žigulech chystá projet snad všemi extrémy Asie. Jejich zkazky z minulých cest jsou přitom jedna z nejvtipnějších věcí, kterou na internetu můžete číst, takže má očekávání od nových cestopisů jsou opět proklatě nízká. Chlámal jsem se zamozřejmě i při rozhovoru, v kterém jsem vyzvěděl něco o specifikách vrakové mototuristiky a také o jejich crowdfundingu.

http://zahorami.cz/2017/05/rozhovor-s-lada-svetom-zobracky-styl-a-diskusie-s-uplatnymi-policajtami/

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Buddhistický nový rok kdekoliv v jihovýchodní Asii je řádný zážitek. Přezdívá se mu také vodní festival, protože na suchu tyhle dny rozhodně nezůstanete. Reportáž ze začátku Thingyanu v malém Barmském městečku.

http://zahorami.cz/2017/04/kdo-se-boji-vody-nesmi-na-novy-rok-do-barmy/

Post has attachment
Více než měsíc cesty za mnou a několik mě ještě čeká. Jak tohle divoké kolečko po Asii skončí? Sám nevím... :)

http://zahorami.cz/asijska-odyssea-2017/

Post has attachment
Zpackaný experiment před třiceti lety uvolnil přírodní síly, které během několika málo okamžiků změnily osud desítek až stovek tisíc lidí. Dodnes mnoho z nich pracuje na odstranění následků havárie a ještě více obyvatel se musí vyrovnávat s traumatem hluboce zakořeněným ve své paměti. Jaké dojmy vyvolává radiací zamořená oblast v okolí bývalé jaderné elektrárny? Co lze vidět na území nikoho kromě radioaktivních psů a ruin lidských sídel?

http://zahorami.cz/2017/02/reportaz-psana-s-dozimetrem-stiny-cernobylu/

Post has attachment
Několik asijských zemí v nedávné době zjednodušilo cestovatelům život zmírněním nebo usnadněním vízové povinnosti.

IRÁN zavedl možnost žádat o víza elektronicky - už žádné nakupování ne zrovna levného referenčního čísla a podobné radosti.
https://e_visa.mfa.ir/en/

KAZACHSTÁN od prvního ledna 2017 zrušil pro mnoho zemí včetně ČR v případě návštěvy do 30 dní víza úplně. Pokud potřebujete pobýt v zemi déle, stačí vycestovat na jeden den do sousedního Kyrgyzstánu (jediná další země okolo, kde víza nepotřebujete) a třicetidenní limit si tak "restartovat".

ČÍNA sice víza stále vyžaduje, ale s největší pravděpodobností už nebudete muset dokládat srandy jako výpis z účtu a potvrzení zaměstnavatele o dovolené. Aktuální informace jsou na webu Student Agency https://www.studentagency.cz/sluzby/viza/cina a mám je potvrzené přímo z ambasády. Je zde teoretická šance, že úředník po vás stále bude chtít některé "staré" papíry doplnit, ale nemělo by se to stát.

Post has attachment
Kéž informace z nového článku nikdy nepotřebujete a nechť je vašim nejpokročilejším lékařským úkonem na cestách lepení náplasti na puchýře ;)

Pro všechny horší případy vznikl následující soubor tipů a doporučení stran obsahu a praktického použití cestovní lékárničky:

http://zahorami.cz/2017/01/co-by-mela-obsahovat-dobre-vybavena-lekarnicka-do-hor-a-na-cesty/

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded