Profile cover photo
Profile photo
Za horami
40 followers -
Cestovatelský magazín s cílem inspirovat. Zábavné cestopisy a zážitky, fotky, užitečné tipy a informace o navštívených místech.
Cestovatelský magazín s cílem inspirovat. Zábavné cestopisy a zážitky, fotky, užitečné tipy a informace o navštívených místech.

40 followers
About
Posts

Post has attachment
Je na čase plánovat letní dobrodružství. Škoda, že většinou není největším problémem sehnat levnou letenku, či vybrat pohorky, které vám nezmrzačí nohu, ale najít pořádného parťáka. Nejčastější vytáčky, které jsem za posledních deset let slyšel, vydaly na tenhle vtipný článek.

https://zahorami.cz/2016/05/nejcastejsi-vymluvy-proc-s-vami-kamaradi-nemuzou-na-trek-a-co-jim-na-to-rict/

Jo, taky proto jsem se už naučil cestovat i sám. Akorát na ty dlouhé treky to není nejzdravější že ...

P.S.: Líbil se vám tento nebo jakýkoliv jiný článek u mě na webu? Jsou zdarma, pro všechny, a vždycky budou. Ale rohlík, který při jejich psaní sním, ani hosting už bohužel grátis nejsou. Skvělou zprávou pro vaše dobrosrdečné sklony je, že mi na ně můžete přispět. Je to snadné jak facka a odměnou vám bude příjemný pocit, že další praktické i vtipné články mohly vzniknout i díky vám, protože jste mi dali příležitost se jim věnovat zase o něco intenzivněji.

https://zahorami.cz/prispevatele/

Děkuji za vaši podporu, ať už je jakákoliv ;)
Add a comment...

Post has attachment


Čas od času v kalných vodách travelblogů narazím na opravdu zajímavou postavu. Příběh Super Cycling Mana je vtipný, inspirující a překvapivě realistický.

Tenhle pán byl dříve učitelem na základní škole. Jednoho dne četl dětem knihu tom, jak každý z nás může být svým způsobem superhrdina. Není přitom potřeba chytat zloduchy (nejlépe hozením auta, které jim zablokuje cestu).

Občas stačí být milý na někoho, kdo to zrovna potřebuje, pomoci čímkoliv malým nebo se jednoduše nevzdat ve chvíli, kdy byste se nejraději vykašlali úplně na všechno.

S dětmi si potom týden vyráběli nejrůznější superhrdinské kostýmy a rozvíjeli hlavní poselství knihy. Jeho převlek byl Super Cyklista. Kterým se nakonec opravdu stal.

V totálně střeleném kostýmu fakt jede na kole kolem světa, zastavuje se v nejrůznějších školách a šíří myšlenku #WeCanAllBeHeroes - každý můžeme být hrdina. Pro někoho nebo i třeba sami pro sebe.

A jen tak mimochodem se snaží vybrat milion liber na podporu lidí s Parkinsonovou nemocí.

Proti tomuhle borci jsem zkrátka úplné máslo. Proto jeho příběh (klikněte na odkaz) aspoň sdílím a třeba inspiruje i vás.

Pěkné svátky

https://www.facebook.com/supercyclingmanfacebookpage/photos/a.155260727975362.1073741828.154226734745428/924980561003371/?type=3
Super Cycling Man
Super Cycling Man
facebook.com
Add a comment...

Post has attachment
"Jako jediný je Kaznok v mapě označen 1B. Všechny ostatní přechody jsou hodnoceny nižší 1A. Úvodní výškový souboj s nepříjemnou, ale stále relativně schůdnou sutí se ukázal pouze jako příjemná rozcvička oproti mordoru, který čekal za rohem. Ještě na začátku posledního – z větší části zaledněného – kotle jsem finální pasáž odhadoval s optimismem lumíka před prvním skokem ... "

Chcete vědět jak to dopadlo? Čtěte nový cestopis z nádherných Fanských hor. A jestli vás na čtení neužije tak ta fotogalerie taky stojí za to ;)

https://zahorami.cz/2018/03/prechod-fanskych-hor-od-artuche-k-iskanderkulu/
Add a comment...

Post has attachment
V roce 2017 jsem strávil víc než šest měsíců na cestě po Asii a odnesl si obří kvantum vzpomínek, které mě zajisté vytrhnou z nudy až si za pár desítek let budu slintat do bryndáku. Stálo mě to jen pár odvážných rozhodnutí a “trochu” peněz. Kolik a kde jsem přibližně utratil? Jestli se chystáte na podobný výlet za humna, bude se vám mé finanční shrnutí určitě hodit.

https://zahorami.cz/2018/02/asijska-odyssea-v-reci-penez-kolik-stoji-pul-roku-na-ceste/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Který z prezidentských kandidátů by podle vás zvládl všechny čtyři výzvy?

Jasně, že je to nesmyslná otázka, ale nějak vaši pozornost upoutat musím :) Zvládnete je aspoň vy?

https://zahorami.cz/2018/01/ctyri-nove-dobrodruzne-vyzvy-pro-rok-2018/
Add a comment...

Post has attachment
Fuuuj, komerce.... a nebo pět užitečných tipů pro všechny, kdo si neví rady. Jestli máte v plánu obdarovat někoho outdoorově laděného či postiženého cestovatelským pudem, praktický přístup většinou nezklame...

A jestli máte už teď při pomyšlení na vánoční svátky naběhlou žílu, je na čase zvolnit. Nezapomeňte, že největším dárkem je věnovaný čas a pozornost. Při tom všem klikání na eshopech a kličkování mezi importovanou symbolikou v nákupních centrech se nezblázněte z reklamní masáže ani tlaku dárkomanií postižených kamarádů. Raději seberte své milé a spolu vypadněte někam ven ;)

https://zahorami.cz/2017/11/pet-smysluplnych-outdoorovych-darku/
Add a comment...

Post has attachment
Považujete se za světem protřelého experta, který při pouhém pohledu do mísy s podezřelým obsahem snadno pojmenuje ulici, kde tuhle baštu vaří? Nebo si vystačíte s mlhavou vizí krajiny v té či oné zemi? Otestujte svůj přehled o Asii v mém cestovatelském kvízu a vyhrajte pěkné ceny.

https://zahorami.cz/2017/11/cestovatelsky-kviz-jak-se-vyznate-v-asii/
Add a comment...

Post has attachment
Nejen recenze mé zbožňované karimatky, ale také malý přehled obecných výhod a nevýhod samonafukovaček. Pokud zvažujete koupi nové karimatky, berte to jako doporučené čtivo ;)

https://zahorami.cz/2017/11/recenze-samonafukovaci-karimatky-therm-a-rest-trail-lite-kamarad-na-spoustu-let/
Add a comment...

Post has attachment
Začal jsem sepisovat pár tipů na cestu a skončil u ultimátního průvodce - de luxe edition. Jestli se chystáte do Indie, chutě do čtení ;)

https://zahorami.cz/2017/10/prakticky-pruvodce-prezitim-v-indii-tipy-na-cestu-a-jak-se-neztratit-v-zemi-chaosu/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded