Profile cover photo
Profile photo
ALAN MED Gabinet Masażu Leczniczego
1 follower -
Stosujemy masaż leczniczy w przewlekłych bólach kręgosłupa i zdiagnozowanych jednostkach chorobowych.
Stosujemy masaż leczniczy w przewlekłych bólach kręgosłupa i zdiagnozowanych jednostkach chorobowych.

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Potrzebujesz odpoczynku w tym czasie, ale w innym miejscu?- Co z możliwościami teleportacji?
„Kiedyś to były czasy, nie to, co teraz- teraz nie ma czasów”, ani czasu..

Czas to specyficzny towar, który po prostu jest- bezwonny, bezbarwny, wypełnia całą przestrzeń.. Dopiero w rękach człowieka zmienia się jego kształt i pozostałe właściwości, ale spróbuj złapać go, zacisnąć w pięść, a przeleci Ci przez palce jak piasek. Zejście z Ziemi to chyba dopiero moment, kiedy się kończy. Skoro żyjesz na naszej planecie, to jest dla Ciebie 24 godziny na dobę, czyli 1440 minut, czyli aż 86 400 sekund do wykorzystania dobrze, źle, bądź do zmarnowania.

Badacze w Chinach szukają sposobów na odkrycie zdolności do teleportacji. Jak na razie udało się zrobić to jedynie z informacją. Fizycy mają przeprowadzać doświadczenia na żywym organizmie- bakterii, ale czy uda się sprawić, by była w dwóch miejscach na raz? Nawet jeśli kiedyś uda się teleportacja człowieka, czy to sprawi, że dostaniemy choć o kilka sekund więcej na dobę?
Czasu nadal będzie tyle samo, ale jeśli uda Ci się zrobić coś szybciej, to pozostałe rzeczy możesz robić dłużej, albo po prostu więcej innych.

Wszystko zależy jakie to będą rzeczy. Jeśli do tej pory był to odpoczynek na kanapie przed telewizorem, wizja przeznaczania na niego jeszcze dłuższej „chwili”, wygląda mniej więcej tak:
„Na tapczanie siedzi leń- czarną ma skórę ten nasz koleżka”- chyba jednak lepiej, że na razie zamiast teleportacji, stanie w korkach czasami potrafi zająć nawet kilka godzin. No przynajmniej w tym przypadku lepiej…, ale również w przypadku kiedy było to ślęczenie nad dodatkowymi projektami w murach firmy, czy odbieranie służbowych telefonów poza godzinami pracy.

Warto być ze sobą uczciwym- organizować czas tak, aby uwzględniać pracę i odpoczynek. To kwestia dobrego nawyku- spisywania zadań, które chce się wykonać w ciągu dnia, ale też zapisywania pomysłów na przerwy w pracy, popołudnia- kiedy już jest się wolnym, czy weekendy. Bez względu na to, czy ma to być kilkudniowa, czy kilkuminutowa odskocznia- ważne jest, aby była świadoma. Dzięki temu, że wiesz czego chcesz podczas regeneracji, bardziej wpływasz na swoją codzienność, przyszłość. W przeciwnym razie możesz zataczać się- gdzie wiatr zawieje.

Otoczenie, w którym czerpałbyś chwile wytchnienia, najlepiej, żeby było piękne, nowe, albo wygodne, i… nawet złota rybka nie zawsze może spełnić takie życzenia, a ściana w biurze niestety nie jest czymś w stylu peronu 9 i 3/4, kiedy w nią wbiegniesz, zanim zdążysz powiedzieć Gruzja, nabijesz sobie dużego guza. Jak zrobić to inaczej- realnie- i uzyskać przybliżony rezultat?
Efektywnemu zrelaksowaniu się pomaga opuszczenie miejsca pracy, jeśli nie całkowicie, to przynajmniej odejście od stanowiska. W ten sposób rozprostujesz kości, ale też prościej oderwiesz myśli o pracy, które firmowe biurko przyciąga jak magnes. Zmiana przestrzeni, czy jej powiększenie daje więcej kluczy do osiągnięcia skutecznego odpoczynku.

Zróżnicowanie odpoczynku i dostosowanie go do potrzeb jest ważne. Dla pracowników intelektualnych (np.; 8h pracy przy biurku) ruch całym ciałem- jest wskazany: zrobienie kilku ćwiczeń, albo wyjazd- podczas, którego trzeba iść do lasu po drzewo, porąbać je i rozpalić ognisko. Natomiast ruch galkami ocznymi po stronach książki, czy rozwiązywanie łamigłówek zupełnie wystarczy, by odpocząć osobie pracującej fizycznie. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj leczniczy masaż, który w obu profesjach przynosi pacjentowi relaks i zdrowie. Dzięki rozluźnieniu mięśni i wpływowi na różne układy organizmu (przede wszystkim układ krążenia).

Możesz też dawkować epizodyczne bodźce (wizualne, smakowe), które będą dobrze wpływać na Twój organizm, czyli przykładowo wyjście na przerwę obiadową do meksykańskiej knajpy (zamiast jedzenia z dostawą). Oprócz zmiany miejsca, zapewnisz sobie ciekawy klimat- muzykę, wystrój. Dodatkowo dajesz sobie szansę, by zjeść przepyszną potrawę, której jak dotąd nie spróbowałeś.
A jeśli musisz zostać w firmie, to korzystnie zadziała nawet coś prostego- jak zmiana napoju na taki, który kojarzy Ci się z wakacjami (jak już alkohol, to tylko z szefem, a jeśli nie masz szefa to np.: sok pomarańczowy), włączenie energicznej muzyki, czy rozmowa na tematy, które Cię ekscytują.

Czy to nie jest atrakcyjniejsza koncepcja odpoczynku? Dzięki niej rezygnujesz z nieprzyjemnych emocji- martwienia się, irytacji, ciągłego rozmyślania nad problemami i decydujesz się na owocny relaks. Wszystko zależy od Twoich upodobań i ograniczeń wyobraźni. Organizm powinien wiedzieć, że w tym momencie jest czas dla niego i czerpać z tego przyjemność.

____________________________________________________________________________
http://www.robertdee.pl/teleportacja-zywego-organizmu/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak przygotować się do masażu?

A. Co jest potrzebne?

1. Warto wziąć coś do spięcia włosów- najlepiej gumkę. Jest to wygodne dla Państwa, ponieważ masażysta może dotrzeć do odsłoniętego miejsca na ramionach, szyi, a włosy unikają natłuszczenia oliwką.
2. Jeśli będzie wykonywany masaż twarzy, to prosimy o przyniesienie swojego sprawdzonego kremu. Skóra twarzy jest wrażliwa, każda może mieć inne wymagania, a ważne jest by masaż działał korzystnie dla Państwa zdrowia, ale i wyglądu.
3. Jeśli mają Państwo jakieś aktualne wyniki badań, prześwietlenia to można zabrać ze sobą.
4. Zbędne jest zabieranie ręcznika. Na kozetkę rozkładany jest jednorazowy podkład, na którym kładzie się pacjent, a ręczniki służące do okrycia są przygotowane na miejscu.

B. Czy można jeść przed masażem?

1. Nie trzeba przychodzić na czczo , ale godzinę do półtorej przed należy powstrzymać się od obfitego posiłku, ponieważ może to spowodować uczucie dyskomfortu.

C. Czego nie powinno się robić po masażu?

1. Warto tak zarządzić swoim czasem, aby godzinę po masażu przeznaczyć na odpoczynek- unikając ciężkiego wysiłku (np.: trening siłowy), siedzenia przed komputerem.

D. Czy będzie bolało?

1. Prowizoryczne pogorszenie stanu zdrowia, zwykle na drugi dzień, szczególnie rano, odczuwalne poczucie zakwasów, po godzinie do dwóch powinno minąć. Ale to zależy od osoby. Organizm niektórych reaguje bardziej intensywnie a innych mniej.

E. Kiedy masaż nie powinien być wykonany?

1. Na pewno po spożyciu narkotyków, alkoholu, ale również antybiotyków, a także podczas wysokiej gorączki. Jeśli są wątpliwości, czy „coś” jest przeszkodą, masażysta przeprowadza wywiad z pacjentem i odmówi wykonania masażu jeśli nie będzie służył zdrowiu. Dodatkowo można zapoznać się z listą przeciwwskazań do masażu.

F. Czy trzeba rozebrać się do naga?

1. Do masażu całej klatki piersiowej trzeba się rozebrać z biustonosza. Wykonywanie tego zabiegu w staniku zmuszałoby masażystę do przerywania ciągłości pasm mięśni, co nie jest profesjonalne. Istnieje jednak opcja przykrycia ręcznikiem piersi, wtedy będzie wykonany głównie masaż w okolicach żeber i mięśni brzucha, a górna cześć klatki piersiowej (okolice mostka, obojczyków) zostanie nieruszona.
2. Do masażu całego ciała/pośladków i stawu biodrowego można: rozebrać się, przyjść w swojej bieliźnie- najlepiej w stringach, a jeśli w innej to po prostu zostanie zabezpieczona ręcznikiem papierowym przed ubrudzeniem oliwką. Proponujemy też skorzystanie z jednorazowej bielizny, która jest dostępna na miejscu, wersja dla kobiet- biała, mężczyzn- czarna.
3. Do masażu np.: kończyny górnej, pleców, stóp potrzebne jest odsłonięcie tej konkretnej części ciała, reszta zostanie przykryta ręcznikiem.

G. Czy trzeba wykąpać się, albo dodatkowo zastosować jakąś higienę?

1. Nie jest to konieczne jeśli jest się po prostu czystym, ale warto wziąć prysznic przed masażem, szczególnie jeśli ktoś pracuje fizycznie- dużo się poci i ogólnie brudzi. Zabiegi mają na celu działania leczące wpływają na różne mięśnie, układy itd., ale również działania pielęgnacyjne: złuszczenie martwego naskórka, nawilżenie i odżywienie skóry. Wcieranie oliwki z potem i brudem w ciało jest nie tylko nieprzyjemne, ale jest zaniedbaniem stanu skóry- jędrność, kolor, gładkość (kosmetyczka przed zabiegiem często dezynfekuje skórę, tutaj w masażu takim działaniem właśnie jest prysznic).
2. Do masażu stóp konieczny jest nie tyle co prysznic, ale kąpiel wodna. Czyli można wykąpać się w wannie, albo po prostu w misce namoczyć stopy (np.: w soli), wykonać peeling i podstawową pielęgnację. Twarda skóra na stopach może nawet poranić ręce masażysty, którymi później nie może wykonywać innych zabiegów.
3. Depilacja nie jest konieczna, jedynie w przypadku poprawy Państwa komfortu podczas zabiegu.

H. Czy jednorazowy masaż ma sens? I ile trwa?

1. Każdy masaż wpływa na organizm, jednak to nie zabieg chirurgiczny. Dlatego preferowane są serie zabiegów np.: 5, 10 masaży, żeby oddziaływać systematycznie- stopniowo można dotrzeć do głębszych mięśni, czy zwiększać siłę. Wszystko dostosowywane jest indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta i budowy ciała.
2.Standardowy zabieg trwa 30/60 minut.

I. Czym będę masowany?

1. Oliwką przeznaczoną do masażu. Jeśli są Państwo uczuleni, albo z innych powodów zależy Państwu, aby zabieg był przeprowadzony przy użyciu innego kosmetyku, można wziąć go ze sobą.

J. Co można robić poza masażem, żeby poprawiać stan zdrowia?

1. Na fizyczny jak i psychiczny stan zdrowia oprócz masażu wpływa korzystnie np.: prawidłowe odżywianie, odpoczynek, uprawianie sportów, czasami nawet krótki spacer . W trakcie zabiegu warto spytać masażystę, co proponuje w Państwa przypadku- może jakieś konkretne ćwiczenia?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhoto
View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Photo
View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded