Profile cover photo
Profile photo
Tomáš Crhonek
82 followers -
Správce serverů, databázový administrátor, amatérský fotograf, autor technických článků
Správce serverů, databázový administrátor, amatérský fotograf, autor technických článků

82 followers
About
Tomáš's posts

Post has shared content
+1
Předseda Ivan Bartoš k nedávnému dění na politické scéně:

Já žasnu. ČSSD loví tenhle kvartál nějakýho bobříka trapnosti nebo je to dlouhodobý stav? Nejdřív se chtěj učit od Pirátů (Bohuslav Sobotka - premiér), pak zase ne, protože drony (Huml). Korunuje Zaorálek (ZaMiNi) s "útokem, který byl tak záludný, že byl sofistikovaný" a teď ministr průmyslu Mládek. To je fakt buď totální střelec a/nebo toho moc nepobral. Když ještě bez křesla označil české podnikatele za parazity, tak ho spolustraníci plácli po zadku, omluvili se a udělali tytyty. Ovšem jeho představa o telekomunikacích vstoupí do dějin: "Roaming je elitářská záležitost pro malou skupinu zákazníků." To už je víc epický než Matějovo (bez reálného dopadu): "Moc lítáte letadlem" a Babišovo (ANO) ministersko-finanční: "Nevěděl jsem, kolik způsobů podnikání máme v Čechách. Ehm. E-shopy? Sorry."

Ministře Mládku, i ten nejvíc udřenej člověk, kterýho se snažíte lovit na kecy, namísto abyste reálně řešili jeho problémy, si i přes všechny záludnosti, který na něj vymýšlíte a klacky, co mu házíte pod nohy s Andrejem, nakonec na tu blbou dovolenou stejně ušetří. A schválně, pane ministře, jaká je roamingová zóna Chorvatska a jak se historicky řešil tzv. bill shock? A podle mě? Snažíte se zakrýt, že jste hájili zájmy korporací a telefonních gigantů (a já tuším, že to fouká od PPFky), za který jste kopali, na úkor zájmu vlastních občanů, který vám jsou u zadku, a teď se to snažíte přebít. Takže blamáž a hamba.

Post has attachment
To je přesně ono! Týden přemýšlím nad tím, jak udělat konkurentní atomickou frontu (pro několik desítek klientů). Instalovat další soft jako další závislost se mi nechce. Už jsem chtěl klesnout až na úroveň transakční izolace SERIALIZABLE (a velmi krátkých transakcí - ale to je pořád přesný opak konkurence, i když by se tím alespoň zajistila atomicita). A našel jsem tohle. Skvělé. Jednoduchá atomická frontička pro více klientů přímo pomocí postgresu (9.5 a vyšší).

Post has attachment
Jak ze šumu vytáhnout obraz.

Post has attachment
To ZFS, or not to ZFS, that is the question

Post has attachment
Pár slov o FreeBSD z pohledu dlouholetého admina Linuxu.

Post has attachment
Stárnete? Pokud ano, máte k tomu co říct?

Post has attachment
Po delší době jsem si dovolil k něčemu vyjádřit názor.

„Systemd je vadný už v návrhu. Psaní bezchybného softwaru je extrémně obtížné. I dobří programátoři by do projektu o velikosti a složitosti systemd nevyhnutelně zanesli chyby. Ovšem dobří programátoři si uvědomují důležitost takového návrhu softwaru, který minimalizuje pravděpodobnost chyb nebo alespoň omezuje jejich dopady. Vývojáři systemd nic z toho nechápou, rozhodli se nacpat enormní množství nepotřebné složitosti do PID 1, který běží jako root a je napsán v paměťově nebezpečném jazyce.“

Podepisuju. Při čtení desítek bugreportů systemd jsem dospěl přesně ke stejnému názoru. Ti lidé prostě nevědí co dělají. Mají hromadu nápadů, mají jistě schopnosti to nakódovat, ale nemají žádné zkušenosti z provozu, mají přebujelé ego a pocit, že oni dělají vše správně. Ideální směs na katastrofu.

Wait while more posts are being loaded