Profile cover photo
Profile photo
Marta Szyszko
45 followers
45 followers
About
Marta's posts

Post has attachment
Jeśli dziecko będzie podążać swoją drogą, wyłamie się z wygórowanych i jasno określonych planów na jego życie, rodzic je odrzuci, będzie ignorował, przestanie z nim rozmawiać lub przeciwnie – zacznie zarzucać dziecko częstymi telefonami. Jest to reakcja na utratę kontroli nad wyborami dziecka, która dla narcystycznego rodzica odgrywa kluczową rolę, a desperackie próby przywrócenia dawnego porządku mogą nawet skończyć się utratą relacji z swoim dzieckiem i całkowitym odrzuceniem go za brak posłuszeństwa.

Narcystyczny rodzic reaguje paniką, gdy dziecko odkrywa prawdę, zaczyna stawiać granice i rezygnuje z uległości. Stosuje wobec niego szantaż emocjonalny, by przywrócić dawny porządek, wszczyna konflikty i zachowuje się, jakby dziecko go zdradziło lub zrobiło coś złego, przejawiając po raz pierwszy zdrowe zachowania.
http://www.takeitizi.pl/narcystyczny-rodzic-predzej-zrezygnuje-dziecka-niz-kontroli/

Post has attachment
Naszym dzieciom brakuje cierpliwości i odporności na frustrację. Słodycze, zabawki, bajki są na wyciągnięcie ręki. Co więcej, rodzic czuje się winny, jeśli z powodu odmowy, naraża dziecko na rozczarowanie. Woli nadwyrężyć rodzinny budżet, niż samopoczucie swojego dziecka. Dlaczego nie warto chronić dziecka przed rozczarowaniem swoim kosztem? Czego uczy się dziecko, któremu odmówimy spełnienia kolejnej zachcianki i dlaczego warto, mimo że to trudne?

„Jeśli ulubiona kreskówka dziecka nie jest właśnie emitowana na którymś z kanałów telewizyjnych, zawsze można włączyć DVD albo znaleźć ją szybko w komputerze (lub innym urządzeniu elektronicznym). W związku z tą niezwykłą dostępnością nie ma już miejsca na nudę czy też… wyrabianie nawyku cierpliwego czekania. (…) W przeszłości nie byłoby to możliwe ze względu na ograniczenia finansowe, czasowe lub transportowe. Obecnie dzieci są przyzwyczajone, że mogą dostać wszystko, czego zechcą, w dodatku prawie natychmiast.” Amy McCready


Post has attachment
„Gdy nie mamy jasno zdefiniowanych celów, stajemy się osobliwie przywiązani do wykonywania codziennych, nieistotnych czynności, aż zostajemy przez nie zniewoleni.” Robert Heinlein

Chcesz zarabiać na swojej pasji? Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo. Gdyby tak było, czy nie każdy stawałby się człowiekiem sukcesu, który nie musi przepracować ani jednego dnia, bo robi to, co lubi? Sam talent i dobre chęci to za mało, by osiągnąć cel. Prawdopodobnie jedną z tych 7 rzeczy, robisz źle, jeśli jeszcze nie jesteś tam, gdzie zawsze chciałaś być…
http://kobietawe-biznesie.pl/dlaczego-osiagasz-swoich-celow-6-rzeczy-ktore-robisz-zle/

Post has attachment
Im dłużej żyję, tym bardziej doceniam możliwość złapania oddechu. Nie ma takiej rzeczy materialnej, którą zamieniłabym na swój czas. Coraz więcej przedmiotów wydaje mi się zbędnych. Nie czuję potrzeby popisywania się przed innymi, bo wiem, że każdy przedmiot ma swoją cenę.
Nie czuję potrzeby udowadniania komukolwiek czegokolwiek, poza sobą. Ktoś powiedział, że wszelkie formy rozwoju osobistego są przejawem braku akceptacji siebie. Dobrze mieć cele i plany, ale jeszcze lepiej czuć, że tu, gdzie jest się teraz, ma się już wszystko.
http://niedoskonalamama.pl/czuje-potrzeby-udowadniania-komukolwiek-czegokolwiek-poza-soba/

Post has attachment
„Jeśli wierzysz, że to, co sprzedajesz, może kogoś uszczęśliwić i zmienić na lepsze, to pojawia się w Tobie silna intencja sprzedaży.” Mateusz Grzesiak

Jeśli nie jesteś przekonana co do wartości oferowanego produktu, to go nie sprzedawaj, pracuj nad tą wartością i zarabiaj pieniądze w inny sposób. Przykładowo – możesz rozpocząć sprzedaż na blogach dopiero, gdy pojedyncze wpisy osiągną określoną liczbę wyświetleń, a zanim to osiągniesz, pisać teksty na zlecenie klientów. Standardem po przeprowadzeniu działań marketingowych na blogu, jest wgląd w statystyki przez klienta.

Czasem jesteśmy bardzo uparte, by prowadzić biznes, który od jakiegoś czasu nie sprzedaje, ale karmimy się nadzieją, że sprzedaż ruszy. Być może moda na ten produkt minęła, a może zginęłyśmy w zalewie konkurencji. W biznesie warto odnosić się do faktycznych rezultatów, a nie do nadziei niepopartych efektami. Rzadko kiedy wynik nagle się odbija na koniec miesiąca, a nawet jeśli tak się zdarzy, żyjesz w niepewności.
http://kobietawe-biznesie.pl/bez-sprzedazy-biznesu-polubic-sprzedaz-stracic-niej-motywacji/

Post has attachment
„Ludzie szczęśliwi, których potrzeby są zaspokojone, nie są agresywni. Jeśli natomiast potrzeby nie są zaspokojone, agresja pozostaje – można kogoś oduczyć uzewnętrzniania jej, można zmienić jej charakter (z fizycznej na werbalny) albo zmienić jej kierunek (z innych na siebie), ale agresja pozostanie agresją tak długo, jak istnieje jej przyczyna.” Natalia Minge, Krzysztof Minge

Jak reagować na agresję dziecka? Możesz zastosować metodę lustrzanego odbicia, powiedzieć, co teraz widzisz: „Widzę chłopca, który wymachuje pięściami i ma taką minę.”; Jest spora szansa, że to rozbawi dziecko i rozładuje napięcie.
http://niedoskonalamama.pl/zrobic-dziecko-kopie-bije-reaguj-agresja-agresje/

Post has attachment
Najskuteczniejszym sposobem na to, by wygrać z toksycznymi ludźmi, jest nie przyłączać się do gry. To nie czekanie aż karma zrobi swoje powinno być naszą nadzieją. Powinno nią być osiągniecie wewnętrznego spokoju, niezależnie od tego, co robią inni i co w ich życiu jeszcze się wydarzy. Ważne jest to, co wydarzy się w twoim życiu. I to powinno pochłaniać twoją energię. Cudza nauczka nie zadośćuczyni twojego straconego czasu.

Nie możesz kochać siebie, żyć tu i teraz, jeśli gardzisz znaczącymi osobami. Akceptacja i wybaczenie nie są dla innych, są dla ciebie.

„Zbyt wiele niewyrażonego gniewu sprawia, że zaczynamy odnosić się z pogardą do innych, siebie, świata i myślimy, że tak musi być. Zbyt wiele doświadczonych rozczarowań może powodować przekonanie, ze jesteśmy ofiarami i nie mamy kontroli nad swoim życiem.” M. Beattie
http://www.takeitizi.pl/najskuteczniejszym-sposobem-by-wygrac-toksycznymi-ludzmi-przylaczac-sie-gry/

Post has attachment
Jeśli nie chcemy wziąć odpowiedzialności za nasz czas, zajmujemy się mało znaczącymi sprawami, pozwalając, by po brzegi wypełniły nasze życie. Wieczorem padamy zmęczeni, ale nie spełnieni.
Są dwa rodzaje bogactwa:
Zachowanie integralności, życie pełne znaczenia, pozbawione manipulacji, chowania się przed własnymi uczuciami i przed prawdą, często poprzez dążenie do tego drugiego rodzaju bogactwa – finansowego. Jedno drugiego nie wyklucza, ale często posługujemy się tym drugim, by zagłuszyć pierwsze.
W niewykorzystanej przestrzeni drzemie ukryty potencjał, ale wolimy na siłę ją zapełnić, aż nie starcza nam czasu i energii na sprawy fundamentalne. Przykład? Marzysz, by być pisarką, zrobić coś znaczącego, ale wybierasz teksty na tematy, które cię nie interesują, bo to da ci spokój finansowy tu i teraz. Spokój finansowy jest ważny, ale równie ważne jest nie poświęcanie dla niego wszystkiego, co mamy.
http://niedoskonalamama.pl/czesto-wiemy-zrobic-by-osiagnac-cos-znaczacego-tego-wybieramy/

Post has attachment
Dzieci narcystycznych rodziców nie są kochane za to, kim są, ale miłość wydzielana jest im stosownie do uległości. Może zostać odebrana, gdy nie wypełniają sztywnych oczekiwań rodzica.
„Jeśli żyjemy z ludźmi, którzy mają odmienne oczekiwania, wartości i przekonania, z ludźmi, których intencje, stoją w sprzeczności z naszymi, będziemy nie tylko żyć w konflikcie z nimi, ale też sami ze sobą.” M. Beattie
Wrażenie, jakie dziecko wywiera na innych, jest najważniejsze.
Dla takiego rodzica mogłyby istnieć tylko sukienki, kokardki we włosach i czyste paznokcie, bo jedyne, co go interesuje, to wrażenie, jakie dziecko robi na innych.
Jednocześnie rodzic nie spędza z dzieckiem czasu i nie zaspokaja jego emocjonalnych potrzeb, ma bardzo wysokie wymagania, ale niewiele jest gotowy dać od siebie.
http://niedoskonalamama.pl/narcystyczny-rodzic-4-postawy-ktorych-rozpoznasz/

Post has attachment
W zdrowej relacji twój rozmówca prosi, przedstawia swoje potrzeby wprost i zostawia ci przestrzeń na decyzję. Toksyczna osoba nie podejmuje ryzyka odmowy, dlatego zamiast prosić – manipuluje.
http://www.takeitizi.pl/toksyczni-ludzie-7-sygnalow-ostrzegawczych-ze-nimi-czynienia/
Wait while more posts are being loaded