Profile cover photo
Profile photo
lubimyczytać.pl
4,868 followers -
Twoja internetowa biblioteczka.
Twoja internetowa biblioteczka.

4,868 followers
About
Posts

Post has attachment
Dołącz do Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek

Netflix zaprezentował zwiastun ekranizacji „Stowarzyszenia Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek”. Film pojawi się na platformie już 10 sierpnia.
Add a comment...

Post has attachment
Zajdle przyznane!

Podczas zakończonego wczoraj XXXIII Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon przyznano Nagrody Fandomu Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W tym roku nagrody powędrowały do Rafała Kosika za powieść „Różaniec” oraz do Marty Kisiel za opowiadanie „Szaławiła”.
Add a comment...

Post has attachment
Patronaty tygodnia

Jeśli nie wyjechaliście na wakacje do tropików, to ostatni weekend pewnie spędziliście tak jak my. Szukajac swoich parasoli i mamrocząc pod nosem na polskie lato. Bo co to za przyjemność, gdy w lipcu nie można wyciągnąć leżaków na ogródki, pić chłodnej lemoniady i czytać ulubionych książek. Zamiast tego powracamy do jesiennych kocyków i ciepłych herbatek. Oczywiście nie dyskryminujemy jesieni, ale wolelibyśmy jeszcze trochę wygrzać się w słońcu. Na możemy was zapewnić o poprawie pogody, ale na pocieszenie przedstawiamy listę naszych patronatów!
Add a comment...

Post has attachment
Cormoran Strike powróci w czwartym tomie!

Robert Galbraith opublikował na swoim koncie na Twitterze informację o nadchodzącej premierze nowej książki. „Lethal White” ma się pojawić na zagranicznym rynku książkowym 18 września.
Add a comment...

Post has attachment
Kubuś Puchatek pobił rekord!

Mały, pluszowy, z dużym brzuszkiem i czerwoną koszulką. Kubuś Puchatek. No, kto nie kojarzy tego misia, który jest symbolem dzieciństwa wielu pokoleń? Niedawno ten uroczy niedźwiadek pobił rekord. I nie chodzi nam tu o ilość zjedzonego miodu.
Add a comment...

Post has attachment
„Gra o tron”, czyli jak uciec z więzienia

Czy „Gra o Tron” może pomóc w ucieczce z więzienia? Według zakładu karnego w Maryland jest to sprawa niepodlegająca dyskusji. Właśnie dlatego więźniarkom nie wolno czytać książek z sagi „Pieśni lodu i ognia”.
Add a comment...

Post has attachment
Kłamstwo zrodzone

Jakub Ćwiek powraca do swoich literackich korzeni. Sprawdźcie jak autor wspomina tworzenie pierwszych części cyklu i dlaczego zdecydował się na wydanie kolejnej części.
Add a comment...

Post has attachment
A zatem postanowiłeś zostać pisarzem…

I super. Fajnie. Grunt to mieć jasno sprecyzowany cel, prawda?
Tylko, że „zostać pisarzem” to nie jest jasno sprecyzowany cel. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie: skąd będę wiedział, że mój cel został zrealizowany? Czy „zostać pisarzem” to napisać opowiadanie? A może napisać powieść? Czy nazwać się pisarzem może według Ciebie dopiero ktoś, kogo dzieło zostało wydane? Ile opowiadań czy powieści trzeba w ogóle napisać, żeby móc o sobie powiedzieć „pisarz” czy „pisarka”?
Add a comment...

Post has attachment
Czytanie groźne dla zdrowia?

Jak się okazuje w niektórych przypadkach czytanie może narazić nasze zdrowie na szwank. Zwłaszcza jeśli książki są trujące. Naukowcy odkryli w duńskiej bibliotece trzy woluminy, których okładki zostały pokryte... arszenikiem!
Add a comment...

Post has attachment
Olga Tokarczuk z nominacją do Nowego Nobla

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o powstaniu nowej nagrody literackiej, powołanej do życia przez Nową Akademię. Na liście nominowanych autorów pojawiło się 46 nazwisk, w tym Olgi Tokarczuk! Do 14 sierpnia można głosować na wybraną przez siebie pisarkę lub pisarza.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded