Profile cover photo
Profile photo
lubimyczytać.pl
4,826 followers -
Twoja internetowa biblioteczka.
Twoja internetowa biblioteczka.

4,826 followers
About
Posts

Post has attachment
Najpierw książka, później film – zapowiedzi

Zima w tym roku potrwa jeszcze długo. A na pewno do 15 kwietnia! Właśnie wtedy premierę będzie miał ostatni sezon „Gry o tron”. Oprócz zwiastuna tej produkcji mamy też dla Was informację o kolejnej adaptacji powieści Josepha Conrada oraz o tym, kto wcieli się w rolę samego Tolkiena.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11357/najpierw-ksiazka-pozniej-film-zapowiedzi
Add a comment...

Post has attachment
Patronaty tygodnia

W tym tygodniu z licznych propozycji wydawców wybraliśmy kilka książek, których nie można przegapić. Wśród premier znajdziecie nie tylko kryminał, thriller, fantasy i mocną erotykę, ale także przygotowane przez wydawnictwo Poradnia K dwie przejmujące opowieści – ojca i syna – na podstawie których powstał niezwykły film, który można obecnie oglądać w kinach.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11329/patronaty-tygodnia
Add a comment...

Post has attachment
15 książek, których ekranizacje zobaczymy w 2019 roku

Oto 15 powieści, które w 2019 roku zobaczymy na wielkim ekranie. Zanim wybierzecie się do kin, koniecznie przeczytajcie książki, bo wiadomo „najpierw książka, później film”.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11309/15-ksiazek-ktorych-ekranizacje-zobaczymy-w-2019-roku
Add a comment...

Post has attachment
Dołącz do wyzwania czytelniczego LC

Chcecie w 2019 roku poznać nowych autorów? Otworzyć się na inne gatunki literackie? Zacząć czytać regularnie? Dołączcie do tematycznego wyzwania książkowego stworzonego przez społeczność czytelników http://lubimyczytać.pl!

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11298/dolacz-do-wyzwania-czytelniczego-lc
Add a comment...

Post has attachment
Zimowe zapowiedzi wydawnicze

Podejrzeliśmy zimowe zapowiedzi, by sprawdzić, jakich gorących nowości możemy spodziewać się w nadchodzących miesiącach. Zaplanujcie dobrze czas na czytanie, bo jest w czym wybierać. Zobaczcie sami!

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11294/zimowe-zapowiedzi-wydawnicze
Add a comment...

Post has attachment
Komiksy nowej generacji

Wszyscy wiemy, że zbiorową wyobraźnią rządzą dziś seriale nowej generacji i to one stanowią trzon kultury masowej. Nowe formy dystrybucji, hollywoodzkie budżety i realizacyjny rozmach idą w parze z większą śmiałością w tworzeniu scenariuszy, łamiących dotychczasowe telewizyjne tabu, oraz formalną odwagą dotąd zarezerwowaną dla filmów kinowych. Warto jednak wiedzieć, że podobną przemianę, tyle że nieco wcześniej, przeszły także komiksy. Komiksy, które czasami zapierają dech w piersiach.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/publicystyka/11296/komiksy-nowej-generacji
Add a comment...

Post has attachment
Co nas czeka w 2019 roku?

Już wkrótce dokonacie wyboru, które książki zasługują na tytuł  Książek Roku 2018 w plebiscycie lubimyczytac. pl. Oczekując na jego start, przyjrzeliśmy się najgorętszym literackim zapowiedziom na cały rok 2019. Możemy zapewnić, że będzie to czytelniczo satysfakcjonujący rok, w którym nie zabraknie książek znanych autorów oraz ciekawych debiutów. Zaledwie pobieżny ogląd tego, co zaplanowali polscy i zagraniczni wydawcy, gwarantuje, że na półce „Chcę przeczytać” znajdzie się wiele dobrych tytułów.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11295/co-nas-czeka-w-2019-roku
Add a comment...

Post has attachment
Małgorzata Rejmer laureatką Paszportów „Polityki”

Po raz 26. wręczono Paszporty „Polityki”. W tym roku w kategorii „literatura” nagrodę otrzymała Małgorzata Rejmer – autorka książki „Błoto słodsze niż miód”. Jurorzy przyznali jej to wyróżnienie za „umiejętność słuchania ludzi niewysłuchanych i wytrwałość w poszukiwaniu właściwego języka do wyrażenia najtrudniejszych emocji”.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11314/malgorzata-rejmer-laureatka-paszportow-polityki
Add a comment...

Post has attachment
Nowy zbiór opowiadań Zadie Smith w 2019 roku

W przyszłym roku na rynku wydawniczym pojawi się zbiór opowiadań autorstwa brytyjskiej pisarki Zadie Smith. Simon Prosser, dyrektor wydawniczy Hamish Hamilton i Penguin Books, opublikował na swoim koncie na Twitterze projekt okładki.

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11260/nowy-zbior-opowiadan-zadie-smith-w-2019-roku
Add a comment...

Post has attachment
Nowa książka Michela Houellebecqa w maju przyszłego roku!

Najnowsza książka Michela Houellebecqa ukaże się we Francji już 4 stycznia. I choć data premiery zbliża się nieuchronnie, to o nadchodzącej powieści nie wiemy prawie nic. Fanom pisarza znany jest tylko tytuł, który został zdradzony przez dziennikarza radiowego – „Serotonina”. 

http://lubimyczytac.pl/aktualnosci/11243/nowa-ksiazka-michela-houellebecqa-w-maju-przyszlego-roku
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded