Profile cover photo
Profile photo
Psyche Plus - Psychoterapia, Psycholog, Psychiatra
10 followers
10 followers
About
Posts

Post has attachment
"Przygnębienie, zły nastrój, smutek – coraz częściej za wszelką cenę usiłujemy od nich uciec. A przecież smutek jest w nas od zawsze. Depresyjne myśli nie muszą być patologią. W pewnych okolicznościach ich pojawienie się jest reakcją zupełnie normalną, na której można skorzystać."

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu!

#psychologwarszawa #psychoterapiawarszawa
Add a comment...

Post has attachment
"Zakończenie procesu terapeutycznego jest niezwykle ważnym etapem pracy terapeutycznej – zarówno dla pacjenta, jak i dla terapeuty. Wydaje się jednak, że często jest również tematem pomijanym. Końcowa faza terapii służy podsumowaniu efektów psychoterapii, wymaga zaadaptowaniu się do zmian, które zaszły w toku procesu w pacjencie i jego sytuacji życiowej, a często pozwala również na przepracowanie wcześniej niedostępnych tematów."

Nowy tekst już na naszym Blogu!

Serdecznie zachęcamy do przeczytania artykułu rozwijającego temat zakończenia psychoterapii.

#psychologwarszawa #psychoterapiawarszawa
Add a comment...

Post has attachment
Heurystyki to uproszczone metody wnioskowania, które są powszechne oraz przydatne, jednak niestety bywają zawodne. Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu i zapoznania się z trzema najbardziej znanymi typami heurystyk oraz błędami poznawczymi, które mogą być wynikiem używania tych opisywanych "dróg na skróty".
Add a comment...

Post has attachment
"Według Światowej Organizacji Zdrowia najczęstsze zaburzenia psychiczne, takie jak depresja, zaburzenia lękowe, choroba afektywna dwubiegunowa czy schizofrenia i inne psychozy dotykają aktualnie ponad 650 milionów ludzi na całym świecie, liczby te rosną z roku na rok (WHO, 2017, 2018).

Mimo coraz większego zainteresowania ze strony organizacji rządowych, pozarządowych i mediów oraz większej świadomości społeczeństwa, osoby przechodzące lub mające za sobą kryzys psychiczny muszą mierzyć się nie tylko z konsekwencjami bezpośrednio wynikającymi z choroby, lecz również z dystansem i odrzuceniem ze strony innych."

Zachęcamy do przeczytania artykułu!
Add a comment...

Post has attachment
IV EDYCJA SZKOLENIA PODYPLOMOWEGO: PSYCHOTERAPIA OSÓB Z DIAGNOZĄ SCHIZOFRENII
styczeń-grudzień 2019 r.

Na szkolenie zapraszamy psychologów, psychoterapeutów, lekarzy, pielęgniarki, pracowników socjalnych i instruktorów zdrowienia pracujących w szpitalach psychiatrycznych oraz innych instytucjach świadczących pomoc terapeutyczną grupie pacjentów z rozpoznaniem schizofrenii. Program został przygotowany z myślą o osobach, które są zainteresowanie poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności z zakresu oddziaływań psychoterapeutycznych (przede wszystkim w nurcie psychodynamicznym) wobec osób z doświadczeniem dekompensacji psychotycznej. Zapraszamy specjalistów, którzy posiadają już pewne doświadczenie kliniczne, bądź też planują podjąć pracę kliniczną z osobami z doświadczeniem psychozy.

Serdecznie zachęcamy do zapisania się, wszystkie niezbędne informacje znajdują się w linku poniżej:
http://psycheplus.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=188&catid=25&Itemid=234
Add a comment...

Post has attachment
Depresja - choroba cywilizacyjna. Według ustaleń Światowej Organizacji Zdrowia, z powodu depresji cierpi powyżej 300 milionów ludzi i przynajmniej 1,5 miliona w samej Polsce.
Po więcej informacji na temat zapraszamy na naszego bloga!
Add a comment...

Post has attachment
Właśnie pojawił się kolejny artykuł na naszym blogu!
Tematem nowego wpisu jest psychoterapia psychodynamiczna - jej podstawowe intuicje i zasady.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z tym nurtem psychoterapii, ponieważ, jak traktuje artykuł "Psychoterapia" - to tak poważnie i jednoznacznie brzmiące słowo w rzeczywistości jest pojęciem o wyjątkowo szerokim zakresie znaczeniowym. Można powiedzieć, że psychoterapia psychoterapii nierówna; każdy z teoretycznych nurtów różni się od siebie założeniami teoretycznymi, rozumieniem problemów i metodami pracy."

Zapraszamy do lektury całości!
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Po wpisaniu w Google "komora deprywacyjna" wyskakuje nam co najmniej kilkanaście miejsc oferujących głęboką relaksację, medytację, czy nawet hipnozę w miejscu odciętym od jakichkolwiek zewnętrznych bodźców. Sytuację taką możemy nazwać deprywacją sensoryczną, czyli zamierzoną redukcją lub usunięciem bodźców działających na jeden lub kilka zmysłów. Krótkotrwała deprywacja może być dla organizmu rzeczywiście relaksująca, jednak przebywanie w takim stanie długotrwale może prowadzić do skrajnego niepokoju, halucynacji, natłoku myśli i innych negatywnych doświadczeń.

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu dokładniej opisującego to ciekawe zjawisko.

#psychologwarszawa #psychoterapiawarszawa
Add a comment...

Post has attachment
Niebezpieczna niczym anoreksja, niełatwa do dostrzeżenia jak bulimia, równie utrudniająca funkcjonowanie co obsesyjno-kompulsywne objadanie się, a wciąż mało znana. Mowa o ortoreksji – obsesji zdrowego odżywiania.
Zapraszamy do przeczytania wpisu o ortoreksji na naszym blogu!

#psychologwarszawa #psychoterapiawarszawa

http://blog.psycheplus.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=185&catid=13&Itemid=187
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded