Profile cover photo
Profile photo
Krkonoše a Podkrkonoší
33 followers -
Oficiální turistický profil pro návštěvníky a přátele Krkonoš
Oficiální turistický profil pro návštěvníky a přátele Krkonoš

33 followers
About
Posts

Post has attachment
Vypadá to, že nás čeká mrazivý a slunečný závěr týdne. Ideální čas projet se bílou krkonošskou stopou. Svazek měst a obcí Krkonoše spolupracuje se všemi upravovateli tak, aby pro vás byla vždy co nejlépe upravena.
Co takhle vyzkoušet východní část Krkonošské magistrály? Ze Špindlerova Mlýna se vydejte na Krásnou Pláň, poté okolo Klínových a Friesových bud k Lesní boudě. Na Friesovkách se nezapomeňte zastavit na pivo Fries z jejich minipivovaru. Od Lesní boudy pokračujte okolo Pražské boudy a Pardubických bud do Horního Maršova a Žacléře. Příjemný výlet :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Podmínky pro běžecké lyžování jsou v Krkonoších nyní ideální. Loňskou zimu jsme si o nich mohli nechat jen zdát. Tak toho využijte! Celými Krkonošemi od Harrachova až do Žacléře prochází páteřní, 71 km dlouhá, Krkonošská magistrála. Je značena červeným kosočtvercem. Na ni pak navazuje více než 500 km místních lyžařských cest a okruhů. Které z nich jsou právě upravené, zjistíte zde: http://krkonose.eu/cs/bezky. Zde http://www.krkonose.eu/cs/infrastruktura/sznbezky si vyberte některou z doporučených tras a vyrazte do bílé krkonošské stopy za krásnými výhledy a báječnými zážitky.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Stáhněte si Top akce a Newsletter na první měsíc nového roku. Budete tak v obraze o tom, co se v Krkonoších děje a co tu můžete zažít - www.krkonose.eu
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Krkonoše - lyžařský běžecké ráj, to je jedinečný projekt, který propojuje pravidelně upravovanými lyžařskými běžeckými tratěmi Krkonoše i Podkrkonoší. V zimní sezóně je (samozřejmě při dobrých sněhových podmínkách) připraveno pro běžkaře více než 500 kilometrů bílých stop.
Rolby a skútry, které tratě upravují, jsou navíc vybaveny zařízením GPS, díky kterému přesně víme, kdy a které tratě byly upraveny. Při plánování svého výletu na běžkách si to můžete zjistit i vy! Stačí se podívat na http://krkonose.eu/cs/bezky a vše potřebné tu pěkně pohromadě najdete.
Add a comment...

Post has attachment
Do Vrchlabí na běžky? Určitě! Nemusíte nutně na hřebeny, abyste se pěkně svezli. Díky zasněžování tu na vás čeká 1900 metrů na volný styl a klasiku upravených tratí. Navíc do 20:00 hodin osvětlených. Neváhejte!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Svazek měst a obcí Krkonoše je destinační organizací cestovního ruchu, která pečuje o turistický region Krkonoše, a to po všech stránkách. Snaží se proto také koordinovat komplexní regionální rozvoj v Krkonoších. Za tímto účelem byly mimo jiné vytvořeny webové stránky www.rozvoj.krkonose.eu. Najdete na nich všechny důležité dokumenty, projekty a aktuální informace z české i polské strany Krkonoš týkající se této problematiky.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tradiční kulturní a sportovní akce patří k našemu folkloru, připomínají a pomáhají uchovávat pravé krkonošské hodnoty. Věděli jste, že vrchlabské infocentrum již mnoho let zpracovává celoroční Kalendář událostí v Krkonoších? Je to báječný pomocník při tvorbě itineráře vaší dovolené, nebo když třeba zrovna nevíte, kam vyrazit s dětmi o víkendu. Jsou v něm totiž všechny méně i více známé sportovní, kulturní a zábavné akce. Letošní najdete zde krkonose.eu/docs/rocni-kalendar-akci2016.pdf, kalendář na rok 2017 se pro vás právě připravuje.
Budeme rádi, když ho využijete :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Hančí v sobotu oblékla místo sukně a šněrovačky teplé zimní oblečení a vyrazila spolu s pomocnicí Kájou do Studence. Celé odpoledne tu ve stanu obě podávaly informace o Krkonoších a především se věnovaly dětem, pro které připravily zábavné i poučné soutěže a hry. A přišel si je zkontrolovat i sám Krakonoš!
PhotoPhotoPhoto
05.12.16
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Co takhle se v sobotu nechat pohostit polévkou? Ve Studenci ji bude dost pro každého a k tomu bohatý kulturní program završený ohňostrojem. Na akci dorazí i Krakonoš a Hančí se stanem a soutěžemi pro děti. Přijďte se také podívat!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pohádkové Krkonoše jedou za vámi! Abychom informace o projektu dostali k těm, pro které je připraven - dětem, jezdíme tam, kde je jich nejvíce - do škol, školek a na zajímavé akce v regionu.
Hančí si s dětmi hravou a srozumitelnou formou popovídá o tom, proč musíme Krkonoše chránit, co je na nich vzácné, kdo je Krakonoš i co všechno můžeme v Krkonoších zažít. Děti si domů odnesou potřebné brožurky a Hančí spoustu dobré nálady.
A pak už zbývá jenom začít hrát, výletovat a poznávat.
Rádi přijedeme i k vám! Ať už dovnitř, nebo ven, s obojím si poradíme :-). Více informací: CejnarovaAlena@muvrchlabi.cz
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded