Profile cover photo
Profile photo
annis salon
25 followers
25 followers
About
Posts

Post has attachment
راهنمای استفاده از اتوی مو در خانه
آیا شما هم عاشق موهای صاف و یکدست هستید؟ اگر بله تنها راه ممکن استفاده از اتوی مو است. اتوی مو به آسانی موهای مجعد و حالت‌دار شما را صاف می‌کند. استفاده از این وسیله سخت نیست و به نسبت زمانی که می‌گذارید؛ نتیجه نهایی واقعا جالب است. اما فارغ از این موارد اتوی مو نیز مانند سشوار و وسائل مشابه، می‌تواند به موی شما آسیب بزند. استفاده از اتوی مو باید به روش درست باشد؛ و همچنین استفاده از آن با افراط همراه نشود. در این نوشته وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس، نکاتی را برای استفاده بهتر و امن‌تر از اتوی مو مطرح می‌کنیم.

آماده سازی موها قبل از اتو کردن مو
قبل از اینکه بخواهید موهای‌تان را با اتوی مو صاف کنید؛ بهتر است نکاتی را در مورد آن در نظر بگیرید. اولین نکته در این زمینه نیز بهداشت و تمیزی مو است. پس هیچ وقت موهای کثیف و چرب خود را اتو نکشید. این کار باعث آسیب دیدن موها می‌شود. همچنین موهای کثیف سخت‌تر حالت گرفته و پس از صاف کردن سریع‌تر به حالت قبل باز می‌گردد. پس بهتر است ابتدا موهای خود را شسته و کاملا خشک کرده، سپس از اتوی مو استفاده کنید.

نکته نهایی در این مورد اینکه اگر می‌خواهید به طور منظم موهای خود را با اتوی مو صاف کنید؛ بهتر است از شامپوهای مرطوب‌کننده و تغذیه‌کننده استفاده کنید. این کار باعث هیدراته و #ویتامینه_کردن_مو می‌شود؛ و میزان آثار منفی اتوی مو را کاهش می‌دهد.
برای خواندن ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید.
http://annis.ir/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%AA%D9%88%DB%8C-%D9%85%D9%88/
#ویتامینه_کردن_مو
#ویتامینه
Add a comment...

Post has attachment
نگاهی به رنگ موی اسپرسو و نکاتی درباره آن
بسیاری از ما روز خود را با یک لیوان اسپرسو آغاز می‌کنیم؛ و عطر قهوه موجب هوشیار شدن و افزایش انرژی محیط می‌شود. رنگ موی اسپرسو نیز می‌تواند همین کارکرد را برای چهره شما داشته باشد؛ و چهره شما را به طور کلی دگرگون کند. پس اگر قصد رفتن به سالن زیبایی برای رنگ کردن موهای خود را دارید؛ پیش از رفتن نگاهی به رنگ موی اسپرسو بیندازید. این رنگ می‌تواند یک انتخاب عالی و متفاوت برای شما باشد.

آنچه شما باید قبل از رنگ کردن مو با رنگ موی اسپرسو بدانید
بر خلاف رنگ موهای رنگین کمانی یا روش‌هایی مثل #بالیاژ_مو یا هایلایت مو، انتخاب رنگ موی اسپرسو باید کاری نسبتا آسان باشد. در حالی که رنگ‌های غیرطبیعی نیازمند کمی کار برای رسیدن به آن هستند؛ ایجاد رنگ موی اسپرسو، با توجه به اینکه هیچ نوردهی و سایه‌سازی خاصی لازم ندارد، پیچیده نیست. البته این کار در مورد موهای تیره کمی خاص‌تر است. اگرچه موهای تیره این ویژگی را دارد که از هماهنگی بهتری با رنگ موی اسپرسو برخوردار است؛ و هنگام رشد ریشه مو نمود کمتری دارد. پس در انتخاب رنگ موی اسپرسو معمولا دست شما باز است؛ و می‌توانید طیف مورد علاقه خود را انتخاب کنید.
برای خواندن ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید.
http://annis.ir/%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%85%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D9%88-%D9%88-%D9%86%DA%A9%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%86/
Add a comment...

Post has attachment
موارد مهمی که پیش از پیرایش مو باید بدانید
آنچه پیش از کوتاهی و پیرایش مو باید بدانید موضوع این مقاله وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس است. کوتاه کردن و پیرایش مو یکی از سخت‌ترین کارها برای زنان جوان است. مدت زمانی که طول می‌کشد تا موها دوباره رشد کنند؛ یکی از علل اصلی این نگرانی است. در نتیجه برای انجام این کار باید تمام جوانب را سنجید. این نکات کمک می‌کند تا نتیجه حاصل از پیرایش مو موجب افزایش رضایت شما از نتیجه نهایی کار شود.

سه قانون مهم پیرایش مو
نزد یک طراح مدل مو بروید
به زبان ساده‌تر بهتر است نزد آرایشگری بروید که تجربه خوبی در طراحی و انتخاب مدل موی مناسب دارد. ممکن است این روزها مدل موهای متنوعی مد شده باشد. اما اینکه یک مدل موی خاص با رنگ پوست و استخوان‌بندی و شکل صورت شما هماهنگ است یا خیر را بهتر است یک طراح مدل مو تشخیص دهد. مثلا اگر موهای شما فر یا مجعد است؛ امکان استفاده از بسیاری مدل‌های موی بسیار کوتاه را نخواهید داشت. پس در این زمینه اگرچه سلیقه شما مهم است؛ ولی باید به دور از هیجانات کاذب به دنبال مدلی متناسب با چهره خودتان باشید. در نهایت البته سلیقه خود را نیز دخیل کنید؛ و مطمئن شوید که آرایشگر شما کاملا درک کرده است که انتظار نهایی شما از پیرایش مو چیست.

ریزه‌کاری‌های پیرایش مو را فراموش نکنید
پیرایش مو بیش از هرچیز به ریزه‌کاری‌های آن وابسته است. دقت در انجام کار و پرداختن به جزئیات، هنر یک آرایشگر ماهر است. در این زمینه فراموش نکنید که موی بلند را می‌توان کوتاه کرد؛ اما برعکس آن امکان پذیر نیست. در نتیجه اگر با اطمینان کامل مطمئن نیستید که می‌خواهید چقدر موهای‌تان را کوتاه کنید؛ همیشه مقداری کمتر از آنچه در ذهن دارید را کوتاه نمایید.

راحتی و سلامت مو را در نظر بگیرید
بسیاری از زنان جوان که مدل موی کوتاه را انتخاب می‌کنند بعد از مدتی از مدل دادن روزانه به آن خسته می‌شوند. فراموش نکنید که هیچ چیز مهم تر از راحتی شما نیست. پس اگر حوصله اینکه روزانه چندین دقیقه را به شانه کردن و مدل دادن به موهای خود بگذرانید؛ مدل پرایش مویی را انتخاب کنید که همیشه شما را مرتب و زیبا نشان دهد؛ و شکل دادن به آن سخت نباشد. این موضوع برای موهای خیلی بلند نیز صادق است.

همچنین مسئله سلامت موها پر اهمیت‌تر از مدل موی انتخابی است. جنس موی شما ممکن است به گونه‌ای باشد که در صورت انتخاب مدل موی کوتاه، نیازمند استفاده روزانه از سشوار یا اتوی مو شوید. در این شرایط سلامت موها به خطر می‌افتد. پس بهتر است مدل مویی را برای خود در نظر بگیرید که به سلامت موی شما آسیب نزند. در غیر این صورت باید توجه بیشتری به سلامت موهای خود داشته باشید؛ و با انجام روش‌هایی مثل #ویتامینه_کردن_مو و استفاده از روغن‌های مختلف، در حفظ سلامت موهای خود کوشا باشید.

چند توصیه ضروری دیگر
پیش از رفتن به سالن زیبایی چند گزینه مد نظر داشته باشید. این کار کمک می‌کند تا در صورتی که یکی از انتخاب‌های شما به توصیه آرایشگر، مناسب نبود؛ بتوانید مدل بعدی را پیشنهاد دهید.
نیازی نیست قبل از پیرایش مو به حمام بروید؛ چراکه پس از انجام پیرایش مو حمام کردن امری ضروری به نظر می‌رسد. البته اگر موهای‌تان خیلی کثیف است رعایت بهداشت پیش از رفتن به آرایشگاه ضروری است.
گردن یکی از اعضای بدن است که بیشترین تاثیر را از کوتاه شدن مو می‌گیرد. اگر با باز بودن فضای اطراف گردن مشکل دارید موهای کوتاه شما را اذیت خواهد کرد. پس به حسی که نسبت به گردن خود دارید فکر کنید.
شخصا اقدام به کوتاه کردن مو نکنید. شاید تصور شود کوتاه کردن چند سانتی‌متر از انتهای موهایی بلند کاری ساده باشد؛ اما با اطمینان زیادی به شما می‌گویم که نتیجه نهایی قطعا رضایت‌بخش نیست. پس بهتر است این کار را به یک سالن زیبایی معتبر و یا آرایشگر ماهر و با تجربه بسپارید.
Add a comment...

Post has attachment
چند نکته برای مراقبت از موهای چرب
موهای چرب ظاهر مناسبی ندارند. آنها از ریشه دارای حالتی چرب و کثیف هستند. همچنین حجم موهای چرب کمتر از حالت معمول به نظر می‌رسد. از طرفی متاسفانه افرادی که دارای موهای نازک و کم پشت هستند؛ به نسبت افرادی که دارای موهای ضخیم و پرپشت هستند، اغلب بیشتر دچار چربی مو می‌شوند.

البته در این میان بعضی افراد مانند داشتن پوست چرب و روغنی، به موهای چرب نیز علاقه دارند. موهای چرب معمولا ریشه ژنتیکی دارد؛ اما عادات مراقبت از مو نیز می‌تواند در تعدیل میزان چربی مو موثر باشد. رعایت این نکات مراقبت از مو، کمک می‌کند تا موهای شما سالم‌تر و ملایم‌تر باشند.

علت موهای چرب چیست؟
هر فولیکول مو حاوی غددی به نام سباسه است؛ که یک روغن طبیعی به نام سبوم تولید می‌کند. این ماده برای مرطوب کردن پوست سر و مو مورد نیاز است. اما وقتی غدد سباسه بیش از حد نیاز چربی پوست تولید می‌کنند؛ نتیجه آن موهای چرب می‌شود.
علل تولید بیش از حد سبوم:

ژنتیک
نوسانات و اختلالات هورمونی
رطوبت
رژیم غذایی
با تغییر روال مراقبت از مو، اکثر افراد می‌توانند موهای چرب خود را درمان کنند. برای آشنایی با چگونگی انجام این کار، با ادامه این مقاله وب‌سایت سالن زیبایی آنیس همراه ما باشید.

شستشوی کمتر مو
برعکس تصور عموم مردم، شستشوی زیاد مو اغلب می‌تواند باعث چرب شدن بیشتر مو شود. مصرف روزانه شامپو روغن طبیعی مو را پاک می‌کند؛ و باعث می‌شود پوست سر برای جبران این مسئله به تولید بیش از حد روغن روی آورد. می‌دانیم که این نکته خیلی قابل درک نیست. اما اگر شما شستشوی موهای خود را به دو تا سه بار در هفته کاهش دهید؛ پس از مدتی چربی موهای شما کمتر خواهد شد.

انتخاب شامپوی مناسب
شامپوی مناسب می‌تواند مهم‌ترین عامل در کنترل سطح روغن موهای چرب باشد. هنگام خرید شامپو به برچسب شامپو برای موهای چرب دقت کنید. این شامپوها معمولا ملایم‌تر هستند؛ و بدون آسیب به مو، چربی‌های اضافه را از سطح مو پاک می‌کنند. همچنین بعضی از این شامپوها خاصیت #ویتامینه_کردن_مو را نیز دارند. ویتامینه کردن مو کمک می‌کند پاک کردن مداوم چربی‌های مو، به آنها آسیب نزند.

استفاده از نرم‌کننده برای موهای چرب
اگر موهای شما آنقدر چرب است که احساس سنگینی می‌کنید؛ نرم‌کننده مو می‌تواند در بهبود این وضعیت به شما کمک کند. نرم‌کننده‌های مو می‌توانند به آبرسانی موهای شما و حفظ رطوبت آن کمک کنند.

تغییر روال شستشو
در این زمینه اطمینان حاصل کنید که قبل از خارج شدن از دوش، همیشه موهای‌تان را با آب سرد بشویید. آب سرد کمک می‌کند تا کوتیکول مو مهر و موم شود؛ در حالی که آب گرم غدد چربی را برای ترشح بیشتر تحریک می‌کند.

پاک کردن پوست سر
پوست سر بخشی است که شستشوی آن در زیر انبوه موها مورد غفلت واقع می‌شود. سعی کنید هر چند وقت یکبار پوست سر خود را به شکل ویزه بشویید. برای این کار ماساژ آهسته پوست سر و شستشوی آن با یک شامپوی ملایم توصیه می‌شود.

پاک کردن پرس مو
آخرین باری که برس موی خود را تمیز کردید کی بود؟ برس مو نیز همزمان با موهای شما می‌تواند چرب و آلوده شود. پس بهتر است با یک پاک‌کننده مناسب در فواصل زمانی مناسب، برس موی خود را از آلودگی‌ها و چربی‌های احتمالی پاک کنید. بیشتر برس‌های مو با شامپوهای معمولی و آب گرم به راحتی قابل شستشو هستند.

امیدوارم از این مقاله وب‌سایت سالن زیبایی آنیس لذت برده باشید.
Add a comment...

Post has attachment
چگونه از هایلایت مو مراقبت کنیم؟
هر نوع رنگ مویی نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ای است. در این میان هایلایت مو به دلیل شرایط خاصش نیازمند مراقبت بیشتری خواهد بود. همچنین این موضوع در مورد موهای روشن که نیاز به آبرسانی بیشتری دارند، مهم‌تر است. در این مقاله وب‌سایت سالن آرایش و زیبایی آنیس، نکاتی را درباره مراقبت از هایلایت مو با شما در میان می‌گذاریم. اگر می‌خواهید موهای شما تا نوبت بعدی که برای رنگ کردن مو به آرایشگاه می‌روید درخشش و زیبایی خود را حفظ کند؛ مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

مراقبت‌های روزانه از هایلایت مو
بعضی مراقبت‌ها از هایلایت مو کار روزانه شما هستند. در این میان مهم‌ترین عامل نیاز موهای هایلایت شده به رطوبت است. موهای مرطوب و هیدراته شده توانایی بیشتری در مراقبت از خود در برابر شکستگی، خشکی، مو خوره و شوره سر دارند. پس در اولین قدم باید محصولات مراقبت از مویی را انتخاب کنید که وظیفه آبرسانی به موهای شما و پوست سر را به بهترین نحو انجام دهند. #ویتامینه_کردن_مو نیز یکی از کارهایی است که به شکل ساده و با استفاده از مواد تقویت‌کننده مو می‌تواند عاملی برای حفظ شادابی و سلامت هایلایت مو شود. در نهایت نیز نکته همیشگی فراموش نشود که بهتر است هر روز موها را با شامپو نشویید و هنگام شستشو از آب داغ استفاده نکنید.

مراقبت‌های هفتگی از هایلایت مو
همراه با مراقبت‌های روزانه گفته شده، استفاده از روش‌های مراقبتی هفتگی که بیشتر جنبه درمانی و مکمل دارند؛ می‌تواند در حفظ کیفیت موهای شما و بهبود آنها موثر باشد. یک راه عالی برای انجام این مراقبت‌ها، بازیابی پروتئین‌های از دست رفته در فولیکول موهای ضعیف شده است. برای این کار در نظر گرفتن ماسک موی پروتئینه مناسب و استفاده منظم هفتگی از آن بسیار موثر است. این درمان‌های هفتگی باعث افزایش مقاومت موی شما در برابر شکستگی، نازک شدن، ریزش و محافطت از زیبایی هایلایت مو می‌شود. ماسک‌های موی زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. بهترین نوع آنها نیز ماسک‌هایی است که عمل هیدراته کردن مو را نیز انجام دهند.

برنامه دیگری که در مراقبت‌های هفتگی از هایلایت مو می‌توانید داشته باشید؛ استفاده از ماسک‌های تونینگ مو است. این ماسک‌ها به زنده شدن و بهبود رنگ مو کمک می‌کنند؛ و با هر بار استفاده از آنها انگار به تازگی موهای خود را رنگ کرده‌اید.

نکات بیشتر درباره مراقبت از هایلایت مو
برای انجام هایلایت باید موی خود را رنگ‌بری کنید. این کار باعث باز شدن کوتیکول مو می‌شود. باز شدن کوتیکول مو می‌تواند منجر به ورود آلودگی، ذرات معلق و… به مو شود. پس بهتر است در چند روز ابتدایی انجام هایلایت مو از محیط‌های آلوده دوری کنید. همچنین موهای خود را با شاپوهای معمولی نشویید. همچنین در طول دورانی که موهای شما رنگ شده است؛ بهتر است هنگام شنا و برای جلوگیری از اثر کلر بر رنگ موی‌تان، از کلاه شنا استفاده کنید.

نکته دیگر اینکه اشعه مضر UV را فراموش نکنید. قرار گرفتن ساعات طولانی در نور مستقیم خوردشید، علاوه بر ضرر برای پوست و موی شما، به راحتی می‌تواند کیفیت و درخشندگی هایلایت مو را از بین ببرد. در مورد پوست البته همه افراد با استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب، مشکل را تا حدود زیادی حل می‌کنند. اما برای مبارزه با آفتابی که با اکسید کردن رنگ موی شما آن را کدر و کم‌رنگ می‌کند، کمی مشکل‌تر است. استفاده از کلاه، سایه‌بان و دقت در قرار نگرفتن طولانی مدت در آفتاب، از جمله راهکارهایی است که در این زمینه می‌تواند به شما کمک کند.

نظر شما درباره مراقبت از هایلایت مو چیست؟ امیدوارم از این نوشته استفاده کرده باشید و تجربه خود را با ما در میان بگذارید.
Add a comment...

Post has attachment
انتخاب بهترین رنگ موی مناسب پاییز
بسیاری از چیزهایی که ما دوست داریم در مورد فصل پاییز وجود دارد: ژاکت، غذاهای پاییزی و البته فرصتی برای تغییر مدل و رنگ موها همزمان با تغییر رنگ‌ها در طبیعت. بازگشت به آب و هوای سردتر، بسیاری از زنان را به دنبال رنگ موی مناسب پاییز روانه سالن‌های زیبایی می‌کند. اما با وجود این همه انتخاب متنوع، شما چطور تصمیم می‌گیرید که کدام رنگ مو برای شما مناسب است؟ ما در این مطلب سالن آرایش و زیبایی آنیس توصیه‌هایی برای انتخاب بهترین رنگ موی مناسب پاییز در سال 2018 را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

نگاهی به 6 رنگ موی مناسب پاییز
قرمز مسی
انتخاب رنگ موی قرمز مسی یک انتخاب جسورانه است که به بهترین شکل ممکن با پوست‌هایی با تن گرم هماهنگ می‌شود. تنها مشکل رنگ موی قرمز مسی انجام درست کار توسط آرایشگری ماهر است. این رنگ حساسیت خاصی دارد و اگر درست اجرا نشود؛ ممکن است به رنگ دلخواه و مدنظر خود نرسید. همچنین برای انجام این رنگ باید صبورتر باشید چون مراحل انجام و شستشوی مو در آن طولانی‌تر است.

شاه بلوط قهوه ای
این رنگ موی قهوه‌ای نیز دارای زیرسیستم‌های مسی است. این رنگ مو به دلیل آنکه تن مایل به قرمز دارد، در تمام تن‌های پوستی دلپذیر و جذاب است. این مدل رنگ مو پیچیدگی خاصی ندارد و برای نزدیک‌تر شدن آن به سلیقه و رنگ پوست خود، می‌توانید میزان تیرگی و روشنی آن را کم و زیاد کنید.

بلوند یخی
بلوند پلاتینه همچنان رنگ موی محبوب بسیاری از طراحان مد جهان است. این رنگ می تواند چهره‌ای بسیار جذاب و هماهنگ با فصل پاییز برای شما ایجاد کند. اما مراقب باشید زیرا دکلره کردن مو می‌تواند بسیار مضر باشد. به خصوص برای موهای خشک و یا نازک، انجام خودسرانه این کار توصیه نمی‌شود. پس بهتر است این کار را به یک آرایشگاه ماهر بسپارید؛ تا با کمترین آسیب به موها، آن را برای شما اجرا کند. همچنین برای جلوگیری از بروز آسیب بعد از دکلره کردن مو، از مکمل‌های مو برای #ویتامینه_کردن_مو استفاده کنید؛ و موهای خود را فقط با شامپوی مخصوص موهای رنگ شده بشویید.

آمبره ظریف مو
آمبره مو همچنان یک ترند محبوب در رنگ موی امسال است. اما به‌روز رسانی این روند در سال 2018 بسیار شگفت‌آورتر از گذشته است. این خبر خوبی برای افرادی با پوست سبزه طبیعی است که فقط به دنبال کمی تغییر در رنگ موی مناسب پاییز هستند. در این روش بخش پایینی موها دکلره شده و رنگ روشن‌تری از بخش بالایی دارد. این تکنیک قطعا تکنیک بالیاژ مو را برای شما یادآوری می‌کند. در این زمینه هم بهتر است از آرایشگر خود بخواهید شدت روشنی رنگ مناسب موی شما را انتخاب کند.

بلوند عسلی
اگر موهای شما در حال حاضر بلوند است. با عسلی کردن آن می‌توانید مقداری حس گرما به موهای خود ببخشید. برای این کار باید از آرایشگر خود بخواهید لولایت های رنگ موی عسلی را به موهای شما اضافه کند.

شکلاتی تیره
این رنگ را می‌توان طبیعی‌ترین رنگ موی مناسب پاییز نامید. قهوه‌ای تیره به هر تن رنگی پوستی می‌آید؛ و به خوبی با طبیعت پاییزی هماهنگ است. نکته مثبت دیگر این رنگ آن است که نیازمند مراقت و نگهداری پیچیده‌ای نیست.
امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید. ما در سالن آرایش و زیبایی آنیس آماده ارائه انواع خدمات رنگ مو به شما عزیزان هستیم.
Add a comment...

Post has attachment
7 نکته برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده
موهای قرمز، مسی، صورتی و... از زیباترین و چشم نوازترین رنگ‌ها برای موی سر هستند. اما همه آنها یک مشکل اساسی دارند؛ و آن اینکه در اثر شستشو راحت‌تر از سایر رنگ ها از کدر شده، تغییر رنگ داده و یا به طور کلی از بین می روند. اما ناامید نشوید مراقبت از موهای قرمز رنگ نیز دارای روش‌های خاصی است که به حفظ کیفیت اولیه رنگ موی شما کمک می‌کند. در این مقاله سالن آرایش و زیبایی آنیس به هفت نکته مراقبت از موهای قرمز می‌پردازیم.
موارد نگهداری و مراقبت از موهای قرمز
از شوینده‌های موی ویژه استفاده کنید
همیشه شامپوها، نرم‌کننده‌ها و صاف‌کننده‌هایی که مختص موهای رنگ شده تولید می‌شوند را انتخاب کنید. این محصولات معمولا بدون سولفات و پارابن ساخته می‌شوند. سولفات و پارابن می‌توانند رنگ موی شما را کدر کرده و رنگ قرمز آن را کمرنگ کنند. پس مصرف شامپوی مناسب الوین قدم برای مراقبت از موهای قرمز است.
استفاده از شامپو را تعدیل کنید
رنگ مو به خصوص رنگ‌های فانتزی و جیغ در اثر شستشوی زیاد، حتی با آب کدر می‌شود. پس بهتر است مواردی را در این زمینه رعایت کنید. از جمله مدت زمان دوش گرفتن را کاهش دهید. همچنین با فشار زیاد اقدام به شستشوی موها نکنید. در بعضی مواقع هم می‌توانید بجای شستشوی مو با آب، از شامپوی خشک استفاده کنید. یکی از مهم‌ترین راه‌کارها در این زمینه متوقف کردن شستشوی مو با آب داغ است. آب داغ علاوه بر آسیب به رنگ موی شما، به مو و پوست شما هم آسیب می‌زند. آب را تا جایی گرم کنید که دمای مطبوع شستشو باشد.
سلامت مو را فراموش نکنید
بر کسی پوشیده نیست که موهای سالم، رنگ را بهتر جذب می‌کنند. این مسئله بخصوص در مورد رنگ موی قرمز بیشتر است. پس بهـتر است در روزهــای قبل از رنگ کردن مـو، هــایــلایــت یا #بالیاژ_مو اقدام به مرطوب کردن موی خود با کرم مرطوب‌کننده نمایید. همچنین این کار را یک بار در هفته پس از رنگ کردن مو نیز ادامه دهید. توجه کنید که تا جای ممکن از مرطوب‌کننده‌های طبیعی مو استفاده کنید؛ چراکه مرطوب‌کننده‌های شیمیایی ممکن است دارای موادی باشند که با رنگ موی شما در تضاد است.
به ریشه‌های مو رسیدگی کنید
استفاده از رنگ مو روی موهایی که قبلا رنگ شده می‌تواند فشار زیادی به ریشه مو وارد کند؛ و حتی در صورت انجام نادرست کار موجب ریزش مو شود.. همچنین این موضوع باعث می‌شود که رنگ جدید کیفیت و تغییرات لازم را ایجاد نکند. تقویت ریشه مو در این شرایط می‌تواند اثرات این مسئله را کاهش دهد.
بازسازی منظم رنگ
به علت ماهیت رنگدانه‌های قرمز، موهای سرخ مایل به قرمز رنگ بیش از حد معمول دچار کاهش کیفیت می‌شوند. بنابراین اگر می‌خواهید برای همیشه کیفیت رنگ موی شما بالا باشد؛ باید هر چند وقت یکبار در حد تازه سازی موها، رنگ خود را تجدید کنید.
پوشیدن کلاه
خورشید یکی دیگر از مجرمان جدی در مورد پریدن و کدر شدن رنگ موی قرمز است. پس سعی کنید بیشتر در سایه بمانید؛ و خود را در معرض اشعه‌های مضر UV قرار ندهید. کلاه آفتاب‌گیر یک راهکار عالی برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده در زیر نور مستقیم خورشید است.
مراقبت هنگام شنا
کلر موجود در آب استخر می‌تواند رنگ موی شما را از بین ببرد. پس اگر اهل استفاده مداوم از استخر هستید؛ پیشنهاد می‌کنیم کلاه شنا را فراموش نکنید.

پیشنهاد شما برای مراقبت از موهای قرمز رنگ شده چیست؟ تجربه شما در استفاده از رنگ های فانتزی چگونه بوده است؟ خوشحال می‌شویم نظرات شما را درباره این موضوع بدانیم.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
روش انتخاب رنگ موی هماهنگ با پوست

وقتی درباره انتخاب رنگ موی هماهنگ با پوست صحبت می‌کنیم؛ دو مورد اساسی را باید در نظر بگیریم. اول تشخیص درست رنگ و تن پوست و دوم انتخاب رنگی که با رنگ پوست شما هماهنگ باشد. در واقع از آنجا که موهای شما دقیقا در مجاورت پوست صورت شما قرار دارد؛ طبیعتا انتخاب یک رنگ موی هماهنگ با پوست می‌تواند به شدت بر زیبایی شما موثر باشد؛ و حتی چند سال سن شما را جوان‌تر نشان دهد. این در حالی است که یک رنگ موی نامناسب به راحتی می‌تواند ترکیب زیبای چهره شما را بهم بریزد؛ و باعث پیرتر نشان دادن شما شود. سالن آرایش و زیباییی آنیس برای انتخاب بهترین رنگ موی هماهنگ با پوست شما اینجاست.

شناسایی تن پوست شما
یک راه ساده برای تشخیص تن رنگی پوست، نگاه کردن به رنگ پوست مچ دست است. اگر روی مچ دست و بالاتر از آن رگ‌های آبی و بنفش می‌بینید؛ این به این معناست که تن پوست شما سرد است. اما اگر رگ‌های شما بیشتر به رنگ سبز است؛ پوست شما دارای تن گرم است. و در نهایت اگر هر دو این موارد را می‌بینید یا احساس می‌کنید بین این دو قرار دارید؛ تن رنگ پو.ست شما خنثی است.

اگر هنوز هم احساس می‌کنید به دقت تن پوست خود را تشخییص نداده‌اید، ترفند زیر را امتحان کنید:
یک گوشواره یا گردنبند نقره (یا هر زیورآلات نقره دیگر) را روی پوست خود قرار دهید. همین کار را با یک تکه طلا نیز انجام دهید. به طور معمول تن رنگ سرد در کنار نقره شفاف‌تر و زیباتر به نظر می‌رسد. در حالی که تن رنگ گرم هماهنگی بهتری با طلا دارد.
پیدا کردن رنگ موی هماهنگ با پوست
حالا که تن رنگی پوست خود را مشخص کرده‌اید؛ می‌توانید انتخاب بهتری برای رنگ موی خود داشته باشید. آرایشگران برجسته در این زمینه یک توضیح کوتاه دارند. آنها می‌گویند بهترین رنگ، رنگی است که مخالف تن پوست شما باشد.

رنگ موی مناسب برای تن سرد پوست
با یک نگاه منصفانه، برای تن رنگ پوست سردتر (مثل صورتی، آبی یا قرمز سرد) شما باید برای به حداقل رساندن سردی چهره، از رنگ‌های گرم استفاده کنید؛ تا تن صورتی رنگ پوست خود را برطرف کرده و چهره خود را تعدیل کنید. بنابراین رنگ‌های قرمز گرم، طلایی و قهوه‌ای خنثی، می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

رنگ مو برای تن پوست تیره و تن گرم
داشتن تصور درستی از رنگ پوست، به شما کمک می‌کند انتخاب درستی داشته باشید. اگر نمی‌خواهید جذابیت و زیبایی چهره شما در اثر رنگ موی انتخابی کم‌رنگ شود؛ بهتر است برای پوست‌های تیره و گرم به سراغ رنگ موهایی با تن سرد بروید. به عنوان مثال اگر پوست شما دارای رنگی گرم و طلایی است؛ رنگ‌های مسی، ماهگونی و موارد مشابه احتمالا زیبایی چهره شما را مخفی خواهد کرد. در مقابل استفاده رنگ‌های خنک‌تر مثل قرمز سرد، قهوه‌ای یخی، زیتونی و سایر رنگ‌های با تن سرد، می‌تواند به افزایش زیبایی شما کمک کند. در نهایت انتخاب یک رنگ موی هماهنگ با پوست شما اگرچه ساده به نظر می رسد؛ اما به تجربه و با آزمودن رنگ‌های مختلف به دست می‌آید. همچنین روش‌هایی مثل هایلات و #بالیاژ_مو نیز ممکن است بتواند تعادل مناسبی در صورت شما برقرار کند. ما در سالن آرایش و زیبایی آنیس تجربه خوبی در زمینه انتخاب و اجرای رنگ مو و انواع آن داریم. پس در صورت احساس نیاز به مشاوره و…، می‌توانید روی ما حساب کنید.
Add a comment...

Post has attachment
بهترین روش های مراقبت از موهای رنگ شده
مراقبت از موهای رنگ شده بخصوص برای افرادی که تمایل دارند به طور مداوم رنگ موی خود را تجدید کنند بسیار مهم است. در واقع مراقبت از موهای رنگ شده دو جنبه اساسی دارد. اول اینکه سلامت موهای شما را تحت تاثیر مواد شیمیایی موجود در رنگ حفظ می‌کند؛ و دوم اینکه در مورد رنگ‌های روشن و خاص مثل آبی و قرمز، کیفیت و ماندگاری رنگ را بیشتر می‌کند. پس اگر نمی‌خواهید بعد از مدتی موهای کم پشت، خشک و بد حالت داشته باشید؛ یا اینکه نگران این هستید که رنگ موی خاص شما بعد از یک هفته درخشندگی خود را از دست بدهد؛ پیشنهاد می‌کنیم نکات مطرح شده در این مقاله را که حاصل تجربه سال‌ها رنگ کردن و مراقبت از موهای رنگ شده است تا انتها بخوانید.

مراقبت از موهای رنگ شده
1. پس از رنگ کردن مو تا 72 ساعت از شامپو استفاده نکنید
هنگام رنگ کردن موها به هر شکلی، چه با رنگ‌های معمولی و فانتزی، #بالیاژ_مو یا هایلایت، دکلره و…، لایه کوتیکول موی شما باز می‌شود؛ و از این طریق رنگ به لایه‌های عمیق مو نفوذ می‌کند. هنگامی که موهای خود را خیلی سریع پس از رنگ کردن مو با شامپو شستشو می‌دهید، لایه‌های کوتیکول هنوز هم می‌توانند باز باشند؛ که در نتیجه باعث می‌شود رنگ شما کیفیت اصلی خود را از دست بدهد. حدودا سه روز طول می‌کشد تا لایه کوتیکول موی شما بسته شود. پس اگر می‌خواهید رنگ موی شما مدت بیشتری ظاهر جذاب خود را حفظ کند؛ بهتر است تا سه روز از شامپو زدن به موهای خود اجتناب کنید. برای خواندن ادامه مطلب روی لینک زیر کلیک کنید.
http://annis.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%82%D8%A8%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D8%B4%D8%AF%D9%87/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded