Profile cover photo
Profile photo
Piotr Stelmarczyk
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
Fotografie Mirka Lewińskiego z rejsu dookoła świata - Zapraszam na pokład.

Rejs Wagnera  zakończył się 25.10.2014 w Las Palmas, za rufą Ulyssesa zostało ponad 44 tysiące mil, jacht i kapitan są bardzo dobrej formie.
Ponieważ ,,navigare neccese est" chciałbym zaprosić na pokład Ulyssesa tych którzy zimą łakną słonca i ciepła.( niekoniecznie żeglarzy). Wyspy Kanaryjskie zwane Wyspami Szczęsliwymi są niezwykle interesującą propozycja zarówno dla żeglarzy jak i turystów: jest co zwiedzać i jest wiatr. Wyspy Kanaryjskie są piękne i tanie a dolot to tylko 5 godzin a ceny za bilet Raynairem z W-wy lub Norwegian z Berlina rozpoczynają się od 275 pln.
Zapraszam  serdecznie
Mirek Lewinski

PS. kalendarz rejsów  na www.ulysses.com .pl
www.ulysses.com.pl
www.rejswagnera.pl
skype: syulysses; Viber
tel. +48 502259111 

Kpt. Mirosław Lewiński  zrealizował  rejs dookoła świata w okresie 29.05.2010-25.11.2014  na jachcie „Ulysses”.  
Ulysses to 13,5 metrowym jacht, projektu holenderskiej firmy Van de Stadt – Madeira. Ulysses został zbudowany metodą gospodarczą, techniką ,,core wood epoxy” co dało niezwykle silny i sztywny kadłub. Jacht został zbudowany z myślą o tej właśnie wyprawie. Łącznie kpt. Mirosław Lewiński przepłynął  44.186 mil morskich, z czego około 10.000 samotnie, płynąc samotnie z Galapagos na Markizy 21dni , 3200mil i dalej przez Tuamotu, Wyspy Towarzystwa, Cooka, Samoa Zachodnie, Fiji,  Nową Kaledonię do Australii. Samotnie też przepłynął  Morze Śródziemne z Gocek w Turcji do Fuengiroli w Hiszpani. 
Etapowa wyprawa „Ulyssesa” prowadziła przez Kanał Panamski i Kanał Sueski. Trasa rejsu wiodła przez Maderę, Los Salvagenes, Wyspy Kanaryjskie, Karaiby, Wenezuelę, Kolumbię,  Kanał Panamski, Galapagos, Markizy, Wyspy Towarzystwa, Samoa Zachodnie, Tahiti, Bora-Bora,  Fidżi, Nową Kaledonię, Australię, Papua Nową Gwineę, Palau, Filipiny, Borneo, Singapur, Malezję, Tajlandię, Malediwy, Yemen,  Erytryję, Egipt, Kanał Sueski, Izrael, Cypr, Turcję, Grecję, Hiszpanię, Gibraltar i zakończyła się na Wyspach Kanaryjskich.
 Przez pokład Ulyssesa przeszło ponad 30 załóg , w  sumie ponad 150 osób od przyjaciół i znajomych po backpackersów różnych narodowości gdy pływał miedzy Cartageną a Portobelo.  Byli Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie, Hiszpanie, Amerykanie, Australijczycy, Argentyńczycy, Anglicy i oczywiście Polacy. Dzięki załogom mógł pokryć koszty wyprawy. 
Atlantyk z Cabo  Verde na Barbados 2300 mil przepłynął w 15 dni z czteroosobową załogą. Ocean Indyjski z Tajlandii przez Malediwy i Morze Czerwone płynął  z trzyosobową załogą z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Ulysses był jednym z niewielu jachtów ze względu na zagrożenie piratami, które  w 2014 roku pokonały tę trasę (bodajże  piątym).
Jednocześnie podczas rejsu pamiętał o patronie rejsu Władysławie Wagnerze wystawiając w portach tablice informujące, we wszystkich wywiadach telewizyjnych, radiowych oraz prasowych, spotkaniach w klubach Rotary na Grenadzie, Australii i Filipinach zawsze wspominał o  Kpt. Wagnerze krzewiąc wiedzę o postaci. Wszyscy członkowie załóg (150 osób) również zostali przeszkoleni z historii Władysława Wagnera.
Cztero i półletni rejs wykazał bardzo dobre przygotowanie żeglarskie  kapitana oraz przygotowanie techniczne  jachtu. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Foto Mirka Lewińskiego z rejsu dookoła świata
189 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Organizator Regat Morskich i Śródlądowych
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded