Profile

Cover photo
Hoteleri Turizem Albania
Works at Hoteleri-Turizem Albania
Attended Univesity of Bologna, Italy
Lives in Tirana
51 followers|10,408,474 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

 
Fshati shqiptar e ndërton të ardhmen nëpërmjet turizmit
 ·  Translate
REPORTAZH4 Gus 2015 Në Bogovë të Skraparit, vendasit po e luftojnë trendit e depopullimit të zonave rurale, duke mikpritur sa më shumë turistë të tërhequr nga natyra dhe kulinaria tradicionale.   Autor: Erjola Azizolli ...
1
 
Turistët polakë kërkojnë të largohen, pronari i hotelit në Sarandë u mban peng pasaportat
 ·  Translate
1
 
Turistët vërshojnë në Sazan, qindra vizita në pak ditë
 ·  Translate
Turistët vërshojnë në Sazan, qindra vizita në pak ditë Postuar më: 02 Gusht 2015 21:03 178 vizitorë kanë qenë vetëm ditën e sotme në ishullin e Sazanit. Që prej hapjes zyrtare për qytetarët para pak ditësh më shumë se 1 mij...
2
 
Durrës – Kalaja e qytetit, pikënisja e shumë turistëve
 ·  Translate
Durrës – Kalaja e qytetit, pikënisja e shumë turistëve Postuar më 19:43 - 1 Gusht 2015 nga Klajdi Musabelliu në Art, Kulture dhe Argetim, Kryesor, Lajme Nga Vendi 1 2 3 4 5 6...
2
 
Udhëtimet e aventurës në Shqipëri, . Në zonat e bregdetit jugor po praktikohen udhëtimet e aventurës ku kombinohet turizmi natyror me atë kulturor.
 ·  Translate
1
 
‘Rock Climbing’; sporti ekstrem gjen fansa të rinj në Shqipëri
 ·  Translate
REPORTAZH30 Kor 2015 Një grup të rinjsh shqiptarë dhe amerikanë sfidojnë veten përballë shkëmbinjve të thepisur të Shqipërisë, ndërkohë që po i japin popullaritet sportit ekstrem të paeksploruar deri pak vite më parë.  ...
1
 
Estate 2015, le mete mare alternative:la sorpresa è l'Albania
 ·  Translate
Estate 2015, le mete mare alternative: la sorpresa è l’Albania A rimpiazzare le destinazioni in calo ci sono due mete mare in forte ascesa: Portogallo e Albania, quest’ultima la vera novità dell’estate 2015 22 luglio 2015 1...
1
Have them in circles
51 people
gajendr singh's profile photo
RENATO CANIA's profile photo
Ard Hills's profile photo
fabiola ismaili's profile photo
E Dua Vendin Tim's profile photo
Anxhela Çikopano's profile photo
Erjon Grori's profile photo
Visit Vlora's profile photo
Muzike perjete's profile photo
 
Shqipëria në faqen e parë të revistës hungareze “Turizmus Panorama”
 ·  Translate
Postuar më 19:05 - 4 Gusht 2015 nga Ilir Vata në Kryesor,Lajme Nga Vendi, Turizem TIRANË, 4 Gusht /ATSH- I. Vata/-Turizmit shqiptar i është bërë jehonë nga revistës hungareze “Turizmus Panorama”, ku nëpërmjet një reportazhi ...
1
 
Manastiri i Shën Kollit i nënshtrohet sondazheve arkeologjike dhe restaurimit
 ·  Translate
Manastiri i Shën Kollit i nënshtrohet sondazheve arkeologjike dhe restaurimit Postuar më 19:34 - 1 Gusht 2015 nga Klajdi Musabelliu në Art, Kulture dhe Argetim, Kryesor, Lajme Nga Vendi 1 2 3 4 5 6 ...
1
 

Trendi i ri turizmi malor/ Si ta kalosh ndryshe një fundjavë në Tiranë
 ·  Translate
Në një ditë të nxehtë, një grup prej 14 të rinjsh i reziston tundimit të plazhit për të ndjekur shtigje më emocionuese për fundjavën. Destinacioni është Gryka e Murdharit, një monument natyror një kilometër i gjatë dhe 100 me...
1
 
Albania Monastery of Ardenica, a mix of culture, history, religion and tourism places to visit in 2015 
Monastery of Ardenica, a mix of culture, history, religion and tourism   July 30th, 2015 Tourism The Monastery of Ardenica is a precious relict monument of Albania’s cultural mosaic, inherited by a period when Catholi...
2
 
 Sezoni turistik veror 2015 në Pogradec i shprehur vizivisht me Fotogaleri
 ·  Translate
10 Sezoni veror në Pogradec, korrik 2015. Foto: Ivana Dervishi/BIRN. PrevNext Pogradec - 31 Kor 2015   Pogradec - 31 Kor 2015Sezoni turistik veror në Pogradec (Fotogaleri) M...
1
People
Have them in circles
51 people
gajendr singh's profile photo
RENATO CANIA's profile photo
Ard Hills's profile photo
fabiola ismaili's profile photo
E Dua Vendin Tim's profile photo
Anxhela Çikopano's profile photo
Erjon Grori's profile photo
Visit Vlora's profile photo
Muzike perjete's profile photo
Work
Occupation
Administratore of "Hoteleri Turizem Albania" & "Albania Tourism Low-Cost"
Skills
Administratore
Employment
  • Hoteleri-Turizem Albania
    administrator, 2012 - present
    The Blogger has been created to help you discover Albania, its culture, history, natural beauties, Archaeological sites, something that is difficult even to imagine. You might think you know Albania, because you may have heard about its fabulous places. Pictures do not provide you with the clear image of Albania, and therefore we offer you the opportunity to know Albania better, all the HISTORICAL arteries that spread throughout the country. visit and http://hoteleriturizemalbania.al & http://albaniatourismlowcost.al
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Tirana
Story
Tagline
The Blogger has been created to help you discover Albania, its culture, history, natural beauties, Archaeological sites, something that is difficult even to imagine. You might think you know Albania, because you may have heard about its fabulous places. Pictures do not provide you with the clear image of Albania, and therefore we offer you the opportunity to know Albania better, all the HISTORICAL arteries that spread throughout the country. www.hoteleriturizemalbania.al & www.albaniatourismlowcost.al
Introduction
DISCOVERY and LOVE ALBANIA. Ky Blog është Informues dhe Nonprofit. KRIJUAR për t'ju lehtesuar kerkimet e informacioneve rreth Shqipërinë Turistike .... MENDONI sikur i njihni bukurit qe ofron Shqiperia, KENI DèGJUAR për te dhe vendet e saja përrallore. Shqipëria nuk kujtohet vetëm në zemër, NE ju japim mundësin qe te njihni arteriet HISTORIKE & KULTURORE qe shtrihen ne token Shqiptare . www.hoteleriturizemalbania.al & www.albaniatourismlowcost.al
Education
  • Univesity of Bologna, Italy
    Economics and Management of Tourist Services
Basic Information
Looking for
Friends, Networking
Hoteleri Turizem Albania's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Durrës – Kalaja e qytetit, pikënisja e shumë turistëve
www.hoteleriturizemalbania.al

Durrës – Kalaja e qytetit, pikënisja e shumë turistëve Postuar më 19:43 - 1 Gusht 2015 nga Klajdi Musabelliu në Art, Kulture dhe Argetim, Kr

Albania Monastery of Ardenica, a mix of culture, history, religion and t...
www.hoteleriturizemalbania.al

Monastery of Ardenica, a mix of culture, history, religion and tourism July 30th, 2015 Tourism The Monastery of Ardenica is a precious relic

Sezoni turistik veror 2015 në Pogradec i shprehur vizivisht me Fotogaleri
www.hoteleriturizemalbania.al

10 Sezoni veror në Pogradec, korrik 2015. Foto: Ivana Dervishi/BIRN. PrevNext Pogradec - 31 Kor 2015 Pogradec - 31 Kor 2015Sezoni turistik v

Estate 2015, le mete mare alternative: la sorpresa è l'Albania
www.meteoweb.eu

Il turismo nel Mediterraneo sta vivendo un’estate turbolenta. Vivono una frenata delle prenotazioni alcune mete che per anni sono state i ca

Albania among the best destinations for 2015
www.hoteleriturizemalbania.al

Albania among the best destinations for 2015 Albanian Correspondent Independent Balkan News Agency By Edison Kurani Albania has around three

EUROPE’S LAST SECRET – THE TOP 10 REASONS TO VISIT ALBANIA NOW!
www.hoteleriturizemalbania.al

“Not all those who wander are lost.” J.R.R. Tolkien If ever there was a time to plan a trip to Albania, it’s now. As we explored the south o

Shqipëria nga turizmi sasior drejt atij cilësor
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 12:21 - 26 Korrik 2015 nga Arlinda Gjonaj nëEkonomi, Biznes dhe Finance, Kosova, Kryesor, Turizem TIRANE, 26 Korrik/ATSH/- Qeveri

Kthimi i Ishulli të Sazanit në një destinacion turistik, Tare e nis punë...
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 13:04 - 26 Korrik 2015 nga Almarina Gegvataj nëKryesor, Lajme Nga Vendi, Turizem 1 2 3 4 5 6 Mbrapa Para TIRANE, 26 Korrik/ATSH/-

Komisioni per Veprimtarine prodhuese miraton pr.ligjin per turizmin
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 14:24 - 24 Korrik 2015 nga Etleva Xhajanka nëEkonomi, Biznes dhe Finance, Kryesor, Lajme Nga Vendi TIRANE, 24 Korrik /ATSH-E,Xhaj

Cilësitë e plazhit të Nartës,Vlore_Albania: Uji i kristaltë dhe rëra kur...
www.hoteleriturizemalbania.al

23 KORRIK 2015 - 19:41 Whatsapp Preferojnë qetësinë dhe sigurinë ndaj kanë përzgjedhur plazhin e Nartës në bregdetin e Vlorës për të kaluar

Blogerja amerikane: Riviera shqiptare, një parajsë me plazhe mahnitëse
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 13:58 - 22 Korrik 2015 nga Suada Bajraktari nëKryesor, Lajme Nga Vendi, Turizem 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 2

Pushuesit e pakënaqur në Ksamil
www.hoteleriturizemalbania.al

By NacionalAlbania on July 22, 2015 Ksamili përfaqëson një prej vendpushimeve bregdetare më të frekuentara gjatë verës. Qyteza e vendosur në

Edhe kete sezon veror 2015 Berati identifikohet si multikulturor , trash...
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 17:12 - 21 Korrik 2015 nga Megi Zonja në Art, Kulture dhe Argetim, Lajme Nga Vendi Tiranë, 21 Korrik/ATSH/.- Në datat 23, 24, 25

The advantages of family camping in the Albanian Riviera
www.albaniatourismlowcost.al

July 21st, 2015 Lifestyle Don’t be afraid! No one will steal or rob your tent. Alongside the Albanian Riviera, thousands of tourists choose

Drejt Valbonës me traget, një magji udhëtimi
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 10:18 - 9 Korrik 2015 nga Nikolla Lena në Kryesor,Lajme Nga Vendi, Turizem TIRANË, 9 Korrik / ATSH – N. Lena/ – Të udhëtosh drejt

Tomorri, që mban nën “këmbë” Bogovën, perlën turistike
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 09:54 - 10 Korrik 2015 nga Nikolla Lena nëKryesor, Lajme Nga Vendi, Turizem 1 2 3 4 Mbrapa Para TIRANË, 10 Korrik /ATSH-N.Lena /

Vlorë: Turizmi me kampera, rritet fluksi i të huajve kete sezon veror 2015
www.hoteleriturizemalbania.al

Postuar më 14:21 - 20 Korrik 2015 nga Klotilda Saracini nëKryesor, Lajme Nga Vendi, Turizem -Reportazh- Vlorë, 20 Korrik/ATSH-Harilla Koçi/.

The Ultimate Guide to a Budget Beach Holiday in Albania 2015
www.hoteleriturizemalbania.al

Albania Posted on Jul 19, 2015 | 9 comments Totally empty white beaches with crystal clear turquoise water, fresh seafood, baklava and local

Osumi, friendship, and off-roading: rafting in Albania (I)
www.hoteleriturizemalbania.al

Petra's Chessboard Our worlds are different! I live to discover to which extent. Monday, 20 July 2015 Osumi, friendship, and off-roading: ra

Turistët 'pushtojnë' plazhin e Tales "Na pëlqen, ka pastërti dhe siguri"
www.hoteleriturizemalbania.al

th="600" height="350" src="https://www.youtube.com/embed/s7GU69jelXY" frameborder="0" allowfullscreen> ... Të tjera rreth shkrimit Fier, pla