Profile cover photo
Profile photo
Мерітократична партія України
94 followers -
Неофіційна сторінка партії в мережі Google+. Залишайте коментарі, думки, ідеї.
Неофіційна сторінка партії в мережі Google+. Залишайте коментарі, думки, ідеї.

94 followers
About
Posts

Post has attachment
Заява МПУ стосовно необхідності реформування виборчого законодавства

Становлення й процвітання України не можливі без кардинального реформування виборчого законодавства.

Оскільки існуюча, змішана, система виборів не сприяє політичній структуризації парламенту, встановлений (передбачений нею) прохідний бар’єр не дає можливості проходження до вищого законодавчого органу країни позапарламентських політичних партій, а великі розміри грошової застави відкривають шлях до участі в парламентських виборах виключно тим політичним силам, яких фінансують великі фінансово-промислові і медійні групи,

Мерітократична партія України наполегливо рекомендує народним депутатам України, пригадавши свої передвиборчі обіцянки і програмні засади, внести зміни у виборче законодавство України, які передбачали б наступне:

1. Скасування мажоритарної системи виборів народних депутатів України.
2. Зміна та циклічна ротація керівного складу Центральної виборчої комісії (ЦВК). Виключення можливості безстрокового обіймання членами Центральної виборчої комісії їхніх посад і створення механізму дієвого громадського контролю за роботою ЦВК.
3. Відміна прохідного ба­р’єру на парламентських виборах із 10-кратним зменшенням розміру грошової застави на парламентських виборах (по багатомандатному округу), за умови проведення парламентських виборів за відкритими списками.
3. Припинення державного фінансування політичних партій, котрі вже перебувають у парламенті, з метою створення рівних умов конкурування для парламентських та позапарламентських партій.

Переконані, що такі зміни у виборчій системі України сприятимуть реальному оновленню політичної еліти країни й дозволять на практиці запровадити мерітократичні принципи формування державної влади, державного управління та розвитку держави.
Photo

Post has attachment
Дуже раджу прочитати книгу Даніела Белла Китайська модель. Політична меритократія та межі демократії.

Книжка «Китайська модель» була визнана одним із найкращих видань 2015 року за версією Financial Times. Її автор — журналіст Huffington Post, Guardian та Project Syndicate Деніел Белл — багато років провів у Китаї, досліджуючи тамтешній режим і порівнюючи його із західними системами управління...

ТЕМАТИКА

Політика, управління, Китай, історія, демократія, меритократія.

ПРО КНИЖКУ

На Заході політичні системи звикли ділити на «хороші» демократії і «погані» авторитарні режими. На думку Деніела Белла, нинішній політичний режим Китаю стоїть десь посередині між двома крайнощами. Він вважає, що так званий тамтешній комунізм останніми роками трансформувався в політичну меритократію. Чим характеризується «політична меритократія»? Яких вад цього режиму слід уникати? Які його беззаперечні переваги не можна ігнорувати і як їх успішно поєднати з демократичними цінностями?

ДЛЯ КОГО КНИЖКА

Для якнайширшого кола читачів, усіх, хто цікавиться політикою та управлінням.

ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА

«Китайська модель» переверне ваше уявлення про демократію, покаже, які проблеми тягне за собою правило «одна людина — один голос» у виборі політичних лідерів, і змусить критично поставитися до усталених принципів цього режиму.

ПРО АВТОРА

Деніел Белл — політолог, колумніст, викладає в університеті Ціньхуа в Пекіні.

ВІДГУКИ ПРО КНИЖКУ

Науковці покликані ставити під сумнів традиційні уявлення. Белл прекрасно впорався з цим. Його книжку написано простою і прозорою мовою, вона повертає читачів до засад політичної філософії і переосмислює їх у світлі сучасного китайського досвіду. Белл ставить правильні запитання, що спонукають думати.

Ґідеон Ракман, Financial Times

Белл написав напрочуд цікаве дослідження. Неупереджені читачі краще зрозуміють, як функціонує китайська політика, і задумаються про міру своєї відданості демократії. «Китайська модель» — не тільки для тих, хто хоче краще зрозуміти Китай. Белл, як ніхто інший, змусив мене замислитися над перевагами і вадами західних систем урядування.

Клайв Крук, Bloomberg View

Post has attachment
30.09.2017 року активісти Мерітократичної партії України провели чергову зустріч в офісі громадської організації «Людина-Громада-Суспільство» з метою презентації проекту передвиборчої програми МПУ. В обговоренні запропонованого проекту взяли участь Голова МПУ Худолій С.М., Керівник Національного Секретаріату МПУ Побережна А.В., активіст МПУ й експерт з ризик-менеджменту Опалинський А.І., прихильник МПУ та експерт з питань вирішення екологічних проблем Шовкопляс В.П., а також голова вище згаданої громадської організації, активіст МПУ та експерт з питань місцевого самоврядування Сулейманов Роман.
В ході зустрічі були зафіксовані всі зауваження та пропозиції щодо змісту проекту програми. Вирішено наповнювати програму відповідно до наступних розділів: Успішна економіка, Доступна медицина, Якісна освіта, Соціальна держава, Справедливе правосуддя, Екологічно безпечна країна, Ефективне місцеве самоврядування та Мерітократія в дії: принципи формування державної влади.
Вирішили сформувати робочу групу для доопрацювання програми й розробки загальної концепції державного устрою з урахуванням нового принципу формування національного парламенту. Сулейманов Роман очолюватиме групу експертів по наповненню розділу, що стосуватиметься реформування місцевого самоврядування. Взяті на озброєння пропозиції Шовкопляса Валерія Павловича., що стосуються використання мінералу українського видобутку – цеоліту – для вирішення нагальних проблем оздоровлення екологічної ситуації в Україні. В обговоренні варіантів державного устрою й формування нових суспільних відносин Побережна А.В. озвучила очевидні переваги парламентської республіки як одного із варіантів майбутнього державного устрою України.
Підбиваючи підсумки обговорення голова МПУ Худолій Сергій Миколайович порекомендував у ході подальшої роботи використовувати досвід і напрацювання Китаю для розробки такої програми дій, що дозволить побудувати в Україні мерітократичну модель державного управління й досягти достойного рівня життя усіх громадян.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Мерітократична партія України вітає усіх українців із Днем Державного Прапора та 26-ою річницею головного державного свята - Дня Незалежності.
Віримо, що наш народ, який століттями виборював своє право бути господарем на українській землі, вистоїть у цей нелегкий час, відновить територіальну цілісність та єдинство нашої держави.
Відчуваючи свою відповідальність за долю країни, майбутнє своїх дітей, ми повинні шукати однодумців, об’єднувати свої зусилля, знання та досвід для служіння й захисту нашої України, подальшої розбудови її на засадах мерітократії, верховенства права та гуманізму.
Громадсько-політична діяльність завжди потребувала багато праці й завзятості, та попри все, ми будемо боротися й надалі стоятимемо на захисті своєї держави й законних прав і свобод громадян.
Вітаємо усіх із Днем Незалежності України!
Бажаємо успіхів і плідної праці на благо українського народу, наснаги, творчих здобутків, злагоди, миру та процвітання в нашому спільному домі - Україні.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Мерітократична партія України підтримує концепцію реального розвитку самоврядування в м. Києві

27 травня 2017 року відбулась зустріч представників мерітократичної спільноти з експертною групою громадської організації “Громадська рада самоврядування” на чолі з Віталієм Комовим.
В ході зустрічі була презентована нова концепція становлення структурованої територіальної громади на прикладі міста Києва. Розробник даної концепції В. В. Комов наголосив, що запропонована Концепція відповідає Конституції України, а також духу і змісту Європейської хартії міст II, яка була прийнята на 15-тій пленарній сесії Ради Європи в 2008 році у Страсбурзі.
Основна відмінність від існуючої системи місцевого самоврядування є те, що пропонується об’єднання жителів міста в громади кількох рівнів:
1. громада будинку;
2. громада мікрорайону (до 30 тис. жителів);
3. територіальна громада району.
Основою місцевого самоврядування територіальної громади є Громада мікрорайону, яка має взяти на себе такі повноваження, як: погодження використання землі на території мікрорайону; благоустрій території; ремонт та реставрація будинків; надання матеріальної допомоги; організація дозвілля для дітей та дорослих; формування й затвердження проекту бюджету соціально-економічного й культурного розвитку мікрорайону; контроль за виконанням плану та цільового використання коштів та ін.
Особливістю запропонованої Концепції є побудова територіальної громади знизу, яка матиме право та реальну можливість самостійно вирішувати питання місцевого значення, що відповідає статті 2 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні, однак абсолютно не враховано Урядовою концепцією реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, тобто не передбачено реальних правових механізмів здійснення місцевого самоврядування безпосередньо територіальними громадами.
Щодо реалізації даної Концепції потрібно здійснити наступні кроки:
1. Міським радам затвердити Програму реалізації пілотних проектів щодо децентралізації в системі місцевого самоврядування;
2. Передбачити в Програмі створення групи фахівці для супроводу пілотних проектів (в окремих районах Києва);
3. Відкрити громадський центр комунікацій;
4. Створити громадські редакції в комунальних та державних засобах масової інформації;
5. Забезпечити фінансовими ресурсами реалізацію пілотних проектів;
6. На основі здобутого досвіду та результатів на місцевому рівні внести необхідні зміни в національне законодавство з метою поширення даної концепції на території інших міст України, в яких проживає 30 мільйонів громадян України.

Голова Мерітократичної партії України Худолій С.М. подякував Комову В.В. за цікаву й змістовну презентацію, зауваживши, що для впровадження в життя даної концепції необхідна не тільки політична воля правлячої верхівки, а й перш за все зміна її на більш компетентну, патріотичну та чесну владу, що зможе на принципах мерітократії встановити в державі реальний вплив громадян на всі процеси, що відбуваються в суспільно-політичному, господарському і культурному житті країни.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Заява Мерітократичної партії України щодо державного фінансування політичних партій

Державна підтримка діяльності політичних партій важлива і є невід’ємною частиною сучасного європейського парламентаризму й особливо розвинена в країнах Західної Європи. МПУ вітає прийняття Закону України №2123-а, яким передбачене пряме державне фінансування політичних партій, представлених у парламенті.

Разом з тим, МПУ вважає, що за обставин, коли присутність партій в українському парламенті вже створює достатні умови для інформаційного висвітлення їх діяльності, пряме бюджетне фінансування лише цих партій не тільки економічно недоцільно, але й не справедливо.

Таке вибіркове фінансове забезпечення політичних партій не сприяє чесній конкуренції, становленню та розвитку багатопартійної політичної системи, появі нових політичних сил і як наслідок - не дозволить громадянам робити справді виважений і правильний вибір.

МПУ переконана, що підтримка діяльності політичних партій повинна забезпечуватись незалежно від того, чи представлені вони у парламенті чи ні.

МПУ пропонує внести поправки до даного Закону України і передбачити здійснення непрямого державного фінансування для непарламентських партій, що полягатиме в наданні фінансової підтримки для проведення партійної агітації та інформування, в тому числі на радіо і телебаченні, в друкованих засобах масової інформації та ін.

Саме так вдасться досягнути поінформованості громадян щодо існуючих альтернативних точок зору, поглядів та ідей політичних партій з важливих політичних, соціально-економічних та інших проблем нашої держави, і як наслідок – оновити політичну еліту, привести до влади компетентних, патріотично налаштованих та гідних влади людей.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Заява Мерітократичної партії України щодо незадовільної державної кадрової політики

Питання державної кадрової політики має вирішальне значення для розбудови та розвитку нашої держави. Обґрунтована та ефективна державна кадрова політика є потребою та вимогою українського суспільства і першочерговим антикризовим заходом, найважливішою передумовою зміцнення держави в складних історичних умовах.

Сьогодні рівень відповідності українських політиків, як народних обранців, так і призначених керівників органів виконавчої влади не відповідає викликам часу та все більше турбує й негативно впливає на якість життя українських громадян. І справа не лише в корупції, безвідповідальності, недбалості та безкарності. Біда України в тотальній непрофесійності влади.

У нинішньому складі Кабінету Міністрів України 10 міністрів із 19 не мають профільної освіти та відповідного досвіду роботи. За рахунок платників податків відбувається навчання та отримання базових знань цими «топ-менеджерами», що займають найвищі керівні посади. З такими ж пропорціями відбуваються призначення керівників обласних державних адміністрацій та інших державних інститутів, які часто не тільки не сприяють соціально-економічному розвитку регіонів та країни, а стають причиною справжніх провалів.

Кадрова політика залишається закритою для суспільства сферою, практикується призначення на керівні посади за клановими принципами. Залишається високою політизованість кадрових призначень і панує принцип персональної лояльності, що призводить до відвертого обслуговування посадовцями корпоративних інтересів, послаблення кадрового потенціалу владних структур, корупційних проявів і як наслідок - повної дискредитації державної влади та місцевого самоврядування.

Загалом слабкість сучасної системи державного управління зумовлена такими основними чинниками: хронічна корумпованість; безвідповідальність; правовий нігілізм; низький/незадовільний рівень професіоналізму; кількісні та якісні втрати кадрового потенціалу; висока плинність кадрів державної служби та низький загальний рівень культури.

Доки не буде створена та впроваджена в життя справді мерітократична, соціально спрямована, ефективна й відповідальна кадрова політика в системі державного управління, Україна не вийде на шлях процвітання та добробуту.

Забезпечення державного управління висококваліфікованими спеціалістами і загалом сутність кадрової політики полягають у правильному доборі кадрів, їх просуванні як по горизонталі, так і по вертикалі, формуванні кадрового резерву, створенні ділової та об’єктивної системи атестації/переатестації. На жаль, нині в Україні не практикується відповідальна, заснована на мерітократичних принципах кадрова політика.

Україна потребує очищення органів державної влади та органів місцевого самоврядування від замаскованих шахраїв та непрофесійних “активістів”, а також створення умов для призначення і обрання дійсно професійних, порядних, чесних та патріотично налаштованих людей.

Державна кадрова політика має бути невідкладно змінена. В її засадничі принципи повинні бути покладені професіоналізм, порядність, патріотизм. Кадрове оновлення повинно здійснюватися тільки за умови публічного розгляду та за принципом ретельного вивчення та об’єктивного аналізу біографій та попередніх вчинків кандидатів на управлінські посади.

Саме тому Мерітократична партія України й надалі вимагатиме та докладатиме зусиль для докорінної зміни як персонального складу політиків та державних управлінців, так і підходів до їх призначень.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
24 травня, за лаштунками міжвідомчої наради - круглого столу в інфоцентрі Україна-НАТО відбувся плідний обмін думками та домовленість про подальшу співпрацю з головою Української республіканської партії Сергієм Джерджем. Було корисно отримати інформацію про досвід створення об'єднання різних політичних партій правої та право-центристської ідеології.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Мерітократи міста Києва обговорили подальші кроки Регіональної партійної організації МПУ в місті Києві

21 травня 2016 року відбулись Загальні Збори Регіональної партійної організації Мерітократичної партії України в місті Києві.
Основним питанням порядку денного було затвердження Плану діяльності київського осередку на 2016 рік.
Т.в.о. Голови київського осередку Тетяна Юрович презентувала розроблений нею проект плану діяльності, представила розроблену нею пропозицію щодо структури київського осередку та висловила своє бачення щодо подальшого розвитку.
Після детального обговорення було вирішено затвердити План діяльності РПО МПУ в місті Києві в такій редакції:
Розробка структури Регіональної партійної організації МПУ в місті Києві, яка буде більш ефективною та дієвою;
Визначення та аналіз проблематики міста та його районів для роботи секторів;
Розробки програм ефективності та стратегії для кожного новоутвореного Корпусу;
Здобути 50 % пізнаваності Регіональної партійної організації МПУ в місті Києві в межах столиці та її районів;
Проведення навчань партійців та активних громадян;
Проведення презентацій Регіональної партійної організації МПУ в місті Києві та його Корпусів у всіх районах Києва;
Оновлення та просування партійного сайту для його більшої привабливості;
Розробка та виготовлення нових агітаційних матеріалів та гасел Регіональної партійної організації МПУ в місті Києві;
Залучення постійного фінансування;
Відновлення діяльності районних осередків партії міста Києва.
Додатково було обговорено питання щодо необхідності розрширення та доповнення ідеологічної програми партії, на основі якої київський осередок зможе більш дієво та доступно доносити до широкого кола ідеї мерітократії.
В процесі обговорення була також підтримана пропозиція щодо наповнення партійного сайту більш близькою до пересічних людей, практичною інформацією, яка була б корисною у повсякденному житті, для підвищення кількості відвідувачів сайту.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded