Profile cover photo
Profile photo
bouwer guitars
9 followers -
Producent autorskich lutniczych gitar elektrycznych
Producent autorskich lutniczych gitar elektrycznych

9 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
www.bouwerguitars.com
Lutnicza gitara elektryczna inspirowana Fenderem Jaguarem- klasyka gatunku czyli olchowy korpus, klonowa szyjka i palisandrowa podstrunnica. Chcesz mieć własną niepowtarzalną gitarę? Skontaktuj się z nami.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Bouwer Custom Guitars. Kiedyś odwiedziliśmy szczeciński Empik, aby opowiedzieć parę anegdotek o naszych gitarach. Nasz przyjaciel Maciej Paszkowski zrobił nam tą przyjemność i zagrał na naszych gitarach dla szczecińskiej publiczności :) Krótka relacja poniżej
https://www.youtube.com/watch?v=q4g3Jl2Fjp0&index=2&list=PLi5kxnt7f-dqmHqJfmEuBfey6mzLcGDJg
Add a comment...

Post has attachment
Nowy Rok zaczął się dla nas interesująco, ponieważ od razu na początku pojawiło się bardzo nietypowe gitarowe zlecenie. Dostałem starego stratocastera, którego miałem odchudzić w taki sposób, aby gitara była łatwa w transporcie, ponieważ mój klient często podróżuje. Docelowo instrument ma służyć wyłącznie do ćwiczeń. Instrumentem głównym klienta jest również stratocaster, dlatego pomyślałem, że fajnie było by zachować formę w taki sposób, aby pozycja rąk podczas ćwiczeń była identyczna jak w oryginale, co zdecydowanie pomoże w płynnym przechodzeniu między jednym instrumentem a drugim. Na rynku pojawiają się pewne rozwiązania tego problemu w postaci różnego rodzaju podpórek imitujących kształt korpusu, jednak nie rozwiązuje to problemu braku korpusu.

Czytaj więcej na blogu
http://bouwerguitars.com/co-gitarzysta-powinien-wiedziec/
Add a comment...

Post has attachment
O północy w Szczecinie.
Odkurzamy starocie. Półtorej roku temu podczas OFF Marina Open Day odwiedziła nas z kamerą ekipa wSzczecinie
Poniżej wideo relacja
http://www.wszczecinie.tv/artystyczny_coworking_powstaje_na_pomorzanach,218.html
Add a comment...

Post has attachment
Przeszukujemy nasze archiwum, a tu piękna notka o gitarach od szczecińskich lutników.

Gitarowy zawrót głowy

Pod szyldem Bouwer Custom Guitars dwójka szczecinian tworzy niepowtarzalne gitary, spełniając indywidualne życzenia swoich klientów.Autor
Kasia Daria Stawczyk


Ich motto brzmi „Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami trzeba po prostu ruszyć głową – pasja rodzi profesjonalizm, a profesjonalizm daje jakość”. Firma powstała z potrzeby samorealizacji Marty Graczyk i Łukasza Krupy – dwójki młodych ludzi, którzy łączą miłość do muzyki z designem, ale także z własnym wykształceniem. Marta studiowała w Szczecinie wzornictwo, Łukasz skończył szkołę muzyczną i technologię drewna. Owoce ich pasji można było zobaczyć 19 października podczas Design Day w OFF Marinie. W pracowni lutniczej przy ul. Chmielewskiego w Szczecinie powstaje kolekcja własnych gitar elektrycznych, ale w przyszłości znajdzie się też miejsce dla skrzypiec i gitar akustycznych. Właściciele oferują stworzenie niepowtarzalnych instrumentów na życzenie klienta. Każdy ma wyglądać inaczej. Pierwsza wykonana przez nich gitara ma wyrzeźbioną głowę Indianina, na najnowszej znalazł się motyw szczecińskich żurawi. Zresztą wzory związane z miastem będą się pewnie jeszcze pojawiać. Marta i Łukasz są samoukami i lubią eksperymentować. Bouwer Guitars nie zajmują się jednak tylko wizualną stroną instrumentów. Opracowali kształt, dzięki któremu nadgarstek gitarzysty nie męczy się przy długiej grze, ale przede wszystkim skupiają się na tym, co w gitarze najważniejsze… czyli na dźwięku. Ideałem, do którego będą dążyć, jest szczególne brzmienie gitary Davida Gilmoura, gitarzysty Pink Floyd. Od marca, kiedy para dorobiła się pracowni, powstały już 4 wyjątkowe gitary.  
Prestiż magazyn szczeciński
10( 76)
Listopad'14

http://www.prestizszczecin.pl/magazyn/76/wydarzenia/gitarowy-zawrot-glowy
Add a comment...

Post has attachment
Nie kupimy tu Fendera ani Gibsona, ale własnoręcznie robione autorskie gitary. Bouwer Guitars ze Szczecina jako jedni z nielicznych w Szczecinie również rzeźbią w gitarach.

Malują też na nich wzory związane z miastem np. szczecińskie żurawie. Dodatkowo zrobili prototyp gitary, która jest wygięta i ma nieregularny kształt, dzięki temu nie boli nadgarstek po dłuższym graniu.

Pierwsza gitara, jaką wykonali Łukasz i Marta jest elektryczna i na pudle ma wyrzeźbioną głowę Indianina.

- Jednak nie jest na sprzedaż - mówi Łukarz Krupa. - To nasza pierwsza gitara i chcemy zostawić ją dla siebie. Też nie chcemy nastawiać się na robienie kopii. Chcemy, żeby każda gitara była inna.

Jak dodaje, gitary docelowo mają mieć brzmienie jak to, charakterystyczne dla gitary Davida Gilmoura z zespołu Pink Floyd. Gitary wykonują z drewna, które jest bardzo sprężyste.

- Moim ulubionym zespołem jest Pink Floyd. Podświadomie szukam i dążę do brzmienia gitary Gilmoura - przyznaje Krupa.

Artyści chcą w przyszłości produkować gitary akustyczne i skrzypce. Na razie swoimi siłami wykonali dwie gitary elektryczne. Są samoukami.
Pełna relacja z wizyty w naszej pracowni lutniczej na:
http://radioszczecin.pl/1,116535,produkuja-gitary-i-umieszczaja-na-nich-wzory-zwi&s=1&si=1&sp=1
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded