Profile cover photo
Profile photo
Babolat ATTour
33 followers -
Pohodové tenisové turnaje určené pro široké spektrum tenisových hráčů a hráček od začátečníků po velmi dobré tenisty.
Pohodové tenisové turnaje určené pro široké spektrum tenisových hráčů a hráček od začátečníků po velmi dobré tenisty.

33 followers
About
Posts

Post has attachment
Přehled turnajů na příští týden
28.4.2018 Čechie Open, dvoura muži START
28.4.2018 Cibulky Open, dvouhra muži SPORT
29.4.2018 Baník Open, čtyřhra START
29.4.2018 Baník Open, čtyřhra SPORT
29.4.2018 Baník Open, čtyřhra ŽENY START
Podrobnosti k turnajům a způsob přihlášení na webu: http://www.attour.cz/tenisove-turnaje
Add a comment...

Post has attachment
30.3.2018 Sváteční turnaj, dvouhra muži START a SPORT
Na Velký pátek se ve Vestci uspořádaly dva turnaje dvouhra START a SPORT, které ovládli pánové ze Sázavy - Tomáš Vrabec a Láďa Dostál.

Na turnaj kategorie dvouhra START dorazilo 15 hráčů. Rozehrány byly čtyři skupiny, ve kterých se dařilo všem nasazeným hráčům, kteří postoupili do hlavní soutěže. Stoprocentní ve skupinách byla nasazená jednička Lukáš Barák, nasazená trojka Lukáš Gernat i nasazená čtyřka Honza Dinga. Jediný nasazený hráč s číslem dva - Robert Holman ve skupině mírně zaváhal, když nestačil na rozjetého Martina Procházku.

V hlavní soutěži tak byly rozehrány čtyři čtvrtfinálové zápasy, ve kterých se zrodily hned dvě překvapení. První, když první nasazený hráč Lukáš Barák podlehl Michalu Kolaříkovi a druhé, když Tomáš Vrabec překvapivě poměrně snadno překonal Honzu Dingu. Semifinále tak byly ve složení Michal Kolařík proti Robertu Holmanovi a Tomáš Vrabec proti Pepovi Tvrdému.

První semifinále mezi Michalem a Robertem dopadlo ve prospěch rozjetého Michala. Druhé zas ve prospěch Tomáše. Pepa s Robertem si tak odnesli třetí místa. Průběh finálového zápasu byl velmi svižný a překvapivě dopadl velmi jednoznačně. Zápas a celý turnaj zakončil Tomáš Vrabec vítězstvím 6:1 a došel si tak pro svůj první triumf.

Útěchu vyhrál Michal Horálek.

Druhý turnaj dvouhra SPORT měl o něco menší obsazení a zaplněno bylo devíti hráči. Rozehrány byly tak tři skupiny po třech a bojovalo se o šest postupových míst. Nasazenou jedničkou turnaje byl Roman Vaňouček, který dominoval ve své skupině. Spolu s ním ze skupiny postupoval Aleš Vodička, který porazil Mílu Kiliána, kterého bohužel mírně limitovalo nedávné zranění ruky. Ve druhé skupině nasazeným hráčem byl Láďa Dostál, který smetl oba své soupeře. Druhým postupujícím byl Vojtěch Dostál. Z poslední skupiny, která byla asi výsledkově nejvyrovnanější, postupoval nasazený Pavel Martinec s Jirkou Horním.

V hlavní soutěži byla rozehrána dvě předkola. Z prvního postoupil do semifinále Vojta Suchý, na kterého čekal již odpočatý Roman Vaňouček, a z druhého se probojoval Pavel Martinec, který se stal soupeřem Ládi Dostála. Semifinále mezi Romanem a Vojtou mělo trochu překvapivě jasný průběh, po kterém postoupil do finále Vojta a Roman si odnesl třetí místo. Druhé semifinále naopak bylo velkým bojem o postup mezi Pavlem a Láďou. Oba pánové předváděli nádherné výměny, kdy během jedné z nich došlo ke špatnému došlapu Ládi. Nakonec po těžkém vstávání ze země se Láďa dokázal otřepat a dovést zápas v tiebreaku do vítězného konce. Ve finále pak snadno porazil Vojtu Suchého a došel si tak pro své další první místo.

obrazek-1
obrazek-2
obrazek-3
obrazek-4
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.04.18
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Přehled turnajů na příští týden
16.9.2017 ČLTK Open, dvouhra muži SPORT
16.9.2017 Hamr Open ATT200, čtyřhra START
16.9.2017 Hamr Open ATT200, čtyřhra SPORT
17.9.2017 ČLTK Open, dvouhra muži START
17.9.2017 Modřanský pohár ATT200, mix SPORT
17.9.2017 Modřanský pohár ATT200, mix OPEN
17.9.2017 Dubí Open, mix SPORT
Podrobnosti k turnajům a způsob přihlášení na webu: http://www.attour.cz/tenisove-turnaje
Add a comment...

Post has attachment
2.9.2017 Hamr Open ATT200, dvouhra muži START a čtyřhra SPORT
Na sobotní turnaj do Záběhlic přijelo o 200 bodů bojovat celkem 23 hráčů v kategorii dvouhra Start. Turnaj byl velice kvalitně obsazen, figurovala zde všechna jména z dosavadního vrchu žebříčku. V základních skupinách své nasazení potvrdili pouze Lukáš Kudrlička, Tomáš Mazal a Jan Žitný. Ostatní favorité zaváhali a postoupili z druhých míst, výjimkou byl Petr Podaný, který díky vysoké porážce 1:6 od Roberta Holmana a negativnímu poměru vítězných gamů ze skupiny nepostoupil a musel se tak s turnajem rozloučit. V hlavní soutěži se už v osmifinále utkali 1. se 3. v celkovém pořadí dvouhry Start, jmenovitě Tomáš Dospěl, nestačil na výbornou hru Reného Šenka a podlehl mu 3:6. Reného cesta turnajem skončila také velmi brzo, protože v následujícím zápase prohrál s Lukášem Kudrličkou 2:6. Z druhé strany pavouka se výborným tenisem prezentoval Jan Šafár, ve vyrovnaném semifinále udolal v tie-breaku Jana Žitného a zajistil si tak účast ve finále. Zde na něj čekal Lukáš Kudrlička, který ve finále udržel klidnou hlavu i ruku a Honzu porazil 6:3. Připsal si tak 200 bodů za vítězství a zdramatizoval tím boj o celkové vítězství v kategorii Start. Poháry za 3. místo si odnesli Jan Žitný a Tomáš Mazal. Druhým turnajem, který se zde konal, byla čtyřhra Sport. Zde se dostavilo celkem 9 dvojic. Nasazeným párům se tentokrát nedařilo. Své nasazení potvrdila pouze ostřílená dvojice Doul/Kofroň. Druhou skupinu ovládli nováčci na okruhu Hybrant/Michal, kteří doslova deklasovali soupeře výsledky 6:0 a 6:0. Tato dvojice hrála krásný tenis, ve finále turnaje porazila dvojici Doul/kofroň a hned při premiéře si připsala zasloužené vítězství. Na třetím místě se umístili Dostál/Bostl, kteří v zápase o 3.místo porazili dvojici Moškon/Buldra.
PhotoPhotoPhoto
06.09.17
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
16.10.2016 Modřanský pohár, dvouhra muži START s CHALLENGE+ 150
V LTC 2005 se sešli muži START a CHALLENGE +
Ráno jako první začal turnaj dvouher kategorie START. Z nich přišla bojovat, jako jediná odvážná hráčka - Helena Bínová. Turnaj byl odehrán systémem čtyř skupin po čtyřech, vyjma jednou po třech. Z každé skupiny postupovali dva hráči. Do vyřazovacího pavouku z prvního místa ve skupině postoupili všichni nasazení hráči, až na Petra Diviše, který měl postup na hraně . Ten hrál ve třetí nejvyrovnanější skupině, kde mezi prvním až třetím hráčem rozhodovalo jen skóre, jelikož tři hráči měli po dvou vítězstvích. Nejlepší skóre měl Martin Pech, který tak postoupil z prvního místa. A postup z druhého místa si o jeden gem před Romanem Pixou zajistil právě třetí nasazený Petr Diviš.
Sobotní finalisté turnaje START B Jan Dinga a Pavel Svoboda 2 si udělali sportovní víkend a přišli si zahrát i na nedělní Modřanský pohár. Oba dva se nalosovali do čtvrté skupiny, bohužel po sobotním úspěchu si nedokázal ani jeden vybojovat postup ze skupiny.
Čtvrtfinále přineslo rozmanité zápasy. Po celku jasných utkáních, ve čtvrtfinále skončil Petr Diviš a Miroslav Focht, pro které byl postup nad jejich síly. Martin Pech a Martin Procházka si tak museli počkat na své soupeře, kteří na rozdíl od nich měli o něco těžší postup. Nakonec se do semifinále probojoval Filip Hloušek po výhře 7:5 nad Romanem Vaňoučkem a Josef Tvrdý, který stejným poměrem porazil Miroslava Kolína.
V semifinále skončila cesta turnajem pro Filipa Hlouška a Martina Pecha, kteří své zápasy prohráli poměrem 3:6, a došli si tak pro třetí místa. Ani finále nemělo nijak zvlášť dramatický průběh. Martin Procházka předvedl přesvědčivý výkon a Josefa Tvrdýho přehrál 6:2, a tím si tak došel pro vítězství v turnaji. Útěchu vyhrál Miloslav Žirovnický.
V poledne se ke Starťákům přidalo sedm hráčů, kteří sehráli turnaj CHALLENGE +. Hrála se jedna čtyřčlenná a jedna tříčlenná skupina. Z každé skupiny postupovali dva nejlepší hráči. Zápasy ve skupinách byly odehrány hodně na vysoké úrovni tenisu a bylo se rozhodně na co dívat.
V první čtyřčlenné skupině nikdo nenašel recept na PierreJerome Lacomba, který bez ztráty zápasu postoupil z prvního místa do semifinále. Kdo postoupí z druhého místa, se čekalo až jak dopadne poslední zápas ve skupině mezi Davidem Šenkýřem a Filipem Walterem. Ty sehráli neskutečně vyrovnanou bitvu. Oba hráči předvedli obdivuhodné tenisové i atletické výkony a téměř po dvou hodinách v tie-breaku 11:9 vybojoval výhru Filip Walter, který si tak zajistil postup ze skupiny.
Ve druhé tříčlenné skupině si se dvěma vítězstvími zajistil postup výborně hrající Jiří Mareš. Jako druhý postupujícím hráčem se po výhře 9:4 nad Tomášem Pikulou, stal Dušan Valenta. Druhý nasazený Tomáš Pikula tak bez jediné výhry překvapivě skončil ve skupině a nevybojoval si postup.
Na třetím místě se umístil Dušan Valenta a Jiří Mareš. A finálovou účast tak obstarali PierreJerome Lacombe s Filipem Walterem. Začátek zápasu vypadal velmi jednoznačně, kdy PierreJerome Lacombe vedl 5:0, 40:0, avšak nedokázal proměnit ani jeden ze tří matchpointů a začalo se schylovat k obratu. Filip Walter dokázal uhrát čtyři gemy v řadě, ale za stavu 4:5 nedokázal vyhrát svoje podání a vyrovnat stav utkání. PierreJerome Lacombe dokázal tak dotáhnout zápas do vítězného konce a zajistil si výherních 150 bodů.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
21.10.16
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
15.5.2016 Modřanský pohár ATT200, dvouhra ženy START a SPORT
Turnaj provázelo chladné a větrné počasí, občas sprchlo a spadlo i pár krup. Ve startu se s těmito arktickými podmínkami nejlépe vyrovnala Sylva Pšeničková, která v dramatickém finále udolala v tiebreaku nejvýše nasazenou Marii Kalovou. Sylva si ve zkrácené hře vypracovala vedení 6:2 a chyběl jí jeden míč od vítězství, jenže Maruška dokázala všechny čtyři mečboly odvrátit, poté ještě pátý za stavu 7:6. Šestý mečbol byl pro Sylvu už ten vítězný a z Modřan si tak odváží 200 bodů za vítězství. Páté semifinále v řadě si veze Miluše Klímová, která si už pořídila speciální poličku na třetí místa. Pro Vendy Šíchovou nejmladší účastnici turnaje byla semifinálová účast premiérová. Stále lepšící se Katka Michálková se připsala první vítězný zápas, když v boji o 7.-9. místo porazila Lucku Petříkovou.
Loňská celková vítězka sporťaček Lucka Fojtíková potvrdila dalším vítězstvím, že i letos míří na nejvyšší stupně. Lucku v semifinále potrápila Jitka Kubalová, kterou od postupu do finále dělily dva míče. Ve finále stála proti Lucce druhá nasazená Jana Tatýrková. Holky se potkaly už ve skupině, kde stejně jako ve finále zvítězila Lucka Fojtíková a v žebříčku se o pět bodů posunula na druhé místo před finálovou soupeřku Janu. První místo v této kategorii bude do příštího turnaje držet bronzová Gabriela Pelcová.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-05-18
88 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
14.5.2016 Husitský pohár, dvouhra muži SPORT
Premiérový Husitský pohár - dvouhra SPORT se uskutečnil v sobotu 14. května v Táboře ( areál Tenis Centrum Tábor ). Dostavilo se všech 12 přihlášených hráčů. Turnaj s dobrým hráčským obsazením měl velice dobrou úroveň. Vítězem turnaje se stal Petr Mareš (na snímku vlevo), který ve finále porazil Jana Šťastného 6:2. Nejstaršímu hráči turnaje Pavlu Ježkovi (na snímku vpravo) unikl postup ze skupiny do pavouka jen o rozdíl skore a tak ještě v průběhu turnaje piloval tenisové údery na tréninkovém hřišti s dalším nepostupivším hráčem Václavem Vlčkem. Pravděpodobně se již připravoval na Husitský pohár-čtyřhra muži, který se uskuteční 11.6. v areálu Tenis Centrum Tábor...
Photo
Photo
2016-05-18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
14.5.2016 Cibulky Open ATT150, dvouhra muži CHALLENGE+ 150
Turnaj plný zvratů a napínavých momentů, tak by se dal charakterizovat sobotní turnaj kategorie Challenge + na Cibulkách. S vítězem turnaje Pierrem-Jeromem Lacombem to ve skupině nevypadalo vůbec dobře. Po jasné výhře nad Martinem Choděrou ho nečekaně rychle smetl z kurtu Jirka Bodlák a potom ho čekal zápas o postup s Johnem Sellersem. John měl dokonce 3 mečboly a Pierre se už skoro loučil s turnajem, ale dokázal neskutečně zabojovat a nakonec se radoval z výhry 7:5. Ve čtvrtfinále na Pierra nastoupil Tomáš Pikula a ani přes slibný začátek nedokázal v emotivním zápase vítěze předešlých dvou ročníků porazit. V semifinále si na Pierra brousil zuby "matador" Babolat ATTour Petr Senft, který se na okruhu objevil po čtyřleté pauze, ale kromě poháru za třetí místo si odnesl i něco nelichotivého navíc (zazpíval mu kanárek). Ve finále na Pierra čekal vedoucí muž průběžného pořadí Ondra Voňavka, který to měl v semifinále nahnuté s nováčkem okruhu Honzou Pugzíkem, který se dostal z 1:4 na 5:4 a 40:0 na servisu a přesto Ondrovi podlehl 5:7. Ve finále Pierre nastoupil bravurně, vedl 5:2 40:15 na servisu, ale Ondra opět zabojoval a vypracoval si dokonce 2 breakbally na 5:5, ale nakonec to Pierre ustál a odvaží si do Brna další trofej. Ani v útěše si pánové nedali nic zadarmo. Po náročných zápasech se z vítězství radoval David Šenkýř, který ve finále porazil Pavla Hendricha.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-05-16
190 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
16.4.2016 Karlínský pohár, dvouhra ženy START a SPORT
S halovou sezonou se v sobotu v Karlíně rozloučily hráčky ženského Startu a Sportu.
Oba turnaje se hrály v hale, takže jarní déšť jejich průběh neohrozil.
Kategorii Start ovládla Kristýna Balcarová, pro kterou je to v této sezoně první turnajové vítězství. Až do finále nepřipustila Kristýna žádné komplikace. Ve skupině porazila 6:3 i svoji neoblíbenou soupeřku, ale kamarádku, Milušku Klímovou. V semifinále pak rozjetá Kristýna nadělila kanára nasazené jedničce Marušce Kalové. Do finále se probojovala další nenasazená hráčka - Sylva Pšeničková. Jediná Sylva dokázala Týnu potrápit, když finále rozhodoval až tiebreak. Tiebreak ale patřil Kristýně, Sylva tak vybojovala stříbro. Turnaj se vydařil i nejmladší účastnici turnaje - Vendy Šíchové, která dokonce porazila nasazenou dvojku - Denisu Kratochvílovou.
Turnaj Sportu nabídl spoustu překvapivých výsledků. Už ve skupině se o překvapení postarala především Katka Kolínková, která dokázala porazit brněnskou tenistku Janu Svobodovou a Lucka Fojtíková, která přehrála vítězku minulého turnaje Janu Tatýrkovou. Katce ale ani vítězství nad Janou k postupu ze skupiny nestačilo a do hlavní soutěže postoupila právě Jana. Jana ve čtvrtfinále narazila na stále se zlepšující Šárku Andělovou. Šárka potvrdila vzrůstající výkonnost a Janu 6:3 porazila. V semifinále ji pak čekala Lucka Fojtíková. Kdo by čekal, že loňská vítězka Sportu Lucka, jasně přejede loňskou druhou hráčku Startu, spletl by se. Šárka bojovala jako lvice a nedarovala Lucce ani jeden míček zadarmo. Zkušenější Lucka nakonec zápas 6:4 vyhrála, ale stálo jí to hodně sil. I v druhé polovině pavouka se děly věci. Nečekaný výsledek se zrodil v zápase Helena Bínová - Jana Tatýrková. Jana, jejíž přesné dělové forhandy děsí soupeřky, byla favoritkou turnaje. Helča ale předvedla bezchybný výkon a Janu dokázala z turnaje vyřadit. V semifinále Helču čekala Gabriela Pelcová. Helča dokázala dostat z hlavy dva předchozí zápasy s Gábinou, které prohrála a namotivovaná předchozí výhrou bojovala. Na Gábinu měla dokonce tři mečboly, ale síly jí už k dotažení zápasu nestačily a zápas v tiebreaku prohrála. Finále bylo další bitvou, kterou svedla Lucka Fojtíková s Gábinou. Obě hráčky měly za sebou náročná semifinále, boj o turnajové vítězství je ale donutil sáhnout si i na poslední zbytky sil. Víc jich měla Lucka, která výsledkem 7:5 vybojovala výhru.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2016-04-20
230 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
CHAMPIONSHIP BALL 3.4.2016 Modřanský pohár, mix START: V dramatickém finále Procházkovi vyhráli 11:9 v tiebreaku, když odvrátili 3 mečboly soupeřů a proměnili až svůj šestý mečbol! Vyhrají tak svůj letošní třetí turnaj! Gratulujeme. :) 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded