Profile cover photo
Profile photo
Lee Hecht Harrison DBM Polska
20 followers -
Outplacement, Rynek pracy i kariera, Komunikowanie zmian i decyzji restrukturyzacyjnych, Zwolnienia monitorowane, Coaching dla kadry zarządzającej, Coaching zespołów, Kształcenie umiejętności coachingowych, Programy dla liderów
Outplacement, Rynek pracy i kariera, Komunikowanie zmian i decyzji restrukturyzacyjnych, Zwolnienia monitorowane, Coaching dla kadry zarządzającej, Coaching zespołów, Kształcenie umiejętności coachingowych, Programy dla liderów

20 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Career changers: redundancy and reinvention
Financial Times, 2017-12-11

Mel Barclay, head of career transition at Lee Hecht Harrison, is used to seeing clients who have been made redundant anddealing with a muddle of emotions. "Some people are ... euphoric, some are extremely angry and very emotional and a lot of people are in shock... disbelieving that it's happened to them," she says. They are often derailed by a loss of control, she adds. It can feel "quite personal". Ms Barclay says that she tries to reassure clients such feelings are entirely normal and to ease them into seeing the Opportunities ahead. She tries to stop them from jumping into the first job that comes along, preferring to encourage them to look at new options rather than recreate their previous working lives. The advice, including sessions on how to set up a business and develop presentation skills, helped Ms Davenport decide to work for herself.

http://on.ft.com/2C6iOWr
Add a comment...

Post has attachment
BPO: Firmy z branży zatrudniają, ale jednocześnie zwalniają
PulsHR.pl, A.Jagiełka, 2017-11-27
Coś, co na większą skalę można będzie obserwować w najbliższych latach według przewidywań ABSL - na dobrą sprawę dzieje się już dzisiaj. Pierwsze firmy mają za sobą trud dobrej komunikacji zmian o charakterze restrukturyzacyjnym do załogi. Wiedzą już, jak zmienny może być cały proces w związku z dynamiką pracy projektowej. Coś uzgodnione dzisiaj może być nieaktualne, kiedy pojawi się lub odejdzie znaczący dla firmy klient. Pierwsze osoby z tej branży, które odeszły nie z własnej woli, zmierzyły się z procesem poszukiwania pracy. Warto o tym pisać, aby kolejni świadomie przygotowali się do procesów, które wciąż dla zdecydowanej większości żyjącej wyzwaniami rekrutacyjnymi, jest abstrakcją – pisze Agnieszka Jagiełka, ekspert rynku pracy w Lee Hecht Harrison DBM Polska.

http://bit.ly/2AGLKqK
Add a comment...

Post has attachment
Rekrutacja z wykorzystaniem digitalu się opłaca!
PulsHR.pl, J.Koc, 2017-11-16
Przeczytanie dwóch stron dokumentu czy obejrzenie minutowego nagrania? Zdecydowanie atrakcyjniejsze, a już na pewno wymagające mniej zaangażowania po stronie odbiorcy, jest obejrzenie nagrania. Klikamy play i polegamy na wrażeniu, jakie tworzy się w naszej głowie już po pierwszych kilku sekundach. Po drugie, i dopiero po drugie, słyszymy to, co autor nagrania do nas mówi – tłumaczy Małgorzata Szwertner (Andreasik), Konsultantka Rynku Pracy Lee Hecht Harrison DBM.


https://lnkd.in/dU6AK5R
Add a comment...

Post has attachment
Za nami kolejna edycja Absolvent Talent Days - wydarzenie, które może kojarzyć się wyłącznie z ofertami pracy dla studentów i absolwentów, okazało się świetnym źródłem informacji o tym co dzieje się w firmach także dla specjalistów w kilkudziesięciu firmach, z czego skorzystały nasze Konsultantki Rynku Pracy. Trzymamy kciuki za Kandydatów oraz współpracujących z nami pracodawców, żeby rozmowy które zaczęły się na PGE Narodowym zaowocowały współpracą! :)

Kolejna edycja już wiosną - do zobaczenia!

https://lnkd.in/euXF6Hb
Add a comment...

Post has attachment
Zarządzanie pokoleniami: "Zacznijmy widzieć więcej tego, co nas łączy, a mniej podkreślać różnice. Często nieprawdziwe."
PulsHR.pl, J.Koc, 2017-10-09

Niezależnie od tego, czy pracuję z dojrzałym i doświadczonym członkiem zarządu, czy z młodymi kandydatami na liderów, mam poczucie, że ludźmi kierują te same pragnienia, marzenia, potrzeby, że mają podobne lęki i wyzwania. Widzę po prostu ludzi, a nie przedstawiciela jakiegoś pokolenia. Może zacznijmy widzieć więcej tego, co nas łączy, a mniej podkreślać różnice. Często nieprawdziwe. Zbyt łatwo - dzięki łatwości popularyzowania idei poprzez internet - klei się dziś etykiety, za którymi przestajemy już widzieć ludzi – mówi Dorota Soida, Senior Coach w Lee Hecht Harrison DBM Polska.

http://bit.ly/2y6oJcC
Add a comment...

Post has attachment
W tym tygodniu mieliśmy przyjemność po raz kolejny gościć reprezentantkę firmy Arthur Hunt Executive Search. Ewa Baranek - Senior Consultant w AH, opowiedziała o profesjonalnej współpracy z firmą rekrutacyjną oraz o wzajemnych korzyściach, jakie strony z niej wynoszą. W miłej i szczerej atmosferze odpowiadała na pytania uczestników programu Kontynuacji Kariery rozwiewając wątpliwości i budując w nich poczucie kompetencji do dalszego eksplorowania rynku Executive Search. Spotkanie tradycyjnie moderował Bartosz Owczarek - Konsultant ds. rynku rekrutacyjnego LHH DBM, Pani Ewo - bardzo dziękujemy za profesjonalizm! A Uczestnikom za aktywny udział i oczywiście zapraszamy na kolejne spotkania i trzymamy kciuki :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przypominamy, że już jutro kolejne spotkanie w ramach Kiermaszu Przedsiębiorczości! Uczestnicy forum będą mieli możliwość:
• wymiany informacji i opinii na temat różnych branż i trendów rynkowych
• wymiany kontaktów networkingowych
• spotkania z praktykami prowadzącymi działalność gospodarczą oraz gośćmi zewnętrznymi

Kiermasz Przedsiębiorczości rozpoczynamy od wystąpień Gości Specjalnych. Tym razem gościmy Karolinę Niesiobędzką - Rogatko oraz Tomasza Jabłońskiego.

Oferta skierowana jest do Klientów LHH DBM Polska, którzy są zainteresowani założeniem własnej działalności gospodarczej.

Więcej informacji o Kiermaszu Przedsiębiorczości: przedsiebiorczosc@dbm.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Twardy orzech do zgryzienia, czyli jak rozmawiać z pokoleniem Y i Z
PulsHR.pl, D.Soida, 2017-09-18
Bądź autentycznie zainteresowany drugim człowiekiem. Zaciekaw się jego sposobem myślenia, postrzegania świata, jego pomysłami i także jego potrzebami. Takie zainteresowanie jest elementem twojej postawy, podejścia. W praktyce objawi się umiejętnością zadawania autentycznych, otwartych pytań. Autentycznych, bo czekasz z ciekawością na odpowiedź rozmówcy, a nie zakładasz, że wiesz co usłyszysz albo jaka odpowiedź jest właściwa. Pozwól na myślenie, zachęcaj do niego i zaakceptuj, że podejście rozmówcy może być inne od twojego – pisze Dorota Soida, coach i mentor w LHH DBM Polska.
Czytaj więcej: http://bit.ly/2x8DZri
Add a comment...

Post has attachment
Zastanawiałeś się kiedyś skąd może przyjść do Ciebie najciekawsza karierowa propozycja? Traktuj każdego jakby był jej potencjalnym źródłem, ostrożnie i z uwagą, a okazja może pojawić się szybciej niż się spodziewasz! :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Aż 40% pracodawców na polskim rynku deklaruje zwiększenie zatrudnienia w najbliższych miesięcach, a ponad 11% firm oczekuje podwyżek wynagrodzeń. Warto wykorzystać szansę i znaleźć swoje nowe - lepsze miejsce pracy!

Źródło: Badania „Plany Pracodawców" Randstad oraz "Barometr Rynku Pracy" Work Service, Rp.pl, http://bit.ly/2xgpv9k
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded