Profile cover photo
Profile photo
Özel Ege Lisesi
22 followers -
Özel Ege Lisesinin varoluş sebebi, dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirmektir.
Özel Ege Lisesinin varoluş sebebi, dünyanın her yerinde rahatlıkla yaşayabilecek, ulusal değerlerine bağlı, geleceğin güvenilir liderlerini yetiştirmektir.

22 followers
About
Posts

Post has attachment
Özel Ege Lisesi 16. Bilim Şenliği

Özel Ege Lisesinin 16. kez düzenlediği Bilim Şenliği, her yıl olduğu gibi bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu. Şenlik kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerimizin yaptıkları birbirinden ilginç deneyler farklı sınıf gruplarından öğrencilerimiz tarafından heyecanla izlendi. “Atık Gazetelerden Kağıt Yapımı” ve “Sıvı Azot” deneyleri büyük ilgi gördü. Şenlikte ayrıca 9. ve 10. sınıf öğrencilerinin fizik, kimya ve biyoloji alanlarında hazırladıkları yazılı ödevlerin ilginç materyalleri de sergilendi.

Şenliğe katılan tüm öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı kutlarız.
PhotoPhotoPhotoPhoto
30.05.2017
4 Photos - View album

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
30.05.2017
5 Photos - View album

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
29.05.2017
6 Photos - View album

Post has attachment
TÜBİTAK Final Sergisi’nde Özel Ege Ortaokuluna İkincilik Ödülü

Özel Ege Ortaokulu, TÜBİTAK 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi’nde matematik dalında ikincilik ödülünü kazandı.

Öğrencileri temel bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen 11. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Final Sergisi Eskişehir’de 22-27 Mayıs 2017 tarihlerinde düzenlendi. Ülke genelinden 7.905 projenin başvuru yaptığı yarışmada 12 Bölge Merkezinde yapılan değerlendirmelerin sonucunda 23’ü biyoloji dalında, 27’si fizik dalında, 17’si kimya dalında ve 29’u matematik dalında olmak üzere toplam 96 proje Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen Final Sergisi’ne katılmaya hak kazandı.

Yarışmanın 17-20 Nisan 2017 tarihlerinde düzenlenen İzmir Bölge Sergisi’nde “Dörtgenden Dörtgene Dönüşüm” adlı matematik projesi ile bölge birincisi seçilen 7. sınıf öğrencimiz Aslı Turan, Final Sergisi’nde Türkiye ikincisi oldu. Öğrencimizi, danışman öğretmeni Ceylin Korkmaz’ı ve Özel Ege Lisesi Bilim Kurulunu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
29.05.2017
7 Photos - View album

Post has attachment
Özel Egeliler 3. Strateji Oyunları Turnuvasında

Özel Ege Lisesi öğrencileri Manisa’da Özel Ülkem Koleji tarafından düzenlenen 3. Strateji Oyunları Turnuvası’na katıldı. Öğrencilerin stratejik düşünmelerini, sorgulamalarını ve araştırmalarını sağlamak amacıyla ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuva oldukça çekişmeli geçti. Turnuvanın “Kulami” oyununda okulumuz 6-B sınıfı öğrencilerinden Kaan Madenoğlu dördüncü ve Mustafa Özer beşinci olarak bizleri gururlandırdı. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenleri Elvan Başokçu’yu kutlar, başarılarının devamını dileriz.
PhotoPhotoPhoto
25.05.2017
3 Photos - View album

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhoto
24.05.2017
4 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment
Geleceğin Liderleri Özel Ege’de Yarıştı

Bir bilim ve liderlik okulu olan Özel Ege Lisesi, bu yıl ilk kez düzenlenen Eraslan Vakfı Türkiye Liseler Arası Münazara Turnuvası’na ev sahipliği yaptı. 13-15 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen turnuva, Türkiye’nin dört bir yanından gençleri kültürel ve sosyal bir ortamda buluşturdu. Özel Ege Lisesi öğrencilerinin yürütme kurulu kararı gereği “gölge takım” olarak katıldığı turnuvada 18 okuldan gelen toplam 30 takım kıyasıya mücadele etti.

http://www.egelisesi.k12.tr/duyurular/gelecegin-liderleri-ozel-egee28099de-yaristi--1728.html
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23.05.2017
11 Photos - View album

Post has attachment
Özel Ege Lisesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

Özel Ege Lisesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşku içinde kutlandı.

Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 9-F sınıfından Ömer Çoban’ın günün anlamı ve önemini vurguladığı konuşmasının ardından tören alanında bulunan bütün öğrenciler Gençliğin Atatürk’e Cevabı’nı hep bir ağızdan seslendirdi. Daha sonra 9-D sınıfından Fikri Kerem Kınal, Atatürk’e Son Mektup adlı şiiri okudu. Tören öğrencilerin halk oyunları, modern dans, jimnastik ve tango gösterileri ile devam etti.

Gençlik Haftası kapsamında yapılan basketbol ve futbol müsabakalarında derece alan lise öğrencilerimiz ile yüzme yarışları sonucunda millî takım aday kadrosuna seçilen öğrencilerimize Beden Eğitimi Bölüm Başkanı Ali Ergül başarı belgelerini verdi.

Törende görev alan tüm öğrencilerimizi kutlar, nice bayramlar dileriz.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
22.05.2017
10 Photos - View album

Post has attachment
Özel Egeli Girişimciler Yılın Genç Başarı Şirketi Yarışmasına Katıldı

Özel Ege Lisesinin girişimci öğrencilerinin 3X Genç Başarı Şirket Programı kapsamında kurdukları Corti adlı şirket, İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde gerçekleştirilen Yılın Genç Başarı Şirketi Yarışması’na katıldı.
Genç Başarı Eğitim Vakfı ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen 3X Genç Başarı Şirket Programı kapsamında öğrencilerimiz Hasan Alp Dumrul, Oğuzhan Yıldırım, Selin Yağmur Çakmak, Şebnem Türkoğlu, İlke Karadeniz ve Cenker Öztin, danışman öğretmenleri Batuhan Alparslan ve Fırat Ural rehberliğinde Corti adlı şirketi kurdu. Şirket, kulaklık kablolarının birbirine karışmasını engelleyen kulaklık kablosu sarıcı ürünü İzmir Makine Sanayinin katkılarıyla üretilen kutusuyla birlikte satışa sundu. Elde ettiği tüm geliri Türkiye İşitme Engelliler Derneğine bağışlayacak olan Corti, program kapsamında önce İzmir’de düzenlenen 2. Yerel Ticaret Fuarı’na katıldı. Ardından Yılın Genç Başarı Şirketi Yarışması kapsamında üç dakikalık video ve faaliyet raporlarını vakfa gönderen Corti, yapılan oylama sonucunda İstanbul’da düzenlenen yarışmaya katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimiz, 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen yarışmada ürün ve hizmetlerini sergileme fırsatı buldu. Öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.
Photo
Photo
22.05.2017
2 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded