Profile cover photo
Profile photo
Menopauza
44 followers -
Portal kobiety świadomej
Portal kobiety świadomej

44 followers
About
Posts

Post has attachment
Już Janusz Kochanowski zauważył, jak dużą wartość stanowi zdrowie, które na co dzień rzadko doceniamy. Nie inaczej było w przypadku głównej bohaterki powieści Agnieszki Lis pt. Karuzela. Renata wiodła zwyczajne życie, od czasu do czasu ubolewała nad faktem, że mąż ze względu na nadmiar pracy nie poświęca jej tyle uwagi, ile by chciała. Problemy zdrowotne zmieniają jej spojrzenie na codzienność. Czy Renacie uda się pokonać śmiertelną chorobę i przywrócić relacjom rodzinnym odpowiednią temperaturę?
https://www.menopauza.pl/karuzela-agnieszka-lis/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
"Cztery pory roku w afgańskiej wiosce" to reportaż, w którym ukazano codzienne życie ubogich mieszkańców tego muzułmańskiego kraju. Materiały do książki zostały zebrane przez Annę Badkhen osobiście, dzięki czemu mamy okazję przekonać, się jak wyglądają tamtejsze realia.
https://www.menopauza.pl/pory-roku-afganskiej-wiosce-anna-badkhen/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Estrogeny wpływają na regulację cyklu menstruacyjnego, a także na inne aspekty funkcjonowania organizmu: gospodarkę lipidową czy syntezę kolagenu. Dlaczego praca jajników wygasa w okresie klimakterium?
https://www.menopauza.pl/praca-jajnikow-dlaczego-wygasa-okresie-klimakterium/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przepełnione szpitale, długie kolejki do lekarzy – tylu pacjentów z objawami grypy nie zaobserwowano od około 40 lat. Dane statystyczne przerażają, największy szczyt zachorowalności dopiero przed nami. Jak przedstawiają się statystyki z ostatnich dni? Kto znajduje się w grupie ryzyka i czy czeka nas epidemia grypy w Polsce?
https://www.menopauza.pl/czy-czeka-nas-epidemia-grypy-w-polsce/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Choć wyciąganie przedmiotów ze śmietnika kojarzy nam się głównie z osobami żyjącymi w skrajnej nędzy, które poszukują jedzenia pozwalającego im przetrwać dzień, trend ten coraz częściej spotyka się z zainteresowaniem osób zamożnych. W internecie furorę robi vlogerka wyciągająca kosmetyki ze śmietnika. Czy dziewczyna w ogóle myśli o swoim zdrowiu?
https://www.menopauza.pl/vlogerka-wyciagajaca-kosmetyki-ze-smietnika-obawia-sie-o-swoje-zdrowie/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tabletki antykoncepcyjne uchodzą za metodę zapobiegania ciąży charakteryzującą się wysoką skutecznością. W praktyce jednak ochrona jest nieco słabsza, ponieważ wiele kobiet popełnia błędy, przyjmując pigułki. Zapomniałam jednej tabletki antykoncepcyjnej – to jedne z najpopularniejszych wpisów w internecie. Kobiety, które z różnych powodów pominęły przyjęcie kolejnej pigułki, w sieci poszukują porad, co zrobić w zaistniałej sytuacji.
https://www.menopauza.pl/zapomnialam-jednej-tabletki-antykoncepcyjnej-robic/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przed nami najważniejsza gala w roku, czyli Oscary 2017. Nagrody Akademii Filmowej to najbardziej wyczekiwane wydarzenie przez miłośników kina. W tym roku, zostaną wręczone już po raz 89. w słonecznym Hollywood!
https://www.menopauza.pl/oscary-2017-znamy-nominacje/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Uda to jedna z najbardziej problematycznych partii ciała. Ich odchudzenie nie jest łatwe, a wymarzone jeansy czekają na swoją kolej. Sama dieta to nie wszystko, potrzebne są jeszcze ćwiczenia na zgrabne uda. Jakie wybrać, by je skutecznie wymodelować?
https://www.menopauza.pl/cwiczenia-na-zgrabne-uda/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Estrogeny to żeńskie hormony, które wpływają na rozwój typowo kobiecych cech. Ich stężenie zmienia się w trakcie cyklu menstruacyjnego. Jaką pełnią rolę?
Add a comment...

Post has attachment
Przekwitającym paniom zalecane są preparaty z czerwonej koniczyny. Ta niepozorna polna roślina zawiera fitoestrogeny, które łagodzą objawy menopauzy. Jak wygląda jej korzystne działanie na nasz organizm?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded