Profile cover photo
Profile photo
Ideh pardaz
11 followers -
طراحی سایت، تولید اَپ و تبلیغات آنلاین
طراحی سایت، تولید اَپ و تبلیغات آنلاین

11 followers
About
Posts

Post has attachment
نكاتي در مورد نحوه استفاده بهينه از سرويس گوگل ادوردز ( Google AdWords ) :


گوگل ادوردز ( Google AdWords ) اين روزها به يكي از سرويس هاي محبوب گوگل تبديل شده است. به خصوص در كشور ما كه تمايل براي گرفتن جواب سريع و لحظه اي و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بيشتر از انجام خدمات اساسي و زمانبر مانندبهينه سازي سئوسايت است. در مقالات قبلي به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه كاركرد آن توضيحاتي داده شده است، در اين مقاله بيشتر سعي شده است به نكاتي اشاره شود كه متقاضيان سرويس ادوردز و بخشبازاريابي آنلاينشركت هاي فناوري اطلاعات از آنها بهره ببرند.


مقدمه:
گوگل ادوردز يك سرويسبازاريابي الكترونيكاست كه توسط شركت گوگل ارائه شده است. با استفاده از اين سرويس، تبليغ‌كنندگان براي راحت تر ديده شدن در صفحه نخست نمايش نتايج جستجو ( SERP ) سرمايه گذاري مي كنند. سيستم كاركرد با ادوردز به صورت مناقصه اي است. مجموعه شما با كمك گرفتن از تجارب و دانش يك تيمبازاريابي الكترونيك، تعدادي محدودي از واژه ها و يا عبارات را انتخاب مي كند و مبلغي را روي هر كدام ازين واژه ها سرمايه گذاري مي كند. در صورت موفقيت شما در رسيدن به بالاي صفحه نخست نتايج جستجو ( كه به فاكتورهاي متعددي نياز دارد ) به هدف خود رسيده ايد.

گوگل ادوردز ( Google AdWords ) اين روزها به يكي از سرويس هاي محبوب گوگل تبديل شده است. به خصوص در كشور ما كه تمايل براي گرفتن جواب سريع و لحظه اي و صعود به صدر صفحات نخست جستجو، بيشتر از انجام خدمات اساسي و زمانبر مانندبهينه سازي سئوسايت است. در مقالات قبلي به طور مفصل در مورد ادوردز و نحوه كاركرد آن توضيحاتي داده شده است، در اين مقاله بيشتر سعي شده است به نكاتي اشاره شود كه متقاضيان سرويس ادوردز و بخشبازاريابي آنلاينشركت هاي فناوري اطلاعات از آنها بهره ببرند.

نحوه نمايش تبليغات:
بخش بازاريابي براي رعايت حقوق مشتريان و ضمنا بالا بردن راندمان كار تبليغات و عملكرد حرفه اي خود، بايد نكات زير را براي نحوه نمايش تبليغات ادوردز در نظر بگيرند:

1- تاريخ نمايش تبليغات:
براي بالا بردن هر چه بيشتر ميزان بازدهي تبليغات، لازم است كه شركت هاي تبليغاتي در نظر داشته باشند كه تاريخ نمايش Ad يا همانتبليغات گوگلدر روزهاي كاري هفته ( غير از جمعه ) تنظيم شوند. در ضمن بسياري از شركت هاي خصوصي در روزهاي پنج شنبه نيز تعطيل هستند. انتخاب روزهاي نمايش تبليغات بايد به صورتي انجام شود كه سرمايه گذاري مشتريان بيهوده تلف نشود ( كليك روي لينك تبليغاتي آن ها و تماس با آن ها در روزهايي صورت گيرد كه فردي در دفتر مشتري براي جوابگويي حاضر باشد. ) همچنين در ايام تعطيلات رسمي سال مثل عيد نوروز نمايش يا عدم نمايش تبليغات ادوردز بايد از قبل با مشتريان هماهنگ شده باشد.

2- زمان نمايش تبليغات:
براي بالا بردن هر چه بيشتر ميزان بازدهي تبليغات، همچنين لازم است كه شركت هاي تبليغاتي در نظر داشته باشند كه زمان نمايش Ad يا همانتبليغات گوگلبر اساس ساعات كاري شركت هاي طرف قراردادتبليغات اينترنتيتنظيم شوند. انتخاب ساعات هماهنگ با ساعات كاري باعث استفاده بهينه از هزينه تبليغات و بالا رفتن بازده آن مي شود و از هدر رفتن هزينه تبليغات جلوگيري مي كند. انتخاب تاريخ و زمان نمايشتبليغات در گوگل ادوردز پس از انتخاب كمپين تبليغاتي مورد نظر و از قسمت Ad schedule انجام مي شود.

نكته مهم ديگر در انتخاب زمان نمايش تبليغات اين است كه شركت هاي تبليغاتي بايد زمان نمايش تبليغات را بر اساس وقت محلي كشورمان تبديل كنند، زيرا به خاطر محدوديت هايي كه گوگل در حال حاضر براي كشورمان ايجاد كرده است، امكان تنظيم زمان بر اساس وقت محلي ايران وجود ندارد. در ضمن شركت هايتبليغات اينترنتيبايد در نظر داشته باشند كه در زمان ثبت نام در گوگل ادوردز امكان انتخاب محدوده زماني محيا مي باشد و پس از آن تغيير محدوده زماني در ادوردز تنها از طريق مكاتبه با پشتيباني ادوردز گوگل و به سختي و براي يك بار امكان پذير است.

3- نحوه جستجو شدن تبليغات:
سرويس ادوردز به صورت پيش فرض از روش Broad Match، براي جستجو شدن و نمايش داده شدن هرچه بيشتر تبليغات به كاربران استفاده مي كند و تبليغات را به صورت كلي نمايش مي دهد. اين روش به نوعي "انطباق گسترده" عبارات جستجو شده توسط كاربران باكلمات كليديانتخاب شده توسط انجام دهندگان تبليغات آنلاين است و پركاربرترين روش انتخابي بين انجام دهندگان تبليغات آنلاين است.

روش ديگر Phrase Match است كه تا حدي شبيه به روش Broad Match است با اين تفاوت كه كنترل شده تر مي باشد و لازم است كه "انطباق عبارت" صورت گيرد. مثلا اگر عبارت "استخر سرپوشيده" براي تبليغات انتخاب شود، كاربراني كه عبارت "تخفيف استخر سرپوشيده" را جستجو مي كنند تبليغ را خواهند ديد، اما كاربراني كه عبارت " تجهيزات استخر سرپوشيده" را جستجو مي كنند قادر به ديدن تبليغ نخواهند بود.

روش آخر كه كمتر به كار مي رود Exact match يا "تطابق عيني" است كه در آن كاربر تنها در صورتي تبليغ را خواهد ديد كه عين عبارت وكلمات كليديآن را در موتور جستجو تايپ كند و ترتيب وارد كردن كلمات نيز اهميت دارد.

جمع بندي:
ماندن در صدر نتايج جستجو به رقيبان نيز بستگي دارد. زماني گوگل شروع به برداشت از حساب شما مي كند كه كاربران روي لينك يا همان آدرس اينترنتي سايت شما كليك كنند. روش برداشت از حساب شما در ادوردز همان پرداخت به ازاي كليك است ( Pay Per Click ) يا .( PPC ) به فرض شركت شما در زمينه طراحي وبسايت كار مي كند. به فرض شما كلمات طراحي سايت وطراحي وبسايت را در ادوردز انتخاب كرده ايد. اين كلمات كليدي با اين كه از لحاظ ساختار بسيار شبيه هم هستند، اما مي توانند تاثير كاملا مختلفي را در نتيجه گيري شما بگذارند.

#کلمات_کلیدی #گوگل_ادوردز #ادوردز #سئو #بازاریابی_آنلاین
Add a comment...

Post has attachment
طراحي متريال و تاثير آن روي طراحي و ساخت اپليكيشن ها و سايت ها:


سه اصل نور، سطح و حركت، كليدهاي فهميدن روش حركت اشيا و در ارتباط بودن اشيا در فضا هستند. نورپردازي واقعي شكاف ها را مشخص مي كند و فضاها را تقسيم مي كند. همچنين قسمت هايي را كه حركت مي كنند به ما نشان مي دهد. درتوليد اپليكيشن موبايلاين موارد رعايت مي شوند. گوگل نيز درطراحي اپليكيشن موبايلاز آنها استفاده كرده است.

مقدمه:
طراحي متريال نوعي زبان ديداري است كه دستورهاي طراحي كلاسيك را با خلاقيت و تكنولوژي روز تركيب مي كند. سطوح و لبه ها در طراحي متريال آن طور كه در واقعيت وجود دارند به نظر مي رسند. استفاده از ويژگي هاي لمسي معمول به كاربر براي درك كارايي كمك مي كند. سه اصل نور، سطح و حركت، كليدهاي فهميدن روش حركت اشيا و در ارتباط بودن اشيا در فضا هستند. نورپردازي واقعي شكاف ها را مشخص مي كند و فضاها را تقسيم مي كند. همچنين قسمت هايي را كه حركت مي كنند به ما نشان مي دهد. درتوليد اپليكيشن موبايلاين موارد رعايت مي شوند. گوگل نيز درطراحي اپليكيشن موبايلاز آنها استفاده كرده است.

بخش هايي عمومي از طراحي متريال:
به طور كلي شما مي توانيد طراحي متريال را در دو بخش خلاصه كنيد: 1- مواد و عناصر طراحي.
2- حركت ها و انيميشن ها مواد و عناصر.

طراحي اين مواد زمينه طراحي ما را فراهم مي كنند به طوري كه سطوح و لبه هاي اشيا در طراحي متريال براي ما نشانه هايي بصري را ايجاد مي كنند. اكنون مي خواهيم اين نوع طراحي را با زندگي واقعي مقايسه كنيم. ما ابعاد يك اتاق را به خاطر وجود ديوار ها مي توانيم درك كنيم و همچنين چيدمان يك اتاق درك ما را نسبت به آن اتاق شكل مي دهد. مثلاً شما به وضوح مي توانيد تفاوت بين آشپزخانه و اتاق نشيمن را درك كنيد.

اين همان اصلي است كه در طراحي متريال به كار مي رود. تركيب طراحي و محتوا، بافت طراحي را در فضاي ديجيتالي براي كاربر همانند ديوار هاي فيزيكي و چيدمان اتاق ايجاد مي كنند. اكنون كاربر درك بهتري از رابط كاربري دارد چون زبان متريال بافت كاملي را از طراحي رابط ايجاد كرده است.

توضيح تصوير:
كارت ها طراحي بافت ها را به خوبي نشان مي دهند و آن ها عنصري هستند كه در اين طراحي بسيار از آن ها استفاده شده است. يك كارت محتواي خود را به خوبي با داشتن تعامل با ديگر كارت ها، در خود به نمايش مي گذارد.

مفهوم حركت ها در طراحي متريال شرحي همانند موضوع قبلي دارد. اين حركت ها از طريق به جريان در آوردن اجزاي اپليكيشن، بافت طراحي را فراهم مي‌كنند و با توجه به اين كه انيميشن ها در همه جا وجود دارند، هيچ گاه كاربر احساس توقف در محتوا نمي كند. هيچ مانعي مانند تناقض در طراحي يا منوهاي ناوبري گيج كننده در اين نوع طراحي وجود ندارد.

اينجا اين سوال پيش مي آيد كه دقيقاً فعاليت اين حركت ها بر چه اساسي انجام مي گيرد؟ پاسخ اين سوال با آوردن يك مثال قابل توضيح است؛ در صفحه اصلي ليستي از كارت ها وجود دارد كه با انتخاب يكي از كارت ها محتواي آن كارت به جاي آن كه به اندازه يك كارت در صفحه قرار گيرد به اندازه طول و عرض صفحه گسترش مي يابد.

در اين قسمت به خوبي مي توانيد كار مواد و حركت ها را در طراحي درك كنيد. در اين بخش كارت به مانند ماده در طراحي است. هنگامي كه كاربر در تعامل با آن قرار مي گيرد، محتواي آن براي نمايش بيشتر با حركت در صفحه گسترش مي يابد. اين ها پيوستگي كار را براي كاربر فراهم مي كنند تا ببيند كه ورودي آن ها چگونه رابط كاربري را تحت تاثير قرار مي دهند.

رنگ ها:
رنگ ها همچون اندازه، براي طراحان اهميت دارند. بخش زيادي از تاثير در احساس و ظاهر طراحي مربوط به اين بخش است در عين حالي كه با خود بار رواني براي كاربر ايجاد مي كنند. رنگ ها مي توانند اين احساس را به وجود آورند كه اين طراحي قابل اعتماد يا هيجان انگيز يا علمي و ... است. در طراحي متريال ما به يك پالت رنگ گسترده دسترسي داريم كه مي توانيم به وسيله آن پايهطراحي اپليكيشن موبايلرا ايجاد كنيم.

جمع بندي:
موارد اصلي طراحي (قابل چاپ) شامل متن، فضا، مقياس، رنگ و استفاده از تصاوير مناسب و مربوط براي راهنمايي بيشتر بيننده است. كاري كه موارد فوق انجام مي دهند بيشتر از راضي نگه داشتن نگاه مخاطب است. اين اصول تمركز و يك روند مفهومي را انتقال مي دهند. رنگ آميزي هاي حساب شده، تايپ با اندازه هاي بالا و فضاي سفيدي كه از قصد قرار داده مي شود، رابطه اي بين متن و گرافيك ايجاد مي كند.

اين رابطه باعث جذب بيشتر مخاطب هنگام استفاده مي شود. رنگ ها ميتوانند اين احساس را به وجود آورند كه طراحي هيجان انگيز ياعلمي و … است. گوگل در طراحي متريال يك پالت رنگ گسترده را هم معرفي كرده كه مي توانيد به وسيله آنطراحي اپليكيشن موبايلياطراحي سايتخود را پايه ريزي كنيد.

#توليد_اپليكيشن_موبايل #طراحی_اپليكيشن_موبايل #طراحی_اپليكيشن #توليد_اپليكيشن #طراحی_سایت
Add a comment...

Post has attachment
تعريف، وظايف و انواع آژانس هاي گردشگري در ايران و زمينه هاي فعاليت آن ها در گردشگري:


مسافران معمولا با گزينه هاي زيادي از انواع رزرو آنلاين وسيله حمل و نقل،رزرواسيون آنلاينهتل، مقاصد و جاذبه ها روبرو هستند. آن ها مي توانند با جستجو در اينترنت و يا با استفاده ازوب سرويس هاي گردشگرياطلاعات مورد نياز را جمع آوري كنند و يا از خدمات آژانس هاي مسافرتي استفاده كنند.

آژانس هاي مسافرتي چيست؟
نقش آژانس هاي مسافرتي به عنوان يك واسطه مي باشد كه به صورت شخصي و يا تجاري بخش هاي گوناگون صنعت گردشگري را به مشتريان ارائه مي كنند. به طور كلي در اصطلاحات بازاريابي مي توان گفت كه آژانس هاي مسافرتي عامل واسطه اي هستند كه از طرف مشتري، مقدمات لازم را براي سفر به وسيله عرضه كنندگان سفر (هتل ها، خطوط هوايي با استفاده ازسيستم رزرواسيونآنـلاين) فراهم آورده و در ازاي آن از عرضه كنندگان كميسيون و از مشتريان حق الزحمه دريافت مي كنند.

مسافران معمولا با گزينه هاي زيادي از انواعرزرواسيون آنلاينوسيله حمل و نقل،رزرواسيون آنلاينهتل، مقاصد و جاذبه ها روبرو هستند. آن ها مي توانند با جستجو در اينترنت و يا با استفاده ازوب سرويس هاي گردشگرياطلاعات مورد نياز را جمع آوري كنند و يا از خدمات آژانس هاي مسافرتي استفاده كنند.

وظايف آژانس هاي مسافرتي:
آژانس هاي مسافرتي در واقع در زمان بندي برنامه ها، مسيريابي، اقامت، امور ارزي و قيمت ها، قوانين و مقررات، شناخت مقصدها و ساير جنبه هاي مسافرت و فرصت هاي سفر تخصص و مهارت دارند. در كل مي توان آژانس هاي مسافرتي را متخصص و مشاوري دانست كه مي تواند در زمان و پول مشتري صرفه جويي كند.

نكاتي در مورد آژانس هاي مسافرتي:
امروز با گسترش خدمات آنلاين و استفاده همگاني از آن، امكان استفاده از قابليت هايرزرواسيون آنلاينمجموعه هاي گردشگري وجود دارد. اينترنت مي تواند ابزار قدرتمندي در دست مشتريان باشد، اينترنت اين امكان را مي دهد كه مشتري سوالات خود درباره مقصد را در اين فضا جستجو كند. اما ذكر اين نكته مهم است كه مشتري بايد دقيقا بداند كه چه چيزي را و به چه نحوه اي جستجو كرده تا به نتيجه مطلوب برسد. از اين رو آژانس هاي مسافرتي در زمانطراحي سايتخود بايد نهايت دقت و وسواس را در نظر بگيرند تا مخاطبينشان دچار سردرگمي نشوند.طـراحي سـايت آژانـس هاي گردشگريامري كاملا تخصصي است كه مجموعه ايـده پرداز سالها تجربه در اين امر دارد و نگاهي گذرا به ليست مشتريان ايده پرداز در زمينه گردشگري گواهي بر اين گفته است.

آژانس هاي مسافرتي، توزيع كنندگان پيشتاز خدمات و محصولات گردشگري هستند و مشتريان همچنان به آژانس هاي مسافرتي براي كسب اطلاعات سفر، برنامه ريزي، ذخيره كردن مكان و رزرو و تهيه بليط وابسته اند، زيرا آژانس ها مي توانند خدمات ارزشمندي را ارائه كنند.

انواع آژانس هاي مسافرتي ايراني به دسته "الف"، "ب" و "پ" تقسيم مي شوند:

دفاتر خدمات مسافرتي داراي مجوز بند الف:
دفاتر داراي مجوز بند الف داراي عنوان آژانس هاي هواپيمايي مي باشند و وظيفه شان ذخيره و صدور بليت است.

دفاتر بند الف از نظر وظيفه به دو بخش تقسيم مي شوند:
صدور بليت پروازهاي داخلي
صدور بليت پروازهاي خارجي

در اين دفاتر ذخيره و صدور بليت هاي ديگر وسايل حمل و نقل همانند اتوبوس نيز صورت مي پذيرد.
اين آژانس ها تحت نظارت مستقيم سازمان هواپيمايي كشوري هستند.

دفاتر خدمات مسافرتي داراي مجوز بند ب:
اين گونه دفاتر خدماتي به عنوان فروشندگان، برنامه ريزان و مجريان تورها ايفاي نقش مي كنند.

تور داخلي : تورهاي يك روزه زميني داخلي و تورهاي زميني يا هوايي چند روزه مثل: كيش، قشم
تور خارجي : تورهاي خارج از كشور مانند: تور هاي دبي، تركيه
تور ورودي : تورهاي مسافراني كه از خارج به ايران مي آيند.

اخذ ويزا
رزرواسيون آنلاين هتل
اين آژانس ها تحت نظارت مستقيم سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري هستند.

دفاتر خدمات مسافرتي داراي مجوز بند پ:
اين گونه از دفاتر خدماتي وظيفه برگزاري انواع تورهاي زيارتي را دارند. مانند: تورهاي حج، زيارتي و ...

لازم به ذكر است كه اين دفاتر حق برگزاري تورهاي غير زيارتي را ندارند. اين آژانس ها تحت نظارت مستقيم سازمان حج و زيارت هستند. نكته مهم در مورد انواع آژانس ها : دفاترخدمات مسافرتي هريك مي توانند به صورت مجزا يكي از اين مجوز ها و يا تركيبي از آن ها را داشته باشد. اگر آژانس چند مجوز داشته باشد به صورت همزمان تحت نظارت مستقيم سازمان هاي مسئول قرار مي گيرد.

#رزرواسيون_آنلاين #رزرواسيون_آنلاين_هتل #طراحی_سایت #طراحی_سایت_گردشگری #وب_سرویس_گردشگری
Add a comment...

Post has attachment
لزوم وارد كردن اطلاعات كافي در بخش دانشنامه گردشگري در وبسايت آژانس هاي مسافرتي:


درطراحي سايت آژانس هاي گردشگري و طراحي اپليكيشن آژانس مسافرتي وجود دانشنامه گردشگري جز مهم ترين اركان مي باشد. اين بخش شامل اطلاعات مناسب و به روزي است كه به گردشگر كمك مي كند كه ديد وسيع تري از سفر و مقصد خود پيدا كند.

در گردشگري مانند هر صنعت ديگري عواملي مهم وجود دارد كه توجه به آنها براي ادامه حيات اين صنعت درآمدزا بسيار ضروري به نظر مي رسد . توجه به اين عوامل مهم توسعه صنعت گردشگري را به دنبال دارد. ميزان موفقيت در توسعه گردشگري نيز تابعي از كيفيت و نحوه دخالت عوامل موثر گوناگون است كه در حقيقت همان اركان گردشگري محسوب مي شوند . باطـراحي سايت گردشگريمناسب بر مبناي اصولبهينه سازي سئودر راستاي افزايش رنك مي توان گام بلندي در جذب گردشگران برداشت.

اركان صنعت گردشگري
اركان صنعت گردشگري كه نقش به سزايي در موفقيت اين صنعت دارند عبارتند از: جاذبه هاي گردشگري و تسهيلات و خدمات گردشگري كه در ادامه مختصر به هر كدام از آنها اشاره مي شود:

جاذبه هاي گردشگري
هر پديده يا عامل انگيزشي كه جذابيتي در مقصد ايجاد كند و منجر به مسافرت فرد يا افرادي از نقاط مختلف به مقصد گردشگري شود، جاذبه ناميده مي شود . جاذبه ها در گردشگري به دو دسته جاذبه هاي طبيعي و جاذبه هاي فرهنگي تقسيم مي شوند كه هر كدام از اين انواع طيف متنوع و گوناگوني از پديده ها را به خود اختصاص مي دهند. جاذبه هاي طبيعي جاذبه هايي را شامل مي شوند كه انسان دخالتي در ايجاد آنها ندارد اما جاذبه هاي فرهنگي با تفكرات انساني و در نتيجه ي تلاش انسان ها به وجود آمده اند .

وجود جاذبه ها مهم ترين دلايل مسافرت مردم به يك مقصد خاص است . جاذبه هاي گردشگري به عنوان عامل جذب و با توجه به ويژگي هاي خاصي كه دارند، مي توانند گردشگران را از نقاط مختلف و سرزمين هاي دور به سمت خود بكشانند . هر چقدر جاذبه گردشگري متنوع تر، منحصر بفرد تر و جذاب تر باشد، ازقدرت كشش بالاتري برخوردار خواهد بود و در نتيجه حوزه نفوذ وسيع تري خواهند داشت . اهميت جاذبه ها به حدي است كه وجود امكانات اقامتي و پذيرايي، فروشگاه هاي خريد سوغاتي و صنايع دستي نيز به وجود آنها بستگي دارد. ممكن است در يك محل فقط يك جاذبه يا مجموعه اي از جاذبه ها وجود داشته باشد اما در هر صورت شناخت رابطه ي بين انواع جاذبه هاي مختلف يكي از مهم ترين مراحل توسعه گردشگري است.

جاذبه هاي گردشگري با توجه به تنوع، منحصر به فرد بودن، درجه اعتبار و سنديت، ارتباط و مجاورت با ساير جاذبه ها، در دسترس بودن، زنده بودن و موقعيت استقرار ، داراي اهميت و ميزان كشش پذيري متفاوتي هستند كه مي تواند انگيزه سفر را در گردشگران مختلف تقويت كند. بنابراين ويژگي ها و جذابيت ها برنامه ريزان را در انتخاب بازارهاي هدف، پاسخگويي به تقاضاي موجود و برنامه ريزي براي توسعه گردشگري در آينده ياري خواهد كرد.

درطراحي سايتهاي گردشگري معرفي كامل جاذبه هاي گردشگري در قسمت دانشنامه توريستي امري فوق العاده ضروري است.

تسهيلات و خدمات گردشگري
تسهيلات و خدمات گردشگري به مجموعه تاسيسات و تجهيزات مربوط به حمل و نقل ، اقامت، پذيرايي، تفريح و خدمات جنبي مربوط به گردشگري گفته مي شود. در همين راستا انواع تاسيسات در زير دسته بندي شده اند :

تاسيسات اقامتي عبارتند از: هتل ها و مهمانخانه ها، اردوگاه هاي گردشگري، پانسيون ها و متل ها .
تاسيسات پذيرايي عبارتند از: دكه هاي اغذيه فروشي، كافه ها و نظاير اينها.
تاسيسات تفريحي عبارتند از: پاركها، استخرهاي شنا، پيستهاي ورزشي و نظاير آنها.

دسترسي ها ( زميني، هوايي، دريايي )، آب آشاميدني و تاسيسات فاضلاب، خدمات بهداشتي و فوريت هاي پزشكي، تامين انواع انرژي و ارتباطات ( سيستم مخابرات ، پست، اينترنت ) در حوزه زيرساخت ها قرار مي گيرند و در توسعه گردشگري نقش ويژه اي دارند.

بنابراين وجود جاذبه هاي گردشگري در يك منطقه شرط لازم براي فعاليت هاي مربوط به آن مي باشد، اما كافي نيست. شرط كافي آن وجود تاسيسات و خدمات رفاهي و همچنين وجود سيستم حمل و نقل و شبكه راه هاي استاندارد است كه بتواند نيازهاي مسافران را در حد مطلوب برآورده سازد.

وجود اطلاعات مذكور در دانشنامه گردشگري سايت يا اپليكيشن آژانس هاي مسافرتي بسيار مهم مي باشند.

جمع بندي:
درطراحي سايت آژاانس هاي گردشگري و طراحي اپليكيشن آژانس مسافرتي وجود دانشنامه گردشگري جز مهم ترين اركان مي باشد. اين بخش شامل اطلاعات مناسب و به روزي است كه به گردشگر كمك مي كند كه ديد وسيع تري از سفر و مقصد خود پيدا كند. همچنين در دانشنامه گردشگري مواردي همچون قوانين خاص يك شهر يا كشور در فصول خاص سال براي مسافرت نيز بايد ذكر شوند تا توريست با رعايت آن ها به مشكل خاصي برخورد نكند. همه موارد مذكور از طريق طراحي وتـوليد اپليكيشن گردشگري نيز ممكن مي شود.


#توليد_اپليكيشن #طراحی_اپلیکیشن #طراحی_سایت #طرحی_وبسایت #گردشگری
Add a comment...

Post has attachment
دسته بندي تورهاي گردشگري و توضيحاتي در مورد تور هاي ورودي( Incoming ) :


آژانس هاي مسافرتي بايد قبل از ورود مسافران نسبت به احتياجات و درخواست هاي آن ها پيش بيني هاي لازم را انجام دهند. همچنين اگر مسافران در ايام خاصي از سال مثل ماه مبارك رمضان قصد ورود به كشور را دارند بايد قبل از ورود نسبت به قوانين داخلي كشور به خوبي توجيه شده باشند.

صنعت گردشگري امروزه از هميشه بيشتر رونق گرفته است. برخي دلايل آن عبارتند از ظاهر شدن تكنولوژي هاي جديد از جمله طراحي و توليد اپليكيشن گردشگري در شكل هاي گوناگون كه انجام فعاليت هاي توريستي را از هميشه راحت تر كرده اند و همچنين انجامتبليغات در شبكه هاي اجتماعيبه ارزانترين و آسان ترين روش ممكن، براي نشان دادن نقاط زيبا و بكر مختلف دنيا. از طرفي گردشگران نيز خود، علاقه زيادي به اشتراك گذاشتن تصاوير و تجربيات از سفرهايشان در شبكه هاي اجتماعي كه در آن ها عضو هستند دارند. در اين مقاله در مورد انواع تورها صحبت مي شود و تور هاي ورودي يا Incoming مفصل توضيح داده خواهند شد.

در ابتدا اگر بخواهيم يك تعريف كلي از تور ورودي داشته باشيم، ابتدا بايد كل تورها را به سه دسته تقسيم كرد:
تورهاي داخلي:عبارت است از سفرهاي افراد مقيم يك كشور در سرزمين خود.
تورهاي خارجي:عبارت است از سفرهاي افراد مقيم يك كشور به خارج از مرزهاي سياسي كشور خود.
تورهاي ورودي:عبارت است از سفر افراد غير مقيم به يك كشور و به عبارتي وارد شدن آنها به مرزهاي سياسي يك سرزمين.

تورهاي ورودي:
آژانس هاي مسافرتي ممكن است تمامي خدمات مورد نياز مسافران را از جمله خدمات مربوط به اسكان يا حمل و نقل و ... را از صفر تا صد ارائه كنند ( كه اين حالت در كشور ما كمتر اتفاق مي افتد ) و يا با بستن قرارداد با هتل ها و يا شركت هاي حمل و نقل و ... به ارائه خدمات بپردازند.

عناصر مهم تور ورودي:
از مواردي كه در تورهاي ورودي نقش مهمي بازي مي كنند عبارتند از:

آژانس هاي مسافرتي بايد قبل از ورود مسافران نسبت به احتياجات و درخواست هاي آن ها پيش بيني هاي لازم را انجام دهند. همچنين اگر مسافران در ايام خاصي از سال مثل ماه مبارك رمضان قصد ورود به كشور را دارند بايد قبل از ورود نسبت به قوانين داخلي كشور به خوبي توجيه شده باشند.

همچنين در حين مسافرت آژانس ها ملزم به فراهم كردن موارد ذيل براي گردشگران مي باشند:

راهنماي تور:راهنماي تور يكي از مهمترين عناصر در تورها از جمله تور ورودي است. با توجه به اينكه سفر در چه حوزه و موضوعي برگزار مي‌شود، راهنما بايد متناسب با آن مدرك لازم را داشته باشد. مثلا براي تورهاي طبيعت، كارت راهنماي تور طبيعت‌گردي، تورهاي با محوريت فرهنگ و تاريخ،كارت راهنماي جهانگردي (فرهنگي) و يا تورهاي دوچرخه سواري و كوهستان، لوح راهنماي تور دوچرخه‌سواري و كارت راهنماي تور كوهستان را دارا باشد. علاوه بر داشتن مدرك معتبر راهنما، بايد اطلاعات و دانش صحيحي نسبت به جاذبه‌ها و مقاصد داشته باشد و بايد بتواند علاوه بر اطلاعات موجود مكتوب در كتاب‌ها، دانشي افزون به مسافران خود منتقل كند. يك راهنماي تور بايد كاملا به زبان مسافران خود مسلط باشد و به راحتي بتواند منظور خود را انتقال دهد و علاوه بر آن به اصطلاحات تخصصي حوزه كاري خود مسلط باشد. يك راهنما بايد صبر و حوصله كافي براي مسافران خود داشته باشد چرا كه اخلاق صحيح و حرفه‌اي يكي از اصول لازم براي يك راهنماي گردشگري است كه اين مورد براي راهنمايان تورهاي ورودي اهميت صد چندان پيدا مي‌كند؛ زيرا معمولا مسافران ورودي، راهنماي تور را به عنوان نماينده مردم آن كشور مي‌دانند و در صورت وجود اشتباهات رفتاري در او، ممكن است نسبت به مردم آن كشور دچار سو تفاهم شوند.

برنامه سفر:راهنماي تور هنگام برنامه‌ريزي براي سفر تورهاي خود بايد عوامل مختلفي را در نظر بگيرد از جمله: سن مسافران، مليت و كشور آنها، جنسيت، موقعيت اجتماعي و بسياري عوامل ديگر. هنگام برنامه‌ريزي بايد به جنبه‌هاي مختلف توجه كرد؛ زيرا در صورت عدم نگاه چند بعدي به برنامه، علاوه بر اينكه تور براي مسافران خسته كننده مي‌شود، خود راهنما هم با دشواري‌هاي فراواني رو‌به‌رو خواهد شد، بنابراين بهتر است در سفرها تمامي جوانب با توجه به نوع مسافر و علايق او بررسي شود. علاوه بر آن، به موارد احتمالي و تاثيرگذار بر تور هم بايد توجه كرد از جمله: آب و هوا، حوادث و اتفاقات احتمالي و.... يك برنامه خوب، برنامه‌اي است كه بيشترين احتمال‌ها و پيش‌بيني‌ها در آن صورت بگيرد و راهنما و مسافر كمترين غافلگيري ‌ها را داشته باشند.
تجهيزات و امكانات:راهنما علاوه بر اينكه برنامه‌اي با محوريت مسافر مي‌ريزد، بايد به منابع و امكانات مقصد خود توجه كرده و مسافر خود را نيز با آنها آشناكند. راهنما بايد برنامه‌هاي سفر خود را با توجه به تجهيزات و امكانات موجود در نظر بگيرد.

گرفتن كليه مجوز هاي لازم:اخذ مجوز از ناجا براي تردد گردشگران در سطح جاده هاي كشور، تكميل مدارك لازم جهت اخذ ويزا از وزارت امور خارجه براي ورود به كشور و مجوز هاي لازم از استانداري در صورت نياز در مورد برگزاري برخي تورها بر عهده آژانس هاي گردشگري مي باشد.

بعد از اتمام سفر و خروج گردشگران كار آژانس هاي مسافرتي به پايان نرسيده است. آژانس هاي مسافرتي بايد با پيگيري از گردشگردان و جويا شدن نظرات آن ها را راجع به خدمات خود، پيشنهادات و انتقادات آن ها را به دقت بررسي كرده و نظرات آنها را روي وبسايت و يا اپليكيشن موبايل خود منعكس كنند. با انجام اين كار مسافران بعدي ديد بهتري نسبت به مقصد خود خواهند داشت و آژانس نيز مي تواند نقاط ضعف خود را برطرف نموده و نقاط قوت خود را افزايش دهد.

سامانه اُكسين ايـده پرداز و نمونه هايي از خدماتي كه در جهت پيشرفت تورهاي ورودي ارائه مي دهد:
1- تمامي درخواست و نياز هاي مسافران از جمله مكان هاي سياحتي، هتل ها، رانندگان و ... در يك نرم افزار جامع نگهداري مي شود.

2- تعيين قيمت ورودي با توجه به تعداد گردشگران و ريز خرج كوچكترين اقلام مصرفي با كمك اكسين تعيين و از هميشه آسانتر شده است.

3- ارائه گزارشات لحظه اي مثل فهرست اسامي، فهرست اتاق بندي، چاپ مجوز هاي تردد و چاپ صورت حساب تور و ...

4- اكسين قابليت نظرسنجي تورها را براي گردشگران فراهم مي كند. گردشگران مي توانند با امتياز دهي و اعلام نظرات درجه رضايت خود را از آژانس ها اعلام كنند و آژانس ها با مرور اين نظرات نسبت به رفع نقاط ضعف خود و ارتقاي نقاط قوتشان اقدام مي كنند.

#گردشگری #جهانگردی #توریسم #طراحی_سایت_گردشگری #تولید_اپلیکیشن_گردشگری
Add a comment...

Post has attachment
آشنايي با سيستمهاي Whitelabel و Distributed Network در سامانه هاي رزرواسـيون آنلاين:


سيستم هاي رزروي كه به صورت Distributed Network پياده سازي شده اند شباهت هاي زيادي با سامانه هايوايت ليبلدارند. در اين مقاله شما را با تفاوت هاي اساسي اين دو آشنا مي كنيم كه از آنها مطلع نيستيد.

در مقاله هاي قبل در خصوص Whitelabel يا برچسب سفيد توضيحاتي ارائه كرديم. حال با معرفي Distributed Network شما را با تفاوت ها و مزاياي اين دو در زمينه سامانه هاي رزرواسيون آشنا خواهيم كرد.

Distributed Network چيست؟ (توضيح علمي)
شبكه توزيع‌شده ( Network Distributed) يك زمينه از علوم رايانه است، كه از چندين سيستم (سرور، راينش ابري و...) تشكيل شده كه توسط يك شبكه رايانه‌اي با هم ديگر در ارتباط اند. يك برنامه كامپيوتري كه در يك سيستم توزيع‌شده اجرا مي‌شود، يك برنامه توزيع‌شده ناميده مي‌شود و به فرايند نوشتن چنين برنامه‌هايي برنامه نويسي توزيع‌شده اطلاق مي‌شود. در شبكه توزيع‌شده يك منبع اصلي در اختيار تعدادي سيستم قرار مي گيرد كه همگي آنها قابليت مشابه داشته و در واقع با منبع اصلي يكپارچه سازي شده اند.

استفاده از Distributed Network در وبسايت هاي گردشگري:

در وبسايت هاي گردشگري از Distributed Network براي ارائه خدماتي كه يك وب سرويس مركزي (براي مثالوب سرويس پروازو يا وب سرويس هتل) ارائه مي كند، در سايت هاي گوناگون استفاده مي شود كه توسط يك سيستم يكپارچه پياده سازي مي شوند و همه وب سايت ها قابليت ارائه خدمات را به صورت همزمان خواهند داشت. تا اينجا احتمالا متوجه تشابه بسيار زياد اين روش با روشوايت ليبلشده ايد. اما در ادامه تفاوت هاي اصلي اين دو را توضيح مي دهيم.

تفاوت هاي ميان Distributed Network و Whitelabel:
- برجسته ترين و با اهميت ترين تفاوت ميان اين دو در نحوه نمايش در وبسايتهاي گردشگري مي باشد. در سامانه هايوايت ليبلعموماً شما مجبور خواهيد شد كه براي هدايت مشتريان به رزرو خدمات، لينكي را از شركت فراهم كننده خدمات گرفته و در سايت خود قرار دهيد. در اين حالت مشتري پس از انتخاب لينك به تب ديگري منتقل مي شود كه يا يك دامنه متفاوت از دامنه سايت شما است و يا يك Subdomain از سايت اصلي شما خواهد بود. آمار گرفته شده حاكي از آن است كه در 70% رزروهاي با مبالغ بالاتر از 1 ميليون تومان، اين انتقال از سايت به تب جديد باعث بي اعتمادي مشتري شما خواهد شد. در سيستم Distributed Network، شركت ارائه كننده خدمات، بخش رزرو را در قالب اصلي وبسايت شما پياده سازي مي كند كه شامل همه مراحل جستجو، انتخاب، ورود اطلاعات، پرداخت بانكي و صدور بليط و يا واچر نهايي مي باشد. دقيقاً مشابه آنكه شما وب سرويسي را در سايت خود پياده سازي كرده باشيد. برتري دوم سيستم Distributed Network در همين خصوص مي باشد.

- در صورتي كه شما پس از پياده سازي Distributed Network، تصميم به پياده سازي وب سرويس خود داشته باشيد، اين امر بدون نياز به تغييرات ظاهري در سايت شما امكان پذير مي باشد. براي مثال يكي از مشتريان شما كه تاكنون 4 بار از سايت شما هتل خريداري كرده است، براي خريد هتل جديدي به سايت شما مراجعه مي كند، غافل از اينكه 4 خريد گذشته توسط سيستم Distributed Network انجام شده است، و خريد جديد توسط وب سرويس شما مي باشد. اين فرد هيچ تغييري را در روند خريد خود تجربه نخواهد كرد و حتي مي تواند در پنل كاربري خود 4 خريد انجام شده توسط Distributed Network را در كنار خريد جديد خود مشاهده نمايد.

- در سامانه هايوايت ليبلگاهي از كد Iframe براي پياده سازي موتور جستجوي رزرووايت ليبلدر ساختار اصلي سايت استفاده مي شود كه عيوب برجسته آن يكي كند شدن سرعت نمايش و فرآيندهاي خريد است و ديگري تاثير منفي كه بر روي سئو سايت شما خواهد گذاشت. همچنين از لحاظ تجربه روند خريد توسط مشتري (User Experience) (UX) در سطح پايين تري نسبت به Distributed Network قرار دارد. سرعت خريد و UX در Distributed Network كاملا مشابه وب سرويس ها مي باشد.

- تنها مزيت استفاده ازوايت ليبلها هزينه هاي پايين آنها نسبت به Distributed Network مي باشد كه معمولا بسيار ناچيز است. برخي ازوايت ليبلها به صورت رايگان ارائه مي شود كه معمولا در پورسانتهاي فروش مبالغ پياده سازي جبران مي شوند. طبق آمار،وايت ليبلهاي موفق عمدتا در زمينه پروازهاي داخلي فعاليت دارند و مشتريان حاضر به خريد از اين خدمات مي باشند.

- در سيستم Distributed Network شما آمار خريدها، مشتريان عضو شده در سيستم و بليط ها و واچرها را در پنل سايت خود مشاهده خواهيد كرد. اما در سيستم هايوايت ليبلشما مجبور خواهيد شد كه آمار خريد هاي انجام شده در پنل سايت ديگري مشاهده كنيد. همچنين در نظر داشته باشيد مسافران شما در صورتي كه در سايت شما پنل عضويت داشته باشند، براي استفاده ازوايت ليبلمجبور خواهند بود تا عضويت ديگري در صفحه رزرو نيز ايجاد كنند.

اميدواريم كه مطالب فوق براي تصميم گيري در انتخاب سيستم رزرو مناسب وبسايت گردشگري شما، كمك كرده باشد. در نظر داشته باشيد كه Distributed Network ووايت ليبلهاي ارائه شده توسط شركت ها، ممكن است تفاوت هايي با ديگري داشته باشند و يا برخي از قابليت هايي كه در خصوص Distributed Network اشاره شد را نداشته باشند.

#وایت_لیبل #رزرواسیون #رزرو_آنلاین #رزرواسیون_آنلاین
#Distributed_Network
#Whitelabel
Add a comment...

Post has attachment
مقايسه بين سيستم هاي عامل اندرويد و iOS به همراه معايب و مزاياي هر كدام


سيستم عامل موبايل نوعي سيستم ‌عامل است كه مخصوص دستگاه هاي قابل حمل از جمله تبلت، تلفن هوشمند و ... مي‌باشد و كنترل اين نوع دستگاه ها را بر عهده دارد. طراحياپليكيشن هاي موبايلانجام شده با كمك سيستم عامل موبايل باعث اجراياپليكيشن هاي موبايلمي شود.

به طور كلي سيستم‌ عامل نرم‌افزاري است كه مديريت منابع رايانه را به عهده دارد و زمينه اي را فراهم مي‌كند كه نرم‌افزار هاي كاربردي اجرا شده و بتوان از خدمات آن استفاده كرد. سيستم‌ عامل جز ضروري‌ترين نرم‌افزارهاي يك سيستم كامپيوتري است. سيستم عامل موبايل نوعي سيستم ‌عامل است كه مخصوص دستگاه هاي قابل حمل از جمله تبلت، تلفن هوشمند و ... مي‌باشد و كنترل اين نوع دستگاه ها را بر عهده دارد.طراحي اپليكيشن موبايلانجام شده تنها با كمك سيستم عامل موبايل، باعث اجراياپليكيشن هاي موبايلمي شود.

اين نرم‌افزار در اصل شبيه به سيستم ‌عامل مايكروسافت ويندوز، لينوكس يا مك او اس ده مي باشد كه كنترل يك رايانه روميزي يا لپ‌تاپ را بر عهده دارند. با اين حال، آنها در حال حاضر تا حدود زيادي ساده ترند، و بيشتر با نسخه هايي كه امكان كار ارتباط با امواج بي سيم با پهناي باند بالا را دارند ساخته شده اند يا همچنين قابليت اتصال به شبكه محلي را دارند.

انواع سيستم عامل ها:

:Android
واژه اندرويد به معناي روبات كوچك و شبه انساني است كه به وسيله كامپيوتر كنترل مي شود و مي توان در فارسي واژه شبيه انسان را براي آن برگزيد. اندرويد بر پايه هسته لينوكس ساخته شده است. رابط كاربري سيستم عامل اندرويد و بيشتر برنامه هاي آن با زبان جاوا و پايتون نوشته شده است. ابزارهاي مختلف آن به راحتي براي كاربران قابل دسترس است و توسط گوگل حمايت مي شود. اين سيستم عامل از فرمت هاي مختلف فايل هاي مولتي مديا مانند MPEG-4، H.264، MP3 ،AAC، GIF، JPEG، PNG، AMR و از تمامي شبكه هاي ارتباطي مورد نياز كاربران موبايل مانند GSM/EDGE، CDMA، EV-DO، UMTS، بلوتوث و wifi پشتيباني مي كند.

موبايل هاي مجهز به سيستم عامل اندرويد، از تمامي سخت افزارهاي رايج مانند GPS و دوربين هاي با كيفيت بالا پشتيباني كرده و ازنرم‌افزار SQLite براي ذخيره و مديريت داده ها استفاده مي كند. اندرويد هم چنين از HTML5 پشتيباني مي كند و توسعه برنامه هاي كاربردي در آن به راحتي انجام پذير است.

ليست چند برند دستگاه ساپورت كننده اندرويد:
برند :SONY شامل سري هاي مختلف گوشي هاي Xperia
برند :Nexus شامل سري هاي مختلف گوشي هاي Google Pixel و نكسوس
برند :LG شامل سري هاي مختلف گوشي هاي ال جي از جمله: Stylus 2، سري G، V10 و X match
برند :htc شامل سري هاي مختلف گوشي هاي اچ تي سي از جمله: سري 10، سري One، سري Desire و Butterfly
برند :SAMSUNG شامل سري هاي مختلف گوشي هاي سامسونگ از جمله: سري Galaxy
برند :HUAWEI شامل سري هاي مختلف گوشي هاي هواوي از جمله: سري هاي Honor،Nova ، G، P، Honorو ...
برند :MOTOROLA شامل سري هاي مختلف گوشي هاي موتورولا از جمله: سري هاي Moto و Droid
برند :ASUS شامل سري هاي مختلف گوشي هاي ايسوس از جمله: سري هاي Zenpad و Zenfone
برند :NOKIA شامل سري هاي مختلف گوشي هاي نوكيا از جمله: Nokia 3

:iOS
آي او اس سيستم عامل انحصاري محصولات اپل است كه براي اولين بار در سال ۲۰۰۷ به همراه آيفون ارائه شد. اين سيستم عامل از مرورگر سافاري براي جستجو در وب و از برنامهٔ Files براي مديريت فايل ها، دفترچهٔ تلفن، پخش فرمت هاي صوتي و تصويري و اجراي اپليكيشن ها استفاده مي كند. شركت اپل در سال ۲۰۰۸، اپ استور را راه اندازي كرد كه با استقبال بسيار خوبي از سوي كاربران رو به رو شد.
اپل تا حدودي توانسته است با ارائه آخرين نسخه iOS، رقباي سرسخت خود را ساكت كند. اجراي برنامه هاي اصلي و جانبي موبايل با صدا، ارسال پيامك بعد از رد تماس، خواندن صفحات وب به صورت آفلاين و ايجاد نقشه هاي سه بعدي، بخشي از تلاش اپل براي اين ارائه بي كم ‌و كاست آخرين آپديت سيستم عامل خود است. يكي از ويژگي هاي مهم iOS، منحصربه‌فرد بودن آن است. علاوه بر اين كه خود سيستم عامل در انحصار محصولات اپل است، برنامه هاي آن صرفاً براي iOS و ARM نوشته مي شوند.

ليست دستگاه هاي ساپورت كننده iOS:
آيفون، آي پاد و آي پد

مزاياي كلي گوشي هاي اندرويد:
قيمت مناسب گوشي ها و امكان انتخاب تعداد برند هاي زياد.
تغيير تم ( Theme) گوشي به آساني.
بهره بردن از حافظه SD.

معايب كلي گوشي هاي اندرويد:
افزايش سرعت تخليه باتري.
پايين آمدن حريم خصوصي در صورت دانلود فايل ها از منابع نامشخص. (غير بازار اصلي )
Root شدن اين سيستم كه باعث خارج شدن گوشي از گارانتي مي شود.

مزاياي كلي گوشي هاي iOS:
هماهنگي كامل سخت افزار و نرم افزار (چون سيستم عامل نصب شده روي آن، دقيقا براي همين سخت افزار طراحي شده است. )
به روز رساني منظم تر
حداقل بودن خطاهاي سيستم عامل.

معايب كلي گوشي هاي iOS:
نقل و انتقال فايل‌ از روي گوشي به كامپيوتر به راحتي انجام نمي شود.
بلوتوثِ دستگاه هاي داري سيستم عامل iOS تنها با هم مي توانند در تبادل باشند و نه سيستم هاي ديگر.
نداشتن قابليت اضافه كردن حافظه SD

مقايسه iOS و اندرويد:
iOS بر خلاف اندرويداپليكيشن هاي موبايلرا به صورت بومي Native اجرا مي‌كند، اما اندرويد اپ ها را در بستر نرم افزاري Framework به اجرا در مي‌آورد. اجراياپليكيشن هاي موبايلبه صورت اجرا در بستر نرم افزاري ميزان مصرف منابع سخت افزاري را بالا مي‌برد. شايد به همين دليل است كه عمر باطري اندرويدها كمتر از iOS است. در مجموع در زمينه بهينه بودن سيستم عامل در مصرف انرژي و به كارگيري و مديريت منابع سخت افزاري به نظر مي‌رسد iOS برنده مقايسه است. جنبه ديگري كه به آن توجه مي‌كنيم رابط كاربري يا همان GUI است. اندرويد رابط كاربري با گزينه‌هايي بيشتر را فراهم مي‌كند كه براي كاربران عادي مشكل ساز است اما حرفه‌اي‌ها مي‌پسندند ولي رابط كاربري iOS زيبا و ساده است.

اندرويد در زمينه پردازش سطح پايين در قياس با iOS تا حد زيادي عقب‌تر است و جاي بهينه سازي بسيار بالايي دارد. اگر ظاهر سيستم عامل براي شما مهم است هر دو سيستم عامل خوب و كارامد هستند. اما پوسته iOS ساده‌تر و حرفه‌اي‌تر به نظر مي‌رسد و آندرويد پيچيده‌تر است و كاربر عام آن را نمي‌پسندد. در هر دو سيستم عامل انتخاب‌هايي عالي براياپليكيشن هاي موبايلفراوان داريد و از اين نظر جاي نگراني وجود ندارد.
#Android #سیستم_عامل #سیستم_عامل_گوشی #اندروید #iOS
Add a comment...

Post has attachment
سئو داخلي و سئو خارجي وبسايت چيست و شامل چه قسمت هايي مي شوند؟


سئو به طور كلي به دو دسته تقسيم مي شود: سئو داخلي و سئو خارجي. سئو خارجي بيش از 70% و سئو داخلي نزديك به 30% فاكتور هاي سئو و بهينه سازي سايت را در بر مي گيرند.

مقدمه:
هدف از انجام خدمات گسترده و پيچيده سئو، به طور خلاصهافزايش رنكوبسايت ( Page Rank ) و راحت تر ديده شدن آن در صفحه ( صفحات ) اول موتورهاي جستجويِ مختلف است. بدون شك، در حال حاضر محبوب ترين موتور جستجو گوگل است و بسياري از خدمات سئو براي راحت تر ديده شدن وبسايت ها، در گوگل انجام مي شوند. سئو به طور كلي به دو دسته تقسيم مي شود: سئو داخلي و سئو خارجي. سئو خارجي بيش از 70% و سئو داخلي نزديك به 30% فاكتور هاي سئو و بهينه سازي سايت را در بر مي گيرند.

سئو داخل سايت:
به طور كلي هر عملي كه به منظور افزايش رتبه سايت در موتور هاي جستجوگر و در داخل سايت شما انجام مي شود را سئو داخلي مي گويند.بهينه سازي سئوسايت داخلي بايد قبل از بهينه سازي خارجي سايت انجام شود . سر فصل هاي آموزشي سئو داخلي به شرح زير مي باشد:

تگ هاي متا:
تگ هاي متا Title و متا Description جز مهم ترين تگ ها در مبحث سئو هستند. تگ Titleبراي نام گذاري عنوان صفحه و با استفاده ازكلمات كليدياستفاده مي شود. تگ Description شامل توضيحات مربوط به عنوان صفحه وبسايت است كه تا حد ممكن بايد به زمينه كاري آن مربوط باشد.

محتواي سئو:
براي اينكه محتوا سايت در بين مخاطبان بهتر ديده شود بايد از چند قانون ساده پيروي كنيد:
محتوا تازه توليد كنيد.
محتوا اختصاصي و ناب توليد كنيد.
محتوا هاي قديمي خود را آپديت كنيد.
سعي كنيد تا روند توليد محتوا به صورت يك شكل نشود.

كلمات كليدي:
در انتخابكلمات كليديهم كيفيت ( ارتباط آن ها به زمينه كاري ) و هم كميت آن ها ( چگاليكلمات كليديدر صفحه ) بايد لحاظ شوند. در ضمن استفاده بيش از حد ازكلمات كليديباعث كاهش رتبه بندي سايت مي شود.

استفاده از تصاوير:
تصاوير بيشتر ،در جذابيت و فهم بهتر مطالب شما موثر هستند. مخاطبان هميشه مطالب تصويري را در مقايسه با متون ترجيح مي دهند. بايد توجه داشت كه تصاوير انتخاب شده علاوه بر زيبايي و كيفيت بايد از حجم كمي هم برخوردار باشند تا باعث نمايش داده شدن سريع تر وبسايت براي مخاطبان گردد. هر چه وبسايت سريع تر روي دستگاه هاي مختلف از جمله موبايل، كامپيوتر ها و ... نمايش داده شود باعثافزايش رنكآن مي گردد.

استفاده از لينك هاي داخلي:
لينك هاي داخلي باعث ديده شدن قسمت هاي مختلف وبسايت مي شود چه توسط كاربران چه توسط بات هاي موتورهاي جستجوگر. با استفاده از تگ a herf مي توان در محتواي سايت لينك هاي داخلي ايجاد كرد و مطالب مختلف صفحات مختلف سايت را به هم وصل كرد.

تگ هاي H1 تا H6:
تگ هاي H يا Header شامل مطالبي هستند كه درطراحي سايتبراي شما اهميت بيشتري دارند. برخي به اشتباه فكر مي كنند كه تگ هاي H صرفا سايز مطالب را بزرگتر يا كوچكتر نمايش مي دهند. در صورتي كه تگ H اهميت مطالب را براي بات گوگل تعريف مي كنند. تگ H1 بيشترين ميزان اهميت را دارد و اين اهميت به ترتيب تا تگ H6 به كمترين ميزان مي رسد.

سئو خارج از سايت:
برعكس سئو داخل سايت بهينه سازي بيروني سايت كاملا خارج از سايت انجام مي گردد،سئو خارجي در عمل شامل دريافت سيگنال هاي مثبت از سايت هاي ديگر به سايت خود مي باشد.

سئو خارجي سايت شامل چه كار هايي است؟

Link Building:
لينك سازي به مجموعه فرآيند هايي گفته مي شود كه شما انجام مي دهيد تابك لينكهاي معتبر از ديگر سايت ها دريافت كنيد. لينك بيلدينگ پركاربردترين و تاثير گذارترين عامل رتبه بندي در بهينه سازي خارجي يا سئو خارجي به شمار مي‌رود. لينك سازي معمولا با فوكوس روي عبارات ياكلمات كليديخاصي انجام مي گيرد. از روش هاي ديگر دريافتبك لينكمي توان به موارد زير اشاره كرد:

خريدبك لينك، رپورتاژ خبري، وبلاگ نويسي، كامنت گذاري در سايت‌ها، ارسال پست در انجمن‌ها، ثبت سايت در دايركتوري‌، شركت در سايت‌هاي پرسش و پاسخ

Social Media:
شبكه هاي اجتماعي مي توانند به عنوان مكملي در كنار روش هاي ديگر بهينه سازي خارج سايت (سئو خارجي) به كار برده و سيگنال هاي مثبت را روانه سايت ما كنند.با اشتراك گذاري مطالب در شبكه هاي اجتماعي مي توانيد ترافيك براي سايت خود جذب كنيد.

ثبت در نقشه گوگل:
يكي از اركان محلي سئو ثبت موقعيت مكاني در گوگل است. اين كار اثرات مثبتي بر روي رتبه سايت دارد. در الگوريتم هاي جديد گوگل، احتمال جذب ترافيك از طريق نتايج جستجو توسط كساني كه در محدوده جغرافيايي شما جستجو مي كنند بيشتر است.

نتيجه گيري:
فرايندبهينه سازي سئوبه صورت چرخه اي مي باشد. به اين معنا كه بعد از رسيدن به نقطه مطلوب، بايد به صورت پيوسته از دستورالعمل هاي خاصي پيروي شود تا رتبه سايت افت نكند. نتيجه گرفتن از طريقبهينه سازي سئووبسايت، فرايندي است كه احتياج به زمان بيشتري نسبت به ادوردز دارد. ادوردز، روش متمركز شدن و سرمايه گذاري رويكلمات كليدياست. براي پيشرفتِ سايت خود، لازم است كه با متخصصين سئو در تماسِ مداوم باشيد. زيرا همان طور كه گفته شد، خدمات سئو به صورت چرخشي است و گاهي لازم است استراتژي هاي قبلي را برايافزايش رنكت غيير دهيد.

#سئو #بهینه_سازی_سئو #بهینه_سازی_سایت #سئو_داخل_سایت #سئو_خارج_سایت #طراحی_سایت #طراحی_وبسایت #طراحی_وب_سایت
Add a comment...

Post has attachment
5 مورد جديد براي بهبود رتبه و سئو وبسايت شما:


پيش تر با موارد سئو در طراحي وبسايت آشنا شديم. اكنون به شما 5 مورد جديد را معرفي مي كنيم كه در سئو سايت شما حائز اهميت است و تاثير به سزايي در سئو وبسايت شما خواهد داشت.

1- تعيين كلمات كليدي به ازاي هر URL در سايت
هنگام طراحي وب سايت، كلمات كليدي مناسب عناوين صفحات وبسايت خود را انتخاب و ليست كنيد. كلمات كليدي انتخاب شده را در URL صفحات سايت خود قرار دهيد. عنوان صفحات و متا تگها نيز از موارد نياز است و مي بايست جدي گرفته شود. مطمئن شويد كه تمامي كلمات كليدي مهم در عناوين سايت و توضيحات متا وبسايت در نظر گرفته شود. پس از انجام اين مراحل، هنگام تحليل و آناليز رتبه و وضعيت وبسايت خود متوجه اهميت اين موضوع مي شويد.

2- دسترسي وبسايت، UX و كرالينگ (Crawling)
مطمئن شويد كه مطالب و صفحات شما در دسترس موتورهاي جستجو باشد كه در اين خصوص مي توانيد از كنسول جستجوي گوگل (Google Search Console) استفاده كنيد.
صفحات را بررسي كنيد و مطمئن شويد كرالرها (Crawlers نرم افزارهاي موتورهاي جستجو هستند كه رتبه و مطالب سايت ها را دسته بندي و تحليل مي كنند) به صفحات و مطالب سايت شما دسترسي دارند. همچنين از سهولت در دسترسي به سايت شما از پلتفرمهاي گوناگون همچون موبايلها، مرورگرهاي متفاوت و براي تمامي مخاطبين مطمئن شويد.

3- ابزارهاي تجزيه و تحليل
يكي ديگر از موارد تجزيه و تحليل وبسايت است. اين ابزارها كه معروفترين آنها Google Analytics مي باشد همواره در زمينه سئو بسيار حائز اهميت بوده و ابزارهاي جديدتري در سال 2017 ارائه شده است كه بهره گيري از آنها به شما كمك بسزايي خواهد كرد.

4- Rich snippets
Rich Snippets (ريچ اسنيپت) از يك سري كدهايي تشكيل شدن كه براي توصيف اطلاعات و داده هاي نشانه‌گذاري شده وب سايت ها استفاده مي‌شود. ريچ اسنيپت ها به موتورهاي جستجو كمك مي‌كند تا موضوع و محتواي يك وب سايت را راحت‌تر درك كنند. با اين وجود، موتورهاي جستجو پا را يك قدم فراتر گذاشته و از اين اطلاعات براي نمايش بهتر نتايج جستجو استفاده مي‌كنند تا كاربران بتوانند اطلاعات مورد نياز خود را راحت‌تر از موتورهاي جستجو دريافت كنند. Rich Snippets از داده‌هاي نشانه گذاري شده يا همان داده هاي ساختار يافته (Structured data) ايجاد مي‌شود و Rich Snippets خود جزئي از Rich Answers ها هستند.

5- Schema tags
Schema مجموعه اي از اطلاعات كوچك است كه با بياني مشخص و از پيش تعيين شده در سايت قرار ميگيرند. اين روش از نشانه گذاري كار، تجزيه و تحليل اطلاعات سايت را براي موتورهاي جستجو خيلي ساده تر و موثر تر كرده و موتور هاي جستجو قادر خواهند بود نتايجي را كه مرتبط با سوال جستجو شده كاربر باشد به نمايش بگذارند.

اگر تاكنون وبسايت خود را ساخته ايد و در طراحي وب سايت خود اين موارد را در نظر نگرفته ايد، لازم است قدمي به عقب برداشته و اين موارد را نيز در سايت خود اعمال كنيد. چنانچه امكان اضافه كردن آنها براي شما مقدور نيست، از يك شركت خدمات سئو مناسب بهره بگيريد.


#طراحي_سايت #بهينه_سازي_سئو #افزايش_رنك #طراحي_وبسايت #طراحي_وب_سايت


Add a comment...

Post has attachment
همانطور كه در مقالات قبلي به تفصيل اشاره شد، طراحي سايت آژانس هاي مسافرتي و هتل ها از قواعد خاصي پيروي مي كند. در اين مقاله از ذكر جزييات كه قبلا به آن ها اشاره شده است خودداري نموده و به موارد كلي اشاره مي كنيم.

1- وب سايت:
طراحي سايت آژانس هاي مسافرتي و هتل ها از قواعد خاصي پيروي مي كند. در اين مقاله از ذكر جزييات كه قبلا به آن ها اشاره شده است خودداري نموده و به موارد كلي اشاره مي كنيم. طراحي سايت ريسپانسيو كه بر روي گوشي هاي موبايل به آساني و به صورت كامل مشاهده شود، جز اصلي ترين موارد در طراحي اين گونه وبسايت ها است. همچنين در طـراحي سـايت آژانـس هاي گردشگري لازم است كه مطالب سايت با شبكه هاي اجتماعي و اپ موبايل آژانس ( در صورتي كه طراحي اپليكيشن موبايل هم صورت گرفته باشد ) يكپارچه يا Integrated باشند.

مختصات دقيق محل آژانس يا هتل از طريق Google Map نيز بايد در قسمت تماس با ما آورده شود. مواردي مثل داشتن بالاي وبسايت روي دستگاه هاي مختلف، محتواي كافي، راحتي كاربران در استفاده از سايت ( User-friendly ) و ساير موارد بهينه سازي سئو، همگي بايد در طراحي سايت لحاظ شوند. در ضمن وب سرويس گردشگري كه براي ارائه خدمات رزرواسيون آنلاين پرواز، اتاق و ... از آن استفاده مي شود، بايد به بهترين شكل پياده سازي شده باشد. در غير اين صورت شانس آژانس يا هتل براي جذب كاربران و جلب رضايت مشتريان به شدت كاهش مي يابد.

2- شبكه هاي اجتماعي:
شبكه هاي اجتماعي امروزه به راه آسان و نسبتا ارزاني براي تبليغ خدمات تبديل شده اند. با افزايش تعداد كاربران، تعداد شبكه هاي اجتماعي و انواع آن ها نيز رو به گسترش است. اما در زمان تبليغ براي آژانس هاي مسافرتي و هتل ها توصيه نمي شود كه روي كميت و تعداد شبكه هاي اجتماعي تمركز و سرمايه گذاري زماني و مالي صورت گيرد. بلكه استفاده از تعداد كمتري از شبكه هاي اجتماعي كه بازده بيشتري دارند و گذاشتن پست هاي بهينه و تاثيرگذار كه با فضاي هر شبكه هماهنگ باشند ( كيفيت بيشتر پست ها )، بيشتر از گذاشتن پست هاي يكسان در تعداد زيادي از شبكه ها موثر است.

3- ايميل هاي تبليغاتي:
آژانس هاي مسافرتي و هتل ها بايد از طريق ارسال ايميل هاي دسته اي با مشتريان خود در تماس باشند. معرفي تورها و خدمات جديد از طريق ارسال ايميل هاي انبوه بسيار موثر است. نكته مهم در ارسال اين گونه ايميل ها انتخاب موضوع و نوشتن توضيحات است كه بايد به زباني ساده بيان شوند و تا جاي ممكن از حالت شعاري و تبليغات محض دور باشد تا در جذب مخاطب مفيد واقع شوند.

4- جذب مخاطب ارگانيك:
درباره تفاوت مخاطبين ارگانيك و پرداختي در مقاله هاي پيشين صحبت شده است. صاحبين آژانس هاي مسافرتي بايد سياست هاي خود را به گونه اي تنظيم كنند كه بعد از گذشت چندين ماه از طراحي سايت خود در صدر ليست صفحات جستجو قرار بگيرند. اين امر با رعايت اصول سئو و بهينه سازي سئو سايت ها امكان پذير مي شود.
اگرچه جذب مخاطبين پرداختي ( براي مثال با استفاده از سرويس ادوردز گوگل ) براي فصول خاص سال مثل تابستان كه ميزان مسافرت ها بالا مي رود مفيد است، اما بايد در نظر داشت كه كاربران به طور پيوسته در حال جستجو در اينترنت مي باشند و بسياري از آن ها در فصول خلوت تر به جستجوي تورها و انتخاب مقاصد سفرهاي سال آينده خود مي پردازند. در نتيجه آژانس هايي سود اصلي را خواهند داشت كه با جستجوي كاربران در گوگل و بدون استفاده از خدمات تبليغاتي در صفحات اول جستجو جاي گرفته باشند.

5- بلاگ:
در زمان طراحي سايت آژانس هاي مسافرتي و هتل ها قرار دادن قسمت بلاگ بسيار مهم است. مهمتر از آن نحوه استفاده از بلاگ سايت است. بلاگ يك وبسايت جاي انجام تبليغات نيست! براي انتخاب موضوع هاي نوشته شده در بلاگ، قبل از هر چيز سه موضوع را از خود بپرسيد: اول اين كه آيا مطلب ارسالي شما توسط افرادي كه براي شما بيشتر اهميت دارند خوانده مي شود؟ دوم اين كه كاربراني كه با مجموعه شما آشنايي ندارند، موضوع مطلب ارسالي شما را جستجو خواهند كرد؟ و مطلب سوم اين است كه آيا همان كاربر ناآشنا با مجموعه شما حاضر به اشتراك گذاري موضوع در شبكه هاي اجتماعي است؟

براي مثال دو موضوع زير هر دو مي توانند در يك بلاگ نوشته شوند، اما به راحتي مي توان فهميد كه كدام موضوع در جذب مخاطب بهتر عمل مي كند: الف ) مطلبي در مورد اتاق هاي بازسازي شده هتلي با طراحي مدرن و آخرين امكانات روز در منطقه اي خاص
ب ) مطلبي در مورد 5 رستوران برتر در همان منطقه

6- تبليغات:
تبليغات جز اساسي ترين فاكتورهاي موفقيت است و نه تنها براي شروع ( و حتي قبل از شروع ) لازم است، بلكه همواره در ادامه مسير موفقيت بخشي از سود حاصل را بايد براي تبليغات كنار گذاشت. امروزه تبليغات و دامنه آن بيش از هميشه گسترش پيدا كرده است. براي تبليغ آژانس هاي مسافرتي و هتل ها هم همانند ساير صنايع و خدمات ديگر روش هاي گوناگوني وجود دارد: از تبليغات چاپي گرفته تا تبليغات تلوزيوني. در بحث ديجيتال ماركتينگ تبليغات شامل تبليغات بنري يا متني در وبسايت هاي پربازديد، تبليغات ويديويي در شبكه هاي اجتماعي تصوير گرا، تبليغات در ساير شبكه هاي اجتماعي، استفاده از خدمات گوگل ادوردز و ... مي شود. انتخاب نوع تبليغات بستگي به ميزان بودجه و استراتژي آژانس هاي گردشگري و هتل ها دارد.

جمع بندي:
بهره گرفتن از تمامي موارد نوشته شده در بالا، براي آژانس هاي گردشگري و هتل ها لازم هستند. با داشتن يك استراتژي مناسب و بهره بردن همزمان از همه موارد فوق، يك آژانس يا هتل مي تواند گام بزرگي در جاده پيشرفت و موفقيت بردارد.


#طراحي_سايت_ريسپانسيو #طراحي_سايت #طراحی_وبسایت #طراحی_وب_سایت #رزرواسیون_آتلاین #وب_سرویس_گردشگری #گردشگری #آژانس_مسافرتی
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded