Profile cover photo
Profile photo
Marija Lazarevska
10 followers -
Life lover, just a simple Capricorn, stubborn but emotional :)
Life lover, just a simple Capricorn, stubborn but emotional :)

10 followers
About
Posts

Post has attachment
I am a woMan
Една недела по големиот ден на жената...и могу денови од мојот последен пост. Една недела од пружената почит...и еве ме мене, да напишам пост во чест на жената и почитта и љубовта која треба да се има, да се дава секој ден, секој миг. И можеби сите зборувам...
Add a comment...

Post has attachment
Go!! Do some exercise! :)
Мили мои, поминаа неколку денови без нов напишан пост. И додека собирам инспирација на ова прекрасно време, уживајќи во оваа пролет во фебруари :) добивам идеја да ви доловам уште една моја голема љубов а која верувам ќе биде од корист и за вас. Здравата ис...
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Celebrating Love...everyday, everywhere
За љубовта...прочитавме многу книги, статии...поезија и стих. За љубовта научивме многу историја, поврзавме минато и иднина...запловивме и потонавме во мислите, се препуштавме на чувствата. Ја оживеавме секоја нота, го преживуваме секој љубовен текст, се пр...
Add a comment...

Post has attachment
It's a Movie to See
Welcome to America!! Да, долго го чекав овој филм и според trailer-от што го гледав оекував супер филм, динамичен, возбудлив и неизвесен!! Се чудев малку на таа не толку одлична оценка и чекав саматa да пресудам. И што можам да кажам?  Доколку сакате филм с...
Add a comment...

Post has attachment
NEW IN... FOR LIFE :)
И така некако, сите ние си имаме свој белег, препознатлив знак... Нешто по што не паметат, не препознаваат. Нешто за што зборуваат, било да се восхитуваат или осудуваат. И сите ние сме исти, а сепак различни. Милијарда луѓе, уште толку карактери... толку мн...
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Hot chocolate for two...
Ех, помина малку подолго време од мојот последен пост...собирав идеи и инспирација и убави моменти и многу многу романтика. И снег и прошетки и дожд и тишина....само чекори и љубов во воздухот. Рака во рака, топла дланка и срце полно љубов! И во моментот ко...
Add a comment...

Post has attachment
Hopeless Romantic...
Guilty as charged!! Мили мои, овој пост излезе многу непланирано, ненадејно и без никаква претходна белешка во мојот планер :) но како што и подолу ќе ви споменам...сите непланирани нешта се многу поубави...и не знам уште колку пати ќе треба да се потсетиме...
Add a comment...

Post has attachment
Oh my... magazines ;)
Lifestyle или како, каде, што...само на мој начин. И еве овој пост ќе биде мојата инспирација, она што мене ме буди, ми дава идеи без разлика дали се работи за ентериер, за нова книга, филм...мода или можеби некоја нова дестинација....и листам, прелистувам....
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded