Profile cover photo
Profile photo
Arabella O'Baker
arabellaobaker.com - kobiecy punkt myślenia
arabellaobaker.com - kobiecy punkt myślenia
About
Posts

Post has attachment
Do napisania tekstu o wysokiej wrażliwości zabierałam się od roku (coś koło tego). Ale jak przystało na osobę wysoko wrażliwą, musiałam najpierw oswoić się z tematem i podejść do niego we własnym tempie.
Jeśli nie wiesz co to wysoka wrażliwość, to powiem tylko, że to coś podobnego do nietolerancji glutentu. Tylko, że nie chodzi o alergię na gluten, ale na nadmiar bodźców. I konsekwencją nie jest wysypka, ani ból brzucha, ale ogólne rozdrażnienie (co w zasadzie może objawiać się bólem brzucha...).
Więcej w najnowszym tekście na blogu pt. Wysoko wrażliwa w kuchni.
Zapraszam (osoby wysoko wrażliwe w szczególności :*)!
Add a comment...

Post has attachment
Nie spodziewałam się, że dzięki tak prozaicznemu zadaniu, jak zmiana zdjęcia profilowego na facebooku może najść mnie aż tak głęboka refleksja. ;) Jak widać wszystko w życiu ma swój cel i nie nam oceniać przydatność różnych działań. O co chodzi?
To długa historia... zresztą wszystko opisałam w poście na blogu. uprzejmie obwieszczam, że najnowszy wpis jest już dostępny. Pod śmiałym hasłem: WSZYSTKO SIĘ ZMIENIŁO, TYLKO JA SIĘ NIE ZMIENIŁAM.
Zapraszam bardzo serdecznie :)
Add a comment...

Post has attachment
Co prawda już po Walentynkach i po środzie popielcowej, ale refleksje ciągle aktualne. Zwłaszcza, że kto by miał w taki dzień czas na czytanie? ;)

A dziś... szaro, buro... Emocje już opadły... Dzień w sam raz, aby przeczytać najnowszy wpis na blogu: All you need is love?

Poza moimi rozkminkami na temat miłości, walentynek i postów kryje się w nim także Tina Turner... Nic więcej nie piszę, wszystko jest na stronie. ;)

Dobrego dnia! :*
Add a comment...

Post has attachment
Danusię poznałam przypadkiem. Najpierw była książka "Odwazona. Dziewczyna -70 kg.", a w niej Dzika Kobieta. A raczej jej poszukiwania... Kiedy pojawiła się okazja, aby porozmawiać wiedziałam, że to będzie świetny wywiad. Nie myliłam się. Zapraszam Cię na pierwszą część wywiadu z DANUTĄ AWOLUSI, w którym rozmawiamy o poszukiwaniu dzikiej kobiety, leczeniu duszy, odchudzaniu się i akceptacji własnej oraz tej społecznej. Przeczytaj koniecznie, nie tylko jeśli ciążą Ci nadmierne kilogramy.
Add a comment...

Post has attachment
Pierwszy wakacyjny weekend trwa. :) Za oknem szaro, ale po ostatnim tygodniu permanentnego słońca i upałów sięgających 35 stopni C to całkiem miła odmiana.
Niczym chmury na niebie odmieniają oblicze upalnego lata, proponuję dziś pewną zmianę perspektywy. Coś na kształt zabawy myślowej.
WYOBRAŹ SOBIE, ŻE TWOJE ŻYCIE TO GRA...
Przygotowałam dla Ciebie 6 różnych gier do wyboru.
To jak wchodzisz w to? Zapraszam na blog!
Add a comment...

Post has attachment
"Nowy" wpis na blogu ma co prawda już dwa tygodnie, ale to prawdziwa perełka. Wywiad z Poli Palian - kobietą świadomą, mentorką, "tą od Babskiego Londynu", projektantką mody, mamą, buddystką, aktywistką...
Mogłabym dodawać kolejne przymiotniki bo Poli to kobieta wszechstronna.
Dlatego też rozmawiałyśmy o wielu tematach. Przede wszystkim o tym - jak być kobietą świadomą. Jak utrzymywać się z własnych pasji i talentów? Jak żyć w zgodzie ze sobą i właśną misją? Jak zaufać Wszechświatowi?
Poli opowiedziała bardzo szczerze o swojej polskości, o emigracji i o macierzyństwie.
Dlatego myślę, że każda kobieta znajdzie w tej rozmowie coś wartościowego dla siebie.
Wywiad jest długi, jednak od wielu kobiet dostaję informacje, że czyta się bardzo dobrze. Zachęcam Cię do przeczytania! Jeśli już czytałaś, napisz, która część poruszyła Cię najbardziej?
Add a comment...

Miewam z tym problem. Dlatego o tym napisałam.
PORÓWNYWANIE SIĘ DO INNYCH JEST JAK RAK. Nowy tekst, w którym używam (zapożyczoną od pewnej podcasterki) mocnej, ale bardzo trafnej metafory. Jeśli tylko czujesz, że trafia ona w punkt, zapraszam na blog.
http://www.arabellaobaker.com/porownywanie-sie-do-innych-jest-jak-rak/
Add a comment...

Post has attachment
Test Gallupa czyli talenty rozpoznane.

Zrobienie testu Gallupa stanowiło mój osobisty przełom w 2016 roku. Dlaczego? Przeczytaj :)

#testgallupa #strengthsfinder #talenty #mocnestrony #pracamarzen
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded