Profile

Cover photo
Muammer Yagmuroglu
1,952 followers|63,256 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
 
Yeni Türkiye Sizin Adaletsiz Sisteminizdir !
Yeni Türkiye Yoktur ...
ATATÜRK 'ün kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİ vardır !
 ·  Translate
29 comments on original post
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
Mimari tasarımcı James Furzer internette kampanya başlattı...
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
8
2
katalina garcia's profile photoskylly blue's profile photoPedro Hidalgo Gascón's profile photoMostafa Salavaty's profile photo
2 comments
 
mmmmm
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
5
2
ikechukwu obasi's profile photosaibal saha's profile photoZiam Mouhamed's profile photo
 
  hey
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
3
Manfred Wehrle's profile photoikechukwu obasi's profile photo
2 comments
 
the u mayd dat car
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
Dün gece evinin önünde saldırıya uğrayan gazeteci Ahmet Hakan'ın, 17 gün önce koruma talebinde bulunduğu, devletin ise yanıt vermediği ortaya çıktı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, Hakan'a koru..
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
1
Markus Durant's profile photo
 
The above picture was not of an event that occured in 1972. This is a picture taken minutes after the Hiroshima Atomic bomb explosion on August 6, 1945. I have the original SPAN magazine where this picture was published.
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
 

Emperyalizminin yerli uşakları ülkemi yine sattılar!!!
Kadırga TV'de yayınlanan Rize Günlüğü Programında Yeşil Yol'un, yabancıların maden talanı projesi için hayata geçirildiği açıklandı.

Birçok protestolara konu olan Yeşil Yol projesi Karadeniz Bölgesinde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak ve yaklaşık 2 bin 600 kilometre uzunlukta yapılması planlanıyor. Kadırga TV'de ise canlı olarak yayınlanan Rize Günlüğü programında Yeşil Yol projesi detaylı olarak masaya yatırıldı.

YABANCILAR İÇİN TAPU KANUNU DEĞİŞTİRİLDİ

Programın yapımcısı Yusuf Reşit Beyazal Yeşil yol projesinin Rize Maden Havzasına göre yapıldığını belirterek MTA'nın (Maden Tetkik Ve Arama) Rize Madenleri haritasını uydu krokileriyle canlı yayında ekranlara taşıdı. Yusuf Reşit, "Beyazal balı" ile ünlü Rize İkizdere Anzer Yaylasında maden çalışmaları başlatıldığını ifade ederken AKP hükümetinin ilk değiştirdiği kanunlardan olan ilgili yasa hükümlerine göre köy kanunu, tapu kanunu ve hazineye ait arazilerin içinde bulunan yaylaların satışı ile ilgili özellikle yabancı şirketlere Lozan Anlaşmasın'dan kaynaklanan engellerin kaldırıldığını söyledi. Reşit, "Bu şekilde özellikle yabancı şirketlerin Rize ve Türkiye'nin tüm ilindeki madenlere ilgili iştahı bir o kadar daha artıyor"diye konuştu.

TURİZM BAHANE MADEN ŞAHANE

Programda konuşan mühendis Hasan Peçe ise "Bu maden bölgelerinde verilmiş ruhsatlar var, bu ruhsatlarla beraber bakıyoruz burada madenler çıkartılacak bu yoldan rahat rahat birileri tarafından bu madenler görütülecek. Halkımıza ne söyleniyor, turizm adı altında turizm gelişecek, Rize'mizde bölgemizde turizm gelişmesi için faaliyet yapıyoruz yol yapıyoruz diyor. İçimizden bir insan çıktı Prof. Dr. Haydar Baş ne dedi, ben bu milletimizi patron yapacağım zengin yapacağım dedi. Gümüşhane'den Artvin'e kadar korkunç büyük bir altın rezervi var" dedi.

YEŞİL YOL YABANCI MADEN ŞİRKETLERİ İÇİN YAPILIYOR

Programa Ankara'dan Canlı telefon bağlantısıyla katılan ve çocukluğu Rize Kaçkar Yaylalarında geçmiş olan Avukat Lütfullah Önder de konuyla ilgili şunları söyledi:

"Dünya'da en çok bir ton topraktan 100 gram altın çıkartılırken Gümüşhane Artvin arası bulunan altın madeni damarında 1 ton topraktan 1 kilonun üzerinde altın çıkartılıyor. Bunu yabancı firmalar bu işi üstlendi ruhsatı aldı. Her gün toprağıyla birlikte bu ülkeden altın alıp götürüyorlar. Değişen maden yasasıyla altın madeninde devletin payı % 2'ye düşürüldü. Yani yabancı bir firma ruhsatını almış bugün Gümüşhane'den Artvin'e kadar o altın madenini işleten Canada firması yerli ortağı da var sayın Cumhurbaşkanımızın akrabalarından oluşan yerli ortakları da var bu firmanın. Çıkardığı altından örneğin 100 liralık altından 98 lirası kendisine ait 2 lirasını devlete veriyor. Peki neye göre veriyor? Yine 2004 de çıkartılan kanunla birlikte beyan usulü getirildi. Yani kendisi ne kadar beyan ederse, diyecek ki bu sene içerisinde yada bu ay içerisinde örneğin reel anlamda 10 ton altın çıkarmış olsa bu firma ben 100 kilo çıkardım derse 100 kilonun devlet hakkını verecek yani 2 kilo verecek. Örneğin 10 ton altın çıkartacak 100 kilo beyan edecek bunun 2 kilosunu devlete verecek. Daha vahim olanı yine çıkarılan bu maden yasasının 9. maddesi gereği madencilik faaliyetleri teşvikten yararlandırılır diyor. Ne demek bu yani bu firma yurt dışına ihracat yaptığı için örneğin ihracat teşviklerinden yararlandırılacak. Yani bu firma bizim altınımızı götürürken devlete 2 verecek devletten 6 alacak, devletten 8 alacak. Yani nakliye parasını dahi bu milletten alacak.
Demek ki bununla yetinmemiş olacaklar ki bu dağlardan çıkarılacak altınların örneğin Trabzon limanına nakliyesi söz konusu oraya ulaştırılması gerekiyor bunun için Karadeniz'de yol maliyetli olduğu için çıkarılan madeni ulaştırmak için yolu dahi bu devlete yaptırıyorlar. Ama çıkıp bunu böyle ifade etseler burada altın çıkarılıyor, çıkarılan altının nakliyesi için yol yapılması lazım bu dağlara yapılacak yol da maliyetli bu firma bunu üstlenmiyor devlet olarak biz bunu yapıyoruz demiş olsalar o zaman halk çok daha büyük bir tepki gösterecek. Şu an bu yeşil yola karşı çıkanların sayısı 10 ila 20 ila çarpılacak. Bunun için buna bir kılıf buldular dediler biz Karadeniz'de yayla turizmini geliştiriyoruz yayla turizmi geliştirmek için de Samsun'dan Artvin' kadar yayladan yaylaya yol yapacağız."

Odatv.com

 ·  Translate
9 comments on original post
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
6
1
Nico Nick's profile photosaibal saha's profile photo
 
Óoooooooooooooooooooooo :))))))))))))))))
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
5
2
Diego Henrique dos santos Henrique's profile photosaibal saha's profile photoVALDECI CORREA's profile photo
 
VC E UM KARA MUITO BONITO
 ·  Translate
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
6
1
saibal saha's profile photoVALDECI CORREA's profile photo
 
beautiful...........
Add a comment...
People
In his circles
4,326 people
Have him in circles
1,952 people
Gameim's profile photo
Sheila Souza's profile photo
bbw mel's profile photo
Lee Battles's profile photo
Francisco Galvan's profile photo
Philip Rutherford's profile photo
Ally G's profile photo
mark MARINHO's profile photo
Giovanni Ferraro's profile photo
Links
Basic Information
Gender
Male