Profile

Cover photo
Muammer Yagmuroglu
1,957 followers|65,035 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
 
HASTALIKLARA ZENCEFİL, BAL, PORTAKAL ve TARÇINLA MEYDAN OKUYUN!

Kış aylarında sürekli hastalanıp antibiyotik kullanmak durumunda kalmamak için zencefil, bal, portakal ve tarçın karışımından faydalanabilirsiniz.
Kış aylarında sürekli hastalanıp soluğu doktorda alıp avuç avuç ilaç ve gereksiz antibiyotik kullanmak yerine doğal reçetelerden yardım alabilirsiniz.
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy kış aylarında vücut direncini artıracak önemli besin maddelerini sıraladı.Gülsoy: "Havaların soğuması ile birlikte grip, soğuk algınlığı öksürük ve boğaz tahrişi gibi üst solunum yolu semptomlarının yükselmeye başladığı dönemdeyiz. Bağışıklık sistemimizin zayıfladığı bulaşıcı hastalıkların artmış olduğu bu dönem, bilinçsiz kullanılan antibiyotik kullanımı da paralel olarak artış gösterir. Antibiyotiklerin bilinçsizce kullanmasını böbrek ve karaciğerimizi yorduğunu ise unutmamız gerekir" dedi.
Bağışıklık sistemini güçlendirmek şart
Soğuk havalarda doğal çözüm için Gülsoy "Vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirecek ve aynı zamanda bu hava koşullarında hastalıklara karşı sizleri korumaya yardımcı olacak doğal ve bitkisel çözüm; zencefil, bal, portakal ve tarçın karışımıdır.
Hastalanmadan önce önleyici takviye olarak tüketebileceğiniz macun kıvamında ki zencefilli karışım. Özellikle bal ve zencefil, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar gibi çalışması sebebi ile enfeksiyonların rahatlamasına yardımcıdır. Zencefil bitkisinin içinde bulunana E ve B6 vitaminlerinin yanı sıra zencefilde bulunan "gingerol” güçlü bir iltihap önleyicidir.
Vücut ısısını yükselten zencefil grip sırasında sağlıklı terlemeyi sağlayarak hastalığın vücuttan daha kısa sürede atılmasına yardımcı olur. Balın vermiş olduğu sayısız faydanın yanına portakalın içindeki yüksek C vitamini ve tarçın bitkisinin antiseptik özelliği de eklediğinizde, oluşan zencefilli karışımınız sizlere kış boyunca doğal bir destek sunacaktır" dedi.
Bebekler ve diyabet hastaları kullanmamalı
Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sevil Gülsoy, önleyici takviye olarak hastalık öncesi yemekten önce günde 1 kaşık macun formundaki zencefil, bal, portakal ve tarçın karışımının bağışıklık sistemini güçlendireceğini belirterek "Hastalık sırasında ise tüketeceğiniz 2 kaşık karışım rahatsızlığınızın giderilmesine doğal destek sunacaktır. Bebeklerin ve şeker içerdiği için diyabet hastaları kullanmamalıdır" dedi.
-----------------------------------------
#omerfarukmazlum  
► LÜTFEN 👍 BEĞEN ⤵ PAYLAŞ
 ·  Translate
13 comments on original post
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
Nevşehir Belediyesi ve TOKİ´nin ´Kale ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi´ kapsamında yürüttüğü temizlik çalışmaları sırasında, geçen yıl yer altında Ortodoks inancına sahip Hıristiyanların ilk kiliselerinden biri olduğu tahmin edilen bin 600 yıllık bir yapıya ulaşıldı.
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
 
 

T C Timur Mert
 İzmir yakınlarında · 
 

BUNLARIN GÖTÜ KAŞINIYOR
 ·  Translate
37 comments on original post
1
Add a comment...

Muammer Yagmuroglu

Shared publicly  - 
1
Add a comment...
People
Have him in circles
1,957 people
hira ashraf's profile photo
GOOMASS EĞİTİM SETİYLE KAZANIN's profile photo
Giovanni Ferraro's profile photo
Graciela ruiz rubio's profile photo
Gameim's profile photo
trang seomu's profile photo
juan cruz's profile photo
Shaili Patel's profile photo
Saia Ckurank's profile photo
Collections Muammer is following
View all
Basic Information
Gender
Male
Links