Profile

Cover photo
Mohammad Ghorbanalibeik
Works at ARACo
Attended Isfahan University of Technology
81 followers|47,706 views
AboutPostsCollectionsPhotosVideos+1'sReviews

Stream

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
طراحی تهویه تونل های راه آهن و مترو
نویسنده: شرکت آراکو - محمد قربانعلی بیک - ۱۳٩٥/۱/۳۱
طراحی سیستم تهویه تونل های راه آهن، از جهاتی به تهویه تونلهای راه(جاده ای) شباهت دارد، لیکن با توجه به ویژگی های خاص حمل و نقل ریلی(مترو) و راه آهن، برای طراحی تهویه تونل در این پروژه ها باید با مفاهیم اصلی و برخی جزئیات آشنایی داشت.
همچنین باید توجه کرد که به دلیل استفاده از لکوموتیوهای دیزلی، طراحی تهویه تونل های راه آهن با طراحی تهویه تونل های مترو کاملا متفاوت می باشد.

در این حالت با توجه به اطلاعات استخراج شده در وضعیت ناوگان و لکوموتیوها، باید میزان گازهای خروجی از لکوموتیو با توجه به سرعت طرح و بهره برداری مسیر و تعداد لکوموتیوهای هر قطار و نیز شبیه سازی حرکتی انجام شده در آن مسیر، انجام پذیرد.
شرکت آراکو با سابقه مناسب در حوزه تهویه تونل و نیز آشنایی کامل با صنعت راه آهن و حمل و نقل ریلی آمادگی خود را جهت انجام پروژه های طراحی و شبیه سازی تهویه تونل های راه، راه آهن و مترو اعلام می دارد.

شرکت آرا کو- محمد قربانعلی بیک
طراحی و شبیه سازی تهویه تونلهای جاده ای، راه آهن و مترو
انجام پروژه های شبیه سازی سیالات و انتقال حرارت
Info@araco.ir
www.araco.ir
021-66595231
09124780268
http://tunnel-ventilation.persianblog.ir
 ·  Translate
تهویه تونل،تهویه صنعتی و انتخاب جت فن
2
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
نقش شبیه سازی و تحلیل در مهندسی معکوس
مهندسی معکوس که روش رسیدن به راه حل از بررسی و تحلیل پاسخ است، امروزه در صنایع بسیاری از کشورهای در حال توسعه به یکی از ارکان اصلی صنایع تبدیل گشته. اما در این میان از نقش شبیه سازی و تحلیل در پروژه های مهندسی معکوس غفلت شده است. در واقع باید اینگونه بیان کرد که بخش اصلی پروسه مهندسی معکوس، تحلیل فلسفه طراحی و چگونگی رسیدن به پاسخ است اما در کشور ما این پروسه تنها با شبیه سازی مدل با استفاده از دستگاه های ابر نقاط و تجهیزات اندازه گیری، آنالیز مواد و در بهترین حالت تحلیل روش ساخت و عملیات حرارتی خاتمه می یابد. در واقع نمیتوان به این سلسله اقدامات مهندسی معکوس اطلاق کرد بلکه تمامی این مراحل تنها کپی کاری است. فرآیند مهندسی معکوس زمانی تکمیل می شود که علاوه بر طراحی محصول، تحلیل و آنالیز های لازم برای درک صحیح از رفتار و عملکرد کل دستگاه صورت پذیرد و جزئیات طراحی اجزاء و انتخاب مواد و روش ها، مورد بررسی قرار گرفته و اطلاعات نحوه طراحی مدون شود. می توان اینگونه بیان نمود که مرز بین کپی کاری و مهندسی معکوس در مرز توسعه مشخص می شود. محصولی که کپی شده باشد و نکات ریز طراحی آن مورد بررسی قرار نگرفته باشد، به محصول بهتری تبدیل نخواهد شد. اما چنانچه مکانیزم و عملکرد یک دستگاه با توجه به قطعات آن بصورت صحیح تحلیل و اطلاعات بدست آمده مدون شود، طراح به علمی می رسد که امکان بهینه سازی طراحی و در مراحل بعدی ارائه محصولی بهتر را می دهد.شاید بتوان گفت یکی از نقاط ضعف صنایع کشور ما بی توجهی به توافت این دو مقوله است. صنایع ایران پس از اقدام به کپی یک محصول، بدون انجام تحلیل ها و بررسی های لازم دست به تولید محدود می زنند. در نتیجه قادر به توسعه محصول و رقابت با نمونه های خارجی نخواهند بود و از گردونه بازار خذف می شوند.
لازم به ذکر است بسیاری از شرکت های بزرگ بلوک شرق (کشور های کره جنوبی، چین و ژاپن) در صنایع مختلف خودرو سازی، راه آهن، صنایع سنگین حفاری و معدنی در ابتدا اقدام به کپی محصولات آمریکایی و اروپایی می کردند. شرکت هایی مانند تویوتا، هیوندا، CNR Dalian چین و بسیاری دیگر، در ابتدای حضور خود در صنایع تنها محصولات کپی شده با ظاهر کمی متفاوت را عرضه می کردند که به علت نیروی کار ارزان، با قیمتی کمتر در اختیار مصرف کننده قرار می گرفت و از نظر کیفیت قابلیت رقابت با نمونه های اروپایی و آمریکایی را نداشتند. لازم به ذکر است ژاپن پس از جنگ جهانی دوم به عنوان بنجل ساز شهرت داشت اما امروزه از 10 برند باکیفیت خودرو سازان، 5 برند ژاپنی حضور دارند که 3 برند مطرح ژاپن (LEXUS, Mazda, TOYOTA) جایگاه های اول تا سوم را از آن خود نموده اند. (بر اساس دیدگاه مشتریان در مجله News day در سال 2015)

برای نیل به اهداف اصلی مهندسی معکوس که همانا دستیابی به علم طراحی در قدم اول و اقدام به بازنگری و ساخت در قدم دوم است (در کپی کاری که روال اکثر شرکت های داخلی است، ابتدا ساخت قطعه یا مجموعه در دستور کار قرار می گیرد و متأسفانه چه این پروسه ساخت موفقیت آمیز باشد یا خیر، اقدامی برای دستیابی به علم طراحی صورت نمی گیرد.) انجام شبیه سازی و تحلیل دستگاه و مکانیزم ضروری است. بیان این نکته شاید برای شفاف تر نمودن ابعاد پروسه مهندسی معکوس و ضرورت شبیه سازی و تحلیل مناسب باشد و آن اینکه تمامی شرکت های صاحب تکنولوژی و پیشرو، ترفندهایی برای پیچیده نمودن پروسه مهندسی معکوس انجام می دهند که تنها با آگاهی از اطلاعات و علم طراحی قادر به کشف آن خواهیم بود. این پیچیدگی ها گاهی نکات و جزئیات در ظاهر بسیار ساده ای هستند که در صورت نادیده گرفتن، موجب افزایش هزینه نهایی و یا کاهش کیفیت محصول می گردند.

 ·  Translate
نقش شبیه سازی و تحلیل در <a class="internalSeoLinks" href="http://araco.ir/" title="مهندسی معکوس"><b>مهندسی معکوس</b></a>
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
دانلود آموزش سالیدورک فارسی
در این بخش لینک دانلود جزوه و کتاب آموزش فارسی سالیدورکز (PDF) پی دی اف که توسط شرکت آراکو تهیه شده است قرارداده شده است.

دانلود جزوه های آموزشی فارسی سالیدورک، به صورت تفکیکی

کتاب (جزوه) آموزش سالید ورک فارسی PDF- بخش اسکچ Sketch

دانلود جزوه (کتاب) فارسی آموزش سالیدورکز آراکو - بخش فیچرز(نمایه ها) Features

دانلود کتاب( جزوه) آموزش فارسی سالید ورک - بخش اسمبلی Assembly

دانلود آموزش فارسی نقشه کشی در سالید ورک به صورت پی دی اف PDF

جزوه(کتاب) آموزش فارسی رندر در سالیدورک(رندرینگ)

دانلود جزوه (کتاب) معرفی و آشنایی با (پی دی ام) PDM سالید ورک فارسی

دانلود کتاب (جزوه) آموزش فارسی تنظیمات سالید ورکز

دانلود تمرین سالیدورکز - به صورت تفکیکی - شرکت آراکو

دانلود(جزوه) تمرین سالیدورکزPDF - بخش اسکچ - Solidworks Sketch Training

دانلود کتاب تمرین سالیدورک فارسی - فیچرز(نمایه ها) Solidworks Sketch Training

دانلود تمرین فارسی سالیدورک- بخش اسمبلی - Solidworks Sketch Training

لینک دانلود آموزشهای طبقه بندی شده(موضوعی) PDF سالیدورک
http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/60
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
طراحی و شبیه سازی تهویه تونل و تهویه مترو
نمایندگی انحصاری از شرکت TD&T اسپانیا -

احتراما بدین وسیله به اطلاع همکاران و عزیزان می رساند شرکت آراکو (آذرخش ریل آریا) موفق به اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت TD&T اسپانیا در حوزه طراحی و شبیه سازی سیالاتی تهویه مترو و تونلهای ریلی گردیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.araco.ir مراجعه فرموده و یا با شماره های 02166561974-02166595231 و شماره مستقیم 09124780268 تماس حاصل فرمائید.

Dear Friend, It is an honor to announce that ARAco is now official representative of TD&D company in design and simulation of metro and railway tunnel ventilation


http://tunnel-ventilation.persianblog.ir/post/39 ·  Translate
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
سرعت حدی هوا در تهویه تونل - حالت حریق
در شرایط حریق در داخل تونل دود ناشی از آتش سوزی به طرف سقف تونل حرکت می کند و پس از رسیدن به سقف، در صورتی که سرعت تهویه طولی هوا در تونل به اندازه کافی بالا باشد، در مسیر حرکت هوا در تونل به حرکت در می آید و اگر سرعت هوا در تونل کم باشد، در هر دو طرف در تونل پخش می شود. بنابراین برای یک مدت کوتاه، فضایی بدون دود تا چند متری از کف تونل وجود دارد. به پدیده ایجاد یک لایه دود در بالای تونل، که در خلاف جهت حرکت هوا پیشروی می کند، عقب زدگی لایه دود می گویند. هنگامی که این لایه دود، دمای خود را به بدنه تونل و هوای اطراف آن منتقل کند، سرد می شود و به سمت پایین می آید و مجدداً به سمت محل حریق باز می گردد و فضای بدون دود در نزدیک زمین را از بین می برد. برای جلوگیری از پدیده عقبزدگی لایه دود، سرعت حرکت هوا در تونل نباید از یک حد آستانه موسوم به سرعت بحرانی کمتر باشد.

در حقیقت در صورت متناسب نبودن سرعت متوسط جریان هوا با سرعت بحرانی، یک جریان گردابی از دود ایجاد خواهد شد که می تواند موجب ایجاد خطرات جانی برای افراد حاضر در آن منطقه شود. به همین دلیل در حالت تهویه مکانیکی در تونل سرعت بحرانی تعریف می شود کهه در شرایط حریق و با تنظیمات انجام شده، سرعت متوسط جریان هوا به سرعت بحرانی نزدیک شود تا دود و گرما به صورت لایه ای در قسمت بالای تونل و در مسیر جریان هوای تهویه مکانیکی حرکت کرده و امکان تخلیه اضطراری افراد و حضور پرسنل آتش نشانی در آن قسمت مهیا گردد. در اکثر موارد پس از نصب تجهیزات تهویه مکانیکی و همچنین تجهیزات کنترلی، حریقی مصنوعی در داخل تونل ایجاد می گردد تا شرایط کلی تهویه مورد بررسی قرار گیرد.

شرکت آرا کو- محمد قربانعلی بیک
طراحی و شبیه سازی تهویه تونل درون شهری، برون شهری، راه آهن و مترو
انجام پروژه های شبیه سازی سیالات و انتقال حرارت
Info@araco.ir
www.araco.ir
09124780268
021-66561974

http://tunnel-ventilation.persianblog.ir
 ·  Translate
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
شبیه سازی انتقال حرارت در مدار های الکتریکی
تولید بردها و مدارات الکتریکی (مدار ها و تجهیزات کنترلی، مخابراتی،موتورها، تجهیزات ذخیره سازی و ...) یکی از بخش های مهم صنایع امروزی است. این تولیدات که با پیشرفت های حوزه IT روز به روز گسترده تر می شوند در حوزه طراحی الزامات خاصی دارند.

پس از طراحی مدار و اجزا الکتریکی، یکی از موارد مهم در این حوزه، طراحی و شبیه سازی انتقال حرارت خواهد بود. این نوع شبیه سازی ها به شما کمک خواهد نمود تا با توجه به مشخصات قطعات و المانهای الکتریکی موجود(پردازنده، مقاومت، حافظه، خازن و ...) و با در نظر گرفتن دمای مطلوب کارکرد قطعات و مدار، میزان انتقال حرارت و وضعیت جریان هوا در داخل برد یا تجهیز الکتریکی را رصد نمایید. به این ترتیب می توان پیش بینی های لازم برای جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دمای تجهیز را در هنگام استفاده، لحاظ نمود و روش مناسبی برای خنک کردن المان ها در نظر گرفت.

شرکت آرا کو- محمد قربانعلی بیک

شبیه سازی انتقال حرارت و جریان هوا در برد ها و مدار های الکتریکی

طراحی تهویه صنعتی و شبیه سازی های سیالاتی

www.araco.ir

09124780268

021-66561974
http://tunnel-ventilation.persianblog.ir
http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/34
 ·  Translate
2
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
طراحی ماشین آلات صنعتی
طراحی دستگاه صنعتی / طراحی ماشین آلات صنعتی
طراحی دستگاه یا طراحی ماشین آلات صنعتی (Machine Design) در واقع از زیرمجموعه های علم طراحی مهندسی (Engineering Design) است که منجر به ایجاد یک دستگاه صنعتی کاملا جدید و یا بهینه سازی دستگاه می گردد. همانگونه که میدانید یک ماشین وسیله ای است که با استفاده از نیرو، حرکت مورد نظری را ایجاد می کند. با این تعریف حتی یک آچار نیز جزء دسته ماشین ها قرار می گیرد چرا که نیروی دست را بصورت گشتاور به پیچ وارد می کند و موجب چرخش آن می گردد. اما معمولا ماشین ها بیش از یک قطعه دارند و از مجموعه ای از مکانیزم ها تشکیل شده اند. امروزه نقش انواع ماشین ها و دستگاه ها در تمام امور روزمره، چه شهری و چه روستایی غیر قابل انکار است و هر یک از ما با آنها در زندگی خود سر و کار داریم. خودروها و موتور سیکلت ها، هواپیما ها، چاپگرها، آسانسور و پله برقی، مترو و ... تنها نمونه هایی از ماشین هایی هستند که ما در زندگی روزمره با آن برخورد داریم. هرچه تکنولوژی بیشتر رو به جلو حرکت می کند، علوم بیشتری در طراحی دستگاه دخیل می شوند. امروزه اکثر ماشین آلات صنعتی تنها شامل یک مکانیزم مکانیکی ساده نیستند. بلکه سیستم برق و الکترونیک، کنترل و مانیتورینگ، شبکه و مخابرات و بسیاری از تخصص های مختلف باید گرد هم آیند تا ماشین آلات پیچیده امروزی تولید و در اختیار سایر صنایع و مشتریان قرار گیرند.
به دلیل وجود این ابعاد مختلف برای طراحی دستگاه / ماشین به تخصص و اطلاعات کافی از هدف، نیاز ها و محدودیت ها نیاز است. بطور کلی پروسه طراحی دستگاه صنعتی بصورت زیر طی می شود.

شرکت آراکو با تجربه چند ساله در زمینه طراحی ماشین آلات صنعتی توسط نسل پنجم نرم افزار های مدلسازی سه بعدی و با در اختیار داشتن بهترین و خلاق ترین مهندسین و طراحان مجرب کشور، آماده ارائه راهکارهای نوین در پروسه طراحی و بهینه سازی دستگاه های صنعتی می باشد. امروزه رقابت شرکت های طراز اول دنیا بگونه ای است که برای گرفتن گوی سبقت از دیگران، تنها توان عملکرد یک دستگاه مد نظر نخواهد بود. بلکه میزان مصرف انرژی، وزن دستگاه، قابلیت انطباق با شرایط مختلف و تعداد عملیات قابل اجرا همگی در رقابت تنگاتنگ صنایع طراز اول مؤثر خواهد بود. در این بازر رقابتی است که خلاقیت همراه با تجربه می تواند وجه تمایز شرکت ها را نشان دهد. متخصصان شرکت آراکو که همگی جزء فارغ التحصیلان برترین دانشگاه های کشور هستند، با تجربه حضور در صنایع مختلف و با رویکردی متمایز به دنبال نوآوری در طراحی هستند به گونه ای که نه تنها موجب افزایش بهره وری صنایع گردد، بلکه هزینه های تحقیق، توسعه و تولید را کاهش داده و منجر به سود آوری بیشتر گردد.
 ·  Translate
بهترین و کاملترین پکیج طراحی مکانیزم و طراحی مکانیکی ماشین آلات صنعتی
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
PH آب در برج خنک کن
یکی از موارد بسیار مهم در طراحی و ساخت برجهای خنک کننده صنعتی، وضعیت پی اچ آب PH، یا همان قلیایی و اسیدی بودن آب کولینگ تاور است.
در بسیاری از صنایع و کارخانجات تولیدی، به دلیل شرایط خاص، PH آب در جریان در برج خنک کننده در حالت خنثی قرار ندارد، به عنوان مثال در برج خنک کننده صنایع روی، آب بسیار اسیدی می باشد، در کارخانجات دارای خط تولید اسید نیز آب کولینگ تاور به شدت اسیدی است اما در برخی کاربری ها آب برج خنک کننده می تواند قلیایی باشد.
باید توجه داشت که اسیدی بودی و قلیایی بودن و PH غیر معمول آب موجب خوردگی های شدید در قطعات برجهای خنک کننده معمولی می گردد و به همین دلیل در زمان طراحی کلیه قطعات باید با توجه به شرایط خاص آب در آن پروژه طراحی شوند.
به عنوان مثال دیگر در صورت استفاده از قطعات آهنی گالوانیزه شده و یا فولاد معمولی در PH پایین یا همان حالت اسیدی شدید، کلیه قطعات و تجهیزات به سرعت خورده شده و رسوب گرفته و در بسیاری از موارد حتی رزین استفاده شده در بدنه فایبرگلاسی برج نیز آسیب می بیند.
به همین دلیل در زمان طراحی و انتخاب برج خنک کننده صنعتی باید به میزان قلیایی یا اسیدی بودن آب، سختی آب و میزان ذرات معلق موجود در آب کولینگ تاور بسیار دقت کرد تا پس از راه اندازی، برج خنک کننده صدمه شدید ندیده و در عین حال هزینه تعمیرات و نگهداری کاهش یابد.
شرکت آراکو - محمد قربانعلی بیک
مشاوره در زمینه شرایط آب و قطعات برج خنک کننده صنعتی
فروش برج های خنک کن صنعتی مدار باز، مدار بسته وهیبرید
مشاوره در خصوص بهینه سازی برج های خنک کننده
شماره تماس مستقیم : 09124780268
www.araco.ir
info@araco.ir
02166561974
02166595231
http://cooling-tower.persianblog.ir/post/29
 ·  Translate
کولینگ تاور، برج خنک کن صنعتی، برج خنک کننده مدار بسته
3
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
کنترل آنلاین دما و رطوبت
با پیشرفت تکنولوژی و گسترش بسترهای مخابراتی و رادیویی، سیستم های کنترل و مانیتورینگ آنلاین رشد قابل ملاحظه ای نمودند.
در این میان سیستم کنترل و مانیتورینگ آنلاین دما و رطوبت به شما این امکان را می دهد که بدون حضور در محل مورد نظر و از راه دور، به بررسی وضعیت دما و رطویت بپردازید و در صورت بروز مشکلی در سیستم به سرعت از محل خرابی و مشکل حادث شده اطلاع یابید. این سیستم بر پایه GPS/GSM طراحی شده است و می تواند شرایط دما و رطوبت نسبی محل نصب سنسور را به صورت آنلاین به مرکز کنترل مخابره کند.
این سیستم در سردخانه ها، انبارهای نگهداری مواد خاص، اتاق های سرور، برج های خنک کننده،گلخانه ها، پارکینگ ها، تونل ها و ... قابل استفاده می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این سیستم مدرن مانیتورینگ با ما تماس بگیرید.
شرکت آراکو- محمد قربانعلی بیک
پیاده سازی سیستم مانیتورینگ و کنترل آنلاین دما و رطوبت
طراحی و شبیه سازی تهویه و جریان هوا
09124780268
02166561974
02166595231
www.araco.ir
info@araco.ir
http://tunnel-ventilation.persianblog.ir/post/40

 ·  Translate
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
کنترل هوشمند برج خنک کننده
کنترل هوشمند برج خنک کننده - کاهش مصرف آب

یکی از مهمترین عوامل در کاهش مصرف برج خنک کن، کنترل شرایط دمایی محیط و سیال خنک شونده است. در این روش، میزان دبی آب در جریان، با توجه به دمای سیال خنک شونده کاهش یا افزایش می یابد. به این صورت، در بازه های زمانی که دمای هوای محیط و در نتیجه دمات مرطوب یا همان وت بالب(Wet Bulb) کاهش می یابد مانند عصر و شب و نیز در فصولی از سال که دمای محیط به صورت کلی کم می شود مانند پاییز و زمستان، دبی آب مصرفی کاهش پیدا می کند. تغییرات دمای متوسط هوا در ساعات شبانه روز و ماههای سال در تصاویر ذیل نمایش داده شده است.

این نکته تاثیر بسزایی در کاهش میانگین مصرف سالیانه آب دارد و در شرایط فعلی کشور که وضعیت آب در شرایط بحرانی می باشد، می تواند کمک بزرگی در حوزه بهینه سازی مصرف آب در صنایع باشد.

اجرای طرح های بهینه سازی و کاهش مصرف آب برج های خنک کن نیازمند هزینه های اولیه طراحی و شبیه سازی های سیالاتی است، لیکن این هزینه های اولیه پس از مدتی با کاهش چشمگیر مصرف آب جبران خواهد شد.
http://cooling-tower.persianblog.ir
 ·  Translate
مشاوره فروش، انتخاب و بهینه سازی برج خنک کننده
1
Add a comment...

Mohammad Ghorbanalibeik

Shared publicly  - 
 
دانلود آموزش سالیدورک فارسی
دراین بخش لینک دانلود جزوه و کتاب آموزش فارسی سالیدورکز(PDF) به صورت پی دی اف که توسط شرکت آراکو تهیه شده است قرارداده شده است :

جزوه های آموزشی فارسی سالیدورک، به صورت تفکیکی

جزوه های تمرین سالیدورکز - به صورت تفکیکی - شرکت آراکو

http://solidworks-training-iran.persianblog.ir/post/59
 ·  Translate
1
Add a comment...
Mohammad's Collections
Work
Skills
Management, strategic planning, sale and marketing, Industrial Design, 3D modeling, fluid simulations
Employment
 • ARACo
  CEO, 2014 - present
  3D Modeling and Industrial Design, Tunnel ventilation, Railway
 • Aria Beniz
  Sale Manager, 2013 - 2014
  Aria Beniz is one of the bests producers of cooling tower in Iran
 • Nilper
  Sale engineering Manager, 2011 - 2013
  Nilper is the biggest Producer of office furniture in Iran
 • Hastia
  R&D Manager, 2006 - 2009
  Owner and operator of Iran turbo trains
Basic Information
Gender
Male
Education
 • Isfahan University of Technology
  B.S Mechanical engineering, 2001 - 2005
Mohammad Ghorbanalibeik's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Root My Android - Safest Rooting Guide !
rootmyandroid.org

Root my Android is the best place to root you Devices ! may it be your Tablets, Low budget or high end device, We provide android developmen

یک پمپ بنزین نسبتا خلوت، البته به شرطی که در ساعات تعویض شیفت مراجعه نکنید. برای ورود به پمپ بنزین از خیابان میرداماد باید وارد خیابان شمس تبریزی شده، بعد اولین خیابان یعنی نیکو رو به سمت راست و بعد وارد خیابان کازرون به سمت میرداماد شوید.
Public - 7 months ago
reviewed 7 months ago
one of the best engineering companies (3D Modeling and Industrial Design, Tunnel ventilation, Railway) کیفیت بالای خدمات مهندسی و پاسخگویی سریع در حوزه های ( مدلسازی سه بعدی و طراحی صنعتی، تهویه تونل و تهویه صنعتی و حمل و نقل ریلی) در شرکت آراکو - آذرخش ریل آریا
Public - 7 months ago
reviewed 7 months ago
It is a very good place to buy fresh dates. They will also sell organic juices.
Public - 7 months ago
reviewed 7 months ago
6 reviews
Map
Map
Map
گل فروشی خوب با پرسنلی مودب
Public - 7 months ago
reviewed 7 months ago
A very beautiful place to have a cup of cofee and great chat with your friends. مکانی بسیار جذاب برای مطالعه و ملاقات های دوستانه
Public - 7 months ago
reviewed 7 months ago