Profile cover photo
Profile photo
PySilesia
28 followers -
Śląska Grupa Użytkowników Języka Python
Śląska Grupa Użytkowników Języka Python

28 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
PySilesia #3/2018

Prowadzący: Mateusz Flieger, Jacek Rzeszutek
Tytuł: DASHboardy - szybko, tanio, ładnie, zdrowo

Opis: Czy tworzyłeś kiedyś dashboard? Czy zajęło Ci to dużo czasu? Czy Twój dashboard był brzydki? Świat nie musi tak wyglądać. Z użyciem narzędzia Dash, nauczymy Cię jak szybko, tanio, ładnie, zdrowo budować dashboardy (z tym ładnie to dołożymy wszelakich starań). Zabierzemy Cię w pasjonującą przygodę przez świat bibliotek Plotly i Dash za pomocą których zbudujemy razem interaktywny, informatywny dashboard.

Liczba miejsc: 15. Na warsztaty obowiązują zapisy.

http://pysilesia.org/blog/pysilesia-32018/
Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #2/2018

Kolejne spotkanie PySilesia odbędzie się w środę 9 maja w Medialab Katowice i odbędzie się na nim prelekcja gościa zagranicznego.

Prowadzący: Imre Guzmics,

Tytuł: GraphQL basics in Python

Opis: GraphQL APIs are getting more and more popular, but what is GraphQL? Is it any better than REST? Is it worth to switch? How to build a basic API with Python? I'll try to answer these questions in my short presentation.

O prelegencie: I am a Developer and PC gamer. Currently, working as Senior Python Developer in XCaliber Malta developing an iGaming platform.

Info: http://pysilesia.org/blog/pysilesia-22018/

Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #1/2018

Pierwsze w 2018 r. spotkanie PySilesia odbędzie się w środę 21 lutego i znajdą się na nim dwie prelekcje. Tym razem spotykamy się w Medialab Katowice.

Prowadzący: Anna Matysiak
Tytuł: Backendowcu, zostań CSS ninja! Czyli jak odnaleźć się w świecie nowoczesnego kodu CSS.
Opis: W czasie prezentacji opowiem Wam o tym, jak ewoluował CSS oraz, że takie pojęcia jak SOLID, DRY, metodyki czy też architektura nie są zarezerwowane tylko dla takich języków programowania jak np Python, ale również pojawiają się przy pisaniu styli :)
O prelegencie: Anna jest Senior Frontend Developer w XSolve. Była już webdeveloperem, programistą, webdesignerem, a od kilku lat porzuciła technologie backendowe aby zająć się głównie frontendem. Miłośniczka SCRUMa i zwinnego programowania - uważa, że świetny programista to połączenie umiejętności technicznych oraz "miękkich". Prywatnie interesuje ją wszystko związane z Kanadą, Norwegią, NASA i japońskimi sztukami walki :)

Prowadzący: Christopher Lozinski
Tytuł: Introduction to the Z Object database
Opis: The ZODB is an object-oriented database written in Python and optimized in C. Just subclass off of class Persistent, and your applications become persistent. It makes it really easy to build persistent trees and graphs. Then one displays views on those objects. The ZODB is heavily used in Plone and Pyramid.
The browser-based ZodbDemo makes it really easy to build simple websites. File system development is used for more complex websites. Indeed the more complex the application the greater the benefit of using the ZODB.
This talk is an introduction to the ZODB, presents important concepts, and reviews the tools available.

szczegóły: http://pysilesia.org/blog/pysilesia-12018/
Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #9/2017

Prowadzący: Dominik Kozaczko
Tytuł: DjangoREST Framework od podszewki
Opis: Na prelekcji zostaną omówione podstawy tworzenia RESTowego API na bazie DjangoREST Framework; prelegent podpowie jakich dodatków warto użyć, by zrobić to lepiej.
O prelegencie: Przez 10 lat wiódł podwójny żywot nauczyciela i programisty, zainicjował wprowadzenie Pythona na maturę, wykształcił dziesiątki programistów. Po odejściu ze szkoły nie mógł zerwać z nałogiem i wskrzesił swój kanał na YouTube. Czasem zrobi jakiś wykład. Specjalizuje się w backendzie, w szczególności opartym o Django i Django-REST-Framework.
szczegóły: http://pysilesia.org/blog/pysilesia-92017/
Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #8/2017
Na najbliższym spotkaniu dwie prelekcje:

Prowadzący: Piotr Grzesik
Tytuł: Środowiska wirtualne oraz zarządzanie zależnościami w Pythonie
Opis: W swojej prezentacji chciałbym przedstawić słuchaczom jakie możliwości oferuje Python w zakresie środowisk wirtualnych, co daje nam izolacja którą zapewniają, jak z nich korzystać w codziennej pracy, a także nieco na temat tego jak działają "pod maską". W drugiej części poruszę temat zarządzania zależnościami, jakie problemy możemy napotkać korzystając z zewnętrznych bibliotek, a także jak ich unikać i zapewnić sobie powtarzalność środowisk deweloperskich, testowych oraz produkcyjnych. Narzędzia, o których mniej lub bardziej opowiem podczas swojej prezentacji: pyenv, virtualenv, virtualenvwrapper, venv, pip, pip-tools, Pipfile, conda, pipenv.
O prelegencie: Software developer pracujący w krakowskim Pragmatic Coders, podczas codziennej pracy najczęściej programuje w Pythonie, chociaż coraz częściej zdarza mu się eksperymentować z Solidity, JavaScriptem i Rustem. Lubi AWSa, Gitlab CI, Dockera i automatyzację wszystkiego co się da. Po godzinach pomaga w organizacji spotkań Krakowskiej Grupy Użytkowników Pythona - Pykonik.

Prowadzący: Łukasz Dziedzia
Tytuł: Redis - więcej niż key-value store
Opis: Redis jest obecnie jedną z najbardziej popularnych baz danych, mimo to w większości przypadków używany jest wyłącznie jako silnik do cache. W swojej prezentacji chciałbym przybliżyć to rozwiązanie, głównie z perspektywy dewelopera. Chciałbym też podzielić sie doświadczeniem z używania Redisa, jakie zdobyliśmy w platformie gamingowej XCaliber, gdzie Redis pełni istotną rolę, pomagając nam obsługiwać tysiące transakcji na sekundę.
O prelegencie: Software developer od ponad 10 lat. Pythonowiec od pierwszego wejrzenia. Obecnie pracuje jako Software Development Manager w XCaliber Poland rozwijając platformę gamingową.

szczegóły: http://pysilesia.org/blog/pysilesia-82017/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
PySilesia #7/2017

Na koniec sierpnia, czyli tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, w ramach PySilesia odbędą się warsztaty poświęcone płytce edukacyjnej Microbit. Spotkanie odbywa się dzięki wsparciu Medialab Katowice i udostępnieniu sprzętu z projektu Microbit:Polska.

Prowadzący: Filip Kłębczyk
Tytuł: Nauka Pythona z Microbitem - warsztaty

Opis: W ostatnich latach Python szturmem podbija środowisko edukacji na świecie. Istotną zasługę w tym względzie ma płytka Microbit. W ramach warsztatów będzie można zapoznać się z jej możliwościami i dowiedzieć jak wykorzystać ją w nauce języka Python. Warsztaty są skierowane do wszystkich osób, niezależnie od wieku, które są zainteresowane projektem. Poza tym szczególnie serdecznie zapraszamy osoby zainteresowane edukowaniem dzieci i młodzieży z wykorzystaniem Microbita w śląskich szkołach.

miejsce: Medialab Katowice, Plac Sejmu Śląskiego 2, parter po lewej
data: 31 sierpnia (czwartek), godz 18:00
szczegóły i zapisy: http://pysilesia.org/blog/pysilesia-72017/
Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #6/2017
29 czerwca kolejna PySilesia. W ramach spotkania odbędą się warsztaty
z OpenShift-a. Wydarzenie odbywa się dzięki współpracy z Medialab
Katowice. Na warsztat obowiązują zapisy.

Liczba miejsc: 20
Prowadzący: Maciej Szulik (@soltysh)
Tytuł: Efektywne uruchamianie aplikacji pythonowych na platformie
Kubernetes/OpenShift?

Opis: Google, Red Hat, Intel, Huawei, Mirantis oraz wiele, wiele
innych firm inwestuje ogromne zasoby ludzi i czasu w projekt
Kubernetes. Założę się, że i dla Ciebie ta nazwa budzi pewne
skojarzenia, zapewne zetknąłeś się z nią w ciągu ostatnich dwunastu
miesięcy albo na Hacker News, Twitterze, Facebooku lub na innym
kanale. Czy chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat obecnie
najlepszego systemu zarządzania kontenerami, ale obawiasz się
problemów początkującego? Czy chcesz zobaczyć jak łatwo uruchomić
aplikacji z wykorzystaniem kontenerów? Czy chcesz poczuć łatwość
skalowania aplikacji jednym kliknięciem? To i wiele innych tematów
zostanie poruszone podczas naszego spotkania.

O prelegencie: Maciej jest pasjonatą programowania z ponad 10-cio
letnim stażem. Obecnie zajmuje się http://bugs.python.org/ a przy
okazji czasem poprawia bibliotekę imap oraz od niedawna argparse ze
standardowej biblioteki CPythona. Poza tym, pracuje nad projektami
OpenShift i Kubernetes dla firmy Red Hat. W pozostałym wolnym czasie
pomaga przy PyCon PL, US PyCon oraz prezentuje na różnych wydarzeniach
w Europie i na Świecie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia:
http://pysilesia.org/blog/pysilesia-62017/
Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #5/2017

Kolejne spotkanie PySilesia w maju, tym razem z prelekcjami. W ramach spotkania trzy prelekcje i sesja lightning talks. Bezpłatny poczęstunek dla uczestników w trakcie spotkania funduje firma XCaliber.

Prowadzący: Lumír Balhar
Tytuł: Why is Python 3 backward incompatible?

Opis: The support for Python 2 will stop in 2020 so you really should start to be interested in Python 3. But there are a lot of incompatible changes between Python 2 and 3 and many people are angry. I think that the first step to adapt to new stuff in Python 3 is to understand why these changes had to be made - and this is what I want to describe. Join me if you are interested in the background of Python development itself.

O prelegencie: Python developer, firefighter, drummer, biker, teacher and somebody who is always there when you need him.

Prowadzacy: Jakub Wasielak
Tytuł: Python Packaging - omówienie

Opis: Historycznie Pythonowe pakiety były źródłem wielu problemów wśród nawet najbardziej zagorzałych entuzjastów. Wielu deweloperów (w tym i ja do niedawna) zna podstawy tworzenia pakietów w PyPI bazując jedynie na kilku tutorialach. W trakcie prezentacji omówię obecny status narzędzi skupiając się głównie na setuptools, pip i wheels podkreślając ich zalety nad poprzednikami.

O prelegencie: Programista Pythona skupiony na społeczności. Współorganizator krakowskiej grupy Pykonik, uczestnik i twórca hackathonów, koordynator Python Challenge mającego miejsce na konferencji PyCon PL. W Pythonie pisze od 10 lat z nastawieniem na programowanie webowe. Obecnie pracownik firmy YouGov, w wolnym czasie miłośnik fantastyki i organizator konwentu Fornost. Na pytanie, co lubi w programowaniu zawsze odpowiada, że kontakt z ludźmi.

Prowadzacy: Marius Rejdak
Tytuł: Dowodzenie kontenerowcem z Kubernetes przy sterze

Opis: Prezentacja poruszy podstawy zarządzania klastrem Kubernetes z punktu widzenia administratora i programisty, oraz nasze doświadczenia w dostosowaniu istniejących aplikacji do infrastruktury opartej na kontenerach.

O prelegencie: Python dev i Sysadmin samouk, zafascynowany Linuksem i konteneryzacją świata serwerowego, członek zespołu Gaming Platform w XCaliber.

Lightning Talks:
Odbędzie się też sesja szybkich pięciominutowych prelekcji. Nie trzeba ich wcześniej zgłaszać, ale warto przed spotkaniem się trochę przygotować.


Szczegóły dotyczące miejsca i daty:
http://pysilesia.org/blog/pysilesia-52017/
Add a comment...

Post has attachment
PySilesia #4/2017

"Skręć Pythona" - Niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju warsztaty z
Twisted. Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć asynchroniczne aplikacje
sieciowe koniecznie musisz się pojawić.

Liczba miejsc: 20
Prowadzący: Piotr Wójcik

Opis warsztatów:
Podczas warsztatów będziesz zmuszony wykonać kilka zadań, ale nie
martw się, nie zmęczą one ani Ciebie, ani co gorsza Twojego komputera.
Celem będzie stworzenie prostego komunikatora, który pozwoli na
wysyłanie wiadomości do pozostałych uczestników warsztatów. W trakcie
spotkania dowiesz się:

* Jak nawiązać połączenie TCP.
* Jak odbierać i wysyłać dane.
* Zarządzać wieloma połączeniami.
* Jak działają asynchroniczne biblioteki.

Nie czekaj! Weź znajomych i przyjdźcie razem skręcić Pythona ;)

Zapis i szczegóły:
http://pysilesia.org/blog/pysilesia-42017/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded