Profile cover photo
Profile photo
Payam Ava
1 follower -
طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی سایت فروشگاهی و پروژه های طراحی سایت تخصصی با سئو تضمینی راهی مطمئن برای توسعه کسب و کار شما
طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی سایت فروشگاهی و پروژه های طراحی سایت تخصصی با سئو تضمینی راهی مطمئن برای توسعه کسب و کار شما

1 follower
About
Communities and Collections
Posts

Post has attachment
۹۵ درصد از اطلاعات درون یک طراحی سایت زبان نوشتاری است. منطقی است که بگوییم یک طراح سایت بایستی در رابطه با اصول و قوانین اساسی شکل‏گیری اطلاعات نوشتاری، به عبارتی دیگر صفحه آرایی ( تایپوگرافی )، آموزش لازم و کافی دیده باشد.

پیش‏تر در سال ۱۹۶۹، چاپچی (حروفچین) مشهور سوئیسی، امیل رودر، به نمایندگی از اطلاعات چاپی هم عصر خود که به آسانی می‏توانیم در رابطه با وب ‏سایت‏های خود بگوییم، اینگونه نوشت:

این روزها ما در چنان سیل عظیمی از اوراق چاپی غرق شدیم که یک کار فردی بی ارزش و ناچیز جلوه داده می‏شود، چون هم عصران به ستوه آمده ما نمی‏توانند به آسانی هرچیزی را که امروزه چاپ می‏شود، به دست آورند. این وظیفه‏ی حروفچین است تا این حجم از اوراق چاپی را دسته‏ بندی، ساماندهی و تفسیر کند، بطوری که برای خواننده فرصتی مطلوببرای یافتن آنچه که مورد علاقه وی می‏باشد، ایجاد گردد.

با قدری نوآوری و ابتکار (جایگزینی چاپ با عمل آنلاین) این امر شبیه به توصیف شغل یک طراح اطلاعات می‏شود. وظیفه‏ ی یک طراح اطلاعات است تا “این حجم از اوراق چاپی را دسته‏ بندی، ساماندهی و تفسیر کند، بطوری که برای خواننده فرصتی مطلوب برای یافتن آنچه که مورد علاقه وی می‏باشد، ایجاد گردد.”

صفحه آرایی بزرگ و طولانی (ساختار متنی کلی) در مقابل صفحه آرایی کوچک (جنبه‏های جزئی تایپ و فاصله گذاری) به تمامی جنبه‏ هایی که ما امروزه آنها را”طرح اطلاعات” می‏نامیم می‏پردازد. این‏طور که گفته می‏شود، طراحان اطلاعات این روزها همان کاری را انجام می‏دهند که حروفچین‏ها ۳۰ سال پیش انجام می‏دادند.

صفحه آرایی دارای یک کارایی آشکار و صریح می‏باشد و آن انتقال اطلاعات بصورت نوشتار است. هیچ عامل یا دلیلی نمی‏تواند صفحه آرایی را از این کارایی معاف سازد.یک کار چاپی که نتوان آن را خواند مانند یک اثر و نتیجه بدون هدف می‏باشد.
http://payamava.net/%D8%A8%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%B3-%D9%BE%D9%84%D9%86/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
تازیه ترین مقالات از دنیای اینترنت و وب

http://payamava.net/blog
Add a comment...

Post has attachment
با ثبت دامنه کسب و کار خود را جهانی کنید
02166976242
ثبت دامنه
ثبت دامنه
payamava.net
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded