Profile cover photo
Profile photo
Mikołaj Mikołajczyk
243 followers
243 followers
About
Posts

Post has attachment
TEATR KTÓRY TRZEBA ODWIEDZIĆ.
Obserwujcie wizytówkę a dowiecie się o wszystkim co Teatr ma Wam do zaoferowania.
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
NAUTILUS Galeria i Dom Aukcyjny zaprasza na 45. Aukcję Dzieł Sztuki. Proponujemy Państwu starannie dobrany, zestaw prac na papierze, wśród których znajdują się obiekty rzadko na rynku spotykane.
Stanisław Ostoja-Chrostowski, Edmund Bartłomiejczyk, Władysław Bielecki, Stefan Mrożewski czy Stanisław Dawski nie wymagają rekomendacji. Popularny wśród kolekcjonerów Stanisław Jakubowski reprezentowany jest przez grafiki wydane jedynie w 10 egzemplarzach, czy przygotowany własnym sumptem unikatowy album widoków polskich zabytków (nie notuje go literatura przedmiotu). Wśród cymeliów znajdziemy piękny egzemplarz „Teki Krzemienieckiej” Józefa Pieniążka czy bardzo rzadką tekę portretów przedwojennych, polskich polityków wykonanych przez samego Stanisław Lenza. Koneserów powinien ucieszyć wybór prac Władysława Skoczylasa czy urokliwa akwaforta Ludwika Miskyego przeznaczona dla Emila Zegadłowicza. Grafikę powojenną reprezentują prace Mieczysława Jurgielewicza, Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, Marii Hiszpańskiej-Neumann czy Tadeusza Kulisiewicza. Warto zwrócić uwagę na akwarele Jerzego Nowosielskiego, autoportret Jerzego Panka czy nie pojawiającą się na rynku aukcyjnym tekę grafik wydaną w Łodzi w 1987. Miłośników awangardy zainteresuje zapewne kolekcja prac gwiazdy katowickiego undergroundu, członka grupy St-53, Zdzisława Stanka oraz znakomicie zachowana mechanofaktura Henryka Berlewiego. Zwolennikom światów surrealnych proponujemy rzadkie i poszukiwane prace Ildefonsa Houwalta.
Zapraszamy do uczestnictwa w aukcji.

http://www.artlist.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna/Aukcje/Aukcje_bie%C5%BC%C4%85ce/21159-Nautilus_-_45._Aukcja_Dzie%C5%82_Sztuki.html
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
45. Aukcja Dzieł Sztuki
26 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
Kolekcjonerzy nie zapomnieli o Ildefonsie Houwalcie.

W minioną sobotę, 11 kwietnia, w krakowskim Domu Aukcyjnym Nautilus miała miejsce 44 Aukcja Dzieł Sztuki. Zaprezentowano na niej 188 obiektów, które zostały ułożone chronologicznie, według takich działów jak m. in. Dawni mistrzowie, Czas rewolucji – XIX wiek, Mistrz i uczeń, W orbicie Młodej Polski, Wokół nowoczesności, W kręgu tradycji. Największym zainteresowaniem cieszyły się prace Leona Wyczółkowskiego. Rekord sprzedaży zanotowała pozycja 20. Rynek Starego Miasta w Warszawie, która została sprzedana z kwotę 16 000 zł (przy cenie wywoławczej 5 600 zł !!). Równie wysoki wynik zanotowała litografia Leona Wyczółkowskiego Chrystus Wawelski (osiągnęła kwotę 13 000 zł przy cenie wywołania 8 000 zł). Nowego nabywcę znalazł również Autoportret Leona Wyczółkowskiego, wykonany w technice litografii. Szymon Tatar, jedna z nielicznych prac wykonanych w technice metalowej sprzedała się za kwotę 7 700 zł. 
Kolekcjonerzy nie zapomnieli również o Ildefonsie Houwalcie. Prace wileńskiego malarza, który po wojnie zamieszkał w Poznaniu i związał się z grupą „4F+R” cieszyły się szczególnym zainteresowaniem licytujących, osiągając znaczące ceny. Jako przykład można tu podać interesującą pracę Laureatka, która osiągnęła kwotę 7 500 zł (cena wyw. 3000 zł !!), oraz Akademię Sztuk Pięknych z roku 1949, która uzyskała identyczną kwotę (przy cenie wyw. 3000 zł). 
Na 44 Aukcji nie zabrakło innych prac z zakresu malarstwa. Za kwotę 10 500 zł został sprzedany obraz Aleksandra Nowakiwskiego, który powstał w czasie pobytu artysty w Krakowie w latach 1900-1913, kiedy mieszkał w podkrakowskiej wówczas wsi Mogiła.
Zainteresowanie kolekcjonerów dotyczyło także dzieł sztuki związanych z okresem Młodej Polski. Nabywcę znalazł plakat Wojciecha Weissa zaprojektowany na X Wystawę Sztuki Polskiej w 1905 r. (cena wylicytowana 6 200 zł), okazała Teka Melpomeny (cena wylicytowana 25 000 zł), oraz Teka Lamus z 1912 (23 000zł), na którą składają się litografie Władysława Jarockiego i Kazimierza Sichulskiego, o modnej wówczas tematyce góralskiej i włoskiej.
Nie zapominamy również o modnym ostatnio Rafale Malczewskim. Jego akwarela Zakopiańskie opłotki została wylicytowana do kwoty 8 500 zł (przy cenie wywołania 6 500 zł).

Cieszy nas, że sztuka XX wieku wciąż znajduje szczęśliwych nabywców, którzy w tym roku będą jeszcze mieli okazje do znacznego powiększenia swoich zbiorów, na co i my z radością będziemy czekać.
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
Gierowski Stefan, DXXXVI
Data powstania: 1984
olej na płótnie; wym.: 100 x 70 cm; na odwrocie autorski opis obrazu oraz naklejka z wystawy w Muzeum Sztuki w Łodzi w 1985 (wystawa Vision and Unity): druk wypełniony pismem maszynowym, w jęz. ang., wśród danych m.in.: kat. 94 [...] collection of the artist / Centre [fragm. zdarty] Gallery. Stan zachowania: bardzo dobry; praca oprawiona.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Impreza charytatywna na Rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Piękne Anioły z udziałem zwycięzcy Rajdu Dakar -Rafała Sonika. W programie imprezy byl przyspieszony kurs wykonywania sushi, prowadzony przez Nasz personel.
PhotoPhotoPhotoPhoto
View album
Add a comment...

Post has attachment
Dla miłośników czarno białej fotografii.
Add a comment...

Post has shared content
Originally shared by ****
Pogoda nas rozpieszcza:) Idealny zestaw na dzisiejszy dzień to piankowa spódniczka z kieszeniami i puchowa kurtka z futrzanymi rękawami.
Zapraszamy
ul. Garbarska 4 
Pon - Pt.: 11:00 - 19:00
Sob.: 10:00 - 14:00
www.mamilaboutique.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
O mnie - Nikodem | Świat Nikosia
O mnie - Nikodem | Świat Nikosia
swiatnikosia.blogspot.com
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded