Profile cover photo
Profile photo
Polonista Center
POLONISTA center специализируется на профессиональном обучении польскому языку и культуре.
POLONISTA center специализируется на профессиональном обучении польскому языку и культуре.
About
Posts

Все, що ви хотіли знати про національні парки Польщі (фото - за посиланням)

На території Польщі знаходяться 23 Національні парки. Їхня поверхня – це 316 748 гектарів, тобто 1% поверхні Польщі

До світового списку біосферних заповідників належить вісім національних парків у Польщі: це Бабьоґурський національний парк (Babiogórski Park Narodowy).
Він знаходиться на півдні Польщі, поблизу кордону зі Словаччиною. У цьому заповіднику охороняється переважно лісова фауна – бурий ведмідь, рись, вовк, лисиця, куниця.

Це також Біловезький національний парк (Białowieski Park Narodowy), розташований у східній Польщі, у Підляському воєводстві. Заповідник у Біловезькій пущі створено у 1932 році. Це один з найстарших національних парків у Європі, і тільки другий за хронологією – у Польщі. Заповідник славиться найкраще збереженим у Європі фрагментом пралісу... 80 % території Біловезької пущі — незаймані ліси, в яких налічується понад 20 видів деревних рослин. Додамо, що Біловезька пуща (назва теж давня, і походить з 13-го сторіччя) сполучає собою Польщу та Білорусь. 72 000 гектарів пущі лежить у Білорусі, а майже 5 000 – у Польщі. Але найбільше Біловезька пуща славиться зубрами. У 19-му сторіччі виявилося, що в її лісах збереглася значна кількість зубрів, винищених в інших місцях Європи. Сьогодні ж у Біловезькій пущі живе близько 750 зубрів (з них 481 – мають польське громадянство). Додамо, що у світі живе 4663 зубри. Тому не дивно, що у гербі Біловезького національного парку видніється цей ссавець. Стислою охороною охоплено 4500 гектари парку, Біловезький заповідник внесено теж у список Світової спадщини ЮНЕСКО.

Біосферним заповідником теж є Бещадський національний парк (Bieszczadzki Park Narodowy). Він входить до Міжнародного біосферного резервату «Східні Карпати», що складається з національних парків у трьох країнах: Польщі, Україні та Словаччині. Символом Бєщадського парку є рись.

Кампіноський національний парк (Kampinoski Park Narodowy), що неподалік Варшави, займає територію 383 тисяч гектарів, він належить до найбільших у Польщі й теж вписаний у список ЮНЕСКО. Природний парк створено на теренах Кампіноської пущі. Парк складається з трьох зон: центральної (яка підлягає стислій охороні), буферної зони (яка захищається від урбанізації тощо), перехідної. Кампіноський національний парк щороку відвідує мільйон туристів. У їхньому розпорядженні – 360 кілометрів туристичних маршрутів пристосованих теж для велосипедного руху... Є навіть шість спеціально виділених місць, де можна розпалювати вогнище. Кампіноська пуша – це справжній скарб для варшав’ян, втеча і відпочинок від бетонно-скляної джунглі... А символ Кампіноського національного парку – симпатичний лось.

Наступним біосферним заповідником у Польщі є Поліський національний парк (Poleski Park Narodowy). Це вже Люблинське воєводство.

Словінський національний парк (Słowiński Park Narodowy) – він розташований на березі Балтійського моря. І найбільшим його скарбом є рухомі дюни. Парк вписано у список ЮНЕСКО 1977 року.

Останній, восьмий польський національний парк, який належить до біосферних заповідників, – це Татранський парк (Tatrzański Park Narodowy). Тобто ми знову в горах, в Татрах. У підніжжя цих гір лежить найвідоміший польський курорт Закопане. Найвища гора – Ґерлях (2655 m).

Загалом польські природні парки мають лісний характер – майже 62% їхньої поверхні покриті лісами. Виняток тут становить парк «Ujście Warty», тобто русло річки Варта, де ліси займають тільки 1%. Уся поверхня польських національних парків – це 316 748 гектарів, тобто 1% поверхні Польщі. Найменший за площею – Ойцовський національний парк (на півдні Польщі, символ парку – кажан), а територія – всього 2146 гектарів. Найбільший – Бєбжанський національний парк, який пролягає вдовж річки Бєбжа – 59 223 гектарів

#parkinarodowe #polskieparki #polska #podroze #kartapolaka #подорожі #польща #картаполяка #geografiapolski #географіяпольщі

http://zpppn.pl/wigierski-park-narodowy-pl/park
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded