Profile

Cover photo
اسلام ناب محمدی
12 followers|147,796 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
 
فِرَق
دین،مذهب،فرقـه،نحله،حزب،انجمن،جریان،جنبش، گروهک
Preview community
3
Add a comment...

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام ناب محمدی  - 
 
اسلام ناب محمدی ...

در انقلاب اسلامى، اسلام كتاب و سنت ، جايگزين اسلام خرافه و بدعت ؛ اسلام جهاد و شهادت ، جايگزين اسلام قعود و اسارت و ذلت ؛ اسلام تعبد و تعقل ، جايگزين اسلام التقاط و جهالت ؛ اسلام دنيا و آخرت ، جايگزين اسلام دنياپرستى يا رهبانيت ؛ اسلام علم و معرفت ، جايگزين اسلام تحجر و غفلت ؛ اسلام ديانت و سياست ، جايگزين اسلام بى‌بندوبارى و بى‌تفاوتى ؛ اسلام قيام و عمل ، جايگزين اسلام بى‌حالى و افسردگى ؛ اسلام فرد و جامعه ، جايگزين اسلام تشريفاتى و بى‌خاصيت ؛ اسلام نجاتبخش محرومين ، جايگزين اسلام بازيچه‌ى دست قدرتها ؛ و خلاصه اسلام ناب محمّدى(صلّى‌اللَّه‌عليه‌واله‌وسلّم)، جايگزين اسلام امريكايى گرديد.

امام خامنه ای 1369/03/10
#اسلام_ناب   #اسلام_آمریکایی  
 ·  Translate
4
2
Add a comment...

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام آمریکایی  - 
 
اسلام آمریکایی ...
 امام اصطلاح «اسلام آمريكائى» را در فرهنگ سياسى ما وارد كرد. اسلام آمريكائى يعنى اسلام تشريفاتى، اسلام بى‌تفاوت در مقابل ظلم، در مقابل زياده‌خواهى، اسلام بى‌تفاوت در مقابل دست‌اندازى به حقوق مظلومان، اسلام كمك به زورگويان، اسلام كمك به اقويا، اسلامى كه با همه‌ى اينها ميسازد . اين اسلام را امام نامگذارى كرد: اسلام آمريكائى.
امام خامنه ای  ۸۹/۰۳/۱۴

#اسلام_آمریکایی
 ·  Translate
5
1
Add a comment...

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام ناب محمدی  - 
 
اسلام ناب ...
اسلام عمل*،*اسلام اقدام*،*اسلام توده‌ى مردم*،*اسلام توكل به خدا*،*اسلام حسن ظن به وعد الهى
            = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = 
البته دشمنان از كلمه‌ى «بيدارى اسلامى» ميترسند؛ سعى ميكنند عنوان «بيدارى اسلامى» براى اين حركت عظيم به كار نرود. چرا؟ چون وقتى اسلام در هيئت حقيقى خود، در قواره‌ى واقعى خود بروز و ظهور پيدا ميكند، تن اينها ميلرزد. اينها از اسلامِ برده‌ى دلار نميترسند؛ از اسلامِ غرق در فساد و اشرافيگرى نميترسند؛ از اسم اسلامى كه امتداد و انتهائى در عمل و در توده‌ى مردم نداشته باشد، نميترسند؛ اما از اسلام عمل*، *اسلام اقدام*، *اسلام توده‌ى مردم*، *اسلام توكل به خدا*، *اسلام حسن ظن به وعد الهى كه فرمود: «و لينصرنّ الله من ينصره»،(1) ميترسند. وقتى اسم اين اسلام مى‌آيد، نشانى از اين اسلام پيدا ميشود، مستكبرين عالم به خودشان ميلرزند - «كأنّهم حمر مستنفرة. فرّت من قسورة»(2) - لذا نميخواهند عنوانِ بيدارى اسلامى باشد. ولى ما معتقديم نخير، اين يك بيدارى اسلامى است، بيدارى حقيقى است، و رسوخ پيدا كرده است، امتداد پيدا كرده است، به اين آسانى‌ها هم دشمنان نميتوانند آن را از راه خودش منحرف كنند.
امام خامنه ای ۱۳۹۱/۰۹/۲۱
 ·  Translate
5
2
Add a comment...

Communities

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام آمریکایی  - 
 
اهداف ومشخصه های اسلام آمریکایی از منظر مفاهیم قرآنی وروایات
شماره یک:  *اسلام آمریکایی اسلامی سلطه پذیر*
در صدد مسلط ساختن کفار بر اهل ایمان می باشد.
{لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا} نساءآیه141

بعد از دوران شروع استعمار، دنيا به دو بخش تقسيم شد: يك بخش سلطه‏گر، يك بخش سلطه‏پذير؛ دولتها و قدرتهايى با تكيه به دانش، با تكيه به سلاح، با تكيه به فريب‏گرى، توانستند كشورهاى ديگرى را زير سلطه بگيرند؛ آن‏ها شدند سلطه‏گر، اين ملتها و اين كشورها- خواه و ناخواه- شدند سلطه‏پذير. دنيا عادت كرد به تقسيم ميان سلطه‏گر و سلطه‏پذير؛ ...
سلطه‏پذيرى به معناى تسليم شدن و تشويق كردن سلطه‏گران است. آن ملتى كه مى‏نشيند تا بيايند و منابع او را غارت كنند و بر سرنوشت او مسلط بشوند، دارد سلطه‏گران را تشويق مى‏كند و به دست خود گور خود را مى‏كند. از لحاظ اخلاقى، سلطه‏گرى و استثمار يك كشور و تسلط ظالمانه‏ى بر يك كشور، تحقير ملتها و سلب هويت آن‏هاست. ملتها وقتى زير سلطه قرار گرفتند، فرهنگ خود و هويت خود و شخصيت خود را بتدريج از دست مى‏دهند و آن عزت ملى و غيرت عمومى و مردمى و ملى از آن‏ها گرفته مى‏شود. از لحاظ سياسى، سلطه‏گرى يعنى سرنوشت يك ملت را در دست گرفتن. همچنانى كه در دوران طاغوت، امريكائيها و رژيم امريكا بر كشور ما سلطه داشتند و ملت هم هيچ‏كاره بود؛ يك مستبدى را بر سر كار گذاشته بودند و با فرمان او و پشت سر او اين ملت را تحت سلطه قرار داده بودند و در امور داخلى اين ملت دخالت مى‏كردند: نصب مى‏كردند، عزل مى‏كردند، خط مشى براى دولت تنظيم و تعيين مى‏كردند، نخست‏وزير مى‏آوردند، نخست‏وزير مى‏بردند، حتى در تعيين وزراء و در تعيين فرماندهان ارتش دخالت مى‏كردند. از لحاظ اقتصادى هم سلطه‏گرى يعنى غارت منابع يك كشور يا معطل گذاشتن منابع يك كشور. اين نتائج سلطه‏گرى است.
امام خامنه ای  1390/11/10

#اسلام_آمریکایی  
 ·  Translate
4
2
Add a comment...

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام آمریکایی  - 
 
اسلام آمریکایی ...
اسلام آمريكائى فقط آن نيست كه آمريكاپسند باشد؛ هر چيزى كه خارج از اين اسلام ناب است؛ اسلام سلطنتى هم همين جور است، اسلام التقاطى هم همين جور است، اسلام سرمايه‌‌دارى هم همين جور است، اسلام سوسياليستى هم همين جور است، اسلامهائى كه با شكلها و رنگهاى مختلفى عرضه بشود و آن عناصر اصلى در او وجود نداشته باشد، همه‌‌اش مقابل اسلام ناب است؛ در واقع اسلام آمريكائى است. انسان مشاهده ميكند در اين معارضه‌‌هائى كه با نظام در طول اين سى سال انجام گرفته، اين اسلامهاى گوناگون حضور داشته‌‌اند؛ هم اسلام التقاطى وجود داشته، هم اسلام سلطنتى وجود داشته، هم اسلام سوسياليستى وجود داشته؛ انواع و اقسام اين اسلامها در مواجهه‌‌ى با نظام جمهورى اسلامى وجود داشته‌‌اند.

امام خامنه ای 1388/07/02
#اسلام_آمریکایی
5
1
Add a comment...

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام ناب محمدی  - 
 
اسلام ناب ...
 اولين و اصلى‌ترين نقطه در مبانى امام و نظرات امام، مسئله‌ى اسلام ناب محمدى است؛ يعنى اسلام ظلم‌ستيز ، اسلام عدالتخواه ، اسلام مجاهد ، اسلام طرفدار محرومان ، اسلام مدافع حقوق پابرهنگان و رنجديدگان و مستضعفان .
امام خامنه ای  ۸۹/۰۳/۱۴

#اسلام_ناب
 ·  Translate
4
1
Add a comment...

‫اسلام ناب محمدی‬‎
owner

اسلام ناب محمدی  - 
 
اسلام ناب ...
بحمداللَّه راه ما، راه روشن و اسلامى است كه امام(ره) به ما معرفى كرد. راه ما، راه آن اسلامى است كه دشمنان خدا از آن مى‌ترسند و مستضعفان و مظلومان از آن خوشحال و اميدوار مى‌شوند؛ نه چيزى كه اسمش اسلام است و از اول تا آخر، در خدمت دشمنان اسلام مى‌باشد. ما اين را به عنوان اسلام قبول نداريم. اين، همان اسلام امريكايى است؛ تعبير درستى كه بارها امام فقيد حكيممان، آن را تكرار مى‌كردند.
اسلام ناب، اسلامى است كه بايد ابوجهلها از آن بترسند. اگر اسلامى بود كه ابوجهلها و ابوسفيانها از آن نترسيدند و با آن دشمن نبودند، بايد در اسلام بودنش شك كنيم. آن اسلامى هم كه طبقات مستضعف و محروم به آن اميدوار نشوند و دل ندهند، اسلام نيست. اسلامى كه نتواند آرزوهاى خفته و فروكشته‌ى قشرهاى مظلوم را در سطح دنيا - نه فقط در سطح كشور خودمان - زنده و احيا كند، شك كنيد در اين‌كه اين دين، اسلام باشد.
معارف انقلاب/ص123
#اسلام_ناب
 ·  Translate
6
1
Add a comment...
Communities