Profile cover photo
Profile photo
E-Lab Laboratuvar
44 followers
44 followers
About
Posts

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
OKULLAR AÇILDI AMAN DİKKAT!

Okullarda en sık görülen bulaşıcı hastalıklar nelerdir?

5-15 yaş arasında zatürre, kemik enfeksiyonları, menenjit, kalp kapaklarında enfeksiyon gibi komplikasyonlar oluşabilir. 

Bu Hastalıklara Karşı Alınması Gereken Önlemler: https://goo.gl/BIucSw
Photo
Add a comment...

Post has attachment
YÜKSEK #KOLESTEROL NEDİR?
#Yüksekkolesterolün ne olduğunu anlamak için önce kolesterolün ne olduğunu bilmeliyiz.
Kolesterol;
• A, D,E ve K vitaminlerinin sentezinde,
• Hücre zar yapısında,
• Aldosteron, Testosteron, Östrojen, Progesteron ve Kortizolün sentezinde,
• Safra asitlerinin sentezinde gereklidir.
Kolesterolün çoğu vücut tarafından sentezlenir. 70 kg ağırlığında bir kişinin toplam 35 gr. kolesterolü vardır. Günlük üretim 1 gr. kadardır. 200-300 mg besin yoluyla alınır.
Yüksek kan kolesterolü, vücudumuzda çok fazla kolesterolun bulunması durumudur. Bu durum genellikle hiçbir işaret ve semptom göstermez. Bu nedenle insanlar çok yüksek kolesterolu olduklarını bilmezler. https://goo.gl/Z4m1yE
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Yaşam saatimiz kromozomların uçlarında mı?
Kaliteli yaşlanma- Anti-aging

#Yaşlanma, bedensel ve ruhsal işlevlerin giderek azalmasıdır. Yaşlanmanın önlenebilmesi mümkün değildir ancak çok çeşitli faktörlerle ‘’Kaliteli Yaşlanma’’ sağlanabilmektedir. Yaşlanma sürecinin geciktirilmesi ve yavaşlatılması ‘’anti-aging’’ ile sağlanabilmektedir. 
Yaşlanmayla birlikte hücre yenilenmesi tamamen durmaz ancak yavaşlar. Kişi küçülür, zayıflar, organlar gücünü kaybeder. Deri daha yavaş yenilenir, kaslar incelir, kemikler çabuk kırılır ve zihin tembelleşir. 
Yaşam saatimiz kromozomların uçlarında, genetik bilgi taşıyan bölümlerde saklıdır. Burada telomer olarak adlandırılan yapılar bulunur. Her hücre bölünmesi telomeri biraz daha kısaltır. Telomerler tamamen ortadan kalktığında hücreler ölür.
Oksijen yaşamın kaynağı aynı zamanda serbest radikallerinde kaynağıdır. Serbest radikaller #DNA’nın kırılması ve mutasyonuna neden olur. Membran lipid ve proteinlerini yıkarak hücre fonksiyonlarını bozarlar. 
Her gün hücre çekirdeğine binlerce serbest radikal hücum eder. Yanlış #beslenme, sağlıksız yaşam tarzı, stres bu saldırıyı çok daha fazla arttırır. https://goo.gl/Tla8WT
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Güneş ışınları cildinizin erken yaşlanmasında önemli rol oynar. https://goo.gl/Z7ZL0s
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BEBEĞİNİZDEN KAN ALINMASI SİZİ KORKUTMASIN!
“Bebeğinizin #kan alma işlemlerini alışkın olduğu ev ortamında yaptırarak sakinleşmesini sağlarsınız ve hasta bebeğinizi evden dışarı çıkarmadan tüm laboratuvar işlemlerini yaptırabilirsiniz."
Bebeklerden kan alma işlemi #parmak ucundan veya topuktan kan alınarak yapılmaktadır. Venöz kan alınamayan durumlarda bebeklerden ve küçük çocuklardan innovac cihazıyla özel tüplere kan alımı yapılmaktır. https://goo.gl/zfBL9l
Photo
Add a comment...

Post has attachment
‪#‎Obezite‬ Nedir?
Obezite günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Obezite genel olarak bedenin ‪#‎yağkütlesinin‬ ‪#‎yağsız‬ kütleye oranının aşırı artması sonucu ‪#‎boy‬ uzunluğuna göre ‪#‎vücut‬ ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkmasıdır.
‪#‎Elab‬ ‪#‎Laboratuvar‬ iletişim için;
https://goo.gl/rD0ZVI
Photo
Add a comment...

Post has attachment
“Samimiyetin dili yoktur, o gözlerden anlaşılır.”
‪#‎Mutlupazarlar‬ ‪#‎günaydın‬
Photo
Add a comment...

Post has attachment
“İşinize gitmeden önce evinizde ya da işyerinizde #kan vererek zaman kazanırsınız.”

Randevunuzu aldıktan sonra, tüm işlemleri #online olarak #takip edebilirsiniz. Test sonuçlarını #hızlı ve #güvenli bir şekilde 
#faks / #email ile veya size verilen #özel şifre #internet sitemiz üzerinden öğrenebilir ve uzun dönemde de takip edebilirsiniz. 

#Elab #Laboratuvar iletişim için;
http://bit.ly/1o6miyh

#işyerindenkanalma #kanalma #elabmobilhizmet
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Amino Hayat: hayatın yapı taşı amino asitlerle yeni bir hayat tarzı!
foX Supplement Tedavisi Nasıl Yapılıyor?
Vücudumuzdaki tüm metabolik süreçlerde proteinler dolaysıyla amino asitler rol alıyor. Bir tek amino asit eksik olduğunda dahi protein yapımında yetersizlikler oluşuyor ve ilerleyen dönemde hastalıklar meydana geliyor. Eksikliği veya fazlalığı tespit edilen amino asitleri kişiye uygun dozlarda amino asit, vitamin ve mineral tedavileriyle normal seviyelerine getirmek mümkün oluyor. Bu tedavi şekli hem ileride oluşabilecek sağlık sorunlarını önlüyor, hem de mevcut sağlık sorunlarının güvenle tedavi edilmesini sağlıyor.
‪#‎ElabLaboratuvar‬ iletişim için;
http://goo.gl/368bhN
‪#‎aminoasit‬ ‪#‎vitamin‬ ‪#‎mineral‬ ‪#‎metabolik‬ ‪#‎foxtest‬ ‪#‎foxsupplement‬ ‪#‎amino‬ ‪#‎tedavi‬ ‪#‎beslenme‬
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded