Profile cover photo
Profile photo
Psychologická Poradna Praha, psychologie u orloje s.r.o
2 followers -
Psychologicka poradna praha, psycholog praha, praha centrum
Psychologicka poradna praha, psycholog praha, praha centrum

2 followers
About
Posts

Post has attachment
ipravovaná akce.Seminář s názvem den po soudu. je  autorské čtení a povídání s Martinou (Helgou) Scharscmied.
Martina byla po narození vydaná soudem na přelomu let 1974/75 k adopci, aniž by měli písemný souhlas matky, a biologickému otci narození dcery zcela zamlčel. Stát svěřil Martinu bez vědomí biologických rodičů do péče ženě odsouzené za násilnou kriminalitu. Odvezli jako třítýdenní bezejmenné miminko. Rodný list s otcem neznámým jí byl vystaven až rok po narození. Své skutečné rodiče začala hledat v dospělosti, poznala po 38 letech. Martina napsala příběh o svém životě, který vychází  knižně pod názvem „Už nejsem tvá dcera“.
Martina se rozhodla bojovat dál, zabránit tomu,aby se její příběh opakovat, prosazuje změny v zákoně o adopci. Její příběh se stal mediálně známou kauzou, ocitla se na Ústavním soudě, v parlamentu…Povídáním ji doprovází hudebně její partner Petr Kohout.více na www.psychologieuorloje.cz 
Photo

Post has attachment
Článek. O rovnováze a životní inspirací. (Ilustrační foto ze zahrad Yves Saint Lauren , ve kterých modní návrhář nacházel inspiraci a kreslil své modely, z Marakeš 2015)
Když přijde nový klient a řekne: „Dosáhl jsem vše co jsem chtěl. Mám děti, auto, dům, skvělou práci, milou přítelkyní. Cestuji, jsem zdravý. Mám obdiv kolegů . Vlastně bych měl být šťastný, ale nejsem. Necítím to tak.“ Pak třeba dodá par úvah o vyhoření v osobní životě, v práci . A položí si otázky typu: „Jak se to mohlo stát? A co s tím mám dělat?“
Jednoduše to vše se stává, když se člověk zaměřuji na své výkony, které chce dosahovat co nejrychleji a bez komplikací, ..........Celý článek na www.psychologieuorloje.cz/blog
Photo

Post has attachment

Aktuality. Psychologie u orloje s.r.o
Psychologie u orloje se právě stala společností "Psychologie u orloje s.r.o. " Praha, červen 2015
Photo

Post has attachment

Článek o akci. Psychologie u orloje organizovala na den dětí posezení  na zahrádce s loutkovým divadlem a představením.

V neděli , nám počasí moc přálo,  zahrádka byla zalitá sluncem. Zahradní křesílka a lavičky jsme uspořádali tak, aby všichni viděli představení co nejlépe. Bylo to skvělé. Pro děti byla připravená  citronáda a jablíčka. Tatínkové (těch byla převaha) a maminky si pochutnávali na šálku kávy.
 Slunce svítilo,ve stínu zeleně zahrady jsme mohli začít. Cirkus  JÉMINKOTEKRINDYPINDY“ měl úspěch, smích , potlesk pro herce, poděkování od rodičů.
Po skončení představení si děti mohli s loutkami sami zahrát. Moc se nám všem akci líbila. Pro děti  byl vstup zdarma
Photo

Post has attachment
Akce – Soutěž. :-)
Znáte ten pocit, když slunce se opírá o průhledná skla oken a zaplavuje celou místnost, ve které jste zavření. Jsou to momenty, kdy je vám příjemně a chce se vám ven, do přírody. Je to jasná zpráva, že přichází jaro. Zrovna dnes je takový slunečný den. Taky se chystám ven, ale předtím, chci pro fanoušky Psychologie u orloje, vyhlásit soutěž. Cena je nádherná . Vyplatí se jít do toho- a vyhrát. Podmínky soutěže pro naše fanoušky: 1. napsat správnou odpověď do komentáře (na Facebooku) pod oznámením  o akci, 2. Sdílejte celou akci dál,  3. zároveň napište na benicka@psychologieuorloje.cz, svoji mailovou adresu (v případě oznámení výhry). Losování proběhne v květnu.
Soutěžní otázka zní : Napište  2 typy služeb, které Psychologie u orloje poskytuje svým klientům. Odpovědi napište dole do komentáře. (pomůcka: hledejte na www.psychologieuorloje.cz)
Výherce získává exkluzívní vstupenku na taneční představení světoznámé taneční skupiny „Bellydance Evolution“, jejich představení znají po celém světe a po 2 letech opět zavítají do Prahy.
S představením „ Alenka v říši divů“ (v hodnotě 650,- Kč). Změny  jsou vyhrazeny. (ilustrační foto, včerejší procházka v pražské zoo
Photo

Post has attachment
/////Seminář. Netholismus - Závislost na virtuálním světe. ////
Netholismus - Co v klasifikačním systému MKN nenajdete.
Závislost na virtuálním světe. Škodlivé užívání internetu.
Termín: Čtvrtek od 18.00-20.00hod
Lektor: Mgr.Erika Benická
Místo: Praha 1
Přihlášky na benickaerika@gmail.com
Cena: 100,-Kč
Náplň kurzu:
- základní rámec problematiky
- praktické zkušenosti 
- prostor pro aktivní diskusi účastníku
Seminář je určen pro psychology, psychoterapeuti, studenty, kteří mají zájem se něco víc dozvědět o tématech vyjadřují problémy současné doby, s kterými přicházejí klienti za hledající profesionální pomoc.
Cílem semináře je uvést do základní problematiky, Teoretické informace jsou propojování s praktickou zkušenostní. Seminář probíhá v příjemném prostředí. Aktuální informace najděte na www.psychologieuorloje.cz
Plánuje se návazné pokračování seminá

Post has attachment
Když nečekáte poděkování, přicházi samo.
Včera jsem se okolo 22hodiny konečně dostala domů. Byl to zajímavý den, naplněný pracovními povinnostmi, tréninkovou zátěží, a milým setkáním se známými. Byla jsem spokojená, a spokojená bych také usínala. Přece jen jsem chtěla před spaním s kontrolovat mailovou poštu. 
Byl tam dopis od klienta. V prvním okamžiku jsem si nevěděla přesně spomenout o koho jde, posledně jsme se viděli před rokem. To co mi napsal mně velmi potěšilo, povzbudilo mně jít dál, pokračovat v mé práci. Jsem ráda, když můžu být součástí života mých klientů v době, kdy opravdu potřebují pomoc. Jsem ráda, když vím, že jim terapie u mne pomohla, že se jím daří. 
Z dopisu:
“Dobrý den, chci Vás v první řadě srdečně pozdravit a doufám že se Vám co nejlépe daří. Ještě jednou Vám také děkuji za všechnu poskytnutou pomoc a rady ve chvílích, které pro mě byly nejtěžší. Od té doby se mám stále lépe a minulý týden jsem konečně složil státní zkoušky a ukončil studium. Také jsem již téměř pět měsíců ve vztahu, což je asi to nejlepší co mě mohlo potkat a jsem, dalo by se asi říct, opravdu šťastný. Když se ohlédnu za tím, jak jsem se cítil před necelým rokem a co mi tato zkušenost dala, tak jen můžu říct, že jsem se i díky Vám lépe poznal a umožnilo mi to dívat se teď na svět a hlavně lidi okolo mě z trochu jiné perspektivy a pokud bych se v podobné situaci znovu ocitl, snad se s ní dokážu vypořádat lépe.
Děkuji. S přáním toho nejlepšího“
Photo

Post has attachment
"Přání se mají plnit hlavně o Vánocích."

Dar do tomboly BPW.
Před rokem o tomto čase, mě oslovila jedna maminka. Každý rok si v jejich rodině psali své vánoční přáníčka. Její dcera napsala, "chtěla bych si popovídat se skutečným psychologem". Líbilo se mi, že jí chcě darovat jednu hodinu sezení u mně, proto jsem s úsměvem dodala- když je to vánoční přání- tak ať má nadílku 3krát větší a darovala jsem ji další hodiny zdarma.

I teď si na ni vzpomenu, na dívku, která byla velmi nadaná a šikovná, fyzicky i psychicky zdravá, prostě jen ve svém životě narazila na menší problém, který si chtěla řešit s pomocí konzultace s odborníkem.
protože přání se mají plnit o vánocích, přejí si, aby mé 3 dárkové poukazy, které darují do tomboly pro vánoční večírek BPW se dostaly k těm, které to potěší a dokážou je použít ke svému prospěchu.

Erika Benická
Photo

Post has attachment
Akce 2014.
Mezi další úspěšné akce, které pro vás připravuje Psychologie u orloje, se zařadila i vernisáž fotografii koní. Příjemné, pohodové setkání, nabité humorem a bohatým občerstvením. Překvapení pro všechny byla tombola, do které věnovali hodnotné dárky Martina Sárová Taborsky, Galerie Scarabeus, Muzeum kávy Scarabeus, Dadap Kavarna, Renata Kasýková-korálky, další. Mezi dárky patřili také autorské fotografie s věnováním
Výtěžek z tomboly věnujeme nadaci pro ochranu zvířat (Podrobnosti uveřejníme na stránkách). Autorka fotografii Martina Buriánkova a Mgr Erika Benická Vás společně zvou na výstavu s názvem „Kůň“. Výstava pokračuje do 10 listopadu 2014. Vstup je zdarma , zpřístupněna pouze po předchozí domluvě. benicka@psychologieuorloje.cz
Photo

Post has attachment

Článek 2014.
Tak jsme spustili čas.

Překvapený klienti mi často v Psychologii u orloje, sděluji zjištění, že nikde v mé praxi nevidí něco, co by měřilo čas. Na zdech místnosti nejsou hodiny, na mé ruce nenosím náramkové hodinky. Nejsou tady ani přesýpací hodiny. Čas vymezení pro terapeutické sezení, mám automaticky nastavený v sobě ( Přiznám se tedy, občas jeho správnost kontroluji na displej mobilu) ..Ale to vše je již v čase minulém, od teď je vše jinak. V Psychologii u orloje jsme právě spustili čas. Stačila jedna tužková baterka, moje zručnost a asistence milého hosta MUDr. Hanky Mojžíšové. A tak jsme spustili čas.(Celý článek je v blogu na strankach www.psychologieuorloje.cz)
Photo
Wait while more posts are being loaded