Profile cover photo
Profile photo
Özlem Çelik
36 followers -
sevmek ya da sevmemek..işte bütün mesele bu!
sevmek ya da sevmemek..işte bütün mesele bu!

36 followers
About
Özlem's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Özlem Çelik commented on a post on Blogger.
Doğumu colalarla, içkilerle kutlanan insan.. Dünyaya gelişinin üzerinden yıllar geçmiş gitmiş. O yıllar senı büyütürken, bilgide, teknolojide dünyayı küçültmüş. Küresel köy olan dünyada kültür anlamında her geçen gün   küçülmeye gidiyoruz. Gerçekten kültürü insanlar yaşatır, geliştirir, geleceğe taşır.  Ancak bu döneme baktığımızda kültürel yozlaşma had safhada. Herkes sanalın oyuncağı olduğu için kültürde sanalda yaşamıyor. Kültürümüzü yaşayalım, yaşatalım. Bence dünyayı saran bu sanal çılgınlık bi yerden sonra duracak. İnsanlar eski yaşamlarını geri isteyecek. Çünkü insanı insan yapan makine değil bedeni içindeki insani duygularıdır. Sanal her zaman makinelere mahkumdur insan bedeni değil.

Post has attachment

Post has attachment
Bunlar hep teknolojinin gelişmesi..
Photo

Post has attachment
 
Coca Cola İsmini Kaç Kişiyle Paylaşır?

Coca Cola 'Share A Coke' adı altında yürüttüğü kampanyayı içerisinde bulunduğumuz Ekim ayında Türkiye pazarında da yürütmeye başlattı. Gençlerin büyük ilgisini gören Coca Cola kutuları her gün masamızda, Facebook sayfamızda, İnstagram'da karşımıza çıkıyor. Coca Cola bu çalışmasıyla zaten pazarda olan popülaritesini artırarak sürdürüyor. Ancak gençlerin büyük ilgisini çeken  bu kampanya eleştirel anlamda da birçok tepkiyi üzerine çekiyor.

Öncelikle kişiye ait olan isimlerin satış odaklı bir dünya devinin metal şişelerinin üzerinde olması ne kadar doğru? Her şeyin maddi olduğu tüketim dünyasında manevi isimlerimiz birer maddi değere dönüşüyor. Tüketimin bütün değerlerin önüne geçmesi insani özelliklerimizi de tek tek kısırlaştırıyor.Her geçen gün kendimizden daha da uzaklaşıyoruz.Herkesin aynı olduğu tek tip bir dünyaya ilerliyoruz. Farklılıkların olmadığı her şeyin aynı olduğu bir dünya.

Coca Cola'nın 'Share a Coke' kampanya kutularında yer verdiği isimler kısıtlı. Bu, kampanyadan hoşlanan ve içtiği kutuda ismini görmek isteyen tüketiciler için de bir sorun oluşturuyor. Diğer olumsuz tarafı da herhangi birinin isminin yazıldığı kutuyu tercih etmeyecek olan tüketiciler. Kampanya anlamında başarılı gözükse de tüketim yanlı bencil bir kampanyadır.

Heyhat! Tüketim en büyük hastalığımız..

Post has shared content
konumuzla bi ilgisi olmayabilir ama çok tatlılar :)
Kediyle köpeğin kaçış anı :)
Cat Helps Dog Escape the Kitchen
http://mgn.me/Xsjs
+Fotoğraf Dünyası | Photo World 
Animated Photo
Wait while more posts are being loaded