Profile cover photo
Profile photo
Adrex.cz
5 followers -
Adrex.com - Adrenalinové a Extrémní sporty
Adrex.com - Adrenalinové a Extrémní sporty

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Švýcarští horolezci Stephan Siegrist a Daniel Arnold, za podpory firmy Mammut, nedávno úspěšně zdolali severní stěnu Eigeru. Taková zpráva by sama o sobě samozřejmě nikoho nezaujala, nebýt speciálních kamer, zabudovaných v batozích obou lezců. Ty zaznamenaly výstup slavnou stěnou podobně, jako například Google Street View natáčí ulice měst. Díky nejmodernější technice si tak můžete detailně prohlédnout nejznámější pasáže věhlasné alpské stěny ve 360 stupních, stejně jako samotní horolezci.
Add a comment...

Post has attachment
Členové české highline expedice na Island se v pořádku vrátili zpět do Čech. Na Islandu strávili čeští highlineři bezmála 15 dní. Jejich primárním projektem byly Trolí věže nedaleko od městečka Vík í Mýrdal, ale díky nestabilním vrcholkům museli plány změnit. Nakonec napnuli a přešli 8 highline v délkách od 33m do 87m v různých lokalitách Islandu. „Původní plán napnutí highline na Trolích věžích nám bohužel nevyšel z důvodu špatné kvality skal. Předem jsme byli v kontaktu s jejich vlastníkem, s lidmi, kteří na ně po léta lezou kvůli sběru ptačích vajec a také s islandskou lezeckou komunitou, s místními zkušenými prvovýstupci." sdělila Anna Kuchařová, členka a hlavní iniciátorka highline projektu Island 2014 po návratu do Prahy.
Add a comment...

Post has attachment
V druhé polovině září (16.09. - 27.09.2014) se na italském ostrově Sardinie sejdou špičkoví freediveři světa, aby poměřili své výkony na Mistrovství světa týmů ve freedivingu 2014. Týmový šampionát se koná vždy ve dvouletém intervalu a pravidelně se střídá se soutěží jednotlivců. Mistrovství světa týmů je pro mnoho freediverů, a to nejen v České republice, obrovskou motivací k tréninku a možností porovnat tréninkové techniky a připravenost závodníků i celých národních týmů.
Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded