Profile cover photo
Profile photo
AirGenerator
20 followers -
Generatory-wiatrowe
Generatory-wiatrowe

20 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Narodowy fundusz ma ambitne plany dopłat dla rodzin, które chcą produkować we własnym domu prąd i ciepło. Ale pieniądze, zamiast na inwestycje, mogą pójść na łatanie budżetu – piszą dziennikarze WysokieNapiecie.pl.

foto: Yingli Green Energy press
więcej: http://bit.ly/1dcW6ah

#airgenerator   #fotowoltaika   #oze   #napiecie   #budżet   #generatorywiatrowe  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Komisja Europejska przedstawiła plany rozwoju elektrycznej motoryzacji w krajach Wspólnoty. KE chce m.in. aby na terenie Unii Europejskiej powstała sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wyznaczone przez Brukselę cele mają być dla państw członkowskich UE-28 obowiązkowe. 

zdjęcie: Fortum press
więcej: http://bit.ly/Mejtu7

#airgenerator   #oze   #generatorywiatrowe   #generatory   #wiatrowe   #fotowoltaika  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Rozpoczynamy ten tydzień od ciekawostki. W centrum Londynu oddano do użytku po modernizacji most kolejowy Blackfriars, na którym zlokalizowana jest także stacja o tej samej nazwie. Stacja zasilana będzie częściowo energią słoneczną dzięki zainstalowanym na dachu panelom prądotwórczym.

więcej: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/londyn-stacja-kolejowa-blackfriars-zasilana-energia-sloneczna/2thk4
foto: onet.pl

#airgenerator   #generatory   #wiatrowe   #generatowywiatrowe   #fotowoltaika   #panele   #słoneczne   #ciekawostki  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Raport przewiduje, że w ciągu najbliższych 23 lat, czyli do roku 2035 globalna konsumpcja energii zwiększy się nawet o 41 %, w porównaniu do wzrostu o 55 % w ciągu ubiegłych 23 lat. 95 % z tego wzrostu przypada na kraje rozwijające się. Popyt na energię w krajach rozwiniętych w Ameryce Północnej, głównie USA, Europie oraz Azji początkowo ma wolno rosnąć, a następnie zacząć się zmniejszać.

foto: osneyhr
więcej: http://bit.ly/KPAp94

#airgenerator   #generatory   #wiatrowe   #generatorywiatrowe   #fotowoltaika   #energia   #rachunki  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Członkowie PSL chcą rezygnacji z budowy elektrowni atomowych Środki finansowe zgromadzona na ten cel miałyby być przekierowane na inwestycje w odnawialne źródła energii.  

zdjęcie: TheRemix / Wikipedia CC BY SA
więcej: http://bit.ly/19NxPwn

#airgenerator   #generatorywiatrowe   #oze   #generatory   #wiatrowe   #fotowoltaika   #atom  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Następnym miastem na mapie konferencji w ramach Polskiego Kongresu Energii Odnawialnej będzie Płock. Piąte wydarzenie z cyklu zaplanowane jest na 3 lutego 2014 r.

więcej: http://bit.ly/1dIBSek
zdjęcie: PKEO

#airgenerator   #płock   #plock   #kongres   #energii   #odnawialnej   #oze   #generatorywiatrowe   #generatory   #wiatrowe  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prawo i Sprawiedliwość w swoim programie wyborczym z 2005 r. opowiada się za promowaniem i wykorzystywaniem odnawialnych źródeł energii w Polsce. Obecnie posłowie PiS z mównicy sejmowej nawołują do zastopowania rozwoju energetyki wiatrowej poprzez wprowadzenie tzw. 3 kilometrów sztywnych odległości (dotyczy nowelizacji Prawa budowlanego). Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej (PSEW) wskazują, że to by oznaczało całkowite zlikwidowanie rozwoju tego źródła OZE w Polsce.

więcej: http://bit.ly/1dASlky
foto: DONG press

#airgenerator    #oze  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
„Keep it short and simple” (ma być krótko i prosto) głosi amerykańska maksyma, przypominając, że proste i czytelne rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Przeciwieństwem tej zasady jest przygotowany  przez Ministerstwo Gospodarki projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii (OZE). Proponowany system jest niezwykle skomplikowany, zbiurokratyzowany i w kluczowych kwestiach nadzwyczaj uznaniowy, do tego sposób przygotowania projektu jest sprzeczny z zasadami techniki prawodawczej.

więcej: http://bit.ly/1doDeIz
foto: Gehrlicher Solar press

#airgenerator   #oze  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii może stać się jednym z ważniejszych czynników rozwoju obszarów wiejskich. To przekonanie było impulsem do opracowania przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Efektywności – ETA raportu pt. „Program Gospodarki Niskoemisyjnej na terenach wiejskich”.

http://bit.ly/1b2885Y

#airgenerator   #generatory   #wiatrowe   #oze   #generatorywiatrowe  
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded