Profile cover photo
Profile photo
Jan Korbel
1,252 followers -
Mainstreamoví ekonomové se pletou, když si myslí, že další levné peníze pumpované do ekonomiky nám pomohou. Opak je pravdou. Ublíží nám.
Mainstreamoví ekonomové se pletou, když si myslí, že další levné peníze pumpované do ekonomiky nám pomohou. Opak je pravdou. Ublíží nám.

1,252 followers
About
Jan's posts

Post has attachment
Okénko do mainstreamu
Parafrázuji odkazovaný článek: "Tisknutí peněz funguje, ekonomiky nám rostou, jen je divný, že to ty lidi pořád nějak nechtěj uznat. Ještě aby nám tak úspěchy našeho keynesiánství sebrali nejaký populisti."
A mezitím státní dluhy na rekordních úrovních, dluhy soukromého sektoru jakbysmet, úrokové míry rekordně nízko, inflace začíná růst (konečně jsme porazili tu hroznou deflaci! - ((to je ironie))), centrální banky bezprecedentně ovlivňují ekonomiky a růst HDP pořád globálně nic moc.

#expertBS

Post has attachment
Turecko bude víc spojenec Ruska, než NATO
Tohle je první oficiální krok.
Diktátoři si vždy rozumí víc mezi sebou, než s demokraciemi.

Post has attachment
Fed zvedl sazby do pásma 0,75-1,0 %
Nevím, nevím jak s tou "confidence". Tahle úroková míra je stále historicky neskutečně nízká. Opakuji, po prasknutí tzv. "internetové bubliny" v roce 2000, snížil Fed (Greenspan) sazbu na do té doby nebývale nízké 1 %. Po třech letech zvedání sazeb tedy stále nejsme ani tam, kde byla US ekonomika po splasknutí jedné z největších bublin.
A mezitím inflace už naznačuje přestřelování proklamovaného cíle 2 % a poslední předpovědi pro HDP na Q1 jsou pod 1 % (https://www.frbatlanta.org/cqer/research/gdpnow.aspx?panel=1).

Jinými slovy: Platí to, co tu píšu už roky. Tohle celé "oživení" bylo jen opětovné nafouknutí bubliny, tentokrát ještě větší než kdykoli předtím. Vydělali na něm především vlastníci aktiv (akcie, nemovitosti), ale pouze ti, kteří zvládnou včas prodat za uměle vysoké ceny. Ti, kteří se budou držet bohatství "na papíře" zjistí, jaká je reálná cena jejich aktiv, až tahle bublina splaskne.

Blížíme se do situace, kterou už jsem tu také předpovídal: Co udělají centrální banky, až bude inflace prokazatelně přes jejich (nesmyslný) cíl 2 %, HDP půjde dolů a je vytvořeno tolik dluhů, že reálné zvýšení sazeb povede v prvé řadě ke kolapsu státních dluhů, protože za normální úroky je státy nebudou schopné naprosto splácet.

Co pak? Zvednout úroky všem, ale zároveň tisknout peníze pro stát - třeba přímým nákupem jeho dluhů? Bude už tohle dostatečně pochopitelná zhůvěřilost?

Post has attachment
Experti se dívají na největší bublinu historie a debatují, jestli je to bublina

Post has attachment
Uďo kvid, kvid, to je uplně noumální, Uďo
"ČNB zveřejnila také údaje o objemu devizových rezerv ke konci února. Ten dosáhl v přepočtu 2,85 bilionu korun, tedy zhruba 60 procent hrubého domácího produktu."

A když píšou "…musela za dva měsíce vydat…", pak je to zjemnění toho, že ve skutečnosti je vytvořila z ničeho, tedy postaru "vytiskla". ČNB tedy celkem už natiskla 2,85 bilionu Kč.
Tak hlavně že nám přirozeně roste HDP.

Post has attachment
Goldmoney - řešení pro ne-likviditu zlata
Vyzkoušeno za vás: Problém s ukládáním peněz do zlata je v tom, že je málo likvidní, tj. směnit ho rychle na peníze není snadné. Přesně tohle řeší služba Goldmoney (https://Goldmoney.com/r/XgT8dr
- můj referenční kód)

Jak to funguje
V momentě, kdy si přes svou normální platební kartu pošlete peníze na účet u Goldmoney, je vám v předem daném kurzu zakoupeno za tyto peníze zlato. To zlato je fyzicky uloženo u třetí strany (spolehlivý správce BRINKS https://www.brinks.com/en/) v trezoru. Můžete si vybrat z několika míst po světě, já zvolil Curych. Při prvním nabití dostanete bonus 5 % zlata až do výše 0,5 g zlata - aktuálně kolem 500 Kč.

Pak si zažádáte o zaslání platební karty MasterCard - první karta je zdarma. Na tuto kartu si můžete nechat v různých měnách převést libovolnou část svého zlata. Tj. třeba se rozhodnu, že chci cestovat do zahraničí a bude se mi hodit mít pár set euro. Prodám tedy odpovídající množství zlata, kterým se mi nabije platební karta.

Službu Goldmoney spolu-provozuje můj oblíbený Peter Schiff (https://www.youtube.com/user/SchiffReport) a podléhá regulacím úřadů USA, takže moji důvěru mají.
Pokud použijete tuhle adresu https://Goldmoney.com/r/XgT8dr pro registraci, dostanu za vás nějaké drobné.

Mrkněte na to, mně to dává smysl.Post has attachment
Experti se podivují, že akcie tak rostou
Odpojení akcií od reality — jakkoli si ani zdaleka neuvědomují, jak velké je — je dostatečně velké na to, že už "experti" začínají vyjadřovat jisté znepokojení. Ale "nikdo nemůže říct, jak to s akciemi je", takže těžko říct a bla, bla, bla.
Je to tak, že je v nich obrovská bublina, kterou udělali centrální banky desetiletím(-i) levných peněz a přímého pumpování peněz do ekonomik.
Ta bublina je neudržitelná bez dalšího, čím dál většího pumpování peněz, které je ale neudržitelné samo o sobě, protože způsobuje čím dál větší distorze v ekonomikách.
Zkrátka to musí prasknout. A pak se zase budou divit, jak tooo, to je zvláštní a to nikdo nemohl tušit. Jelita.

Post has attachment
Další krok, který nepomáhá USA, ale Rusku
(Viz můj komentář u https://plus.google.com/+JanKorbel/posts/c3gCBXRyX5r)

Post has attachment

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded