Profile cover photo
Profile photo
respina service
3 followers
3 followers
About
Posts

Post has attachment
10 مشکل رایج جاروبرقی که خودتان می‌توانید تعمیرش کنید

https://goo.gl/j8HBiW

تعمیر۱۰ مورد از مشکلات جاروبرقی
اگر جاروبرقی‌تان خراب شده است، یا باید کار تعمیر جاروبرقی را به یک تعمیرکار بسپارید یا به فکر خرید یک مدل جدید باشید. اما صبر کنید! تا به حال به این فکر کردید که مشکل را خودتان حل کنید؟ با تشخیص مشکل جاروبرقی‌تان می‌توانید هر در پول و هر در زمان با ارزش خود صرفه جویی کنید. تنها کاری که باید بکنید این است که ببینید مشکل از کجاست و چرا جاروبرقی‌تان خراب شده است.

فیلتر جاروبرقی
اغلب اوقات، مشکل مربوط به فیلتر را با عوض کردن یا تمیز کردن آن می‌توان برطرف کرد. از این فیلترها باید با توجه به توصیه‌های سازنده استفاده شود، اما حتی اگر خیلی با دقت از آنها استفاده می‌کنید، بازهم باید هرچند وقت یکبار آنها را بررسی کنید تا تمیز بودن آنها مطمئن شوید، زیرا در صورتی که فیلتر مسدود باشد، جاروبرقی نمی‌تواند به خوبی عمل کند.

کیف جاروبرقی
امروزه تولیدکنندگان، کیسه‌های جاروبرقی را در اندازه بزرگ تولید می‌کنند، با این حال باید هرچند وقت یکبار این کیسه‌ها را خالی کرده یا درصورتی که کیسه‌های یکبار مصرف هستند حتما آنها را عوض کنید تا مطمئن شوید جاروبرقی کوچک‌ترین ذرات گرد و غبار را هم جمع می‌کند.

توصیه می‌شود برای جاروبرقی‌هایی که کیسه‌های یکبار مصرف دارند، چند کیسه‌ی اضافی بخرید تا در صورت لزوم آنها را عوض کنید.

سیم برق
اگر مشکلی برای سیم برق به وجود بیاید، برق به جاروبرقی نمی‌رسد و جاروبرقی روشن نمی‌شود. بنابراین برای حفظ ایمنی حتما سیم برق را از آب و سایر مایعات دور نگه دارید. به این ترتیب احتمال قطعی برق یا مشکلاتی که در آینده ممکن است برای سیم برق پیش بیاید را کاهش می‌دهید.

لوله جاروبرقی
همیشه مطمئن شوید که لوله سالم است و پاره نشده باشد. اگر لوله جاروبرقی مشکل داشته باشد، باعث کاهش قابل ملاحظه مکش می‌شود و بنابراین کارایی دستگاه را کاهش می‌دهد.

اگر نتوانستید لوله را خودتان درست کنید، به واسطه ضمانت‌نامه جاروبرقی خود، یک لوله دیگر تحویل بگیرید و در صورتی که از مدت ضمانت دستگاه گذشته است، یک لوله که متناسب مدل جاروبرقی‌تان است تهیه کنید.

دسته جاروبرقی
هنگام تمیز کردن مکان‌هایی مانند فن و سقف، حتما ازدسته مخصوص اینکار استفاده کنید. هر زمان که احساس کردید باید مکان‌های بالا و دور از دسترس را تمیز کنید، جایگزین شلنگ انعطاف پذیر با یک عنصر سفت و سخت کارکنید.

این نیز شانس آسیب به شلنگ را کاهش می دهد. اجتناب از استفاده از نردبان، صندلی یا میز برای رسیدن به سقف و طرفداران.

برس‌های جاروبرقی
سری‌های اضافی جاروبرقی می‌توانند کار تمیز کردن را برای شما آسان‌تر کنند. گاهی لازم است برای تمیز کردن قسمت‌های به‌خصوص از برس‌های کوچک‌تر استفاده شود. به جای اینکه یک جاروبرقی جدید با انواع برس‌ها و سری‌های همراه آن بخرید، سری به ابزار فروشی محل زندگی خود بزنید تا سری‌ها مناسب مدل جاروبرقی فعلی تان را پیدا کنید.

گرم شدن بیش‌ از حد جاروبرقی
گرمای بیش از حد می‌تواند به موتور جاروبرقی آسیب برساند. اما تعویض این موتورها نسبتا ساده است و لازم است برای تعمیر جاروبرقی از یک متخصص لوازم خانگی کمک بگیرید.

چرخ‌های جاروبرقی
چرخ‌های خراب یا شکسته، می‌توانند استفاده از جاروبرقی را سخت کند. به محض اینکه متوجه شدید چرخ جاروبرقی شکسته، یک چرخ جدید بگیرید و با چرخ شکسته عوض کنید.

سوئیچ‌های جاروبرقی
قطعاتی مانند سوئیچ‌ها به راحتی می‌توانند خراب شوند، بنابراین برای جلوگیری از مشکلات مربوط به برق، باید حتما سوئیچ‌های خراب را عوض کنید.

تعویض کامل
اگراز جاروبرقی تان راضی هستید ولی به شدت آسیب دیده است و تعمیرجاروبرقی امکان پذیر نیست، بسته به مدل و مارک آن می‌توانید کل جاروبرقی را عوض کنید.
Photo

Post has attachment

Post has attachment
دلایل نشتی آب از یخچال فریزر(بخش اول)🔧🔧🔧🔧🔧
https://goo.gl/tSZq5s

نشتی به علت مسدود شدن تخلیه آب
همیشه قبل از اینکه کاری بر روی یخچال فریزر انجام دهید، آن را از برق جدا و دستورالعمل‌های ایمنی را چک کنید.

غالبا مشکل نشتی از یخچال و فریزر، به علت مسدود شدن تخلیه است. همه یخچال‌ فریزرهای بدون برفک، یک چرخه یخ‌زدایی دارند که یخ و برفکی که ممکن است روی کویل‌های اواپراتور بوجود آیند را ذوب می‌کنند؛ آب ناشی از ذوب شدن این یخ‌ها به داخل یک ظرف یا سینی که در خارج از یخچال فریزر، معمولا زیر یخچال فریزر، نزدیک کمپرسور، قرار دارد هدایت می‌شود.

گاهی اوقات، تخلیه ممکن است با ذرات غذا، یخ یا کیسه‌های پلاستیکی مسدود شود. در برخی از یخچال‌ فریزرها، به راحتی به تخلیه دسترسی پیدا کرده و آن را می توان تمیز کرد. با این حال، در بیشتر یخچال فریزرها، تخلیه در پشت یخچال قرار دارد و برای دسترسی به آن باید بعضی قسمت‌های یخچال فریزر را باز کرد. که البته این فرایند زمان‌بر است و به صبر نیاز دارد.

دقت کنید که آب از کجا نشت می‌کند. از محفظه فریزر خارج می‌شود، از زیر یخچال می‌آید یا از پشت آن نشت می‌کند. هر چند وقت یکبار این اتفاق میفتد؟ دو بار در روز یا بیشتر؟

با توجه به پاسخ‌هایی که به سوالات بالا می‌دهید، ببینید کدام یک از موارد زیر رابرای تعمیر یخچال فریزر باید انجام دهید.

نشتی آب در یخچال ساید بای ساید
اگر یخچال و فریزر شما ساید بای ساید است، نشتی به طور کلی از بخش فریزر است. نشتی باعث می‌شود کف فریزر یخ درست شود تا زمانی که پر شده و سپس 2 یا 3 بار در روز از جلوی محفظه فریزر بر روی کف زمین آب نشت می‌کند. بسته به شرایط، هربار حدود 1 تا 2 لیوان آب کف زمین جمع می‌شود.

اگر پس از بازرسی، متوجه شدید که نشتی آب به شکلی که گفته شده است، احتمالا تخلیه مسدود شده است. برطرف کردن این مشکل، نسبتا سخت است و بهتر است تعمیر یخچال ساید بای ساید توسط کسانی انجام شود که هم در زمینه مکانیک تجربه دارند، هم حواسشان به قوانین ایمنی برای یخچال ساید بای ساید است و هم طبق دستورالعمل‌ها کار را دنبال می‌کنند.

اگر مشخصات ذکر شده با شما مطابقت نمی‌کند، لطفا با یک مرکز خدمات تماس بگیرید و از یک تعمیرکار حرفه‌ای برای تعمیر یخچال ساید بای ساید خود کمک بخواهید.

قبل از هرگونه تلاشی برای سرویس و تعمیر یخچال فریزر، یخچال و فریزر را از برق بکشید. در صورتی که اینکار را انجام ندهید باعث وارد آمدن آسیب‌های جدی به یخچال و فریزر و خود شما می‌شود.

ابتدا باید پنل عقبی فریزر را بردارید. این پنل، یک پنل دو قطعه است که با 4 یا 5 پیچ در جای خود محکم شده است. اگر بتوانید پنل زیر را بدون درآوردن پنل بالایی درآورید، خیلی خوب است. پانل پایین را حذف کنید. تخلیه در زیر این قسمت قرار دارد، که اگر مسدود شده باشد، تورفتگی زیر کویل‌ها با یخ پر خواهد شد. یخ باید یخ‌زدایی شود.

اگر قالب یخ خیلی ضخیم شده باشد ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا ذوب شود. باید صبر داشته باشید. نباید از هیچ وسیله یا ابزار تیزی برای برداشتن یخ استفاده کنید چون ممکن است آسیب زیادی به یخچال و فریزر وارد شود.

برای یخ‌زدایی برفک‌ها، می‌توانید درب فریزر را باز بگذارید و اجازه دهید چند ساعت بگذرد تا برفک‌ها آب شود. چندین پارچه و حوله بزرگ را بر روی کف زمین قرار دهید تا آب اضافی را بگیرد و هر موقع حوله‌ها خیس شدند آنها را عوض کنید. اگر یخ‌ها به اندازه کافی شل شده‌اند می‌توانید با دست آنها را بردارید. اما هرگز یخ‌ها را با وسیله تیز نکنید.

با آب گرم هم می توانید یخ‌ها را آب کنید. از آب گرم شیر استفاده کنید. آب را خودتان گرم نکنید، زیرا آب جوش می‌تواند به بعضی از بخش‌های فریزر آسیب برساند. چند تا حوله زیر فریزر قرار دهید. یک کاسه بزرگ آب گرم بر روی حوله‌ها قرار دهید. با استفاده از یک لیوان، آب گرم را بر روی یخ‌ها بریزید.

این کار را هر 5 تا 10 دقیقه انجام دهید تا یخ‌ها ذوب شوند. با ذوب شدن یخ‌ها، تخلیه باید در پایین پنل پشتی دیده شود. وقتی یخ به طور کامل ذوب شدند می‌توانید تخلیه را بررسی کنید. وقتی آب را در تورفتگی می‌ریزید، باید فورا از طریق سوراخ تخلیه، تخلیه شود. اگر این اتفاق نیفتند، نشان دهنده این است که تخلیه مسدود شده است.

احتیاط!
یخ‌زدایی سریع با آب گرم، باعث می‌شود آب بیشتری روی زمین جمع شود، اگر کف زمین آشپزخانه چوبی یا فرش است، از این روش استفاده نکنید.

ابتدا باید درپوش تخلیه را بردارید، هرگونه آشغال یا جرمی را دهانه دریچه تخلیه پاک کنید. برای باز کردن تخلیه می‌توانید از یک لوله‌ی منعطف یا برس بطری استفاده کنید. وقتی راه تخلیه را باز کردید، باید آن را به طور کامل با آب شستشو دهید.
Photo

Post has attachment
🌺🌼 نحوه تعمیر سوئیچ و تایمرهای معمولی ماشین لباسشویی 🌺🌼

❤💙 https://goo.gl/XuZbuU ❤💙

💙 کدام سوئیچ باید تعمیر شود
طریقه عملکرد ماشین های لباسشویی کمی پیچیده و با تنظیمات مختلف است، که باعث می‌شود با لوازم خانگی معمولی که فقط یک یا دو کار را انجام می‌دهند، مثل توستر، فرق داشته باشند. در اینجا نحوه تعمیر بعضی از سوئیچ‌ها و تایمرهای معمولی ماشین لباسشویی را آموزش خواهیم داد.

💙 سوئیچ درب لباسشویی
سوئیچ درب لباسشویی، اغلب به عنوان سوئیچ ایمنی عمل می‌کند و اگر کار نکند یا اگر سوئیچ باز کردن درب با مواد شوینده گیر کرده باشد، ماشین لباسشویی کار نخواهد کرد. برای بررسی و تعمیر سوئیچ درب لباسشویی باید:

1⃣ دستگاه را از برق بکشید. می‌توانید سوئیچ درب را با استفاده از یک سیخ چوبی یا حتی چاپستیک تمیز کنید.
2⃣ اگر با تمیز کردن مشکل حل نشد، پوشش بالایی بردارید تا به خود سوئیچ دسترسی پیدا کنید و بررسی کنید تا مطمئن شوید پیچ‌ها شل نشده باشند. اگر پیچ‌ها شل باشند باعث می‌شوند وقتی درب بسته است یا ماشین شروع به کار می کند، سوئیچ تکان بخورد. دو سر سوئیچ را بررسی کنید تا مطمئن شوید محکم هستند.

💙 سوئیچ درجه حرارت
💙 سوئیچ کنترل سطح آب
💙 مشکلات تایمر

💟💟 برای خواندن مقاله کامل به لینک مراجعه نمایید https://goo.gl/akpwKi 💟💟

💟💟 تعمیر جاروبرقی https://goo.gl/r42MvT 💟💟

Post has attachment
تعمیر تمامی برند های یخچال فریزر در رسپینا سرویس
💚💚 https://goo.gl/6Sa6vE 💚💚
💙💙 22225007 - 021 💙💙

Post has attachment

Post has attachment
💙💙💙💙تعمیر شیر ورودی آب ماشین لباسشویی 💚💚💚💚

وب سایت : https://goo.gl/wrSZYF

در مورد تعمیر ماشین لباسشویی کار زیادی از دست شما برنمی‌آید اما می توانید دو خروجی را تمیز کنید تا جریان آب به حالت عادی برگردد. همچنین می توانید شیر را بررسی کنید و ببینید آیا خراب شده است یا خیر. تعویض شیر باید حتما با توجه به مدل ماشین لباسشویی انجام شود.


شیر ورودی آب چطور کار می‌کند

شیر آب دارای دو خروجی است که به دو شلنگ آب گرم و سرد در پشت ماشین لباسشویی وصل شده‌اند. هر خروجی توسط یک سیم‌پیچ استوانه‌ای مغناطیسی کنترل می‌شود که برای باز و بسته شدن جریان آب گرم و سرد بسته به تنظیمات دمای شستشو و سیگنال های سوئیچ سطح آب، نیروی برق ارسال می‌کند. خرابی شیر ورودی آب باعث می‌شود که ماشین کامل پر نشود، درست عمل نکند، و یا در دمای مناسب شستشو نکند.

قبل از انجام هر کاری بر روی شیر ورودی آب:

ماشین لباسشویی را خاموش کنید و پریز آن را از بکشید. دریچه های آب گرم و سرد را از شیلنگ‌های آب جدا کنید. یک سطل دم دستتان قرار دهید تا آبی که از شیلنگ‌ها خارج می‌شود را جمع کنید. شلنگ‌ها را از ماشین لباسشویی جدا کنید، در صورت نیاز از انبردست استفاده کنید.

سر شلنگ‌ها را داخل سطل بگذارید تا آب موجود در شلنگ‌ها تخلیه شود. صفحه‌ی فیلتر را بررسی کنید. اگر صفحه فیلتر گرفته شده باشد، می‌توان جلوی جریان آب را بگیرد. با استفاده از یک چراغ قوه داخل خروجی اتصال هر یک از دو شیلنگ‌ شیر ورودی آب را نگاه کنید. داخل خروجی باید یک صفحه وجود داشته باشد.

اگر صفحه‌ها کثیفند، با احتیاط آنها را پاک کنید. مراقب باشید که به خود صفحه‌ها آسیب نزنید چون تعویض نمی‌شوند. سیم‌پیچ استوانه‌ای مغناطیسی دریچه ورودی را امتحان کنید.

بسته به مدل ماشین لباسشویی ، شاید مجبور شوید پوشش پشتی یا جلویی آن را بردارید تا به اتصالات سیم شیر ورودی آب دسترسی پیدا کنید. با توجه به دستورالعمل ماشین لباسشویی ، پوشش پشت یا و بالا یا جلو آن را بردارید(اینکه کدام پوشش باید برداشته شود بستگی به مدل ماشین لباسشویی دارد).

به محض اینکه به شیر دسترسی پیدا کنید، متوجه می‌شوید که دو سیم به هر سیم‌پیچ استوانه‌ای مغناطیسی متصل است؛ اتصال هردو را در یک زمان جدا و علامت‌گذاری کنید تا بتوانید بعدا آنها را دوباره وصل کنید. مولتی متر (یا ولت-اهم سنج) را روی "OHM X1" تنظیم و سیم‌پیچ استوانه‌ای مغناطیسی را تست کنید. اگر مقاومت صفر یا بی نهایت (∞) باشد، نشان می‌دهد که سیم‌پیچ خراب است و شیرماشین لباسشویی باید عوض شود. هر دو سیم‌پیچ را جداگانه تست کنید.

تعویض شیر ورودی آب

در ادامه مراحل اولیه‌ی برای تعویض شیر ورودی آب توضیح می‌دهیم (مراحل مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی ممکن است با هم متفاوت باشد):

شلنگ‌ها را جدا کنید و پوشش پشتی یا بالایی و یا جلویی ماشین را درآورید (اگر قبلا درنیاورده‌اید) تا به شیر ورودی دسترسی پیدا کنید.

بست‌هایی که شیر را به محفظه خود و یا پشت ماشین وصل کرده‌اند باز کنید. حواستان به رنگ و موقعیت سیم‌های متصل به سیم‌پیچ باشد و روی آنها علامت بگذارید، سپس سیم را جدا کنید. شیر ورودی را از لوله اصلی که آب را به داخل ماشین لباسشویی می‌فرستد ، جدا کنید. که معمولا با یک گیره بسته و پیچ گوشتی یا انبردست می‌توانید آن را باز کنید.

برند و شماره مدل ماشین لباسشویی را بنویسید و اگر می توانید، برند و شماره بخش شیر ورودی آب را هم پیدا کنید، آنها را هم یادداشت کنید. با استفاده از این اطلاعات، از فروشگاه لوازم خانگی یک شیر جایگزین تهیه کنید. با برعکس انجام دادن مراحل ذکر شده، شیر جدید را نصب کنید.
Photo

Post has attachment
🌺 3 مشکل جاروبرقی که خودتان میتوانید تعمیرش کنید

💚❤💙 https://goo.gl/Gvz2eR 💚❤💙

بر اساس تحقیقات اخیر، تعداد کسانی که خودشان دست به تعمیر لوازم خانگی می‌زنند درحال افزایش است، چراکه مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند به جای تعویض جاروبرقی قدیمی‌شان با یک جاروبرقی جدید، همان جاروبرقی خراب را تعمیر کنند. در نتیجه، تولیدکنندگان هم مراکز پاسخگویی تلفنی به مشتریان خود را بیشتر کرده‌اند. با خواندن این گزارش به فکر فرو رفتم. به همین دلیل این مقاله را به پیشنهاداتی برای تعمیر جاروبرقی که خودتان هم بتوانید براحتی انجام دهید، به همراه یک سری نکات کلیدی دیگر برای نگهداری صحیح از جاروبرقی در شرایط درست اختصاص دادیم.

☑ مکش ضعیف
☑ برس جارو نمی‌چرخد
☑ جاروبرقی کار نمی‌کند

🌺 برای اینکه جاروبرقی را در شرایط خوبی نگه دارید، به یاد داشته باشید:

🔸 کیسه و یا کنیستر را قبل از اینکه به طور کامل پر شود، مرتبا خالی ویا عوض کنید.
🔸 فیلترها را طبق دستورالعمل‌های دفترچه راهنمای جاروبرقی بشویید.
🔸 برس جاروبرقی را همیشه تمیز کنید که دورش مو نخ نپیچد.
🔸 موقع جارو کردن پله‌ها مراقب باشید که جاروبرقی پایین نیفتد.
🔸 هنگام درآوردن و جا انداختن پیچ مهره‌های جاروبرقی حواستان باشد که قسمت‌های پلاستیکی نشکند.

برای خواندن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه فرمایید.
💚❤💙 https://goo.gl/eUakjo 💚❤💙

موارد مرتبط:

تعمیر ماکروفر https://goo.gl/Z9xZza 💚❤💙
تعمیر ماشین لباسشویی https://goo.gl/zD66qq 💚❤💙

Post has attachment
🌟🌟 5 مشکل موتورهای ماشین لباسشویی 🌟🌟

🌐 https://goo.gl/VakUrH 🌐

معمولا موتور ماشین لباسشویی مشکل‌سازترین بخش این دستگاه است. بعد از موتور، مشکل در تخلیه، مشکل الکتریکی و آسیب دیدن درام (محفظه داخلی) رایج‌ترین مشکلاتی است که برای ماشین‌های لباسشویی پیش می‌آید.

موتور، واحد مرکزی ماشین لباسشویی است که کل دستگاه را به کار می‌اندازد. بدون موتور هیچ چیز کار نمی‌کند. اگر ماشین لباسشویی‌تان کار نمی کند، به احتمال خیلی زیاد مشکل به خود موتور برمی‌گردد. دلیلش هم این است که موتور، برق لازم برای کار کردن اجزای داخلی ماشین لباسشویی، مثل آژیتاتور، گیربکس، پمپ و کلاچ را فراهم می‌‌کند.

اگر موتور خراب شود، بقیه اجزا هم از کار می‌افتند. در زیر به 5 علامتی که نشان می‌دهد موتور مشکل دارد اشاره می‌کنیم .در صورت مشاهده یکی از این موارد برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما تماس بگیرید تا تکنسین های ما در اولین فرصت به شما کمک کنند.

🔶 آب پمپ نمی‌شود و ماشین نمی‌چرخد
گاهی اوقات اتفاق می‌افتد که ماشین نمی‌تواند آب را به داخل یا خارج پمپ کند و بچرخد. در این مواقع به احتمال زیاد مشکل از موتور است و در صورتی که موتور سالم باشد احتمالا سوییچ درب مشکل دارد. این سوییچ نزدیک قاب درب، داخل ماشین لباسشویی قرار دارد، که در صورت خرابی باید تعویض شود.

🔶 آب پمپ می‌شود ولی ماشین نمی‌چرخد
باز هم سوییچ درب می‌تواند باعث این مشکل باشد. دلیل احتمالی دیگر می‌تواند شکستن رابط باشد، یک اتصال دهنده‌ی پلاستیکی که محور موتور را به انتقال‌دهنده متصل می‌کند. در صورت شکسته شدن رابط، تنها راه‌حل این است که آن را تعویض کرد. پاره شدن تسمه، پوشیده شدن کلاچ یا بد کارکردن موتور درایو نیز ممکن است باعث بروز این مشکل شود. طراحی موتور درایوها به صورتی است که در دو جهت حرکت کنند. گاهی اوقات پیش می‌آید که موتور درایو نمی‌تواند به دو جهت حرکت کند، در نتیجه فقط به یک جهت حرکت می‌کند. در این صورت متاسفانه کل موتور باید تعویض شود.

🔶 ماشین لباسشویی لباس‌ها را نمی‌چرخاند
آژیتاتور (همزن) به این منظور طراحی شده است تا لباس‌ها را قبل از شروع چرخش در آب حرکت دهد. اگر ماشین شستشو نچرخد، احتمالا مشکل می‌تواند یکی از این موارد باشد: خراب شدن سوییچ درب، رابط موتور، پاره شدن تمسه یا کلاچ، خراب شدن موتور درایو و یا انتقال دهنده. اگر کلاچ خراب شده باشد، احتمالا باید متوجه یک ماده سیاه بر روی زمین زیر ماشین لباسشویی بشوید، که نشان می‌دهد کلاچ باید عوض شود.

🔶 لباس‌ها خشک نمی‌شوند
خیس ماندن لباس‌ها بعد از تمام شدن کار ماشین لباسشویی، نشان می دهد که ماشین به درستی کار نمی کند. این بار هم علت می‌تواند رابط موتور باشد. البته این مشکل در بین مارک‌های مختلف متفاوت است. به عنوان مثال، در ماشین لباسشویی‌های Maytag، تسمه پوسیده باعث بروز این مشکل می‌شود، در حالی که در مورد بعضی دیگر از محصولات ممکن است مشکل از کلاچ پوسیده باشد .

🔶 بروز مشکل در هر چرخه
اگر ماشین لباسشویی در هر چرخه به طور کامل نچرخد، ممکن است موتور درایو آن خراب شده باشد، که باید عوض شود. دربعضی از ماشین لباسشویی‌ها ، گیربکس اتوماتیک کلاچ ممکن است خراب شده باشد، که باید توسط یک تکنسین تعمیر شود.

خوشبختانه مسائل و مشکلات مربوط به ماشین‌های لباسشویی به طور کلی تنها به چند جزء محدود می‌شوند، که بسیاری از آنها به موتور ربط دارد. این موتور است که باعث می‌شود اجزای ماشین کار کنند، که داخل ماشین آب پمپ شود، ماشین بچرخد، آب تخلیه شود و لباس‌ها خشک شوند. بعضی از قطعات کوچکتر و ارزان را می توانید خودتان تعمیر کنید، اما بهتر است تعمیر ماشین لباسشویی و تعویض بخش‌های بزرگتر را به دست تعمیرکاران حرفه‌ای بسپارید.

Post has attachment
🔧🔧 🔧 💙 تعویض یا تعمیر لوازم آشپزخانه 💙 🔧🔧 🔧

نمایندگی جنرال الکتریک 👈👈 http://respinaservice.com/

آشپزخانه، هسته‌ی مرکزی هر خانه‌ای است، به همین دلیل وقتی لوازم اصلی آشپرخانه، مثل ماکروفر ، یخچال فریزر و ماشین ظرفشویی از کار می‌افتند، اداره کردن کل خانه را مختل می‌کند, نمایندگی جنرال الکتریک می تواند در راستای تعمیر لوازم خانگی همه روزه به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در محل مشتری در خدمت شما عزیزان باشد. در اینجا به برخی مشکلات که ممکن است برای ماکروفر، یخچال فریزر و ماشین ظرفشویی پیش بیاید میپردازیم :

🌺 مایکروویو
امروزه ماکروفر ها تبدیل به یکی از پراستفاده‌ترین لوازم آشپرخانه شده‌اند، از گرم کردن گرفته تا پختن یک غذای کامل. درنتیجه با توجه به پرکاربرد بودن ماکروفر ها، درصورتی که مشکلی برای آنها پیش بیاید، تهیه و گرم کردن سریع غذا کمی چالش برانگیز و پرددرسرتر خواهد شد.

خوشبختانه غلبه کردن بر رایج‌ترین مشکل ماکروفر بسیار ساده است. باقی ماندن مواد غذایی و چربی داخل محفظه‌ی ماکروفر که در طول زمان سفت شده و چسبیده‌اند، مهمترین عاملی است که عملکرد ماکروفر را مختل می‌کنند.

مواد غذایی باقی‌مانده و سفت‌شده، اطراف محفظه چرخش و گوشه‌های ماکروفر جمع شده و در نهایت می‌سوزند؛ این امر باعث ایجاد جرقه داخل ماکروفر می‌شود و اگر این مواد غذایی مدت زمان طولانی داخل ماکروفر بمانند و تمیز نشوند، به ماکروفر آسیب رسانده و سوراخ‌هایی را داخل آن ایجاد می‌کند که می‌تواند منجر به آتش‌سوزی شود.

برای جلوگیری از بروز این مشکل، باید به طور مرتب محفظه‌ی داخلی را تمیز کنید و از گذاشتن بار سنگین یا بزرگ داخل ماکروفر خودداری کنید. به این ترتیب کارایی دستگاه را هم افزایش می‌دهید.

از آنجایی که بیشتر بخش‌های ماکروفر داخلی هستند، اگر مشکلی برای هریک از این اجزاء به وجود بیاید، باید تعمیر ماکروفر توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

🌺 یخچال فریزر
از آنجایی که یخچال‌ فریزرها همیشه درحال کار کردن هستند، باید انتظار خراب و فرسوده شدن آنها را هم داشته باشید. اما نکته مثبت این است که خود یخچال فریزراغلب مشکل را قبل از اینکه به مشکل بزرگتری تبدیل شود، از طریق نحوه‌ی یخ‌زدگی و یخ‌زدایی نشان می‌دهد.

یخچال را حداقل ماهی یکبار بررسی کنید و اگر دیدید اطراف داخلی درب‌ها یخ‌زدگی وجود دارد، این به این معنی است که یخچال نشت هوا دارد. جمع شدن آب زیر یخچال نشان دهنده‌ این است که باید تخلیه را بررسی و احتمالا تمیز کنید.

گرچه خودتان می‌توانید واشرها را عوض کردن و خطوط تخلیه را تمیز کنید، اما توصیه می‌کنیم که این کارها را به تعمیرکار حرفه‌ای بسپارید تا از اشتباهاتی که ممکن است بعدا باعث مشکلات بزرگتر شوند جلوگیری کنید.

به منظور رفع مشکلات کوچک و جلوگیری از تبدیل شدن آنها به مشکلات بزرگتر، باید یخچال فریزر را به طور منظم بازبینی و چک کنید.

یکی دیگر از عواملی که اغلب منجر به نقص در عملکرد یخچال فریزر می‌شود، کثیف شدن کویل‌های کندانسور است. این کویل‌ها معمولا در پشت، بالا یا پایین یخچال قرار دارند، و به خنک کردن مبرد کمک می‌کنند. اگر کویل‌ها متراکم شده باشند، نمی‌توانند گرما را به طور موثری بیرون کنند و کمپرسور یخچال فریزر مجبور است شدیدتر کار کند و درنتیجه انرژی بیشتری مصرف خواهد شد.

بنابراین با تمیز کردن منظم کویل‌ها نه تنها عمر دستگاه یخچال فریزررا طولانی‌تر می‌کنید بلکه دیگر نیازی به صرف هزینه‌های گزاف برای تعمیر یخچال فریزر وجود نخواهد داشت؛ علاوه بر این در مصرف برق نیز صرفه جویی خواهید کرد.

🌺 ماشین ظرفشویی
یک سینک پر از ظروف کثیف، اهمیت ماشین ظرفشویی را دو چندان می‌کند. ماشین ظرفشویی نه تنها کار دشوار شستن ظرفها را انجام می دهد، بلکه ظروف را تمیزتر از شستن با دست‌ می‌شوید.

وقتی برای ماشین ظرفشویی مشکلی به وجود می‌آید، مکانیسم‌های پیچیده داخلی آن باید توسط یک متخصص حرفه ای تعمیر شود، اما یکی از این مشکلات، که خیلی زیاد ممکن است پیش بیاید را خودتان به راحتی می‌توانید برطرف کنید. نزدیک به هفتاد درصد شکایت‌های مشتریان این است که کیفیت شستشو ضعیف است.

یکی از بهترین روش‌ها برای کمک به کارکرد ماشین ظرفشویی این است که، قبل از گذاشتن ظروف داخل دستگاه، آنها را نشویید و تمیز نکنید و همچنین از شوینده‌ی کافی و چرخه شستشوی صحیح استفاده کنید. از آنجایی که استفاده از فسفات چند سال پیش ممنوع اعلام شد، تولیدکنندگان هم شوینده‌های ظرفشویی را تغییر داده‌اند.

در کمال تعجب، در حال حاضر شوینده‌ها در دمای آب صحیح و در کنار ذرات مواد غذایی، به دلیل شکل گرفتن واکنش‌های شیمیایی موثرتر عمل می‌کنند. بهتر است فقط قطعات بزرگ مواد غذایی را پاک کنید و قبل از گذاشتن ظروف داخل ماشین ظرفشویی آنها را نشویید.

گرچه برای ماشین ظرفشویی ممکن است مشکلات زیادی پیش بیاید، اما بهتر است برای تعمیر ماشین ظرفشویی و برطرف کردن مشکلات فنی اساسی با یک تعمیرکارمتخصص تماس بگیرید.

تعمیر یا تعویض؟
تعمیر و یا تعویض کردن لوازم خانگی، بستگی به بودجه شخصی شما دارد. با این حال، متغیرهای زیادی در این تصمیم‌گیری دخیل هستند.

برای این منظور بهتر است که ابتدا هزینه تعمیر را برآورد و سپس آن را با خرید یک مدل جدیدتر مقایسه کنید. اگر هزینه‌های تعمیر 50 درصد بیشتر از هزینه‌ی خرید یک مدل جدیدتر باشد، باید به فکر خرید یک دستگاه جدیدتر باشید. با این حال شرایط دستگاه، سن آن و حتی مدل آن هم در تصمیم‌گیری برای تعمیر و تعویض دخالت دارد. مهم نیست که مشکل دستگاه شما چیست، همیشه بهترین کار این است که مشکل را به یک متخصص حرفه‌ای نشان دهید.
Wait while more posts are being loaded