Profile cover photo
Profile photo
iPhone iPad Teknik Servisi
50 followers -
iPhone iPad Samsung Lg Teknik Servis Tamir Merkezi
iPhone iPad Samsung Lg Teknik Servis Tamir Merkezi

50 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Merhaba Arkadaşlar,
Sizlerden gelen iphone ekran kırılma şikâyetleri üzerine bu yazıyı yazmaya karar verdik.

iPhone Türkiye Servis (Uron Bilişim) olarak iphone 4 cihazınızdan iphone 6 cihazınıza kadar bütün modellerin ekran değişimlerinde yanında kırılmaz orijinal cam filmi vermek tekteyiz. Amacımız öncelikle müşteri memnuniyeti fakat gerçek amacımız insanlar bu tarz telefonları alırken ya heyecandan ya da görüntüsü değişecek yaklaşımı ile iphone marka telefonları ile alakalı tedbir almamalarıdır.
Sizlere birkaç örnek vermek istiyoruz geçenlerde servisimize bir tane iphone 6 plus ceptelefonu geldi servise getiren arkadaş bu telefonu alalı 15 gün olduğunu söyledi sorun iphone ekranım kırıldı cihazını tamir ettik belli bir süre misafirimiz oldu iphonunu eline alınca kontrol amaçlı baktı ki film var telefonun üzerinde bu filmi zamanında taktırsaydım dedi cihazını teslim aldı ve tam çıkarken başka bir müşterimizde ekranı kırık iphone 6s gördü müşterimize dönüp abi film şart ya ekran filmi olmadan bu telefonların ekranlarını koruyamıyoruz dedi.
Sonuç iphone unu seviyorsan ekranının kırılmaması için ekran filmi taktırın lütfen.

Başka bir örnek kasası ve ekranı zarar gören iphone 6S
Servisimize gelen bayan müşterimiz çantasında ki iphone 6S ve parfüm şişesi arasında yaşanan olayda parfüm şişesinin çantanın içinde nasıl telefonunun ekranını çatlatıp kasasında çizikler oluştura bileceği hakkında teoriler üretirken olan maalesef iphone 6S in ekranına ve kasasına olmuştur.
Oysaki ya parfüm şişesinde ki sıvı dökülüp ana karta zarar verse o zaman bu sorun ciddi masraflara yol açacak

Yukarıda ki örneklerde size anlatmak istediğimiz lütfen iphone cihazlarınızı satın aldıktan itibaren koruya bilecek ürünler ile tedbir almanız günümüzde artık cep telefonları sadece telefon olma özelliklerinden çıkıp hayatımızı içine sığdırmaya çalıştığımız veri tabanları haline gelmiştirler.

Ekranım kırıldı ne yapacağımdan ziyade ya bu telefonun ekranını kırdım kim bilir kaç gün serviste kalacak soruları yer almaya başlıyor hayatımızda buradaki sorun telefonun ekranının kırılmasından ziyade ben telefonsuz ne yapacağım?
Tabi bu seferde ekranı kırılan iphone tamire verdik ama nasıl yapacaklar acaba yan sanayimi takılacak ekran ne olacak çalışacak mı bunların hepsini kafanızdan çıkarmak için mutlaka orijinal yedek parça kullanan servisleri tercih ediniz kaba tabir olacak belki ama başınız ağrımasın orijinal olmayana yani yan sanayi diye tabir edilen yedek parçalar daima ilerde sorun yaşamanıza sebep olurlar ve sonra ağzınızdan şu cümleler çıkmasın telefonun ekranı bir kırıldı daha sonra dokunmatik gitti veya ekran bi tuhaf sanki canlılık bitti ve bunun gibi bir sürü şey

Uron Bilişim olarak servisimize ekranı kırık olarak gelen iphone telefonlarınızı orijinal yedek parça ile değiştirip testini yaptıktan sonra kırılmaz cam filmi hediyesi ile sizleri servisimizden memnun şekilde gönderiyoruz.
Yazımızı okuduğunuz için Teşekkür Ederiz.
iPhone Türkiye Servisi
Uron Bilişim


#iphone4 #iphone5 #iphone6 #ekranimkirildi #iphone6ekran #iphonekasa #iphone6plusekran #iphoneekrancatladi
iPhone - iPad Teknik Servis
iPhone - iPad Teknik Servis
iphoneturkiyeservis.com
Add a comment...

Post has attachment
Yeni App Store Kategorisi:
AlışverişApple, App Store’a yeni bir kategori daha ekledi. Alışveriş adlı bu yeni kategori altında, online alışveriş ilişkili uygulamalar listeleniyor. Yeni kategori tüm dünyada aynı anda yayınlandı.
Apple, Alışveriş kategorisi ile Apple Pay destekli uygulamaları vurgulayarak listeliyor ve bu sayede bir taraftan kendi ödeme sisteminin reklamını yapıyor. Henüz ülkemizde faal olmayan Apple Pay sistemi ile entegre edilmiş uygulamalar sayesinde kullanıcılar alışverişlerinin onay kısmında herhangi bir ödeme bilgisi girmek yerine sadece parmak izleriyle onay verebiliyorlar ve ödeme gerçekleşmiş oluyor.

Apple Pay şu an 5 ülkede hizmet vermekte bu sistemin yakın zamanda hızlıca gelişeceği konusunda dedikodular ortada gezmektedir.

#Apple #ipad #Air #2 #Apple #ipad #Air #Apple #ipad #4 #Apple #ipad #Mini #Apple #ipad #Mini #Retina #Apple #ipad #Mini #3 #Apple #iphone #5 #Apple #iphone #5C #Apple #iphone #5S #Apple #iphone #6 #Apple #iphone #6 #Plus #Apple #iphone #6S
Add a comment...

Post has attachment
4,5G nedir, Sim kartınız 4,5G ile uyumlu mu?

4,5G nedir, Sim kartınız 4,5G ile uyumlu mu?
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından gerçekleştirilen 4,5G ihalesiyle beraber birçok yenilik yaşanacak.
4,5G teknolojisi ile yüksek mobil hız ve yüksek veri kapasitesi kullanıcılara sunulacak. Bu da hayatın hızlanmasına vesile olacak. Öte yandan günlük hayatın yanı sıra sağlık, eğitim gibi alanlarda da 4,5G teknolojisi ile birçok kolaylık sağlanacak.
4,5G İLE İNTERNET HIZI NE KADAR ARTACAK?
4,5G ile beraber kullanılan internette de ciddi bir oranda hız artışı yaşanacak. Günlük hayattan bir kaç örnek vermek gerekirse;
-2GB büyüklüğündeki bir video 780 saniyede indirilirken, 4,5G ile bu 54 saniyeye düşecek.
-Filmleri diziler ve TV programları kesintisiz olarak HD izlenebilecek.
-Sosyal medya hesaplarına yükleyeceğini video ve fotoğrafların yüklenme hızında düşüş yaşanacak.
-İnternet üzerinden oynanan oyunlarda hız artışı olacak.
-Video ve şarkılar daha hızlı bir şekilde indirilecek.
4,5G ÇIKIŞ TARİHİ?
İhale süreci sonlanan 4,5G Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu onayına gidecek. Verilen bilgilere göre 4,5G teknolojisi 1 Nisan 2016'da hayatımıza girecek.
SİM KARTIM 4,5G İLE UYUMLU MU?
4,5G teknolojisinden yararlanmak isteyen kullanıcıların öncelikle 4,5G’ye uyumlu sim kart ve cihaza sahip olmaları gerekmektedir. Bu nedenle sim kartını uzun bir zamandır değiştirmeyen kullanıcıların 4,5G uyumlu yeni sim kart almaları gerekmektedir. Konuyla alakalı verilen rakamlara göre Türkiye’de 74,2 milyon sim kart bulunuyor. Bu sim kartların 46 milyonu 4.5G’yle uyumlu, ancak 28.2 milyon adet sim kartın değiştirilmesi gerekiyor. 4,5G teknolojisinin gelmesine çok az bir zaman kalmışken vatandaşların sim kartlarını şimdiden değiştirmesi daha iyi olacaktır.
Kullanıcıların sim kartlarının 4,5G ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek için ise 2 seçenekleri bulunuyor. Kullanılan operatörün web sayfası veya mağazalarından detaylı bilgiyi alınabildiği gibi, kullanıcılar bunu kendileri de test edebilirler. Bunun için sim kartta bulunan çip kısmına bakmak gereklidir. Eğer çip kareyse 4,5G teknolojisini desteklemez, ancak çip dikdörtgen şeklindeyse bu 4,5G teknolojisini desteklediği manasına gelmektedir.
4,5G UYUMLU CİHAZLAR HANGİLERİ?
4,5G teknolojisi ile uyumlu olan Apple cihazları şu şekildedir;
Apple Ipad Aır 2, Apple Ipad Aır, Apple Ipad 4, Apple Ipad Mını, Apple Ipad Mını, Retına, Apple Ipad Mını 3, Apple Iphone 5, Apple Iphone 5C, Apple Iphone 5S, Apple Iphone 6, Apple Iphone 6 Plus, Apple Iphone 6S

#Apple #ipad #Air #2 #Apple #ipad #Air #Apple #ipad #4 #Apple #ipad #Mini #Apple #ipad #Mini #Retina #Apple #ipad #Mini #3 #Apple #iphone #5 #Apple #iphone #5C #Apple #iphone #5S #Apple #iphone #6 #Apple #iphone #6 #Plus #Apple #iphone #6S
Add a comment...

Post has attachment
Apple, Google Cloud Kullanacak
Kendi internet altyapısını kullanmakta olan Apple, iCloud’un bir bölümü için Google Cloud hizmetini kullanma kararı aldı.

Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından biri olan Apple, sektörün bir diğer dev şirketi olan Google ile anlaşmaya varıyor. Normalde oldukça kaliteli bir altyapıya sahip olan firma, açıklanan bilgilere göre fotoğraf yedekleme hizmeti olan iCloud için Google Cloud servisinden faydalanacak. Yedekleme alanı açısından bir bölümü Google’dan alacak olan şirket, bu sayede hem hız hem de geniş yer gibi özellikleri de kullanıcılarına sunmuş olacak. Hatta bu konuda elimize ulaşan bilgiler, iki dev şirketin orta bir paydada buluştuğunu ve dev bir anlaşma için imzaların atıldığını kanıtlar nitelikte.

Amazon Web Servisleri üzerinden taşınacağı söylenen iCloud’un bir bölümü Google Cloud hizmeti içerisine aktarılmış olacak. Bunun adına anlaşmaya varan Apple ve Google ikilisinin 400 ile 600 milyon dolar arasında bir anlaşmaya imza attığı bildirildi. iCloud hizmeti için hali hazırda kendi sunucularını, AWS’yi ve Microsoft Azure platformunu kullanmakta olan şirket, bu sayede Google Cloud’un da gücünden yararlanarak bir nevi daha da iyi bir işleyişe sahip olmaya başlayacak.

Şu anda kendi sunucularında Spotify ve bunun gibi dev şirketlerin verilerini barındıran Google, açıkçası gün geçtikçe daha da geniş bir veri ağına sahip oluyor. Nitekim iCloud verilerinin bir bölümünü de bünyesinde taşıyacak olan firma, bir hayli büyük ve rekor boyutlarda alanı kullanıma açmış olacak.

#iPhone #Apple #Google #Cloud #Gundem
Add a comment...

Post has attachment
iPhone Reset Atma

iPhone'nunuzu uzun süreler elinizden bırakmadan kullandınız, artık ağırlaştı veya bir uygulama yüklediniz hata ile karşılaştınız bunun için son kullanıcıların yapabileceği en basit işlem iPhone'a reset atmak, videoumuzu izleyerek en basit şekilde iPhone'unuza reset atabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Her türlü Soru ve sorununuz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
İletişim
İletişim
iphoneturkiyeservis.com
Add a comment...

Post has attachment
iPhone 5S Pil (Batarya) Değişimi

iPhone 5S Pil (Batarya) Değişimi
Bu telefon şarj tutmuyor, batarya öldü galiba, telefon hemen kapanıyor, telefon şarjda bile kapanıyor ve günde 2 -3 kere iPhone’u şarja mı takıyorsunuz?
Müşterilerimizin bu şikâyetleri her geçen gün farklı sorularla karşımıza çıkmakta bu işin formülü belli pil (batarya) değişimi unutmayalım ki bataryanın belli bir ömrü vardır ve birkaç sene içerisinde ilk günkü performansı almak maalesef mümkün değildir.
iPhone 5S pil (batarya) değişiminde önemli olan husus cihazın söküm ve birleştirme işlemidir. Cihaz sökümü ile alakalı durumlarda mutlaka uzman teknik servis elemanlarına bırakılmalıdır. Telefonunuzun pilini değiştirirken istem dışı olarak daha büyük arızalara yol açabilirsiniz biz bu işlemi Uron Bilişim olarak 45 dakikada yapıp test işleminden sonra 1 yıl parça garantili şekilde siz değerli müşterilerimize teslim ediyoruz.

iPhone 5S pil (batarya) Değişimi Garanti Süresi
Uron Bilişim güvencesi altında servisimizde değiştirilen iPhone 5S pil (batarya) değişiminde 1 yıl parça garantisi vardır. 1 yıl içerisinde (kullanıcı hataları dışında) oluşabilecek bir arıza durumunda ürünü yenisi ile değiştirmekteyiz.

iPhone 5S pil (batarya) Değişimi Süresi
Uron Bilişim güvencesi altında servisimizde değiştirilen iPhone 5S pil (batarya) değişimi 45 dakika (testleri dâhil) içerisinde montajı yapılır ve cihazınızı kullanıma hazır hale getiririz.

iPhone 5S pil (batarya) Değişimi Kurye Hizmeti
Uron Bilişim anlaşmalı kargo şirketleri ile Türkiye’nin bütün illerinden gelen iPhone telefonlarınızın her türlü sorununu uzman kadrosu ile gidermekte.
İşiniz acil ise motorlu kurye seçeneğimizde mevcuttur.

DETAYLI BİLGİ
Detaylı bilgi sahibi olabilmek için 0212 273 69 96 – 0212 273 15 00 numaralı telefonlarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.
Add a comment...

Post has attachment
Apple iTime geliyor

Apple 'ın son patentlediği ürün adı olan iTime hakkında dedikodu kazanları kaynamaya başladı bile! Bir anda Apple'ın yeni bilinmezi haline gelen iTime hakkında iki söylenti bulunuyor.

İlki, iTime adının bunca zamandır iWatch olarak adlandırdığımız Apple markalı akıllı saatin gerçek ismi olacağı. Böyle bir durumda, geriye dönük haberleri gözden geçirerek iWatch'ları iTime yapmak için yoğun mesai harcamamız gerekecek.

İkinci ihtimal ise daha ilginç; buna göre iTime daha basit bir akıllı saat olarak Apple'ın ikinci nesil giyilebilir ürünlerini temsil edecek. Patentte görülen çizime göre, iTime ince bir bant ve çıkarılabilir elektronik saat kadranından oluşacak. Patenti baz alırsak, iTime da diğer giyilebilirler gibi iPhone ve iPad 'lere gelen mesaj, çağrı ya da e- posta gibi iletileri bildirecek.

Cihazın aynı zamanda Apple'ın duyurduğu ev teknolojileri segmentine ait elektronik ürünleri de iOS arayüzü üzerinden kontrol etmesi bekleniyor. Patentte yer alan diğer özellikler ise Bluetooth bağlantısı, kulaklık çıkışı, ivme ölçer ve GPS olarak sıralanıyor. Bakalım iTime ile ilgili yakın gelecekte ne gibi detaylar öğreneceğiz.
Add a comment...

Post has attachment
1 Ocak 1970 Tarih Tuzağı

Sosyal medyada Apple firmasınca yayınlanmış izlenimi verilen bazı fotoğraflar ile iPhone ve iPad kullanıcılarının tuzağa düşürülerek cihazlarının kullanım dışı kalmasının sağlandığı bildirildi. Siber güvenlik uzmanı Alper Başaran, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada birkaç gündür dolaşan bazı görsellere Apple firmasınca yayınlanmış izlenimi veren kötü niyetli kişlerin, " iPhone ve iPad cihazların tarihinin 1 Ocak 1970'e ayarlanması halinde menülerinin ve ikonlarının piyasaya ilk çıkan Macintosh bilgisayarlarınkine benzer hale geleceğini" ifade ettiklerini söyledi. Tarih değişikliği yapılıp kapatılan cihazın yeniden açılmadığını ve kullanım dışı kaldığını vurgulayan Başaran, şunları belirtti: "İPhone ve İPad'lerde iOS 8 ve iOS 9 işletim sistemleriyle A7, A8, A8X, A9 ve A9X işlemcili cihazları etkileyen bu sorun, cihazların tarih bilgisini işleme biçimlerinden kaynaklanıyor.
64 bit işletim sistemi için 1 Ocak 1970 negatif değerli (sıfırın altında) bir tarih olarak algılanıyor ve işletim sistemi bunu nasıl işlemesi gerektiğini bilmediği için kendini başlatamıyor. Özellikle tarih ve saat ayarları 'otomatik' olan kullanıcıların bağlı oldukları kablosuz ağa bağlanan bir saldırgan, bütün cihazlara tarih bilgisi olarak 1 Ocak 1970'i gönderip cihazların bu konumagetirilmesini sağlayabilir. Bu açığın duyulmasıyla bazı kişiler mağazalardaki cihazlarda veya arkadaşlarının, hoşlanmadıkları kişilerin
cihazlarında bu işlemi gerçekleştirebilirler. Çözüm olarak şimdilik cihazın servise götürülmesi ve bataryasının çıkartılıp yeniden takılması görülüyor. Bu durumda ise bir bulut hizmetine yedeklenmemiş bütün bilgilerin ve fotoğrafların kaybı söz konusu olabilir." Başaran, Apple'dan bu hata ile ilgili henüz bir güncelleme gelmediğine dikkati çekerek, kullanıcıların cihazlarının kullanım dışı kalmaması için dikkatli olmaları gerektiğini sözlerine ekledi.
1 Ocak 1970 Tarih Tuzağı
1 Ocak 1970 Tarih Tuzağı
iphoneturkiyeservis.com
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded